Автор Тема: Опасни години  (Прочетена 13642 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Опасни години
« Отговор #45 -: Април 09, 2016, 10:00:36 am »
2008 Сатурнов възврат... сватба по ретро Мерк, тежък брак с последвал развод през 2013. Но се връщам към 2008, на 9,09,2008 с радост виждам положителен тест за бременност. Уви два месеца ходене по мъките и болници, грешни диагнози, кюртаж ... и вече като бях със сепсис и некроза 40 кусур температура  абсолютен пътник откриха че съм с извънматочна. Обикновено се изявява веднага болки и неща, но явно съм корав човек и изтърпях геройски цялата болка почти 2 месеца .. Краят на октомври ме оперираха извадиха некротиралия плод... едната тръба, другата пластика направиха /естествено съм осакатена до живот../ Нептун транзитирал през 8 дом - квадрат натален Уран в 5-ти У8. Транзитен Уран съвпад Слънце в 9 дом квадрат натален Нептун в 6-ти У9..  Изключително тежки събития с изключително тежки последствия. Важното е, че имам две прекрасни дечица макар и заченати по нестандартния начин :) Прилагам картата

би ли пуснала с дирекции за периода и добре дошла  :08:

наталното т-карето   Сатурн/СЛВ/Луна - Марс 8  и с връх Нептун в 6,с транзитно преминаващ Плутон у5 отгоре ,засегнати са У1 ,У8 виновници за събитията
 а голямият воден тригон по натал Юпител-Слънце–Уран + У6 тр. в 6 Юпитер тригон към девешките и секстил към 8 животозастрашаващи с-я са сейф аспектите за хепи енд.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опасни години
« Отговор #46 -: Април 09, 2016, 11:04:44 am »
Araya, имаш Слънце тригон АСЦ и Юпитер тригон Слънце (1/9-ти) винаги ще "спасяват" положението. Може да обърнеш повече внимание на Меркурий в Овен като  провокатор на по-важните събития при теб. Всяко активиране на Сатурн като връх на йода, както и на Луна/ нодална ос, ще дават индикация за кризи в съответните периоди.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Araya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Опасни години
« Отговор #47 -: Април 09, 2016, 11:19:28 am »
Добре заварили  :-* 

strelicka общо взето съм абсолютно начинаеща и срещнах трудност да открия от къде да постоя дирекции в астрото. Ще помоля за съдействие и насока  ::)

Рени имам наблюдения, че Меркурй и йода имат връзка /Мерк У3/, но някак все гледам на 3 дом, като на не толкова житейски важен, а явно трябва.

Благодаря ви, момичета :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опасни години
« Отговор #48 -: Април 09, 2016, 11:51:27 am »
Araya, при теб има акцент на Подвижния кръст със Слънце, Марс и Луна като у АСЦ в тези знаци,  нодална ос, както и  тао-квадратура във и със същите. Затова е добре да се подсилят "действията" на естествените управители на подвижните знаци,  Меркурий и Юпитер, така че да умееш да си по-гъвкава, адаптивна към промените и обстоятелствата. При теб Меркурий е най-високо поставената планета и единствена в огнен знак, което я прави важна, но и изискваща най-много внимание. Ако се чувстваш по някакъв начин неудовлетворена, приклещена в сферите, за които отговаря Меркурий, значи има някакъв бъг във възприятията ти, в комуникациите, мислите ти. Може би говориш много ( Меркурий в Овен) и така не успяваш да контролираш енергията ти необходима за твоя виталитет -Слънце в Риби по природа няма такава жизненост. Но пък използван по предназначение Меркурий в Овен, чрез изказа си , при теб е и в хармоничен аспект с Венера( в знак , където Меркурий има достойнства), може да вдъхновява, да развълнува, даже и да води другите. Или,  за да вкараш посока, а не перманентно безпокойство в цялата тази "променлива ситуация' в твоята карта е добре да даваш винаги материал на Меркурий. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Araya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Опасни години
« Отговор #49 -: Април 09, 2016, 12:10:31 pm »
Благодаря, Рени... Сега осъзнавам, че Меркурий ми е хем приятел, хем не дотам приятел. Имам остър език на моменти, изключително аналитична мисъл, което при определени обстоятелства е доста добро за моята професия /счетоводител/... Но рибешката ми природа се обърква и настъпва хаос в някои моменти.
Дирекциите всъщност солар ли са? /май е редно да пусна тези въпроси в темата за начинаещите :) /

/малките много ме разсейват в момента и мисълта ми я няма почти никаква, гледат емотиконите и се вълнуват :) /

Ако е така, това е картата за онзи период. Ще анализирам и други години с опции за фатален край една от тях е 97 началото /възпалена жлъчка пред пукане, отново грешни диагнози и мотане по болници .../ Има и други моменти, но мисля да ги игнорирам на този етап за анализ.

