Автор Тема: Господарят на заточението/падението.  (Прочетена 12591 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #15 -: Ноември 27, 2014, 09:08:34 pm »
Лили ми е правила впечатление с Венера в Овен,че не харесва Марсовия тип.  ;)

Да, предимно ми се лепят мъже с есенциално слаби Марсове.

Но пък мъже с Марс в знака на моята Венера инстинктивно проявяват желание да ме ухажват или закрилят, независимо от възрастта - може и 90ти набор да е, пак ще иска да ми е грижовен батко.  :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #16 -: Ноември 27, 2014, 09:32:50 pm »
И аз съм с Венера и Луна в Овен, но не харесвам Марсови типове. Алфа мъжкарите ми идват малко..плитки. Харесвам да има повече рачешко, силна Луна, повече чувственост, дълбочина. Много е силно онова тихо мъжко поведение - без удари в гърдите и големи фрази. Може би разбирам мъжкарството по Сатурн - по-сдържано, но с действия на място и на време.

На мен не ми стана ясно това с лошото влияние между планетите брои ли се, ако управителят на знака, в който планетата е зле поставена, не е в аспект с нея?
Например Венера е зле поставена в Овен. Обаче няма аспект с Марс и той не е в нейн знак. Но пък Венера е в един и същи знак с Юпитер, който е в рецепция с Марс и в тригон с него. Кой на кого вреди тук? До къде се разглежда веригата?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #17 -: Ноември 27, 2014, 09:43:12 pm »
Нещо изместихме темата в друга посока- не дали харесваме тип мъже Марс/Овен ,а Марс като принцип, природа как импонира на нас самите-приятелски, неутрално, зависими сме от него...:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #18 -: Ноември 27, 2014, 10:11:20 pm »
Марс се мотае анаретен в Стрелец. Затова в примера Венера няма място, но я намесих заради другия разговор, който не е съвсем по темата.
Та всъщност рецепцията е между Марс и Юпитер. И двете планети участват в стелиуми.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #19 -: Ноември 27, 2014, 10:13:44 pm »
Та всъщност рецепцията е между Марс и Юпитер.

Затова ми е чудно какво определя - астрологично - влечението ти към лунен тип мъже.
Да не би пък да е от съвпада на Луна и Венера? Или е повлияно от някоя прогресия?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #20 -: Ноември 27, 2014, 10:16:09 pm »
Лили, те са лунни, но все си имат силен Марс - я ще е в съвпад със Сатурн в първи дом, я със СЛВ. Герои с раними души  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #21 -: Ноември 27, 2014, 10:19:51 pm »
Оста 1/7-ми е Козирог/ Рак и Сатурн на АСЦ -нормално е да привлича Лунни типове мъже. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #22 -: Ноември 27, 2014, 10:22:40 pm »
Имам личен пример за негативна рецепция-Сатурн падение в овен е опозиция със Слънце падение във везни,освен знакова е и домова рецепция и има мажорен аспект м/у тях,което е изискването за истинска рецепция за средновековната астрология .Това означава,че Слънце и Сатурн се мразят силно,прекалено и НЕЗАСЛУЖЕНО,понеже са в рецепция с господаря на падението си .Има го това при мен и баща ми,вярно е !

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #23 -: Ноември 27, 2014, 10:22:57 pm »
Да, Стар, моето отношение към Сатурн е на нож. Към Слънце и Марс приятелски настроена е Венера,Слънце е в рецепция с нея в знаци на екзалтация, а Марс е в знак на триединство.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #24 -: Ноември 27, 2014, 10:49:45 pm »
Опаа,лека поправка .Според Star Сатурн в овен се възхищава на Слънце,а Слънце във везни се възхищава на Сатурн,добре,но те са в опозиция -конфликт перманентен,с моментни подобрявания и влошавания/ефекта на люлката/,гледат по възможност да са далеч един от друг/опозиция е най-далечното възможно разстояние /,както по -рано бях казал опозицията е окопна война,хронична,в стил от първата световна война .Двамата пълководци може да се уважават,но са във война,войната е още по забатачена,понеже всеки от тях държи заложници ,което стопира военните действия .

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #25 -: Ноември 27, 2014, 11:08:38 pm »
Драки, мисля, че текста има друг смисъл :)

Ето: Планетата в Овен ......................  кого не обича или мрази ? Венера, защото ............. и Сатурн, .....................

Значи: ако Меркурий е във Овен, той би трябвало да мрази Венера и Сатурн. Не мисля, че това изречение се тълкува, че "ако Венера е в Овен, тя ще мрази Марс".
Добра идея даде в твоята интерпретация.  :08: Аз тълкувах като малък пропуск в превода.И в твоя ред на мисли защо ще и е на (някоя)планета в Овен да мрази Венера или Сатурн,ако няма натално(лошо) отношение към същата?-само заради това,че падат в знака ли?

Да, предимно ми се лепят мъже с есенциално слаби Марсове.

Но пък мъже с Марс в знака на моята Венера инстинктивно проявяват желание да ме ухажват или закрилят, независимо от възрастта - може и 90ти набор да е, пак ще иска да ми е грижовен батко.  :043:
  :012: :08: Троновият Марс в Овен винаги е Мачо и рицар,дори понякога да се налага да е простак.  :012:

И аз съм с Венера и Луна в Овен, но не харесвам Марсови типове. Алфа мъжкарите ми идват малко..плитки.
  :012: :012: Аз харесвам алфа-мъжкарите,подковани със разни екстри.  :012: Много ме е страх от "тихи,вътрешно силни",от никой неуважавани асоциални мъже.  :D Асоциирам ги като неспособни да очертаят собственият си периметър и да се наложат в социума сред другите.  :)

Тази концепция е на Джон Фроули. Авторката на текста я следва. Основната идея на концепцията е взаимовръзката между планетите чрез различен вид рецепция и обмена на енергия като цяло на това ниво в зависимост от това какъв е "характера" на участниците в рецепцията и как те се "разбират" взаимно.
Венера в Овен е привлечена от Марс, възхищава се от Слънце, но е разочарована от Сатурн, защото в Овен Слънцето се намира в знака на своята екзалтация, а Сатурн се намира в падение. Това показва отношението на Венера към Сатурн, Слънце и Марс, а от техния знак зависи какво е тяхното отношение към нея.
Много интригуващ текст,който цял ден ми е в главата.Благодаря за уточнението,което направи-върза ми се.  :08: На Рени Венера/Сатурн съвпад.Трябва да я попитаме дали той-Сатурн я разочарова.
 Моите Марс/Сатурн правят секстили на Венера и сигурно за това много държа на качествата им.

Оста 1/7-ми е Козирог/ Рак и Сатурн на АСЦ -нормално е да привлича Лунни типове мъже. :)
  :P Ненавиждам Лунен тип Мъж-обичах само единия ми дядо,Слунчев Рак,без час на раждане,но подозирам,че имаше съвпад Плутон/Слънце в 1Д(Рак),което променя нещата.   ;)

Имам личен пример за негативна рецепция-Сатурн падение в овен е опозиция със Слънце падение във везни,освен знакова е и домова рецепция и има мажорен аспект м/у тях,което е изискването за истинска рецепция за средновековната астрология .Това означава,че Слънце и Сатурн се мразят силно,прекалено и НЕЗАСЛУЖЕНО,понеже са в рецепция с господаря на падението си .Има го това при мен и баща ми,вярно е !
Обичам ОВ!  :-*

Да, Стар, моето отношение към Сатурн е на нож. Към Слънце и Марс приятелски настроена е Венера,Слънце е в рецепция с нея в знаци на екзалтация, а Марс е в знак на триединство.
Ти потвърди тезата.А от къде идват симпатиите на твоята Венера към Плутон?  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #26 -: Ноември 27, 2014, 11:10:59 pm »
Добре сравнено, Опозит. Имам такъв нагледен пример - Сатурн в Овен и Слънце във Везни, в опозиция. Човекът въпреки добрите неща в картата си, е алкохолик. Въобще не може да си решава проблемите, има само един подход - бягство.

В моята карта Марс е във Везни. Има квадрат с Венера. По тая логика, трябва да я обича, не знам, дали я обича. Привличам везнишки мъже, че и жени. Трябва да обича и Сатурн, защото там е в екзалтация. Е, ми той е в съвпад с екзелтиралия Сатурн, така го обича, че му се подчинява безпрекословно. Би трябвало да мрази Слънцето. Не мога да преценя. Какво значи една планета да обича друга или да я мрази? Мъжът ми е Лъв, не ми се връзва. И Лъвове привличам. Разбирам го дотолкова, доколкото двама души с недъзи (душевни или физически) не могат да се гледат, защото всеки напомня на другия за неприятното му. Но това е при хората, а планетите не са хора. Този принцип дали въобще работи на това ниво така?

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #27 -: Ноември 27, 2014, 11:29:50 pm »
Асимилирането на негативната рецепция в опозиция е малко трудно заради двойното противоречие-отразява се в ключовата дума НЕЗАСЛУЖЕНО-излиза,че има уважение м/у двата сигнификатора,но въпреки това така се получава,че са във война,трудно за възприемане,аз го разбрах,понеже го имам това,колкото и двете страни да имат добро желание така се получава че са във хронична война-това което казах вече .Друг въпрос е как се изявява негативна рецепция в други аспекти,за твърди аспекти ясно,но ако са в меки, леки аспекти не ми е понятно .
« Последна редакция: Ноември 27, 2014, 11:37:10 pm от Oposit »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #28 -: Ноември 27, 2014, 11:35:11 pm »
Чувстваш се добре с някой/ нещо,които са подобни, сходни на теб самия, така че скъсаният чорап ще се загледа по друг скъсан чорап- и при , хората, и при планетите явно е така. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #29 -: Ноември 27, 2014, 11:37:09 pm »
Дракониада, от това, че моята Венера има аспект с Нептун в Скорпион/ 12-ти дом, да кажем примерно. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“