Автор Тема: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016  (Прочетена 33024 пъти)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Слънчево Затъмнение 8 Март 2016
« Отговор #45 -: Февруари 24, 2016, 07:39:22 pm »
Да, това ще е интересно  може ли нереална да пусне една карта ...
срам ме е да пусна карта ::) ще ви шокира разликата във възрастта :) той е на 20, аз на 40. запознахме се покрай работата, като той започна да ме търси след това, а аз просто не мога да устоя, заради "онова "познатото, удобното". всъщност не знам какво точно иска,  малко съм объркана, но определено си имам граници и до интимни отношения няма да се стигне заради възрастовата разлика. приятели предполагам, че ще останем дълго, защото обменяме мнения и опит по различни въпроси и сме си полезни един друг. предпочитам да го чувствам като син:) може би ми е бил дете в минал живот.
аз съм слънце телец, той - асц телец, аз асц  и марс в рак, той - луна в рак, във 2 дом.
съвпада Венера-юлв е точен 0 гр.
аспектирам много луната му и венерата му моето слънце е в негов първи дом. мои планети има в негови 4, 5 , 7 и 8 дом....
и т.н....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево Затъмнение 8 Март 2016
« Отговор #46 -: Февруари 24, 2016, 07:51:43 pm »
Нереална, тр. Уран докосва ли точка в картата ти, по-скоро с твърд аспект с година назад ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Слънчево Затъмнение 8 Март 2016
« Отговор #47 -: Февруари 24, 2016, 08:00:56 pm »
Нереална, тр. Уран докосва ли точка в картата ти, по-скоро с твърд аспект с година назад ?
да- преди година беше в съвпад с МЦ. сега пътува към меркурий и през юни съвпада ще стане точен.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево Затъмнение 8 Март 2016
« Отговор #48 -: Февруари 24, 2016, 08:01:25 pm »
Гледам, при руснаците толкова фаталистични тълкувания има на затъмненията. - "Затъмнението попада в 9 дом - да не ходя ли в командировка?" /вкл. и астролозите раздават такива съвети/. Даже не отчитат аспектите на затъмнението. В който дом попада, направо го отписват.

При една приятелка затъмнението попада близо до ДС и съотв. Юпитер/СЛВ са в съвпад с АС. Щеше да ражда около 24 март /Овенче/, но днес ми съобщи, че се налага планирано секцио - детето ще го правят Рибка. Може и затъмнението съвпад с ъглова куспида да предизвика по-ранно раждане.

Забелязах, че и при мен така са действали затъмненията в точен мажорен аспект с ъглова куспида или ъглова планета - ако нещо дълго съм отлагала/обмисляла, то затъмнението ускорява, инициира нещата да се случат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчево Затъмнение 8 Март 2016
« Отговор #49 -: Февруари 24, 2016, 08:22:29 pm »
срам ме е да пусна карта ::) ще ви шокира разликата във възрастта :) той е на 20, аз на 40. запознахме се покрай работата, като той започна да ме търси след това, а аз просто не мога да устоя, заради "онова "познатото, удобното". Всъщност не знам какво точно иска,  малко съм объркана, но определено си имам граници и до интимни отношения няма да се стигне заради възрастовата разлика.
О-хо, застигнала те уранова опозиция, а млад мъж какво може да иска от зряла жена- то е ясно.  А възрастовата разлика е често срещана и консумирана, и се приема за естествено, щеше да е неестествено да си над 70г, а той около 30г, че и такива случаи (бракове) има.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево Затъмнение 8 Март 2016
« Отговор #50 -: Февруари 24, 2016, 08:25:08 pm »
щеше да е неестествено да си над 70г, а той около 30г, че и такива случаи (бракове) има.

Там вече статусът изиграва ключова роля, не толкова хормоните  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчево Затъмнение 8 Март 2016
« Отговор #51 -: Февруари 24, 2016, 08:48:54 pm »
Там вече статусът изиграва ключова роля, не толкова хормоните  ;D
в повечето случаи е така, но има и такива, при които 70-гпдишните са никому неизвестни обикновени хора

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево Затъмнение 8 Март 2016
« Отговор #52 -: Февруари 24, 2016, 08:51:07 pm »
Лили, ако е удобно, като информация около мъжа на твоята приятелка , преди затъмнението и след него във времето като някаква промяна ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево Затъмнение 8 Март 2016
« Отговор #53 -: Февруари 24, 2016, 08:52:49 pm »
Днес за пръв път видях наталната му карта. Ами, нищо специално. Дори наскорошната сватба и бременността на съпругата трудно могат да бъдат видяни по дирекции/прогресии.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Слънчево Затъмнение 8 Март 2016
« Отговор #54 -: Февруари 26, 2016, 10:02:41 am »
Лили, може детето да не е от него  :D

При мен затъмнението е в 5д, като не прави никакви точни аспекти с натални позиции, а само квадратира пр/дир Венера в 8 натален дом и то с разходящ квадрат.
При детето е в 8д точно върху Уран У7. Но пък Уран има хубави аспекти в натала - тригон с Луна в4д и Меркурий в 11д.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево Затъмнение 8 Март 2016
« Отговор #55 -: Февруари 26, 2016, 12:18:55 pm »
Не всички натални карти реагират по еднакъв начин на едни и същи предиктивни техники. Забелязала съм, че има карти, които работят по часовник по дирекции. В други, с точен час на раждане, дирекциите слабо показват дори най-значимите събития в живота. Има и хора, като мен  ;D, при които дирекциите работят по доста непредсказуем начин.

Но при бременната приятелка е класика в жанра - СЛЗ в опозиция с АС провокира необходимост от по-ранно раждане, 2 седмици преди термина. Те в тяхното семейство са все със Слънца и/или Луни в мутабелни знаци. Може би неслучайно на бебето се налага да тръгне по-рано и да се роди със Слънце в Риби вместо Овен. Затъмненията имат свойството да инициират, да подтикват към нещо, те са своеобразен тригер фактор.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Klio

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Re: Слънчево Затъмнение 8 Март 2016
« Отговор #56 -: Февруари 27, 2016, 11:25:39 am »
Хм, при мен е в съвпад с неаспектирана Лилит във втори.
...и Хирон, и Кету там - някакво мрачно ми изглежда.  :017:

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Слънчево Затъмнение 8 Март 2016
« Отговор #57 -: Март 02, 2016, 10:04:48 am »
точно на К6 и ми затваря Т квадрата. май ще имам здравословни грижи.  :(
до кога му е силата?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Слънчево Затъмнение 8 Март 2016
« Отговор #58 -: Март 02, 2016, 10:06:45 am »
точно на К6 и ми затваря Т квадрата. май ще имам здравословни грижи.  :(
до кога му е силата?

С коя планета от тао квадрата е в опозиция?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Слънчево Затъмнение 8 Март 2016
« Отговор #59 -: Март 02, 2016, 10:07:42 am »
С коя планета от тао квадрата е в опозиция?

слънце