Автор Тема: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017  (Прочетена 13645 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2099
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #60 -: Февруари 26, 2017, 03:49:18 pm »
При мен е в 9-ти дом, без особени аспекти.
Очаквах някакво вземане на решение за пътуване, а то се оказа, че ме убедиха за две седмици да сменя попрището- ще преподавам чужд език, не можем да си намерим такъв колега.
Едвам се навих, защото ще ми е много трудно с големи ученици, особено дисиплината.
Наистина в петък решихме окончателно къде ще ходим, доволна съм, стана на моето.
Всъщност затъмнението е в точен тригон към АЦ и нат Луна У1,2.
Вчера пак бях на легло- мешана скара от настинка, женски истории и адско главоболие с повръщане, което взе да ме притеснява с това ежемесечно проявяване.
Днес пък неочаквано много продажби- тъкмо се бях отчаяла, че само купувам несполучливи неща, днес успях да махна цели пет от тях- такова чудо не помня.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #61 -: Февруари 26, 2017, 03:55:45 pm »
Според индийската школа има само 1 и това е Сатурн.

Уран е открит наскоро и средновековните не са го "познавали".
Напротив, Уран може да е открих наскоро, но всички планети са били познати на много цивилизации доста преди Средновековието. Има много публикации и доказателства за това. Поразтърси се из нета.
А индийската школа далеч не е една от най-добрите, те са взаимствали тези знания от Тибет предимно.

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #62 -: Февруари 26, 2017, 04:03:15 pm »
Напротив, Уран може да е открих наскоро, но всички планети са били познати на много цивилизации доста преди Средновековието. Има много публикации и доказателства за това. Поразтърси се из нета.
А индийската школа далеч не е една от най-добрите, те са взаимствали тези знания от Тибет предимно.

Интерсно мнение за индийската школа . Освен това , че са взаимствали има ли друга причина в подкрепа на мнението ти за тях ? И ако да -защо?
« Последна редакция: Февруари 26, 2017, 09:34:53 pm от месалина »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #63 -: Февруари 26, 2017, 04:06:58 pm »
Интересното знаете ли какво е? Няма астрологична система на възраст повече от няколко хиляди години. Вавилонската и индийската са сред най–старите, между 3 хил. и 5 хил години. Всъщност не са открити, поне според официалната наука, и писмени източници от още по–древни времена. Дали е имало астрология тогава и каква може да е била?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #64 -: Февруари 26, 2017, 04:09:40 pm »
Стар, забелязах че работиш в наблюденията и тълкуването  си с антиси, на ежедневно ниво разграничаваш ли влиянието на същите от тези на общоприетите обмени-да приемеш, че определена нагласа, проява е конкретен резултат от същия ? Явно нещо е привлякло вниманието ти, за да ги изследваш, не е просто въпрос на разнообразие ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #65 -: Февруари 26, 2017, 04:47:59 pm »
Индийската школа е взаимствала доста от древногръцката. Например домовете, но не само това.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #66 -: Февруари 26, 2017, 04:48:47 pm »
Интересното знаете ли какво е? Няма астрологична система на възраст повече от няколко хиляди години. Вавилонската и индийската са сред най–старите, между 3 хил. и 5 хил години. Всъщност не са открити, поне според официалната наука, и писмени източници от още по–древни времена. Дали е имало астрология тогава и каква може да е била?


