Автор Тема: Може ли да има категорични указания за безбрачие?  (Прочетена 24724 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #90 -: Ноември 21, 2014, 10:18:01 am »
  Луна/Венера съвпад напрегнат аспект ли е?Да,напрегнат е-вс  съвпади са напрегнати.

това за съвпади между лични планети ли го казваш? Защото аз си имам съвпад, но той специално не ми създава напрежение (даже си ми харесва или по-точно, знам, че съм си това, което показва) - по-скоро ми е трудно да го интегрирам с други елементи от картата. Говоря за съвпад Венера/Плутон/Уран.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #91 -: Ноември 21, 2014, 10:24:21 am »
това за съвпади между лични планети ли го казваш? Защото аз си имам съвпад, но той специално не ми създава напрежение (даже си ми харесва или по-точно, знам, че съм си това, което показва) - по-скоро ми е трудно да го интегрирам с други елементи от картата. Говоря за съвпад Венера/Плутон/Уран.

Ами пише,че абсолютно вс съвпади.
Венера е лична планета.  :08:
 В моите съвпади рядко успявам да уловя контурите на отделна планета,но също не ми създават напрежение.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #92 -: Ноември 21, 2014, 10:26:42 am »
Луна/венера може да е много хубав съвпад :)
А може и да не е
Зависи каква е картата, каква е луната, каква е венерата

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #93 -: Ноември 21, 2014, 11:06:34 am »
   :012: Давам си сметка това,което сме изчели колко ни е замъглило преценката с предразсъдъци,за да не можем да видим простата истина.
   :d030: Да не забравите кой знак е най-щедър.  :012: Защото съм тръгнала на кръстоносен поход срещу астросветилата и брътвежите им качвам още веднъж картата.

Картата е на жена,която в ученическите години е имала някакво гадженце-както всички,целуваници,нищо особено.Но среща голямата си любов и се омъжва за него веднага след училище.Той е Слънце Риби с Марс в 1Д.До ден днешен са заедно.Имат и детенце.Тя е много уравновесена жена,въпреки Големия квадрат и квадратура между Луна/Венера и семейството,което е създала и е приоритет.Той е доста страстен и обсебен от нея.
  Той не е нито болен,нито измамник,нито затворникпросто е Слънце Риби,Марс Овен 1Д-в неин 7Д Нептун и Марс.  :012: :012:

  Смятайте "ще се оженя,няма да се оженя",само да няма много форумни истерии  :043: :043: :043: :043: ,че искам да ми е спокойничко и хармонично.  :012:
Дракониада, все пак се потвърди второто ми предположение, а именно че мъжът и е свързан по някакъв начин с аналогията на 12-ти дом. В случая той се оказа Слънчева Риба. Буквалистика...

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #94 -: Ноември 21, 2014, 11:44:40 am »
нека да е хубав този съвпад,. съвпадът е като нещо в овен-иска лично осъзнаване, развитие, ти го активираш, не идва отвън.
тогава зависи от есенциалната природа на двете женски планети в знака
-венера и луна в овен
-венера и луна в телец
-венера и луна в близнаци.......

-венера и луна в дева
венера и луна във везни
-венера и луна в скорпион.......


-венера и луна в козирог.....
зависи как се разбирате с този си съвпад, как го интегрирате.
Обаче все пак, в женска карта е поносим,  а в мъжка?
И венера, ако е социалната адаптация и т.н , а луната е друга бира, но пак по женските архетипи, това заедното за тях, вероятно преакцентира върху тях.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #95 -: Ноември 21, 2014, 02:13:10 pm »
Дракониада, все пак се потвърди второто ми предположение, а именно че мъжът и е свързан по някакъв начин с аналогията на 12-ти дом. В случая той се оказа Слънчева Риба. Буквалистика...
Буквалистиката му е майката. ;)
Хората,които познаваме не са холивудски звезди,нито със световна слава,за да търсим голямата драма в картите.
По моите сметки е въпрос на време да срещнем човека,който ще отговори и на най-тежките изисквания на У7,Слънце....Ако не срещнем такъв човек и с добре аспектирани участници в 7-5 дом няма да има връзка.
Рени е много права като казва,че картата е онова,което ние искаме.А аз ще добавя и трябва да срещнем подобен на нашите планетарни връзки. :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #96 -: Ноември 21, 2014, 02:46:38 pm »
Ми аз с тоя петодомен стелиум все търся някаква холивудска драма  :012: Къде по-интересно щеше да е ако съпругът беше безнадежден наркоман, престъпник или психично болен тип с тежко раздвоение на личността, отколкото просто една...Риба!  :043:
« Последна редакция: Ноември 21, 2014, 02:49:57 pm от Just_a_Dream »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #97 -: Ноември 21, 2014, 05:50:43 pm »
Буквалистиката му е майката. ;)
Хората,които познаваме не са холивудски звезди,нито със световна слава,за да търсим голямата драма в картите.
По моите сметки е въпрос на време да срещнем човека,който ще отговори и на най-тежките изисквания на У7,Слънце....Ако не срещнем такъв човек и с добре аспектирани участници в 7-5 дом няма да има връзка.
Рени е много права като казва,че картата е онова,което ние искаме.А аз ще добавя и трябва да срещнем подобен на нашите планетарни връзки. :)

