Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 98477 пъти)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Общи хорари
« Отговор #870 -: Август 01, 2023, 12:20:52 am »
Ок, съгласна съм, Сафо.
-
Рас Алгети и Агена са на Асц. и Луна, нямат роля в хорарната разбира се -толкова много са фиксираните звезди.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7378
Re: Общи хорари
« Отговор #871 -: Август 01, 2023, 07:48:27 am »
Ок, съгласна съм, Сафо.
-
Рас Алгети и Агена са на Асц. и Луна, нямат роля в хорарната разбира се -толкова много са фиксираните звезди.
Всичко има "роля",но нямам представа звездите,които цитираш с каква природа са.
Между другото,Слънцето на Шиниъд Оконър е в 15*/16*на стрелец,където е асц от хорара ти,нейният Меркурий е съвпад с Луната ти (от хорара),а нейната Луна е съвпад със Спика. ;)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Общи хорари
« Отговор #872 -: Август 01, 2023, 09:24:05 am »
Много тъжно за Шинеад, Сафо,

а астрологично е трудно да ги осмисля на първо четене.


А иначе Юпитер в телец от хорара е в съвпад с натално слънце на Y, т.е. транзитен Юпитер съвпад Слънце - изглежда добър период.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Общи хорари
« Отговор #873 -: Август 08, 2023, 08:33:10 pm »
Здравейте!

Въпросът ми е - "Тъпата селска буца (Х.) ще си плати ли задълженията и сметката за наема до края на месеца?"

Отдаваме малка наследствена къща под наем за скромна сума, но последната наемателка е навъртяла огромна сметка за вода, не е плащала повече от година. Не е платила тока и той е отрязан. Не е плащала наема за няколко месеца. Уж все беше затруднена. А сега неочаквано се е изнесла, разбрах от съседи, че с някакъв онлайн идиот се е запознала и явно с него е отишла. Не отговаря на обажданията.

Има ли надежда да се издължи или ще пием поредната чаша студена вода и ще покриваме 4 цифрени сметки на поредното влечуго, което се вълнува само кой да я ебе, нокти и коса.

Благодаря прадварително!

PS. Съжалявам, ако звуча грубо, но съм афектирана.
« Последна редакция: Август 08, 2023, 08:37:41 pm от romantica »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4548
Re: Общи хорари
« Отговор #874 -: Август 08, 2023, 09:00:24 pm »
Всъщност Романтика, звучиш,  както ти пасва на хороскопа, къф Овен си иначе. ;D Тъпа селска буца е определение,което използвам често. Та буцата сте я изтървали мисля, никакви допирни не ви предстоят .Луната У6-наемателката и ест.У на въпроса има последен аспект каре с Венера.Има интерсептирани Везни в 8 дом -вашите пари от наследства.Тя е троново Слънце, през оная работа ѝ е за Вас. Сатурн- ти,  няма достойнства в Лъв, пропаднал е.Нямате допирни в бъдеще.При нея в първи предстои изгаряне на ретро Венера ,а отделно има аспект съвпад Марс/Меркурий трин Юпитер,който често индикира нечестен човек,мошенник ,който лъже,преувеличава.Особено в напрегнат аспект,като ги видя в хорар ми светва червена лампа.Тук по -мазничко и курвенски с тригон.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Общи хорари
« Отговор #875 -: Август 08, 2023, 10:15:58 pm »
Беки, благодаря ти!

Ами аз доста си паля в реалността по овенски, но рядко го правя в писмена форма ;D
Нашите се занимават с този имот, но като гледам как ги прецакват и те стоят само мислят и се притесняват, реших аз да се заема.
След хорара ѝ звънях и си казах, че няма да спра, докато не ѝ бутна батерията. Вдигна на 86 позвъняване. Говорих с нея, заплаших я с полиция и прокуратура. Селските к**ви не знам това дали ги плаши. Издирих я в каква дупка се е навряла да живее, намерих адрес. Мисля план и ще се опитам още да действам, въпреки че изглежда като кауза пердута.
« Последна редакция: Август 08, 2023, 10:19:25 pm от romantica »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4548
Re: Общи хорари
« Отговор #876 -: Август 08, 2023, 10:50:02 pm »
Ами ,като че и гледана , като шести от четвърти дом на родителите, тоест девети с У Марс, пак не ми изглежда обнадеждаващо. Извън астрологията, ако имат легитимен договор , биха могли да подадат жалба ,но с днешните свободни регистрации ,трудно ще я издирят за връчване на призовка.Ако нямат договор, би могла тя да ги заплаши за неплащане на данъци. И най реалистичният уви за България е силовият вариант с елементи на екшън.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7378
Re: Общи хорари
« Отговор #877 -: Август 09, 2023, 09:07:14 am »
Романтика, интересен хорар. Меркурий ще спре в 21*на дева на к8 твое, нейно к2. Ще се върне назад и ще направи аспект с Юпитер, твоят упр. на 2дом.Луната има сх. аспект с Уран, Нептун и Плутон. Вероятно, ще получите някаква сума, но не достатъчно и по-късно от срока, който си определила във въпроса.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #878 -: Август 09, 2023, 04:51:35 pm »
Романтика, по-скоро Не. Между, теб, Сатурн и Меркурий, у8 има разходяща опозиция. Луната не ви свързва, последен аспект квадрат Венера, у 8 интерсептиран. Тук, с много мъки, ако някаква част от нещо да вземеш, защото и Луна, и Венера са ъглови, т.е . в рамките на месец? ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Общи хорари
« Отговор #879 -: Август 09, 2023, 06:35:52 pm »
Сафо, Рени, благодаря!

Да, въпроса горе-долу за до края на месеца си мислих. Опитвам да действам. Изглежда невъзможно, но ще пробвам всичко, което е по силите ми. Ще дам обратна връзка.

P.S. Това лято го чувствам супер напрегнато и объркано.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #880 -: Август 10, 2023, 12:23:31 am »

Да, въпроса горе-долу за до края на месеца си мислих. Опитвам да действам. Изглежда невъзможно, но ще пробвам всичко, което е по силите ми. Ще дам обратна връзка.

Въпросната наемателка легално ли е живяла у вас – регистрирана на вашия адрес, вие сте плащали данък за наемите и т.н.? Защото, ако вие не сте изрядни наемодатели, няма какви претенции да имате, че Андрешковица е надхитрила бившия гербав кмет или къвъто беше там бащата, приятел на мутрата. Съжалявам, ако звуча грубо, но и на мене ми писна от мутренски изцепки!
Конкретно на въпроса,  – ще ви се издължи, прекалено е горда и царствена, представена от Слънце в Лъв на АС, за да се унижава в селски разпри.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Общи хорари
« Отговор #881 -: Август 10, 2023, 12:32:35 pm »
Въпросната наемателка легално ли е живяла у вас – регистрирана на вашия адрес, вие сте плащали данък за наемите и т.н.? Защото, ако вие не сте изрядни наемодатели, няма какви претенции да имате, че Андрешковица е надхитрила бившия гербав кмет или къвъто беше там бащата, приятел на мутрата. Съжалявам, ако звуча грубо, но и на мене ми писна от мутренски изцепки!
Конкретно на въпроса,  – ще ви се издължи, прекалено е горда и царствена, представена от Слънце в Лъв на АС, за да се унижава в селски разпри.

Eстествено, че е живяла легално и е регистрирана! Много ясно, че собственика на имота плаща данък.
Наемът беше съвсем скромен от 100 лв./месечно, който тя не е плащала редовно. Защото винаги е била нещо затруднена. Родителите ми я съжаляваха и оставяха така, сега когато ги е вкарала с 3000 лв. вътре дано да се усетят, че никой не заслужава компромис и съжаление. Както ходи да пазарува в магазина и плаща, както си прави ноктите, косата, има 2 автомобила и си търси тъпкачи по фб така ще си плаща и където живее! Затова ще я гоня тази до дупка, докато не си плати всичко. Аман от к**ви, които се мислят за много коректни.

