Автор Тема: Тежките аспекти на Луната  (Прочетена 31374 пъти)

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #90 -: Март 26, 2014, 11:31:05 pm »
меркурий в рак в 11 и риби в 8, там е сатурн
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #91 -: Март 27, 2014, 10:44:05 am »
Papy,по казуса "мама-аз" ,планетата аспектираща Луна,показва какво ни е трудно да изразяваме  с/към  мама,в случая това е Плутон ,значи доминиране в емоционалната сфера или дотолкова сме обсебени от своите собствени емоции ,че изразявайки ги по един драматичен начин ,не зачитаме тези на мама ;по същия начин може и да  е наобратно ,мама към нас .Това води до раздразнителност,но не защото сме емоционално нестабилни ,а защото има някаква трудност в изразяването . :)

Рени, по-скоро аспектът показва какво ни пречи в отношението на мама, за да се чувстваме добре емоционално. В случая, аз съм свободолюбива - Луна Овен, У4 Уран, в квадрат с диспозитора на Луната. А майка ми е властна - Слънце опозиция Плутон - тя несъзнателно се стреми да наложи своята воля от страх, че може някой да й ограничи Слънцето.

Кабала, аз пък имам почти 2 тригона на Луната, успявам да си изразя емоциите, дори когато ме задушават и така отпускам клапата.

Но виж - две опозиции с различно проявление. Има и други съфорумци, които нямат моето проявление на Луна-Плутон.
Качвам синастрията, може при мен да идва от квадрата на мое Слънце - неин Сатурн. Но път той е разходящ, следва да има по-слабо действие.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #92 -: Март 27, 2014, 11:25:35 am »
Яя, в първия ти пост даваш луна в скорпион, а тук сега казваш Овен .... аз ли нещо не схващам?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #93 -: Март 27, 2014, 11:39:03 am »
Yaya,аспектите не пречат,както и всичко останало ,пречи ни представата за същите -колкото човек повече се вторачва в един детайл ,толкова повече губи представа за цялата картина и обратно ,изгубиш ли се в общата картина ,изпускаш най-важния  детайл.
Аспектът е ъгъл ,а ъгълът е отношение на два пресичащи се принципа в една точка ,от което следва ,че рано или късно има "среща " на същите ,а точката няма начало и край ,но е начало и край.
Оттук нататък вече има лично творчество . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #94 -: Март 27, 2014, 11:46:29 am »
Яя, в първия ти пост даваш луна в скорпион, а тук сега казваш Овен .... аз ли нещо не схващам?

Моята е в Овен, а Скорпионската е друга. Пуснах темата заради трудните аспекти КЪМ Луната, както обърна внимание Акрукс. Много хора имат такива - дали квадрат със Сатурн, дали опозиция... Можем да ги разискваме в отделни теми, но можем и всички в тази тема. Можем да пуснем тема за плутонова Луна, за луна в напрегнат аспект с диспозитора си, без значение дали е планета зад септанера...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #95 -: Март 27, 2014, 12:01:42 pm »
А може да обсъдим и неаспектираната луна

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #96 -: Март 27, 2014, 12:06:35 pm »
Това, което по-горе е написала Рени за Луна/Плутон, важи и в моя случай, само че аспектът е квадрат, не опозиция. Цял живот, поне откакто живея с майка си, съм се опитвала да добия емоционална автономност и да се разгранича от нейните емоции. Но в повечето случаи поради нейната хиперемоционалност (а в радикса има съвпад Луна/Сатурн на МС) трябваше да потискам своята собствена. В резултат на това изпитвам затруднения, когато трябва просто да се отпусна и да се радвам на живота, така и не се научих на безгрижие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #97 -: Март 27, 2014, 12:34:21 pm »
Логиката ми е неаспектирана Луна ,а всеки друг фактор ,когото е активирана ще изразява характеристиките си по ,,чисто,,,макар че аспекти ВИНАГИ се намират,ако не главни аспекти към планети,то към арабски точки,средни точки,звезди,куспиди и т.н.Ако говорим за тежка позиция на Луната,тя може би се подсилва от липса на аспекти,чрез които да изпусне парата .
« Последна редакция: Март 27, 2014, 01:22:14 pm от Oposit »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #98 -: Март 27, 2014, 12:41:24 pm »
Имам приятелка с неаспектирана лъвска Луна в 6 дом - много силно са изразени лунните качества, но пречупени през призмата на лъвското его. Във ведическата карта Луната става много силна - минава в Рак, ъглов дом (7ми) и в един знак с Раху.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #99 -: Март 27, 2014, 12:44:44 pm »
Моята е в Овен, а Скорпионската е друга. Пуснах темата заради трудните аспекти КЪМ Луната, както обърна внимание Акрукс. Много хора имат такива - дали квадрат със Сатурн, дали опозиция... Можем да ги разискваме в отделни теми, но можем и всички в тази тема. Можем да пуснем тема за плутонова Луна, за луна в напрегнат аспект с диспозитора си, без значение дали е планета зад септанера...

Яя, не съм имала предвид да правим отделни теми. Просто въпрос за уточнение - и то точно във връзка с тълкуването. Не може да тълкуваме един аспект на каквото и да е, без да се отрази диспозитора и дома на двете планети, които правят аспект. Не виждам защо хвърляте толкова усилия да разказвате това и онова, а не конкретизирате информацията.

Една Луна в 3. дом, в Овен, в опозиция на Плутон ще реагира по съвсем различен начин от Луна в 8 дом, в Козирог, например и пак в опозиция на Плутон.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #100 -: Март 27, 2014, 12:57:13 pm »
Права си, Хепи, как ще се изразят двете луни от примера ти?

Happy58

  • Гост
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #101 -: Март 27, 2014, 01:02:12 pm »
Права си, Хепи, как ще се изразят двете луни от примера ти?

Ееее, чакай, аз още се уча :) затова и беше уточнението ми. Опитах от примера на Яя да направя някакво упражнение и тогава открих, че говори за две различни Луни, а то се оказа, че са на различни хора. Ще трябва да предприема друга тактика за попиване на информацията от форума. Все пак никой не е длъжен да ми преподава както аз искам :) Това беше леко лирическо отклонение. :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #102 -: Март 27, 2014, 01:58:00 pm »
Хепи, не съм споделила, може би, затова не е станало ясно.
Темата я започнах заради една трудна Скорпи Луна в 4д в опозиция на Марс в 10д.
Моята е в Овен, на К7, в опозиция на Плутон в 12д. Имаме съфорумка, която ми е астрален близнак, Луната е в 11д, а Плутон в 5д. При нея не е имало конфликт с майката заради аспекта, но може би при нея майката е Слънцето като У4 и затова.

Иначе, разбира се, че е важно в кой знак или дом се намила Луната, но Луната преди всичко е емоцията, майката, жените в живота ни. Та, дали е в Овен, Козирог или Риби, само начина на изразяване на емоцията ще се промени (и други неща, разбира се, но аспектът ще си остане).
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #103 -: Март 27, 2014, 02:12:14 pm »
За да не звуча като от телевизионния "Канал 3" ,предлагаща рецепта, съдържаща "позитивни " продукти за овчарски пай ,споделям как е поставена при мен Луна :
В твърд аспект - съвпад  и със Сатурн,и с Венера - в Овен,в знак не симпатизиращ на същите,напротив ;няма други аспекти към Луна,няма аспект с диспозитора си ,не е в дом , в който се чувства "като у дома си".
Имам възможност почти всеки ден да се конфронтирам с майка ми и на "висок тон", и на приятно жужащ и така все повече  във времето ,осмислям защо има противоречия в гледната ни точка ,защо съм родена с този аспект и защо аз гледам така на нея(както и на аспекта ) ,и така я виждам.Така при всяко активиране на  аспекта Луна/Сатурн по транзит,прогресия според аспекта/ъгъла се измества и гледната ми точка към същия в отговор на моето "защо".
Когато дадена конфигурация ,точка ,взаимодействие в натала ,са определени /приети  като трудни ,се влага смисъла ,че се изисква усилие за да се разберат или усвоят,така че да ги ползваме,а не да ги  "изхвърлим/унищожим" ,а под каква форма ,дали като копаеш ,пееш ,викаш ,псуваш ...спецификата е в натала .
А защо не всички така  ,гледат или участват на/в ситуацията "аспект"  ,защото не всичко го "пише" в хороскопа.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #104 -: Март 27, 2014, 02:51:38 pm »
Мога да дам пример с първата ми братовчедка за много кофти аспектирана Луна - съвпад с Плутон, фокус на т-квадрат с Марс и Сатурн в 1/7 дом. За майка й мога да кажа, че е много точен човек, изключително всеотдайна и работлинва жена, отговорна, състрадателна. Не бих казала, че са имали конфликтни отношения, но дъщерята (по-голямото дете) още от малка се чувстваше обидена на майка си, която още от тогава я учеше на отговорност и често й отправяше забележки за пакостите на по-малкото братче. Може би така аспектирана Луна показва и трудния живот на майката, което в случая е факт. Шапка й свалям на леля ми за всеотдайността към децата и как цял живот се е оправяла сама с тях, без никаква подкрепа от съпруг. Моята майка е коренно противоположен пример.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui