Автор Тема: Господарят на заточението/падението.  (Прочетена 12585 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #30 -: Ноември 27, 2014, 11:59:15 pm »
Дракониада, от това, че моята Венера има аспект с Нептун в Скорпион/ 12-ти дом, да кажем примерно. ;)
Квинконция било. ;)
« Последна редакция: Ноември 28, 2014, 12:23:35 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #31 -: Ноември 28, 2014, 01:17:16 pm »
Двете ми женски планети, едната заточена, другата паднала са в съвпад с троновите си господарите си-Венера в Овен съвпад Марс, Луна в Скорпион съвпад Плутон, Луната е в опозиция с Марс. Енергията на Марс в Овен не само, че не ме привлича, а ме отблъсква.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #32 -: Ноември 28, 2014, 03:37:43 pm »
Satin,интересно положение,предполагам активирането на Марсова енергия,активира вътрешното противоречие на женския принцип,общ за Венера и Луна,заради опозицията м/у тях .Активирането е двойно ,един път заради знак,втори път заради управител .Доколко патовото състояние е изравнено,зависи картата дневна или нощна е,кой принцип преобладава ян или ин .Според мен е по добре когато планета в падение е съвпад с диспозитора си,според индийците това неутрализира до голяма степен падението,един от аспектите нийча банга е .

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #33 -: Ноември 28, 2014, 05:30:29 pm »
Двете ми женски планети, едната заточена, другата паднала са в съвпад с троновите си господарите си-Венера в Овен съвпад Марс, Луна в Скорпион съвпад Плутон, Луната е в опозиция с Марс. Енергията на Марс в Овен не само, че не ме привлича, а ме отблъсква.
А какво чувстваш към Плутон и Скорпион?  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #34 -: Ноември 28, 2014, 08:14:21 pm »
А какво чувстваш към Плутон и Скорпион?  :)

алергия 

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #35 -: Ноември 28, 2014, 08:20:33 pm »
Satin,интересно положение,предполагам активирането на Марсова енергия,активира вътрешното противоречие на женския принцип,общ за Венера и Луна,заради опозицията м/у тях .Активирането е двойно ,един път заради знак,втори път заради управител .Доколко патовото състояние е изравнено,зависи картата дневна или нощна е,кой принцип преобладава ян или ин .Според мен е по добре когато планета в падение е съвпад с диспозитора си,според индийците това неутрализира до голяма степен падението,един от аспектите нийча банга е .

Опозит, във ведическата карта ситуацията е друга, Венера е екзалтирала, Малавая Йога, няма връзка с Марс, Луната е в знак на Венера, но и двете са в Марсов дом.

Картата е дневна. Нямам опозиция Венера/Луна. Чистата Марсова енергия ми идва твърде първична. Марс в Телец ми допада.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #36 -: Март 13, 2015, 09:16:56 pm »
Днес не съм на вълна тронови,а заточени Марсове.Като прехвърлях през ума си едни мъже още веднъж стигнах до извода,че заточените изразяват същите алфа-мачо характеристики като троновите.Не,че няма и тронови,които никакви ги няма или такива във Везни.
Има прекрасно изявени Юпитер в Кзр,по-добре от Юпитер в Стр.Както и чуден Сатурн в Стр по-добър от Сатурн във Вод.
Успешен,заточен Мерк в Риби и такъв в Близнаци,който за нищо не става.Ок,на успешните заточени диспозиторът им към тях прави хармоничен аспект,понякога секстил и работят в голям мащаб като домът не оказва голямо значение,освен в сферата.Но тронов Мерк Блз да прави поразии във Въздушен дом и да не се изразява много свързано е престъпно. :)

Как сте виждате в другите(защото да предположим,че не сме обективни към себе си заточената им планета като изява според аспектите към нея?  :)

 Все пак ще дам 2 примера с мен пак моите Мерк и Венера.Колкото и нескромно да звучи се чувствам жена повече от която и да било друга от тези,които познавам.А за Мерка пак ще съм нескромна и ще кажа,че се чувствам доста умна. Напълно съм сигурна,че и другите заточени Венери от форума се чувстват съвсем по същия начин.  :012: От самия Овен ли е,който е най-велик-не знам!  :043:
 
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #37 -: Март 13, 2015, 09:23:08 pm »
От овен ще да е, Драко. :012: :012: :012:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #38 -: Март 13, 2015, 09:53:01 pm »
От овен ще да е, Драко. :012: :012: :012:
Значи пак сме късметлийки,че сме заточени в Овен  :043: :043: :043: :043: а можеше да сме заточени и паднали на много по-комплексирани места като разни самомнителници .   :d030:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #39 -: Март 14, 2015, 01:58:37 pm »
       
Попаднах на превод в блога на starinthenightsky.