А теб, много те моля да спреш да се опитваш да вадиш компромати за мен и семейството ми. Родителите ми са честни и почтени хора, и в повечето случаи страдат от добротата, и наивността си. Преди 2-3 години отново в изблик на вербална агресия към мен ти обясних подробно, че никой от тях няма общо с мутрата, за която пишеш. Преди 13-14 г., може да са били симпатизанти на някого за няколко месеца, след което си тръгнаха разочаровани от цялата помия и нагаждачество там. Никой по никакъв начин нито е взел чужди пари, нито се е облагодетелствал с нещо. Мутренските изцепки, които обичаш да търсиш ги търси другаде!
Дали ти е трудно да приемеш, че все още има честни хора е изцяло твой проблем! Уважавам те, като потребител на форума и астролог, но мисля, че трябва да поработиш върху отношението си към хората. Изклюючително грозно е да нападаш така хората, без да ги познаваш реално и да съдиш за тях по някакви извадки претълкувани по твой си начин.

А ти като астролог, регистрирана ли си за хороскопите и консултациите, които правиш? Отчиташ ли се на НАП?
Не ми отговаряй, мен това не ме интересува. Написах го само, защото обвиняваш винаги хората, че са нечестни и те вълнуват силно мутренските изцепки...
« Последна редакция: Август 10, 2023, 12:37:06 pm от romantica »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Общи хорари
« Отговор #882 -: Август 10, 2023, 12:59:46 pm »
Романтика, моите родители имаха същия проблем с къщата на село. Само за да не стои празна, пускаха вътре всякакви и накрая плащаха ток и вода. Един двн им дойде акъла в главата и я продадоха за без пари. Сега в нея живее младо семейство, което я направи както кукла.
Брат ми също има имот с къща и там  живее един срещу 100 лв/ месечно. Пълна мизерия е там, но поне има кой да я пази. И онзи закъснява с плащанията, но ги дава все някога. А жена му същата- прически, нокти, месъвместими с мизерията, в която живеят.
Родителите ти според мен имат по- голяма вина- като са видели какво става, защо са продължили да я държат там. Това като оная приказка за баницата…
За мен тази ще зачезне и нищо няма да плати, на вас ще ви е за урок. С това правосъдие се съмнявам нещо да може да се направи.
« Последна редакция: Август 10, 2023, 01:02:55 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4548
Re: Общи хорари
« Отговор #883 -: Август 10, 2023, 02:14:52 pm »
При нас във Варна , това с тока няма как да стане, като не платиш месец получаваш смс или лично обаждане ,че при неплащане до дата Х , предстои спиране на тока. Но регулярният контрол върху сметките е най-добрата превенция. Отделно, ако има някакви рожденни данни , може да се хвърли един поглед върху картата, за да знаем горе долу кой е насреща,какво може и не може да очакваме и едно наум. Има карти ,в които се вижда,че е стабилен човек или не..Иначе проблемът с наемателите е поголовен, не познавам някой да не е пропищял, дори им обират посуда и мебели..  :o Превенция с правилен подбор на кандидатите.
« Последна редакция: Август 10, 2023, 02:17:02 pm от Ребека »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #884 -: Август 10, 2023, 03:25:38 pm »
Дали ти е трудно да приемеш, че все още има честни хора е изцяло твой проблем! Уважавам те, като потребител на форума и астролог, но мисля, че трябва да поработиш върху отношението си към хората. Изклюючително грозно е да нападаш така хората, без да ги познаваш реално и да съдиш за тях по някакви извадки претълкувани по твой си начин.

А ти като астролог, регистрирана ли си за хороскопите и консултациите, които правиш? Отчиташ ли се на НАП?
Не ми отговаряй, мен това не ме интересува. Написах го само, защото обвиняваш винаги хората, че са нечестни и те вълнуват силно мутренските изцепки...
Грозно е да, прочети си всичките приказки за квартирантката колко са "хубави", а това, че я познаваш, не е оправдание!
 Ти на мен някога пари да си ми давала за нещо, че имаш наглостта да ми държиш сметка?? И консултации не правя, никога не съм правила! Преди да пишеш наизуст, провери колко е сумата за година, която трябва да е изкарал човек на свободна практика, за да ги декларира и го обложат с данък. Излагаш се, пак казах – мутренски похвати! А и се осигурявам в Мадрид, "умнице", да ти снимам ли здравната си карта и номера на осигуровките в зелената карта? И не ти искам уважението, авантаджийке! Не си заслужаваш никнейма – нищо романтично няма в теб.