Ами как да има- то преди Вавилон не беше ли потопа, и ковчега на Ной? :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #67 -: Февруари 26, 2017, 04:51:39 pm »
Да де. Поради обективни причини нямало е как да се запазят папируси или друг аналог на хартия. Но пак никакви плочки, никакви камъни с такава символика. Или намират, но не се афишира, пък и не могат да и разкодират вероятно. Или стоят скрити в някой тибетски манастир.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #68 -: Февруари 26, 2017, 11:13:03 pm »
Исках да кача друга карта, но и така май се вижда добре.
Исках да помоля за мнение за Новолунието при мен. Видях,че един бивш ме е отблокирал във фб, изненадващо за мен.
Иначе един момък се навърта около мен,  не знам какво да правя. С какви аспекти се случва според вас Новолунието за връзки и работа?
Благодаря!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #69 -: Февруари 27, 2017, 08:57:54 am »
Това блокирането и отблокирането по Фейсбук кажи речи като кацането на луната е - какъв му е астрологичния сигнификатор? :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #70 -: Февруари 27, 2017, 01:27:36 pm »
Там, където попадат затъмненията през годината като домове, приближават всичко онова, което е заложено по натал, до реално сбъдване в тази сфера или къде ще се случват резултатите по посочените за съответната година събития. Времето на случване на тези събития, може да се определи според това в кои зони се случва затъмнението около АСЦ, МЦ, ДСЦ, ИЦ- през първите 4 месеца в близост до АСЦ и неговия квадрант с кулминация първи месец, МЦ и съдържащи неговия квадрант домове, в следващите 4 месеца с акцент втората половина и така за ДСЦ и ИЦ. Има значение по време на затъмнение кои планети са стационарни, канят се да изгряват или да залязват, дали са във вечерен изгрев( както в момента е Венера), Сатурн и той е би трябвало да е изгряващ и дали същите са в конфигурация с управляващите планети на затъмнението.  Не знам дали се приема обмена между Венера и Юпитер, който е един от управителите на затъмнението, защото по зодиакална дължина е голяма орбисата, а това че Юпитер е ретрограден може да смекчи "негативните" прояви от това затъмнение. Засягайки натална планета( може да се работи и с прогресивна такава, особено пр. Луна или такава, която упр. ъгъл в картата)  Сл. затъмнение я прави някак невидима, неясна, и нейното изразяване, в периода на действие, някак несъзнателно, което налага да  се положат повече воля, интуиция, фокусиране, акцент върху  аналогиите й, един вид да я "съживим" наново, но и с периодично оттегляне, релакс, защото жизнеността, обективността са занижени в такива периоди. Тук капана е, че човек силно се идентифицира с дома, планетата,които са "затъмнение" и има вероятност да изпусне какво всъщност се случва в реалността, буквално е завладян, засмукан в съответния "затъмнен" дом или планета и става твърде чувствителен, започва да признава само собствените си потребности и нужди. За да се инициира бъдеще по Сл. затъмнение, първо е нужно да се концентрира човек върху миналото, случилото му се преди да кажем 18, 9 г, 9 г, или предходното такова, за да разбере с какви "възможности/ресурси " разполага реално и тогава да е активен, използвайки динамиката на знаците, в които се случва затъмнението. Най-лесно се визуализира всичко това като се знае в кой дом  се случва затъмнението и го оприличим на наша любима стая, обект, място и си представим същите на тъмно -как ще действам в в такава ситуация, която уж ни е позната, но...? :)

През юни 2015г, с новия цикъл Венера - Юпитер (върху Луната ми в 6 дом и връх на големия ми огнен тригон) - започна оперативния ми цикъл (последния).  Марс е бил на възврат и в нов цикъл със Слънцето. Сатурн ретро в ингрес в Скорпион .... Доста видимо е било. Тогава мисля, че последното затъмнение е било в квадрат към Слънцето ми.

Днес в 12:30 успешно приключи. Венера е в съвпад с нат. Юпитер - на друг връх от големия огнен тригон, а  тр.Юпитер е в секстил към оста МС/ИЦ. Марс и УРан с нов цикъл :)

Затъмнението сега е в 12 дом - може би ще затъмни мислите ми за болници и изолация. Умишлено се изолирах в последните .... доста години по причините, които лекувах. Имам доста анализи да си правя по темата. Изследователски ми е много интересно :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #71 -: Февруари 27, 2017, 02:44:47 pm »
Връчване на Оскарите на Слънчево затъмнение в Риби  :D

http://www.ploshtadslaveikov.com/oskari-2017-hronika-na-edna-nepredizvestena-greshka/

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #72 -: Февруари 27, 2017, 02:57:14 pm »
Попаднали са в затъмнение  :012:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #73 -: Февруари 27, 2017, 03:50:39 pm »
Исках да кача друга карта, но и така май се вижда добре.
Исках да помоля за мнение за Новолунието при мен. Видях,че един бивш ме е отблокирал във фб, изненадващо за мен.
твоя 9д е 3-ти за отсрещната страна, СЗ го е активирал оп отношение на комуникацията

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #74 -: Февруари 27, 2017, 06:58:28 pm »
Засега положителна е изявата, отвориха се вратички оттук и оттам.  :)

Днес ми беше притеснено да пътувам извън града, точно след затъмнението върху ъглов Марс. Но всичко мина много спокойно и безпроблемно, с приятни и интелигентни събеседници.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui