Автор Тема: Склонност към изолация, уединение, затворен живот  (Прочетена 22339 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Ако говорим за отдръпване, изолация, планети във водни домове могат да дадат такава информация. И ако са разположени във водни знаци, имаме по-сензитивна и деликатна натура, с тенденция повече от обичайното да се претоварва от много хора и информация /тъй като има много изразена "попивателна" способност и са по-емпатични/. Планети в земни знаци, разположени във водни домове, по-скоро биха дали темерутщина, но пък това може да ги ориентира към някои по-специфични професии, не толкова "популярни" за другите. Ако са разположени във въздушни знаци, ще "намажат" малко повече интуитивност, която ще се изявява най-често при взаимодействие, общуване с другите. Планета в огнен знак и воден дом може да не се чувства особено комфортно - те изначално имат нужда от по-ярка и спонтанна изява, капсуловане в затворено пространство и в ситуации, изискващи много дълбок самоанализ и продължителна сублимация на някоя по-негативна или травмираща опитност, не им се отразява добре.

От гледна точка на ведическата астрология отношение към въпроса има 4 дом - гледаме какви планети са разположени в дома или го аспектират. Сатурн или Кету тук, а също в съчетание с Луната или Меркурий в 4 дом, носят такава тенденция. Като се сравняват синастрично две карти - членове на едно семейство или брачни партньори - се гледа и състоянието на 4 дом. Единият може да се окаже темерут и да има нужда от повече лично пространство, а другия да го изгарят силни страсти отвътре. И ако става въпрос за романтична връзка, всичко върви прекрасно, докато не се съберат под един покрив. А когато заживеят заедно, изведнъж се появява трайно усещане за несинхроничност, сякаш се движат в различни посоки. Единият иска да е навън, да пътува, да общува, а другият да намира комфорт в затворена стая, ако не бъде обезпокояван от никой и му се отдаде възможност за повече лично време.

Чувствителните с тънка кожа се нуждаят от изолиране,понеже дразненията са по-вече получават по-голям поток информация в сравнвнение с по-дебелокожия,който за да получи усещане трябва доста да го сръгаш ,а и той се проектира в другия като ръга с лакти,когато насреща е тънкокож го понаболява.

 :clap:

Много точно казано, макар и с доза хумор!


« Последна редакция: Юни 06, 2016, 02:58:56 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Много ви благодаря за вниманието и мненията.
Да, исках да сложа карта и да гледаме астрологично (в един от постовете си писах по ведическата си карта), но не знаех дали няма да е малко нахално да ви ангажирам вниманието отново, тъй като нали наскоро се оплаквах в темата за дирекции.

Извинявам се, че чак сега влизам в темата - имах служебни ангажименти.

Папи, благодаря ти много, но не съм чак толкова умна. :012:

Хепи, искаш ли данните ми на лични?

Стар, благодаря ти за хубавите думи.
« Последна редакция: Юни 16, 2016, 06:29:00 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Не виждам указания за асоциалност и стремеж към усамотяване в твоята карта, по-скоро може би трудно успяват да те разберат, говорим за средностатистически хора. По-удовлетворена би се чувствала сред хора, с които споделяте общи възгледи, идеи, интереси - нещо по Луна/Уран (и аз го имам, само че тригон - трудно намирам общ език и се спогаждам с хора, които имат матрично мислене и манталитет, живеят на ниски вибрации).

И 11 дом при теб не е с чак толкова неблагоприятни влияния, няма указания да се привличат приятели, събрани от кол и въже, и приятелства, които да те дърпат надолу (докато моят Плутон в 11 дом е "лешояд" и попадам на всякакви хора). Но наистина с този Нептун тук в секстил с водолейско Слънце е желателно да има по-избирателен подход, а не всеки, който с нещо провокира твоята емпатия и човещина, да ти става близък приятел.

Ти също имаш акцент върху водни домове, но като стихия преобладава въздух/земя. Венера в съвпад с Кету в 12 дом  може да поражда чувство за неудовлетвореност, сякаш си неприет и нехаресван (или да не успяваш да се вградиш в общоприетата представа за "харесван" човек), квадратът и рецепцията със Сатурн в 8 дом допълнително добавя сянка на съмнение, неувереност. А иначе ако се гледат позициите на двете светила, би трябвало да се предположи, че си много интересен, общителен и социален човек, с тенденция да печелиш внимание и популярност, обаче Венера мъти водата в твоя случай (и в моя също  ;D).



 
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Лили, благодаря ти много за анализа! Много точно си написала всичко. Мисля, че точно заради Нептун (у2) в 11-ти дом раздавам благотворително ресурси на приятели, "мека Мария" съм, както се казва. Това за Венера/Кету е също право в десятката. Преди време Акрукс беше постнала информация за този съвпад, която е много точна.
« Последна редакция: Юни 06, 2016, 05:10:57 pm от Mirabella »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Според мен общовалидни фактори за не особено социален типаж са струпването на лични планети в първи квадрант и/или Сатурн в 1-ви.
Това как точно са поставени планетите и как си взаимодействат може да покаже дали самотата е избор или принуда. Имам пример с човек, който е със Слънце във Везни и с Марс и Сатурн в Лъв, в знака на асцендента, но откъм 12 дом. Там самотата е по принуда - заради неумението да се общува, твърде праволинейното отношение към другите.
И аз не съм социална в личния си живот, но не заради неумение, а заради нежелание. Не обичам да говоря и ако твърде дълго съм сред хора малко се уморявам, а начинът да се презаредя е да остана сама. Нямам лични планети над хоризонта. Имала съм и крайно аскетични периоди, в които се чувствах много добре и нямах потребност от други хора. Не знам какво означава да ти е "скучно да си сам".
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Според мен общовалидни фактори за не особено социален типаж са струпването на лични планети в първи квадрант и/или Сатурн в 1-ви.
...

Сестра ми е такъв типаж. Имаше един период, в който съжителствахме, след като всяка бе поела по своя път - аз се прибирам от работа - пускам музика/ТВ във всяка стая, лампи, действам, танцувам си, нещо правя ...Тя се прибира - в мрак и тишина ляга на матрака и може да изкара така 3 часа - не спи, просто разрежда натрупаното от деня. При нея, освен, че Сатурн е първодомен, то У12 (Луната) е заточена в 6 дом.
Над силата е само умението да я владеем!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1881
Уединението при мен е доброволно.
Не мога да попадна на истински приятели. И аз съм с кофти Нептун на К11. Все някакво лицемерие, лъжи, интриги и заблуди спрямо другите. Все повече с времето се затварям към хората - пластмасовите усмивки и захаросани думички изобщо не са ми приоритет.
Кофти е затвореният живот, но още по-кофти лично за мен е да общувам с хора от различни вселени.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
А защо, според вас, тук намирате разбиране и хора, които ви харесват?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Може би защото ни свързва обща страст, общо увлечение - възгледите за живота може и да се различават съществено, но това е една допирателна, каквато например трудно намирам с един "непосветен". Като цяло плитките умове с ограничени житейски възгледи ме дразнят. Тук 11 дом ни е събрал, но всеки го пречупва през различна призма.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
А в реалността няма ли хора с подобни интереси?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
А в реалността няма ли хора с подобни интереси?

Много трудно се намират, само по специализирани семинари. Но пак има вероятност да не ти допадне човекът, аз като цяло трудно се впечатлявам, вкл. и от някой астролог или по-напреднал любител. Мен са се опитвали да ме приобщят някои групички, но като не ми допаднат хората, се дърпам. Без значение, че може да имаме общи астрологични интереси. Има доста фалш и там...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
А защо, според вас, тук намирате разбиране и хора, които ви харесват?

