Автор Тема: Транзити на луната  (Прочетена 4031 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Транзити на луната
« -: Август 03, 2015, 08:31:33 pm »
Понеже имаше питане кога да се подстригваме, кога да правим козметични процедури и т.н., пък и понеже сега забелязах, че ми е в квадрат с наталната от 6-ти дом, а днес (луна в риби) готвих по-сериозно за пръв път от няколко седмици насам, предлагам да проследим-по дом в наталната карта и спрямо наталната луна, др подробности едва биха повлияли (за някои важни си имаме други теми)

ladycharm

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Транзити на луната
« Отговор #1 -: Август 03, 2015, 11:15:33 pm »
Специално за подстригването - ако целта е косата да расте бързо, да е здрава и гъста - луна в Телец, Дева, Везни, Лъв. Водните знаци се отбягват, най-вече тази в Рак, дори и фризьорки със слънце в Рак :)))

Когато целта е не косата да расте бързо, а да расте по-плътна и да се сгъсти, тогава при намаляща луна.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на луната
« Отговор #2 -: Август 04, 2015, 12:44:27 am »
Аз си уважавам Луната. За ежедневието е много показателна.
Моята фризьорка успя да ме вмести за мунданен съвпад Луна/Уран в Овен. Нинам дали ще имам възможност да ви разказа за резултатите. Но преди да погледна картата, още като се уговаряхме за час, през главата ми преминаха идеи за някоя магария по косата.  :012:
Ще се жертвам в името на науката, квото стане.  :012:
Иначе за протокол - стъпа ми днес на к2 и изхарчих няколко солидни суми. Ще се мотае още известно време във 2 дом. И очаквам приходи. Когато премине в 3 дом ще съм на път.
Такива неща.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на луната
« Отговор #3 -: Август 04, 2015, 01:48:11 am »
Понеже имаше питане кога да се подстригваме, кога да правим козметични процедури и т.н., пък и понеже сега забелязах, че ми е в квадрат с наталната от 6-ти дом, а днес (луна в риби) готвих по-сериозно за пръв път от няколко седмици насам, предлагам да проследим-по дом в наталната карта и спрямо наталната луна, др подробности едва биха повлияли (за някои важни си имаме други теми)
То и при мен Луната в риби е в 6д, но днес ядох каквото си бях сготвила в неделя- таратора от хладилника е супер, но кашкавал пане- позна за каква подметка става дума, а и аз като съм с извадени зъби в момента, мани бегай...
Теб може тр Марс в рак да те е разготвил- съвпад с н. Сатурн у4  :)
при мен с У4 е в разходящ квадрат, но все още активен

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на луната
« Отговор #4 -: Август 04, 2015, 09:24:15 am »
Специално за подстригването - ако целта е косата да расте бързо, да е здрава и гъста - луна в Телец, Дева, Везни, Лъв. Водните знаци се отбягват, най-вече тази в Рак, дори и фризьорки със слънце в Рак :)))

Когато целта е не косата да расте бързо, а да расте по-плътна и да се сгъсти, тогава при намаляща луна.
И още нещо според мен - ако искате да останете доволни от прическата си, гледайте Луната да е в хармоничен аспект с Венера.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на луната
« Отговор #5 -: Август 05, 2015, 08:05:19 pm »
Бърза обратна връзка по повод фризурите на Луна в Овен в съвпад с Уран.
Аз съм уранианка и съм доволна много. Леката нестандартност по Уран дойде в дължината. Изби ме на желание за подкъсяване.  :72:

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Транзити на луната
« Отговор #6 -: Август 05, 2015, 09:30:07 pm »
Бърза обратна връзка по повод фризурите на Луна в Овен в съвпад с Уран.
Аз съм уранианка и съм доволна много. Леката нестандартност по Уран дойде в дължината. Изби ме на желание за подкъсяване.  :72:

И пишеш къде ти е наталната и в кой дом-транзитната :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на луната
« Отговор #7 -: Август 05, 2015, 11:10:49 pm »
Ок, разбор на фризьорството и дребните лунни настроения от днес.

Наталната ми Луна е на 9 градуса в Лъв, съвпад с Дсц.
Фризирах се на мунданен съвпад Луна/Уран, който беше в опозиция със Слънцето у7(разходяща) и Сатурн у12(сходяща), класически у1. Тр. Луна сходящ тригон Нептун у2 в 11 дом.

Резултатите - аз съм доволна много, пожелах да ми скъсят косата повече. Което не е от значение - от коса до кръста до малко под рамената/средата на гърба - за мен е ок.
Транзитната Луна минава през 2 натален дом.

Много се харесах. Какво друго да напиша.... Не бих казала, че е прекалено уранична прическа, според моите критерии. Скъсих я от практична гледна точка, няма да имам възможност да я поддържам в тази дължина известно време.
Заради намаляването на дължината заприличах на овца(тр. луна в Овен). Накъдри се.  :08: Но на мен ми е чуплива косата, особено в късите прически.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на луната
« Отговор #8 -: Август 05, 2015, 11:25:53 pm »
Забравих да напиша, че в наталната ми карта Луна и Уран са в разходящ тригон. Луна е у6, Уран е у1.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.