Araya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Опасни години
« Отговор #50 -: Април 09, 2016, 03:57:16 pm »
Благодаря за коментарите и насоките по картата ми  :-*  а също и за топлото посрещане  :08:
Emma  истина е, че имам няколко жестоки медикаментозни натравяния при това съвсем неволни с престой в токсикология. Не бях особено предпазлива в това отношение  (от 2008 насам съм много внимателна). Но тъй като не помня дати и години, няма да ги анализирам, като опасни. Обикновено са предшествани от доста по-рискови събития (изнасилване, опит за такова и едно сериозно падане)

Подсетихте ме, че всъщност най-критичният момент е бил този на раждането ми. Изключително тежко с риск за живота и на майка ми, и на моя  (викали са нейния баща и моя да подпишат, коя от двете да оцелее ... що за дивотия! но явно по онези години е било така). В крайна сметка и  двете сме живи и здрави. Прогнозите са били неблагоприятни за мен (мозъчни увреждания, парези и т.н), но някак не са се сбъднали слава Богу. Не съм изплакала дълго, синьо черна от задушаване, та може и за това да има спор между майка ми и бабите ми дали съм родена в 13:13 или малко по-късно - моментът в който съм проплакала. Приела съм думите на майка ми за верни и си смятам натала по 13:13 - другата версия е 10-тина минути по-късно.  Очевидно раждането по затъмнение (в случая лунно) е доста критично и за дете и за родител. Чета темите и някъде попаднах на съфорумка, раждана също по лунно затъмнение.
Само ще вметна в допълнение, че в момента съм изключително боен и самостоятелен човек :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Опасни години
« Отговор #51 -: Април 10, 2016, 09:35:49 am »
Araya, по натал имаш напр.асп.между У1 и У5 – опозе  Луна/Марс, луната е генерален сигнификатор на майчинството при теб е в съвпад с Нодална ос/Сатурн и опозе на У5 Марс/Слънце в т-каре с връх Нептун ,но компенсацията за успешни бремености идва чрез диспозиторите на т- карето – Юпитер  съ У5,8 / макар и ретро екзалтирал/ и Меркурий,който са в тригон,акцидентално добре поставени ъглови

2009   год- с извънматочната бремност-

сол.Асц и МС са кацнали точно върху Юпитер и Меркурий,активирайки тригона, но и
СД  Марс върху Меркурий показват операция и сепсиса,по натал Марс каре Нептун,причината е проблемна бременост Марс като У5 в опозе У 8 Сатурн/У1 Луна – каре Нептун /грешните диагнози са Нептунови пакости /
СД Сатурн опозе Меркурий /болничен престой/+СД Уран съвпад Нептун в 6 активира върха та нат.т-каре - здравословни проблеми,животозастрашаващи
прогр.Слънце опозе У5 Плутон  каре оста Асц-Дсц – сигнф. на дете напр.асп с 1 +5дом- неуспешна бременост
Прогр.Луна в 4 + директивна върху Плутон бременост и опасност за теб засегнат У1-тр. Марс през тях отключващ фактор
Тр.Уран   върху Слънце  У2 активира големият воден тригон с Юпитер У6 в 1 и Уран У8 в  5 + тр.Юпитер в 6 /У6/ тригон У1 Луната и У5 Марс- изходът от цялото това изпитание да бъде благоприятен за теб

Happy58

  • Гост
Re: Опасни години
« Отговор #52 -: Април 10, 2016, 04:14:51 pm »
Това е карта в периода на моето изнасилване, не помня дата. Като трябва да спомена, че малко преди това беше и 1-я ми сексуален контакт. Бяха приятели на гаджето ми. А цялата ситуация е доста мътна. Вината е и моя, бях избягала през нощта от вкъщи, а това се знаеше от гаджето ми и от моя приятелка. Според мен трябва да се гледа и 2-ри дом, като промяна в ценностната система. Този случай тотално ме преобрази (не външно, а на принцип психика), въпреки че игнорирах случилото се.

В неделя обикновено почивам от РС (само от тел разглеждам информативно), но тази карта ме извади от почивката :)

-натални Венера/Уран/Плутон са в квадрат с Юпитер, У8.
- нат Нептун, У12 ти е в квадрат към нодалната ос, като в твоя случай/живот посоката е ЮЛВ, а не СЛВ. Това означава, че когато действаш по Нептун, 12 дом, ще имаш проблеми. Знам, че това звучи абсурдно съгласно всички астро книги, но ако искаш, върни се назад в живота си и сама си прецени. В конкретния случай, дори дир СЛВ е върху Асц - потвърждение.
- натВенера/Уран в Стрелец, в 9 дом - та ти въобще не можеш да допуснеш, че някой нещо може да ти направи :). Тук и нат квадрат Слънце/Плутон добавя масло в огъня :)

- дир К8 е върху нат Сатурн, в 8 дом, У11
- дир Юпитер, У8 е в куинконс с нат Плутон, съУ7 - а Юпитер идва от 12 дом.
- има обаче и доста положителни дирекции, които са те спасили от по-сериозно нараняване.

- прЛуна е в/у ЮЛВ - насочила е вниманието ти към него
- прМарс, който е диспозитор на СЛВ в/у Асц

- трПлутон, 7 дом, през 8 дом прави тригон към СЛВ/Марс и секстил към ЮЛВ - тригона е по-лек, той просто се случва, докато по секстила трябва да се потрудим.

Като цяло, има и други неща, не толкова директно сочещи, но все пак са предпоставка, които обаче са от ЕА и няма да ви натоварвам с тях. Но при мен цялата ситуация оставя усещане за нещо по 7,8,11,12 дом, което идва, за да насочи вниманието към ЮЛВ във Везни, в 6 дом. Не ми се връзва само 9 дом като факти в случката.

Преобразяването поради безсилие/насилие е трансформация, по 8 дом, не по 2.

Сега прочетох и другите коментари - Сатин е отбелязала и точната квадратура на прЮпитер с натВенера/Уран. Ако датата е поне приблизително точна, тр Юпитер се намира в тези градуси, през 4 дом, а трУран е рез 11 дом и активират прогресията.
И следващото указание на картата - нодалната ос активира съвпада на дирК8 със Сатурн, като ЮЛВ е в 8 дом и в/у Сатурн.
« Последна редакция: Април 10, 2016, 04:21:26 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Опасни години
« Отговор #53 -: Април 11, 2016, 11:21:16 am »
Уоу, Happy, благодаря за точните описания! Особено това за венера съвпад уран в 9-ти дом, няма по-точно казано за мен. Мислех си, че тази смелост, че мога да набия всеки, ако тръгне да ми прави нещо е от луна и марс в овен. Но ти си го описала много по-вярно,  изобщо не вярвам, че ще се стигне до подобна ситуация. Нептун, определено е голям проблем в картата ми. Най-големия ми кошмар, който се повтаря през годините е, че се давя през нощта в океана и то в ужасна буря. Изобщо този 12-ти дом с управител нептун и толкова планети вътре, като нептун е в близост до мц, може ли да се приема като нещо кармично от рода на баща ми? Доста глупав въпрос, но нептун е в 9-ти, но в знака на мц. А иначе юлв ми е в далечен съвпад със слънцето на майка ми. Винаги съм я разбирала и съм и казвала много точни неща, които в последствие са се оказвали вярни. Често се съветва с мен, поради тази причина.
За всичко, което си написала ще ми трябва доста време и още прочити. Благодаря за насоката за нептун и юлв, звучи много логично!

Тази година  след рождения ми ден имах атаки от психопати все по спирките, докато чакам автобуса. Добре че имаше хора и нямаше как да стане по-лошо.

А за въпросния случай, определено би трябвало да има връзка с 12-ти дом и бивши затворници. Предполагам и настоящи, такива като тея за различни прояви цял живот си полежават на топло.  ;D
Неможе ли да се приеме 9-ти дом като място на събититето. Беше извън градът, в който живея, родния град на баба ми, 3-ти нейн дом за близки контакти. Тя не живееше там от години, там си карахме летата. Сестра и живее там. Но аз още немога да разгледам всичко и това мое включване сигурно е много тъпо.

:) моля
Благодаря за ОВ-то.
Не се притеснявай за Нептун - просто се постарай да си анализираш много добре неговата позиция в картата като дом, знак и аспекти (освен квадрата с нодалната ос) и се постарай да го "живееш" през призмата на ЮЛВ по дом и знак. Когато започнеш (с малки крачки), нещата постепенно ще си идват на мястото :). Аз в момента правя това упражнение. Със сигурност не е лесно, но ... то пък кое е лесно - важното е, че има резултати

За 9 дом - къщата на село ... не знам, но пък няма и особено значение.
Написах поста си само защото видях сложното положение и реших да ти предам инфо, а ти по-нататък ще си решиш :) - все пак животът е твой :)

пожелавам късмет  :08:

Наистина ли си на 6 февруари? Ще ми е интересно да разгледам и нумерологично.

Happy58

  • Гост
Re: Опасни години
« Отговор #54 -: Април 12, 2016, 03:34:52 pm »
Благодаря, Happy! Родена на съм на 2.2. , мисля че имам житейски периоди 4, 9, 4, 9. Като четох, че по ведическата раху е 4 и започнах да се обърквам. Аз имам съвпад марс с раху. Но по западната 4 е уран, което съвпада със слънцето.

Аз не правя паралел между планети и цифри. Не защото не искам, а защото смятам, че не е правилно. :) Но това е мое мнение.
Възможен е, но много често има преплитане на значенията.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Опасни години
« Отговор #55 -: Април 12, 2016, 05:56:15 pm »
Ведическата номерология също работи с планетни съответствия, има и връзка между дадена накшатра и определени срички в името. Но сигурно има различни разновидности и системи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Опасни години
« Отговор #56 -: Април 12, 2016, 06:50:44 pm »
Като съм се родила забравили памук дълбоко в ухото.
:o :o :o :lol_hitting: :-\ :-\ :-\