Автор Тема: Съдбовна среща  (Прочетена 7412 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Съдбовна среща
« Отговор #30 -: Юни 25, 2020, 10:22:07 am »
Хората така сме устроени, че търсим смисъл, причини, за да си наредим пъзела, но от нашата си човешка гледна точка, но Природата е надличностна. Тя не ни награждава или наказва, нито е вложила някакъв смисъл по човешките ни разбирания - има неутрално отношение. Вероятно е вложила някакъв замисъл, в името на цялото, но той може и да няма нищо общо със субективните етикети, оценки, които му лепим. Подхождаме с определени очаквания, че една среща с някакъв човек, има смисъл само ако има перспектива, взаимна, консумирана е или служи в името на някаква цел. Затова и възникват въпроси, ако природния замисъл не следва човешките разбирания за смисъл. Хората като цяло сме привлечени от това да се чувстваме добре, щастливи в любовта.

Замисли се около периода на тази среща, лятото и есента на 2018 г., какво друго ти е оставило подобно усещане. На емоционално ниво. Такова, което те провокира да промениш приоритетите си и да излезеш от обичайното си емоционално русло.

Връзка на практика, в нейният класически вид, по човешките разбирания, може и да няма, но на енергийно ниво, щом те вълнува и ти влиза някак лично, дълбоко, съществува. Хората се свързваме на първо място на инстинктивно, енергийно ниво. Подписът в общината може да е следствие на такава връзка, но сам по себе си е юридически договор в очите на обществото, чийто параф не е гаранция за емоционална и духовна стойност.

Астрологията е тази, която може да ни даде подсказки на енергийно ниво, какво ни събира, привлича, какво се "ражда" от тази наша интеракция, как си взаимодействаме, чрез композит, комбин, синастрия, събитийни карти. За някои от които е необходимо не просто да знаеш рождената дата и година, а и абсолютно точния час на раждане.
« Последна редакция: Юни 25, 2020, 11:49:37 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7389
Re: Съдбовна среща
« Отговор #31 -: Юни 25, 2020, 10:48:49 am »
Убедена съм,че всичко в живота на човек е предначертано,а чрез астрологията ,ние просто се мъчим да вникнем в бъдещето и да разберем какво ни очаква,какво предстои,какво ще се случи сега,утре,след години,след смъртта ни.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Съдбовна среща
« Отговор #32 -: Юни 25, 2020, 04:46:31 pm »
Вероятно се познавате и сте от едно и също "духовно семейство" и ти го разпознаваш в това ви прераждане на Земята. Случвало ми се е, знам какво е, не го мисли, приеми го като знак, че всичко е наред, че не си сама тук, че има други от твоя вид, че космосът е космос и всичко е точно такова, каквото трябва да бъде, и ти си точно там, където трябва да бъдеш.))

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Съдбовна среща
« Отговор #33 -: Юни 25, 2020, 11:04:26 pm »
Ъъ, а може този ден заради изядени моркови с магданоз предния ден едни хормони да са се повишили, други-намалили, и ето как една среща става съдбовна и вселенския план влиза в действие.

Аз пък мисля, че почти всичко е въпрос на гледна точка, хороскопът показва темперамент, възможни изпитания и награди, настройка по принцип на индивида към средата, но-изборът си остава, какво правим зависи от нас, просто трябва да погледнем по различен начин, ако искаме различни резултати.

Например-вече си знам голяма част от кофтите страни на характера, и все по-често мога да избирам дали-или. Ясно е, че друга няма да стана, и все пак мога да съм си подобрена версия. Затова и много се дразня на зациклили хора-такава загуба на време

kalina_1986

  • Гост
Re: Съдбовна среща
« Отговор #34 -: Юни 26, 2020, 07:03:00 am »
Нормално е човек да зацикля от време на време. Особено по ретрограден Меркурий или ретроградна Венера. Това са естествените цикли на живота, с които е хубаво да сме вътрешно синхронизирани.
По този повод препоръчвам книгата "Бягащата с вълци" на всички дами. Има я в онлайн вариант.  :-*