Напълно съгласна съм с болднатото.
Под "искане" разбирам човек с когото се чувстваш цялостен дори и да ти създава дискомфорт, но това само някой- като мен, може да го разбере.


greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #98 -: Ноември 21, 2014, 09:36:38 pm »
Дракониада , може ли да те попитам с какво се занимава тази дама , която спомена , защото и двамата имаме много подобни хороскопи и тя има Сатурн и Уран в 6 ти натален дом

Много са ни подобни , направо , тя е моя възраст , малко по-малка от мен , интересно ми е с какво се занимава?

Тя също има нептун на десцедента , интересно, значи нептун на десцедента не винаги дава любовни разо4арования както казват и се случва при мен
« Последна редакция: Ноември 21, 2014, 09:40:25 pm от greg07 »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #99 -: Ноември 22, 2014, 09:43:40 pm »
Направих си експеримент. В търсачката на астро-датабанк написах "never married". Произволно разгледах много от картите, които излязоха - и на мъже, и на жени от различни поколения, дори живели през различни векове. Може би видях около 50 карти, но не съм ги гледала задълбочено.

Обърнах внимание само на местоположението на възлите по дом, аспектите им с лични планети - при жени предимно с Луна и/или Венера, при мъжете - с Марс и/или Слънцето. Гледала съм само точни аспекти с орбис до 2 градуса. Обръщах внимание и за Сатурн и Уран в седми дом.
Мога да разделя картите, които разгледах така:

- СЛВ и ЮЛВ по оста 1-7 дом (преобладаващи)

- СЛВ и ЮЛВ по оста 4-10 дом (преобладаващи)

- СЛВ и ЮЛВ в съвпад/опозиция Венера (в доста от тези случаи възлите отново са по осите)

- СЛВ и ЮЛВ в съвпад/опозиция Луна (пак с доста възли по осите)

- СЛВ и ЮЛВ в съвпад/опозиция Марс

- Сатурн в седми дом (това бяха само 3-4 изключения)


Не попаднах на карта, в която да липсва някое от посочените по-горе условия. При всички имаше изброените аспекти и/или местоположение на възлите. При изключенията Сатурн беше в седми дом с твърди аспекти към Луната, но не съм разглеждала картите по-детайлно, за да кажа дали в тях е имало други условия за липса на брак. Смятам, че теорията ми за възлите работи, ако още някой иска - нека я пробва.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #100 -: Ноември 22, 2014, 09:46:27 pm »
теорията ти работи, но много от хората с повече от 1 брак също имат възли 1/7

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #101 -: Ноември 22, 2014, 09:49:47 pm »
Майка ми също има Сатурн в седми дом , но е женена с баща ми от 24 годишната й възраст. Баща ми е бил по професия военен , което според мен обеснява Сатурна там, Не е много щаслива от брака си , но това е друг въпрос.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #102 -: Ноември 22, 2014, 09:54:56 pm »
Папи, разположението по остта 1/7 дом все си означава нестабилност в интимните отношения - независимо дали без брак или с 2, 3 и повече такива:))
Системата с възлите все пак е общ ориентир. Но за мен е бърз и лесен начин да проверя в коя карта има условия за липса на брак. И после да търся потвърждение с други методи.
В модерната астрология възлите често минават на заден план докато в индийската само по тях, по Слънцето и Луната, се извлича да речем 70% от информацията за човека.

Грег, много хора със Сатурн, барабар с Уран в седми са семейни. Местоположението им като изолиран факт нищо не значи. Затова съм написала, че  в картите може и да има други условия, но не съм ги гледала подробно. Само хвърлих око за аспекти към Луната, които също не показват безбрачие. Баща ми е със съвпад  Луна-Сатурн в Скорпион, а майка ми с опоцизия Луна-Сатурн и са женени 35 години.
« Последна редакция: Ноември 22, 2014, 09:56:47 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #103 -: Ноември 22, 2014, 10:03:00 pm »
аха, и майка ми е с възли 1/7, ама има само един брак :)

може да се използва като част от кратките ориентири, съгласна съм, даже някъде и аз го писах по едно време
но не може да се използва като единствен кратък ориентир

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #104 -: Ноември 22, 2014, 10:05:41 pm »
Да, в никакъв случай това не е правило. Обаче може да се гледа като малко по-значим фактор, ако освен по някоя от двете оси възлите са и в съвпад/опозиция с Луна/Венера.

Папи, при майка ти СЛВ е в седми, нали?
« Последна редакция: Ноември 22, 2014, 10:07:23 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.