... Планетата в Овен истински ще обича Марс, екзалтира Слънце и ще е настроена приятелски към Юпитер. А кого не обича или мрази ? Венера, защото това е в знак на нейното изгнание и Сатурн, защото това е знакът на неговото падение.
Въпреки че и в двата случаи има неприятелски чувства , то има и разлика между тях. Планетата образно казано ще мрази управителят на заточението силно, истински и заслужено, а управителят на падението нереално, прекалено и не много заслужено..."
 

      Имам Венера заточена в Овен(в съвпад със Слънце).Това,което истински обичам е Марс,колкото е по-аспектиран от тежките планети,толкова повече го харесвам.  :) До тук има разминаване с теорията изложена в материала.
Драко, струва ми се, че няма разминаване в теорията, а в твоя прочит на написаното- става дума за планета в овен, че ще обича Марс и това, че твоята Венера в овен обича Марс го потвърждава, Слънцето ти в овен също обича Марс, защото е екзалтирано от неговия знак, но по тази теория Слънцето ти няма да обича Венера в овен

Happy58

  • Гост
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #40 -: Март 14, 2015, 02:27:47 pm »
Днес не съм на вълна тронови,а заточени Марсове.Като прехвърлях през ума си едни мъже още веднъж стигнах до извода,че заточените изразяват същите алфа-мачо характеристики като троновите.Не,че няма и тронови,които никакви ги няма или такива във Везни.
Има прекрасно изявени Юпитер в Кзр,по-добре от Юпитер в Стр.Както и чуден Сатурн в Стр по-добър от Сатурн във Вод.
Успешен,заточен Мерк в Риби и такъв в Близнаци,който за нищо не става.Ок,на успешните заточени диспозиторът им към тях прави хармоничен аспект,понякога секстил и работят в голям мащаб като домът не оказва голямо значение,освен в сферата.Но тронов Мерк Блз да прави поразии във Въздушен дом и да не се изразява много свързано е престъпно. :)

Как сте виждате в другите(защото да предположим,че не сме обективни към себе си заточената им планета като изява според аспектите към нея?  :)

 Все пак ще дам 2 примера с мен пак моите Мерк и Венера.Колкото и нескромно да звучи се чувствам жена повече от която и да било друга от тези,които познавам.А за Мерка пак ще съм нескромна и ще кажа,че се чувствам доста умна. Напълно съм сигурна,че и другите заточени Венери от форума се чувстват съвсем по същия начин.  :012: От самия Овен ли е,който е най-велик-не знам!  :043:

точно от Овена е може би :) .....

аз си имам заточена Луна ... но пък тя е У1 и има хубави аспекти .... честно казано, още не мога да разбера, кое точно й е заточеното :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #41 -: Март 14, 2015, 02:51:38 pm »
аз си имам заточена Луна ... но пък тя е У1 и има хубави аспекти .... честно казано, още не мога да разбера, кое точно й е заточеното :)
Разбираш ли се добре с жените около теб, отчиташ ли без проблем техните емоции, можеш ли да се похвалиш, че си в душевен мир по всяко време и изразяваш адекватно твоите емоции??

Happy58

  • Гост
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #42 -: Март 14, 2015, 03:09:41 pm »
Разбираш ли се добре с жените около теб, отчиташ ли без проблем техните емоции,

зависи коя е дамата, а за отчитането съм много точна - трудно скриват нещо от мен

можеш ли да се похвалиш, че си в душевен мир по всяко време

тук вече не се получава - все нещо не ми е на тамън

изразяваш адекватно твоите емоции??

пак зависи кой е отсреща - включвам мозъка и правя преценка

Happy58

  • Гост
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #43 -: Март 14, 2015, 03:10:35 pm »


аз си имам заточена Луна ... но пък тя е У1 и има хубави аспекти .... честно казано, още не мога да разбера, кое точно й е заточеното :)

сетих се - не мечтая за деца (даже като са около мен, не знам какво да правя с тях) и не обичам да готвя :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Господарят на заточението/падението.
« Отговор #44 -: Март 14, 2015, 04:33:46 pm »
пак зависи кой е отсреща - включвам мозъка и правя преценка
Ето, това е разликата, една не заточена Луна го прави това на автопилот, без да мисли с мозъка