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Съдбовна среща
« Отговор #35 -: Юни 26, 2020, 09:05:52 am »
Извинявай, просто използвах темата ти, не беше конкретно по твоя случай. За зациклянето-нямах предвид такъв тип, а онзи, в който с години си неудовлетворен от работата си, но не я сменяш, с партньора не върви, но нищо не правиш, или си стоиш сам, искаш повече приятели, но никъде не излизаш-такива неща

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Съдбовна среща
« Отговор #36 -: Юни 26, 2020, 09:37:06 am »
Аз пък мисля, че почти всичко е въпрос на гледна точка, хороскопът показва темперамент, възможни изпитания и награди, настройка по принцип на индивида към средата, но-изборът си остава, какво правим зависи от нас, просто трябва да погледнем по различен начин, ако искаме различни резултати.

Дори и нашите избори, независимо дали ги смятаме за по-добри, различни от субективната си гледна точка, (това може да се окаже условно от гледна точка на времето), правят възможно, водят ни за да стигнем от точка А до точка Б и се правят в съзвучие с този път. В такъв смисъл не можеш да получиш резултати различни от заложеното, в неговия контекст. Човек е на първо място енергийна структура. А ние не правим нищо по-различно от това, което ни е заложено като генетичен код, енергийно ДНК. И това на което сме способни, приемаме, предаваме, излъчваме, енергийната ни интеракция със света тук и сега, е благодарение на тях. Изборите са подвластни на някакъв модел. Предварително са дирижирани.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Съдбовна среща
« Отговор #37 -: Юни 26, 2020, 04:44:08 pm »
Изборите не са предварително дирижирани, иначе що за избори са. Въпросът е имаш ли сила и смелост да смениш гледната точка към определена ситуация

kalina_1986

  • Гост
Re: Съдбовна среща
« Отговор #38 -: Юни 26, 2020, 05:06:06 pm »
До преди година бях фаталистично настроена и смятах, че всичко се дирижира от Съдбата. Но осъзнах, че с тази настройка твърде много разчитам на външни обстоятелства и в известна степен все чакам нещо "отвън". Това беше една доста пасивна нагласа.
Затова реших да променя мисленето си и да стана Капитан на собствения си кораб. Оттогава започнаха да ми се случват много интересни неща.
Сега вярвам, че най-важните събития в живота ни все пак са предварително начертани, но имаме и много опции за избор. Ако мога да визуализирам Съдбата, бих я представила като магистрала, главен път. Отстрани обаче на Магистралата има и малки и много интересни пътища. Там са нашите избори.  :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Съдбовна среща
« Отговор #39 -: Юни 26, 2020, 05:39:13 pm »
Гледната точка е въпрос на узряване т.е на момент във времето, със съответния астрологичен бекграунд. Среда, хора и обстоятелства. Не е самоцелен и автономен избор. Насила хубост не става. Не можеш да искаш нещо от някой, за което още не е узрял, не го разбира съзнанието му. Това е част от философията на астрологията.
 
В тази тема избираме да коментираме и нищиме взаимоотношения, избори - все теми под опеката на ретроградна Венера. Избираме, но сме обусловени в избора си и в периода от време, когато избираме да го правим. Дали това е добро или не, е относително. В зависимост от това кой през каква рождена Венера избира, оценява.

Е, аз преди години, когато астрологията ми беше далечна, смятах че от нас зависи как ще си направим живота. Понастоящем, когато имам астрологичен поглед над нещата, съм на друго мнение.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Съдбовна среща
« Отговор #40 -: Юни 26, 2020, 08:49:37 pm »
Гледната точка е въпрос на (само)харесване и (само)доволство-като искаш да е по ретро венера :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Съдбовна среща
« Отговор #41 -: Юни 27, 2020, 09:12:54 am »
Харесването е въпрос на ориентацията в пространството на Венера. По дом. Ако имаме Венера в 12 дом, гледната точка, през която избира човек с такава Венера, винаги е през призмата на на днаванадесетодомни "очила".
Ако е във фиксиран знак, какъвто е конкретния случай, то тя трудно избира или променя изборите си. Това, което я влече дълго я държи. В чистия й вариант, постоянството е в природата на Венера във фиксирани знаци. Зациклянето също.