Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 101032 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7402
Re: Общи хорари
« Отговор #165 -: Февруари 20, 2022, 05:54:36 pm »
Ще получи ли Х желания документ?
Юпитер на к2,ще получи нещо,не съм сигурна дали е документ.

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Общи хорари
« Отговор #166 -: Февруари 20, 2022, 08:55:09 pm »
Благодаря, става въпрос за работна виза за чужда държава. Мисля, че е документ. Обратна връзка - след един месец.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #167 -: Февруари 23, 2022, 07:29:11 pm »
Ще се срещна ли с Х?
да, той ще те потърси

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #168 -: Февруари 23, 2022, 07:43:23 pm »
Ще получи ли Х желания документ?
По мое виждане Не, ако Х го гледаме като назован по име, тъй като не посочваш какъв ти е.

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Общи хорари
« Отговор #169 -: Февруари 23, 2022, 08:08:27 pm »
Дъщеря на приятел.
Бори се за работна виза.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7402
Re: Общи хорари
« Отговор #170 -: Февруари 24, 2022, 06:15:18 am »
Ще се срещна ли с Х?
да, той ще те потърси
Акрукс,благодаря!

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Общи хорари
« Отговор #171 -: Март 31, 2022, 08:35:53 am »
Давам обратна връзка за въпроса дали дъщерята на мой приятел ще получи работна виза. За съжаление, отговорът е НЕ. Сафо, akruks, благодаря ви от сърце. Сафо предположи, че ще получи нещо, но не е сигурна какво. Akruks беше категорична  - не. Момичето има още един шанс през август.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7402
Re: Общи хорари
« Отговор #172 -: Април 07, 2022, 04:29:35 pm »
Кой ще спечели войната?Русия,или Украйна?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #173 -: Април 07, 2022, 06:32:28 pm »
Кой ще спечели войната?Русия,или Украйна?
Победители няма в нито една война, защото и от двете страни има жертви, а и за русия това не е война, а специална военна операция, и който спомене думата при тях го застрашава 15г затвор.
Украйна вече е спечелила морално, на нейна страна са групи, организации и голяма част от човечеството, след като се разбра за жертвите на невинни хора, сред които и деца – Луната У11 е извършила хармоничен аспект с Меркурий У1, У10 в 8д.
Русия покрай газта ще прибави територии към федерацията , каквато беше и първоначалната цел на замислената отдавна "военна операция" , когато Путин обяви за независими републики Донецк и Луганс, с уговорката да влязат в руската федерация, или поне по някакъв начин ще има контрол и дивиденти от тези територии и залежите на природна газ  – Юпитер У4 за Украйна ще се съедини с Нептун У1 за Русия в неин 1д. Точната конюнкция е след градус, в кардинален дом, до месец ще се разбере, не вярвам да е година. Луната е без курс, реално нищо ново не предстои да се случи по въпроса.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7402
Re: Общи хорари
« Отговор #174 -: Април 08, 2022, 05:26:11 am »
Акрукс,това означава,че въпреки всички наложени санкции,никой не може да ги спре.
Жалко за невинните жертви,дано всичко приключи скоро.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7402
Re: Общи хорари
« Отговор #175 -: Април 12, 2022, 10:15:17 am »
Ще се срещна ли с Х?
Все още среща не се е състояла.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #176 -: Април 12, 2022, 10:45:50 am »
Сафо, по въпроса ти "Кой ще спечели войната?Русия,или Украйна?"

" За  противниците, съгласието помежду им и изхода на войната

Глава 38.

1. Той каза "Ако те попитат за противниците, или за тези които, враждуват побежду си,погледни управителя на асцендента и управителя на седмия дом. Ако те се намират в един знак и са конфигурирани с Бенефиците, това е указание че ще сключат мир, но ако са конфигурирани с вредители, токава няма да постигнат съгласие, особено ако са конфигурирани с квадрат или опозиция, доколкото тригона и секстила са по-меки.

2. Ако владетелите на Асцендента и седмия дом се намират в лъчите на Слънцето, тогава тяхното съперничество ще бъде дълго и те никога няма да се помирят.

3.И ако владетеля на Асцендента е директен, а владетеля на седми дом ретрограден, това е указание за победа на кверента над врага му.

4.В хода на тези въпроси , ти ще узнаеш изхода от Долната Среда на Небето (ИЦ).

5.Ако неговия владетел има владения в Асцендента, тогава кверента ще победи, но ако той има повече владения в Десцендента, тогава неговия враг ще победи.

6.И ако ти намериш Бенефик в знака на Асцендента или във втори дом, а Малефика намериш в седми или осми дом, тогава отсъди че кверента ще победи; но ако Бенефици са в седми дом, а малефика е в Асцендента тогава кверента ще бъде унищожен.

7.И ако ти установиш че повредена Луна се намира в Асцендента или втори дом,тогава кверента ще бъде осъден, но ако я намериш в седми или осми дом в същото състояние, противника ще бъде победен.

8.Аз казах на Абу Машар :" Ако има малефик в Асцендента, казваме че кверента ще бъде победен, а ако е в седми дом, тогава противника ще бъде победен-и това се разбира от самосебе си"

9.Тогава го попитах "Когато царя започва операция против врага и Асцендента е в Телец и владетеля на седмия дом Марс също е там.Как тогава да направим преценката?

10.Абу Машар каза: Разбира се, това ще повреди делата на царя:той ще бъде опозорен от враговете си, тъй като те ще го нападнат и прогонят

11.И аз попитах Абу Машар :"А ако такава конфигурация се намира в картата на въпроса.Как да направя преценката тогава."

12.Той ми отговори : Аз имам друго мнение по повод тази конфигурация, тъй като считам че кверента ще бъде победен, т.е отговорът на въпросите отнасящи до кверента е в взависимост от силата на Асцендента и в съответствие с това как Бенефиците и Малуфиците са конфигурирани с него.

13.Въпреки това всички учени преди мен, биха преценили че кверента ще победи в такава конфигурация.


Глава 106. За опонентите и посредниците между тях

1.Ако те питат за опонентите и посредниците между тях, тогава вземи Асцендента като сигнификатор на личността на кверента, седми дом като сигнификатор на личността на опонента и четвърти дом като сигнификатор на личността на посредника.

2.Но ако намериш че някоя звезда предава лъчи от владетеля на асцендента, към владетеля на седмия дом, тогава вземи нея като сигнификатор на посредника и не обръщай внимание на владетеля на четвъртия дом.

107. Ако ви попитат в какво състояние е някой

1.Ако ви попитат в какво състояние е някой, вижте към коя звезда се отнася владетеля на Асцендента, защото това приложение означава неговото състояние в този момент

2. И ако след това се приляга към друга звезда до напускането на знака, това показва неговото състояние след време.


81.Пораждащите страх неща са по леки, когато звездите имат противоположни ширини

1.Абу Машар каза: Някой ме помоли за преценка-Асцендента се намираше в Овен, Марс в Лъв, а Сатурн във водолей в точна опозиция с Марс но единия беше със северна ширина, а другия с южна.

2.Аз казах на този човек, че той ще се срещне с големи страхове и силни ограничения,но ще ги преодолее и ще бъде в безопасност.

3.Така прецених защото забелязазах че ширините са противоположни, а когато ширините са противоположни страшните неща са по-лесни.

За подготовката, изхода, неговия сигнификатор и времето на случване на нещата


20.Индийците

1.Индийците казват :Ако откриете Луната във втория дом от Асцендента в общ знак, знайте че питащия не се е занимавал с въпроса преди въпроса или не на път да се занимава с него.

2.Но ако откриете Луната в дванадесети дом, в общ знак, знайте че той се е заел с въпроса преди това


21.Валенс /и вавилонците/

1.Валенс и вавилонците казват : Ако искате да знаете кога ще бъде изпълнен въпроса, погледнете Слънцето, Луната и Асцендента и вижде кой от тях има повече владения в картата и кой наближава асцендента и това ще посочи времето на резултата.

2.И знайте че най-правдивия от тях е този, който е конфигуриран с асцендента, когато има повече владения в картата.


23.Валенс

Валенс каза: Имаше много астролози във Вавилон които търсеха звездата която има повече сила в картата,и изследваха кое от двете светила има повече сила , и проучиха коя /звезда/  е конфигурирана в добра фигура и взеха крайния резултат от това/тази звезда/.И те казаха че резултатът е настъпил когато тази звезда се свърже с термата, в която е звездата с най голяма сила.Те са преценили това когато са знаели че въпросът ще бъде изпълнен, но свидетелствата на звездите също значително помагат.   
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7402
Re: Общи хорари
« Отговор #177 -: Април 12, 2022, 06:24:16 pm »
Рени,полезна информация,Благодаря!И ако можех да я разчета......
Аз разсъждавах така:Понеже съм назовала Русия първо,разгледах я по 7ми дом.Юпитер е в своето владение.Меркурий е изгорен, все още не се е измъкнал от лъчите на Слънцето,което го поврежда.Но между Юпитер и Меркурий има аспект -полусекстил.Да,ще има договорка,ще се разберат.Кога ще приключи по 4ти дом-Юпитер.Луната е в последни градуси на близнаци,10ти дом-ъглова.След около 2*ще напусне знака,което означава,след два месеца приблизително от задаване на въпроса,ще има споразумение.Меркурий има сила единствено по терма.И ако след 2месеца и 22 дни,има решение,то ще е в полза на този,който е представен от риби(Юпитер),защото Луната от рак,ще аспектира с квадрат Меркурий ,и с тригон Юпитер и ще е в знак,в който Юпитер има достойнства.Тоест ,края на юни,началото на юли,вероятно ще има споразумение.
Разбира се,най-важното в един хорар е правилно да се определят сигнификаторите.И ако аз реших ,че Украйна е представена от Меркурий,а Русия от Юпитер,не съм напълно сигурна,защото У.Лили пише,че този,който напада е представен винаги от асцендента.
« Последна редакция: Април 12, 2022, 06:27:11 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #178 -: Април 12, 2022, 07:07:51 pm »
Сафо, според мен, Русия е АСЦ, а Украйна- ДСЦ. И Меркурий, и Юпитер са изгорени, няма помирение, няма спиране на започнаторо. Значи разглеждаме 3  ти  фактор, посредник, у4 и Луна.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7402
Re: Общи хорари
« Отговор #179 -: Април 13, 2022, 08:00:06 am »
Сафо, според мен, Русия е АСЦ, а Украйна- ДСЦ. И Меркурий, и Юпитер са изгорени, няма помирение, няма спиране на започнаторо. Значи разглеждаме 3  ти  фактор, посредник, у4 и Луна.
Рени, защо Юпитер е изгорен? Не е близо до Слънцето, в собствен знак, ъглов, значи има сила да действа. Дневна карта и е упр. на 4ти дом. Слънцето като трип. упр. на 4ти е в екзалтация.