Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 243006 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #570 -: Декември 30, 2015, 11:22:42 am »
не е задължително да го преживееш,може би е важно дали натално слънцето в прогресия върви към луната /от опозе към съвпад/ и е валидно това тълкование като действие на прогр.слънцево-лунни асп. "обръща неговото влияние към вътрешни психологически преживявания,човек става по-затворен,използва натрупаните знания и мъдрост на практика и започва да взема решения въз основа натрупан опит"
или прогр. слънце се движи  от съвпад към опозе с  нат.луната и като събития е валидно това "указват на външни събития,способни да променят живота на човек"
аз така го разбирам
напр. моето прогр-слънце е водолейско, нат. луната е скорпионска, т.е прогр. слънце когато образува асп. с нат луна - външни събития ще променят живота ми,а как зависи от харм.или напрегнат е асп. прогр.слънце-луна,  нямам право на избор и да решавам,а обстоятелствата са водещи в случващото се

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #571 -: Декември 30, 2015, 12:25:21 pm »
Въобще този поглед - да се гледа движението на слънцето спрямо луната не го разбирам, защото в крайна сметка тя е по-бързото светило.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #572 -: Декември 30, 2015, 11:44:41 pm »
Стреличка и аз така го осмислих - на принципа на лунния цикъл - до пълнолуние/опозиция - трупаш знания, опит, а след това ги ползваш :)

При мен предстои след 7г :) Тогава пр. Слънце и ще квадратира нат.Венера, прр. Луна ще прави ингрес в Телец, няма да изброявам всичко, което предстои да се случва, но годината ще е запомняща се, предполагам :)
Над силата е само умението да я владеем!

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #573 -: Януари 07, 2016, 09:57:55 pm »
Още час-два и прогресивната ми Луна преминава във Водолей. Контролът на емоциите вече е на лице. Мисля, че добре ще ми подейства след тежкият престой в Козирог.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #574 -: Януари 07, 2016, 11:46:37 pm »
При пр. Луна във Водолей помня, че буквално се молех да взема да усетя нещо - каквото и да е. Емоционална равнина. Ако си с въздушна или земна Луна по натал на теб може да ти понесе добре. Моята е в огнена - в Овен, и липсата на вълнения е равна почти на смърт  :012:
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #575 -: Януари 07, 2016, 11:55:21 pm »
При мен прогресията и във Водолей например бе доста пъстър период, изпълнен с множество вълнения, в които не бях никак равнодушен  ;D .

Сега например при прогресията и в Телец е рутина, повече сън, рутина.
Не се оплаквам, комфортно ми е след цялото това напрежение, което изпитах последните години.  :)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #576 -: Януари 08, 2016, 08:13:32 am »
При пр. Луна във Водолей помня, че буквално се молех да взема да усетя нещо - каквото и да е. Емоционална равнина. Ако си с въздушна или земна Луна по натал на теб може да ти понесе добре. Моята е в огнена - в Овен, и липсата на вълнения е равна почти на смърт  :012:

От един месец съм така, смятай наталната ми е в Риби и съм свикнала на бурни емоции.  :012: Но пък имам нужда от почивка, след цялата горчилка, която изтърпях в Козирог.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #577 -: Януари 08, 2016, 10:22:14 am »
пишете с каква луна сте по натал

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #578 -: Януари 08, 2016, 10:52:30 am »
И при мен прогресивната е във Водолей, имах и прогр. новолуние наскоро, а в натала ми е лъвска. Ами доста съм си емоционална :) все още :)
Над силата е само умението да я владеем!

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #579 -: Януари 08, 2016, 12:30:11 pm »
Натална в Стрелец,прогресивна в Рак от ок.4 месеца. Емоции на корем :) Докато беше в Близнаци пак същото,единствено социалния ми живот  и новите запознанства бяха доста повече.  Явно при мен  определящ е съвпада на наталната с Нептун и опозицията й със Сатурн.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #580 -: Януари 09, 2016, 02:15:24 am »
 Ще наблюдавам в чужд натал пр Луна в съвпад с нат Юпитер.Думица няма.да кажа на натива,за да няма предубеждения.А аз ще опитам да нямам очаквания,защото знаем си го Юпитер. ;)
 На ниска пророботка до тук има незначително събитие,но ще споделя високата проработка,ако има такава. :)
 Имам предположения,които са много "висока топка",ако съдя по домовете,които управляват планетите в натала и мястото на съвпада.Опитвам да изчисля бързия транзит,който евентуално би задействал прогресията. :) На лунация се е активирало слабото проявление.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #581 -: Януари 09, 2016, 09:12:35 am »
Ще наблюдавам в чужд натал пр Луна в съвпад с нат Юпитер.Думица няма.да кажа на натива,за да няма предубеждения.А аз ще опитам да нямам очаквания,защото знаем си го Юпитер. ;)
 

ако е мъж няма да бременее,ще обременява,но пък лично може да смени работа,поприще,коренно различно от досегашните занимания,пътувания, учене,писане на книги,докторати,доклади,дисертации, период добър за поправяне на несправедливости/Ръшман/, финансовото състояние ще се подобри,ако в натала са добре поставени и аспектирани,ако някоя от планетите е УАсц ще се окръгли с бърз растеж и апетит :08:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #582 -: Януари 09, 2016, 10:09:22 am »
В момента имам същият аспект. Пр. Луна е в съвпад с нат. Юпитер в Овен на К4. Юпитер по натал е У12, Луната е У7.
Има по-малко от градус до точния аспект. Все още не го свързвам с нищо, но ще пиша, ако има проявление.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #583 -: Януари 10, 2016, 02:24:06 pm »
The_ One, Юпитер ти управлява почти всичко в картата , в това число и СЛВ. След като Пр. Луна е в ъглов дом, кардинален  и огнен знак, а това предполага видимо, външно събитие, но трябва транзит да активира прогресията, която повтаря натален аспект- може би долния съвпад на Меркурий със Слънце да активира същата и тогава да видиш случващото се?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #584 -: Януари 10, 2016, 02:40:00 pm »
Да, Рени - съвпадът ще направи квадрат с нат. Юпитер и с пр. Луна. През януари и февруари имам важни задачи, свързани с университета. Това ми е по меркуриевите и девешки теми на възела и по Юпитер като съуправител на 3 дом. Но с проявление по 4 дом не мога да го свържа. Събитието трябва да стане ясно до края на януари.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.