Зодия магаре през девет баира се надушват, Папи :) Тук хората не са съвсем същите, както в живия живот. Някои сме ужасни темерути, уморяват ни безсъдържателни разговори с кухи люде. Малко изненадващо откриваме, че без/съдържателните разговори с правилните хора могат да бъдат много приятни, че и на тях им минават подобни на нашите мисли, че им се случват подобни случки, че имат подобни грижи… че, за радост, понякога изобщо не си приличаме, а друг път много… че някои, подобно на приятелите ни, разказват всичко на всичко две-три истории и се повтарят, но все пак са ни приятни… че ние самите се повтаряме и зацикляме в шаблони, но също ни изтрайват… че все ще се намери с какво да ни изненадат, даже когато ни се струват прочетена книга… и други там че-та.

Кол****, положителен съм като Дийпак Чопра и Уейн Дайър накуп. Отивам в съседния таб да си пусна Джордж Карлин.
« Последна редакция: Юни 06, 2016, 10:52:08 pm от Reptil »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Освен това, според мен, щом тук ни е събрал интересът към Астрологията, фокусът от личните недостатъци и някои основополагащи разлики в житейските възгледи се измества към общото хоби. И да има противоречия, нестиковане, лична несъвместимост с някого - не това е същественото. Докато в една приятелска, съседска или професионална среда такова нестиковане би било по-дразнещо и нанася повече щети. Мен не ме интресува кой от съфорумците как си живее живота и колко етичен човек е навън, важното е да има какво да си кажем по важните теми, важна е астрологията. Докато в живия живот бих била много по-претенциозна с какви хора да общувам, кои от тях да ми бъдат по-близки. Там вече е голяма цедка. Както каза Рептил - ужасна темерутщина. Това, че навън говоря с всички, усмихвам се и поздравявам, за мен не означава нищо, нито ме прави много социална - дълбоко в душата те са ми напълно безразлични. За разлика от вас и малкото ми приятели в живия живот.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Обаче, Лили, това веднага би те направило "неприятел" на романтика, понеже се усмихваш без отвътре да ти идва :)
Пак да кажа-гледна точка
Хората са каквито са, ние-също. Всеки смята, че е трудно, няма приятелства, няма подходяща среда. Ем-да се запита колко му е необходима и какво жертва, за да има каквото иска, колко компромиси може да направи. Колкото по-безкомпромисен човек, толкова по-трудни връзки
Друг е въпросът, че понеже никой не е перфектен, е доста самонадеяно да иска перфектно отношение. Аз лично съм до голяма степен безкомпромисна и имам малко близки приятели, напоследък и те ме отегчават (да ме извиняват), без това да ми пречи да съм им добър приятел. Просто...ми е скучно с хората

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Обаче, Лили, това веднага би те направило "неприятел" на романтика, понеже се усмихваш без отвътре да ти идва :)

Затова в живота навън съм си ограничила ежедневните контакти до санитарния минимум, защото ми е неприятно да се усмихвам изкуствено на хора, които не са ми симпатични. Ако служебното положение ме задължава, тогава бих, но пак не прекалявам. И са ми били отправяни препоръки да проявявам повече "загриженост", с други думи да се мазня пред клиенти, като ги питам как са, дали им харесва престоят в страната, как си карат отпуската, къде ходят... И защо да ги питам - мен това изобщо не ме интересува! Отиваме по институции любезно да си свърша моята работа с тях, след като етапът с фалшивите любезности вече отдавна е преминал с други служители, чиито добри резултати пряко зависят от проявената фалшива загриженост. Служебно мога да се усмихвам, да поздравявам, но не мога да проявя заинтересованост пред напълно непознати хора и да ги разпитвам за лични впечатления и изживявания. Това става възможно едва след като дистанцията малко се поскъси. Именно затова не ставам и за сервилни позиции, трудно се интегрирам сред такива хора и в такива колективи. Особено след като съм видяла каква помия се излива от най-любезните служителки по адреса на хората, с които са били привидно толкова мили и загрижени. Такъв помиярски манталитет изключително силно ме отвращава, затова минавам за неконтактна и асоциална, да. Колкото и да се правя на безучастна, погнусата се чете в погледа ми. Съответно и групата не те приема - защо да си развалят рахатлъка с човек, който вижда истинската им същност? Та това е за фалшивите любезности, изглежда че американският модел не е много приложим у нас.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui