Автор Тема: Десети дом и амбициите ни.  (Прочетена 76182 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #210 -: Септември 14, 2014, 05:44:13 pm »
И Юпитер може да бъде алчен, но мрънкащ надали, по-скоро са склонни прекалено да се изхвърлят, да преувеличават успехите си, полезните връзки и протекциите, които получават (хвърляне на прах в очите).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #211 -: Септември 14, 2014, 06:25:29 pm »
Юпитерът е много високопарен,но около него се мотаят дузина "фена",които го аплодират.  :012:

Плутонът е много затворен и самостоятелен.Няма антураж и лакеи около себе си,защото вероятно не му трябват.  :012:  Когато ми сподели бях изненадана.И както знаете имам афинитет към Плутоновите,му наврях сухи факти в очите,за да си "коригира зрението".Излишна самокритичност към добър КПД е грях.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12567
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #212 -: Септември 15, 2014, 04:10:11 pm »
Напълно  :08:

но ме изумява например недоволството на някой наистина "от горе" от собствената му реализация и чувството за личен неуспех,в сравнение с друг,който е доста по-надолу в социалната стълбица. Един Юпитер в 10Д изглежда на втория е достатъчен,за да се радва на "авторитета си",а един ретрограден Плутон У1 на първия му пречат да осъзнае  от каква полза за много хора са постъпленията му. И за мен това е парадоксално. И Юпитер и Плутон са максималисти.Изглежда огненият оптимизъм и самодоволство на Юпитер е разковничето за добрата самооценка тук.А "алчността" на Плутон за тотално върховенство в дъното на неудовлетвореността му.

Сатурн ,той ще ти каже кой е доволен и не от горе и долу. Планетите в 10-ти дом съответно засилват акцента върху посоката на асансьора,но няма да ти кажат ,онова ,което те изумява по казуса.
Поколението с Уран,Плутон в Дева и Юпитер там при АСЦ Скорпион/Стрелец има пълен 10 -ти дом със същите планети  там и Меркурий  в аспект със същите ,със достойнства в подвижните знаци -как ще разбереш кой е с лакеи ,кой е протеже и кой е доволен ?1?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #213 -: Септември 15, 2014, 06:06:30 pm »
Сатурн ,той ще ти каже кой е доволен и не от горе и долу. Планетите в 10-ти дом съответно засилват акцента върху посоката на асансьора,но няма да ти кажат ,онова ,което те изумява по казуса.
Поколението с Уран,Плутон в Дева и Юпитер там при АСЦ Скорпион/Стрелец има пълен 10 -ти дом със същите планети  там и Меркурий  в аспект със същите ,със достойнства в подвижните знаци -как ще разбереш кой е с лакеи ,кой е протеже и кой е доволен ?1?  ;)
Най-хубавото е,че разполагам с няколко карти на мои много близки (мъже) точно от това поколение Уран/Плутон Дева 10Д,Юпитер Лъв 9/10 Д,асц Скорпион.Вчера се сетих за тях във връзката.При тази комбинация се чувстват полезни,авторитетни,доволни от работата и позицията си в нея.Сатурн Овен 6Д в тригон към Юпитерите. При тях няма и следа от неудовлетвореност,за разлика от онзи Плутон.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12567
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #214 -: Септември 15, 2014, 07:57:19 pm »
Дракониада, Сатурн тригон Юпитер в тези карти ,което веднага без оглед на цялата карта дава тенденция за реализиране на потенциала в 10 ти дом .Но има и следните ситуации в периода- Юпитер в Дева /Сатурн в Овен ,Сатурн в Риби /Юпитер в Близнаци и т.н.
Плутон в 10-ти дон не пречи на една карта с акцент Марс/Лъв .Опитвай се ,когато интерпретираш карти на близки до теб хора да се дистанцираш ,за да бъдеш обективна.В случая при теб ,всичко синастрично попадащо в 10-ти дом ,ще те вълнува в пъти повече от другите ,поради локализацията  на картата ти и ти ще си пристрастна към същите.
Ето две карти  и ако имаш желание коментирай -кой е доволен и кой не според това как се е реализирал ,къде . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #215 -: Септември 15, 2014, 08:21:34 pm »
Съвсем повърхностно погледнах и предполагам,че Слънчевият Овен е недоволен от 10Д,въпреки троновият Марс.Дори смятам,че точно Марсът му изостря неговите амбиции в пъти.Ретро Меркурий У10 ми мирише на забавяне в кариерата,освен това Телец.И пак искам да отбележа,че ми стана интересна самооценката,а не реалното развитие в погледа на околните.Един Сатурн от 4Д винаги ще иска много стабилност и никога няма да е сигурен,че е в безопасност.Юпитер дава още грандомания чрез съвпада със Слънцето и  смятам,че мащабът на амбициите и мечтите му е непосилен.

Вторият го виждам като доволен.Марс в Лъв не съм срещала недоволен от себе си.Марс/Слънце тригон винаги дава едно добро самочувствие,не е стресиращ като съвпадът Слънце/Марс,където често от битки с предизвикателствата нямат време да кажат на света колко са велики.Добре,че Марс не се задълбава много в пораженията  :012:

 Използвам карти на мои близки.
« Последна редакция: Септември 15, 2014, 08:23:58 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12567
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #216 -: Септември 15, 2014, 10:48:07 pm »
А за Плутон в картите какво ще кажеш ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #217 -: Септември 15, 2014, 11:00:26 pm »
Първият е видимо по-добре аспектиран и в по-точен съвпад на МЦ.Заради добрите аспекти за съжаление (от лични наблюдения) няма гаранция за добри постижения спрямо плановете на човека.Но Плутонът точно там е много властен,с голяма съзидателна и/или разрушителна сила. Определено по-силната карта в смисъл с повече психически заряд и вложена енергия е първата,но я виждам и по-тежка.
Ако искаш на лични ми разкажи нещичко за него.

Вторият ми е по-повърхностен,като че по-леко минава през живота и перипетите му.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12567
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #218 -: Септември 15, 2014, 11:09:00 pm »
Веднага ще ти разкажа-точна интерпретация . ;)

Първата карта е на известен творец-художник ,но лично недоволен ,втората е на доволно реализиран човек ,практикуващ творческа професия ,но без обществена известност. С прочита на двете карти ,разбра какво имах предвид ,по казуса ,който те вълнуваше -Сатурн в Риби срещу Сатурн във Водолей . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #219 -: Септември 15, 2014, 11:18:52 pm »
Веднага ще ти разкажа-точна интерпретация . ;)

Първата карта е на известен творец-художник ,но лично недоволен ,втората е на доволно реализиран човек ,практикуващ творческа професия ,но без обществена известност. С прочита на двете карти ,разбра какво имах предвид ,по казуса ,който те вълнуваше -Сатурн в Риби срещу Сатурн във Водолей . :)
Рени,благодаря ти.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #220 -: Септември 26, 2014, 04:12:57 pm »
Западна и ведическа(с анализ) карти на Рокфелер.  ;)
Стана ми интересна интерпретацията на "Раджа Йога" и местоположението и в двете карти.В западната съвпадът Марс/Юпитер е в 10Д,не е математически(15* орбис),а само знаков,в царствения Лъв.Във ведическата твърдят,че Марс е Рак и е в падение.Така или иначе по фактите всеки лаик анализатор ще натъкми и планети и домове,ако ще съвпадите да се случват в 6 западен,натален дом.  ;)
У10-Луна в Скорпион(е вярно е ъглова  ;) )
Меркурий в 9Д,където е заточен и ретро,изгорен,но не е в знака на К9.
Уран в Козирог също е много интересна позиция за икона на богатството.
Изгорена,но екзалтирана по знак Венера.
Това,което ми прави впечатление е Сатурн(У4) в 6Д!  :012:  със супермощни квадратури към Рачешкия стелиум в 9Д,+една такава към СЛВ.  :012:
Ретро Венера(екз.) У1,У8 съвпад с У9ретро  в 9Д.  :012:
На който му се занимава да изчислява силата на планетите и ранга в картата и да сверява добитите си знания да заповяда.Тези дни четох,че наследствените "роби" се раждат с У4 в 6Д,а тук У4 е самият Сатурн.  ;)
За мен западната карта е показателна,че за всеки натал има надежда.  :043:


Ведически прочит:
http://astrogalaxy.info/money/
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 04:45:07 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #221 -: Септември 26, 2014, 08:39:55 pm »
Не знам какъв е бил характерът на Рокфелър, но в тези негови думи определено си личи Сатурн в квадратура с 10-домния стелиум:
Цитат
The secret to success is to own nothing, but control everything.

http://www.brainyquote.com/quotes/authors/n/nelson_rockefeller.html

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #222 -: Септември 27, 2014, 11:31:02 am »
Нептун съвпад с МЦ,опозиция със Сатурн
Николо Макиавели-дългогодишен служител на Флорентинската Република с дипломатически и военни отговорности.
Макиавелизъм е, според Оксфордския речник, „използването на хитрост и двуличие в държавното управление или като цялостно поведение", произтичаща от италианският Ренесансов дипломат и писател Николо Макиавели. Думата има сходна употреба в съвременната психология, където тя описва една от най-тъмните триадни личности, характеризиращи се с двуличие, свързано с цинични вярвания и прагматичен морал.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE_%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8

За да спестя досадното ровене в линка ще цитирам една част от написаното в него:

"Владетелят" до голяма степен е сборник със съвети как от един "човек на съдбата" да стане "човек на virtu (доблест)", политик, утвърдил се със собствени сили и способности. Нужни са не предпазливо изчакване, умна тактика и висока степен на самообладание, а енергичност, решителност и безскрупулност, които Макиавели обобщава в гл. 25 : "Смятам обаче, че е по-добре да бъдеш буен и смел, отколкото предпазлив, защото съдбата е като жена и ако искаш да я владееш, трябва да я малтретираш. Известно е, че тя по-често се оставя да бъде победена от такива хора, отколкото от тези, които се отнасят към нея без жар. И освен това както и жената, така и съдбата всякога е благосклонна към младите, защото са по-малко почтителни, по-самонадеяни и агресивни и с по-голяма дързост я укротяват" (Владетелят, 129). Във "Владетелят" Макиавели многократно привежда като модел за успешно действие Чезаре Борджия, което предвид неговите действия (от нарушаване на дадена дума до убийство) решително допринася за лошата му слава.

Негови са мислите:
 "Искам да отида в ада, а не в рая. Там ще мога да се наслаждавам на обществото на папи, крале и херцози, докато раят е населен само с бедняци, монаси и апостоли."
"От известно време аз не казвам това, което мисля, нито мисля това, което казвам и ако понякога ми се изплъзва някоя истина, я крия измежду толкова лъжи, че е трудно да се припознае."
"Пилеейки чуждото, ти се сдобиваш със слава, докато прахосвайки своето, вредиш само на себе си. Нищо друго не те изтощава така, както щедростта: проявявайки я, ти едновременно губиш самата възможност да я изявяваш и или изпадаш в беднота, будеща презрение, или разоряваш другите, с което си навличаш ненавист."
" С добри дела можеш да навлечеш на себе си същата ненавист, както и с лоши."
" Трябва да се предпазваш от злоупотреба с милосърдие."
 
:012: :012:Когато съм имала време да поглеждам този толкова издигнат във висините Нептун,с тригон от духовния Марс в Риби,винаги съм се изненадвала приятно от толкова чистата безпардонност и здрав разум.Да се ненадяваш,че Слънце в Телец от изолиращия 4Д може да надвие на разни Нептунски дадености откъм себераздаване,състрадание и т.н.т.Сатун в Телец изглежда си е казал тежката дума по отношение на твърдите земни устои на натива,а Венерата диспозитор на Телец жар,с които да налага земните възгледи.На пръв прочит Нептун е много неуместен на МЦ,предвид длъжностите,които е заемал,но УМЦ Плутон си е на трон по дом и определя високите обществени позиции,които с тригона към У1(Сатурн) дават издигане,известност и "безсмъртие".Диспозиторът му Меркурий е тронов по знак,в творчески дом.
Много ми хареса опозицията ретроНептун/Сатурн в картата,където Сатурн е надвил въпреки слабото си място по дом и е допринесъл за славата,издигането,почестите и богатството.А в "астроаксиомите"  ;) :012: пише,че напрегнат аспект между двете планети пречи за израждането на стабилност и нативът никога няма да я има. :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #223 -: Септември 27, 2014, 11:47:51 am »
Драко, не гледай на Нептун на МС само от негативната му страна. Приеми, че Нептун на МС дава следване на собствения път. Нептун е връзката ни със собствения ни ВА и като такава, разбира се ако не е опорочена от ниските му октави, дава следване на вътрешният си глас и собствените си цели, които са идентични с тези на ВА за дадената инкарнация.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #224 -: Септември 27, 2014, 11:51:04 am »
Ако това са му данните на Николо, има данни за хитрост, лукавост, притворство, бърз и гъвкав ум, находчивост - есенциално силен Меркурий в апликиращ (близо до точен) квадрат с Марс (мутабелни знаци). Марс е дясната планета в аспекта, което би трябвало да му дава доминиращата роля. А когато малефик доминира в дадена конфигурация, тя може да се изявява в отрицателни според общоприетия морал и приемлив начин на поведение характеристики. Марс все пак би трябвало да е "озаптен" в тази карта, защото типичната му сухота е овлажнена от факта, че картата е нощна и че Марс е поставен във воден знак. Така Марс не сече с меч, а с думи, примерно.

Бил е хитър, умеел е да използва ума си в своя полза, но и доста прям. От думите му си личи, че не е бил фен на чуждото лицемерие. Право куме в очи.
Освен това Луната апликира към диспозитора си Сатурн (също с твърд аспект). Рационален, трезв, материалист.

С този час на раждане определено се е стремял към стабилност (материална най-вече), власт, влияние, контрол - Козирог на АС, Сатурн в земен знак (венерин знак). В допълнение водещото светило (Луната) от 2-ри дом апликира към Сатурн.
Имал ли е деца?

Не бива да се отива в крайности, но има какво да се научи от Макиавели. Не е лошо да умееш да използваш ума и словото си гъвкаво, стига това да не нанася вреди на другите. "Целта оправдава средствата" не е моето мото.
« Последна редакция: Септември 27, 2014, 11:57:27 am от Mirabella »