Автор Тема: Представи за Любовта...  (Прочетена 38927 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #105 -: Юли 20, 2016, 12:35:18 pm »
Защото хората са станали празни от вътре, нямат любов в себе си, нарцисизма е взел превес, а чрез парите най-лесно се задоволяват желанията, макар на едно повърхностно ниво. Чрез тях се бяга от действителността, а тя е че света не е едно идеално място.
Вчера гледах този блудкавия американски филм „Аз преди теб“. В днешно време е тенденция да се внушава, че всичко е красиво, че живеем в един идеален свят, в който дори смъртта е красива. Да ама не е и няма как да бъда. Парите са средство да се симулира изкуствено удоволствие, новите обувки или айфон 7, просто компенсират липсата на любов, от която света все по-болезнено се нуждае, но не може да я приеме, защото сама по-себе си тя също не винаги е красива и не носи само и единствено удоволствие, а може да причинява болка.

Мъжете си купуват жени, жените се продават, с едничката надежда да се почувстват щастливи, без да осъзнават, че това щастие е изкуствено.

Безусловната любов не се купува и нея не я интересуват нито парите, нито какъвто и да било прагматизъм. Другото е просто нагон за оцеляване и копнеж за наслаждение.
Но това се учи докато детето е малко и попивайки начина по който е обичано се научава да обича.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #106 -: Юли 20, 2016, 12:39:10 pm »
Сатин, не съм го гледала този филм, нито съм чела книгата, точно защото ми изглеждат блудкави отстрани.
Главният герой защо в крайна сметка избра да умре, след като срещна любовта на живота си???

"50 нюанса сиво" е същата глупост, класика просто - бедното момиче, богатото момче. Робинята Изаура в нов вариант (без робство). :012: Добре де, шегувам се. Но ми писна от този изтъркан сценарий. Не могат ли да измислят нещо, което да изненада зрителя.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #107 -: Юли 20, 2016, 12:42:39 pm »
Вчера гледах този блудкавия американски филм „Аз преди теб“. В днешно време е тенденция да се внушава, че всичко е красиво, че живеем в един идеален свят, в който дори смъртта е красива.

Сатен, с Happy end ли завършва филма?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #108 -: Юли 20, 2016, 12:53:24 pm »
Сатен, с Happy end ли завършва филма?

Този път не, с евтаназия, но дори тя е представена красиво. А повярвайте ми не е, защото точно след филма бях поставена пред същата ситуация и сега трябва да направя избор, в който няма нищо хубаво.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #109 -: Юли 20, 2016, 12:56:06 pm »
А повярвайте ми не е, защото точно след филма бях поставена пред същата ситуация и сега трябва да направя избор, в който няма нищо хубаво.
Съжалявам, Сатенче  :(
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #110 -: Юли 20, 2016, 01:11:35 pm »
Съжалявам, Сатенче  :(

Благодаря, казах го заради друго. Може би проблема в последните десетилетия е слабата роля на Сатурн, който ни кара да бъдем отговорни и ни показва реалността такава каквато е, хората вече не могат да бъдат такива и затова им е по-лесно да симулират изкуствено, че светът е идеално място и си затварят очите пред действителността. А парите и това което можем да си купим с тях създава илюзията за съвършенство. Затова е и така болезнено, когато ни удари с мокър парцал през лицето и ни накара да виждаме.
« Последна редакция: Юли 20, 2016, 01:13:12 pm от Satin »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #111 -: Юли 20, 2016, 03:47:37 pm »
Благодаря, казах го заради друго. Може би проблема в последните десетилетия е слабата роля на Сатурн, който ни кара да бъдем отговорни и ни показва реалността такава каквато е, хората вече не могат да бъдат такива и затова им е по-лесно да симулират изкуствено, че светът е идеално място и си затварят очите пред действителността. А парите и това което можем да си купим с тях създава илюзията за съвършенство. Затова е и така болезнено, когато ни удари с мокър парцал през лицето и ни накара да виждаме.

Вярно е това, че в последните години близките отношения като цяло търпят обезценяване, въпреки разпространяваната идея за духовно развитие, учене, приемане, смирение и все подобни духовни ценности.
Но аз имам едно друго обяснение за нещата. Просто ние сме пораснали. Навлезли сме по-надълбоко в живота, натрупали сме и радости и разочарования и сме видели, че животът не е лунапарк, какъвто ни се е струвал на 20.
Едва ли бащите и майките ни, че и бабите и дядовците, са били по-удовлетворени като цяло във връзките си.
Парите винаги са били фактор, личните интереси над чуждите като цяло. Има изключения, но масовото съзнание е такова. Личното ми мнение е, че светът не се е променил и човекът не е мръднал в духовно/емоционално отношение и крачка напред.
Народопсихологията е другото обяснение, което намирам и там промяната е causa perduta засега.
Личният пример и отношение на родителите също.
Ако ние можем да сме различни - чудесно. Всеки в своя живот да променя по малко нещата към по-добро.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #112 -: Юли 20, 2016, 04:16:29 pm »
Честно да ви кажа мен пък взе малко да ми писва от това възхваляване на Сатурн в съвременната астрология. В крайна сметка като се замислим цялото ренесансово изкуство, което е в основата и на съвременната европейска цивилизация  съдържа образи на Нептун, а не на Сатурн, щото хората са искали да отворят съзнанието си за това, което е отвъд земната реалност (Сатурн).

Респ. на Давид, който не  с  труд и усилия е победил Голиат. ;D

В щатите пък правят статуи на прометей и атлас, които символично се свързват с уран.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #113 -: Юли 20, 2016, 04:23:54 pm »
Да, някак натрапчиво се налага представата, че човек трябва да има силен Сатурн, за да успее. А неведнъж съм виждала как такива си разчистват пътя с лакти...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #114 -: Юли 20, 2016, 04:29:02 pm »
Без да си минал през Сатурн, няма как да стигнеш до Нептун, поне така си мисля аз.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #115 -: Юли 20, 2016, 04:38:49 pm »
Всичко минава през Сатурн, но при някои там закърнява и не стига до нататъшните планети.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #116 -: Юли 21, 2016, 01:57:49 pm »
Имам следващ въпрос. Питам се дали само жените имат право да бъдат обгрижвани,обичани и така нататък,мъжете нямат ли това право да искат да видят,усетят грижата,обичта на жената. Кой според вас има по-голямо право на това,само мъжете ли трябва да обсипват с любов и грижа  жените?
Благодаря на всички,които ще отделят време,обърнат внимание и отговорят!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #117 -: Юли 21, 2016, 02:01:29 pm »
Според мен и двата пола имат право да го очакват. Пък не знам, може и да има жени, които да си въобразяват, че имат диамант между краката си и че им се полагат по право внимание, грижи, облаги, без да са направили нищо в замяна, т.е. да тече към тях еднопосочно, а те само да поглъщат. Познавам и такива случаи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #118 -: Юли 21, 2016, 02:45:47 pm »
Черните перли с голяма черна дупка му краката си поглъщащи светове и еони ;D  И по някой космат кренвирш със сирене за разнообразие на тежката вечност :012:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #119 -: Юли 21, 2016, 07:41:10 pm »
Али, само плъзнах поглед по диагонал, но, ако правилно съм схванала, отново дириш физическа закрила. :012: