Автор Тема: За Венера  (Прочетена 28794 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За Венера
« Отговор #105 -: Септември 01, 2017, 05:49:10 pm »
При тариката не мисля, че лошотията идва от опозицията Венера/Луна, било то и по оста 2/8 дом.
в първия си коментар написах накратко откъде идва всичко, много ясно, че няма как да се търси и очаква лошотия от от Венера, макар ранена от Луна

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: За Венера
« Отговор #106 -: Септември 01, 2017, 05:50:56 pm »
Освен това е важен и периода на наблюдение...доста хора удържат до уранова опозиция, а след това пробойните стават все по-видими :)

Всъщност за периодите разните там даши са показателни, не че нещо, но можем да твърдим, че нещо не е проработило само ако е минал въпросният период и няма отчетност по делата, в случая аз не съм смятала, но бихме могли
Че си постига нейното е ясно, обаче луна между два малефика плюс съвпад с единия и ретро другия, дори и по ведическата точна астрология не може да е добро положение-това за конкретната карта.
Иначе за венерите в овен-най-общо - повечето са доста джаста-праста, ако имат стил-добре, ако нямат-пак добре, обичат да ги забелязват и не може току-така да седнеш на масата до тяхното гадже, забавни и борбени за техните си неща, опитите за манипулации са по-скоро смешни, но ги има. Може да се втурнат и за твой интерес, но това е по-скоро от излишък на енергия. Не са много по компромисите във връзките и затова често са разведени/разделени, контролът е важен, но не в името на целта, а на дребно, в момента, да се победи в спора, което не е точно женска успешна тактика. Като цяло са и леко вироглави (много общо говоря, горните неща могат да са в пъти силни или съвсем незабележими).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #107 -: Септември 01, 2017, 05:58:18 pm »
При мен интересното е, че не проявявам обичайната ревност, присъща за Венера в Овен. Но в по-млада и неосъзната възраст имаше тенденция към реваншизъм, за гаджета се отнася – "око за око, зъб за зъб". Изневяра срещу изневяра, но първо трябва да бъда сериозно предизвикана. Сега вече просто не ми се занимава – до гадже трудно ще го докарам, камо ли да мисля и реализирам изневери, ако доверието ми е било накърнено. По-скоро игнор, така съм и с приятелките – виждам колко ниско падат, но не отвръщам със същото.

Има голяма разлика между Венера Зорница и Венера Вечерница. Вечерница е по-отмъстителна, по типично женски маниер, и повече ѝ държи влага. Но и женските хитринки би трябвало по-добре да ги владее, макар че за Венера в Овен надали важи – слон в стъклена менажерия.  :012:
« Последна редакция: Септември 01, 2017, 06:05:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: За Венера
« Отговор #108 -: Септември 01, 2017, 06:24:05 pm »
Манипулациите са по-вървежни при водните и тронови венерки, мойта е малко яростна, няма нерви и търпение да плете клопки и паяжини, като полудее иска да наръга, изкрещи, удари-тип Кармен  ;D и да миряса .Тогава се кротвам и ми минава, но да тая и се извивам по сенките като отровна змия с планове-просто абсурд. С възрастта обаче се поукротих, все пак дирекционна Венера ми е в телец, чак мудна не е станала, но все по-често гледам любовно хладилника .Може и да нямам обективна представа за Венерата си защото съм малко хермафродит, чувствам се завършена, духовен андрогин -Марс и Венера са ми в съвпад и е възможно да не мога да ги разгранича един от друг и да ги изразявам заедно, хванати за ръце -лютеница " хоро"  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #109 -: Септември 01, 2017, 06:28:58 pm »
Ама вие защо манипулациите само на Венера ги приписвате? Отчасти важи и за нея, ако трябва да хване/оплете някого в любовни мрежи или да изиграе изгодна за нея социална роля, предполагаща материална или морална облага. Но за добре режисирана манипулация е нужен цял отбор – не само Венера, а и Луна, Меркурий, Марс, от тежкарите – Сатурн и Плутон. Нептун не го броя, защото е заплес и може  сам да се оплете в мрежите си като наивно шаранче. Нали зависи и от проработката му.  ;D :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: За Венера
« Отговор #110 -: Септември 01, 2017, 08:23:42 pm »
Така е, имам идеална за манипулации луна- скорпионска ,12домна в съвпад с Плутончу ,обачее с тоз красивия ум в Овен-МерКур ,Марс и Венера, не мога да си прехапя езика, да стисна юмрука и да изчакам .Нямам цип на устата- първо изстрелвам всякакви безобразия и ръкомахам и Венера е съгласна с тях  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #111 -: Септември 01, 2017, 08:33:35 pm »
Нямам цип на устата- първо изстрелвам всякакви безобразия и ръкомахам и Венера е съгласна с тях  ;D

Е, защо да са безобразия? Понякога могат да бъдат и просто неудобни истини, има го и тоя момент. Вероятно затова Венера в Овен не минава за социално атрактивна.  ;D

В тази връзка имам един въпрос към Rodopis. Мисля, че първата карта беше – Луна в съвпад със Сатурн. Ако се отчете по сидерал, имат опозиция със Слънцето и ретро Меркурий. Тази дама как се изразява пред публика, мери ли си приказките? Интересно ми е Меркурий в тази позиция как се изразява, дали дава тенденция към бъбривост или точно обратното – много добре ѝ сече пипето къде, пред кого и какво да каже, а какво да премълчи или да преиначи. Има ли тенденция да послъгва или е болезнено откровена и хаплива?

ПП. Качвам и картата, за да не стане объркване за кого и какво си говорим.


« Последна редакция: Септември 01, 2017, 08:44:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За Венера
« Отговор #112 -: Септември 01, 2017, 08:47:03 pm »
Оо ,как хубаво екзалтирам в леглото- ляво бутче -дясно бутче ,направо съм родена за бордей в Помпей, ама на- лоши чичковци има, като Сатурн и други, та ме мъчат да поработвам, а а аз съм твърде хубава за да работя  ;D

Ама как ги нацелваш, не знам :D в бордеите в Помпей са биили тесни специалистки - само по една поза...А по прогресии ретро ли е, Беки?

Сега сериозно, мисля, че и диспозитора на венера е важен, особено когато е в падение или заточение. Пр мен е марс във водолей в седми дом, трябва да имам общи интелектуални интереси с партньора. Освен това трябва да е добър спаринг партньор при спорове, не съм срещнала досега някой да ме затапи - ето по-силно изявена състезателност заради домовото положение.
« Последна редакция: Септември 01, 2017, 08:48:53 pm от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: За Венера
« Отговор #113 -: Септември 01, 2017, 08:49:51 pm »
Лили, сече й попето и то много добре. Идеално знае пред кого как говори, СЛВ в трети дом- и тембъра даже й се мени. Умее да е дипломат, но може и да е грозно цинична.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #114 -: Септември 01, 2017, 09:01:45 pm »
Лили, сече й попето и то много добре.

И аз така предположих, че си мери приказките според аудиторията и добре преценява ситуацията. Знае къде да премълчи, къде да захапе,  къде да бъде престорено мила и любезна. Съвпад Луна/Сатурн в кулминиращия знак или на МС в повечето случаи предполага много добро таргетиране. Силен афинитет към познанства с хора, които могат да бъдат с нещо полезни. При по-изявен актьорски талант това може много умело да се прикрива, добре пресметнати ходове зад маската на привиден идеализъм. Тази дама наистина изглежда добър стратег – знае кога да дебне и да изчаква, знае и кога да действа, да атакува желаната цел.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: За Венера
« Отговор #115 -: Септември 01, 2017, 09:11:42 pm »
Относно оралните  ;D вербални безобразия- не псувам никога ,подобно на скорпионски Меркурий не говоря зло, а все едно бия шамари .Тери -да ретро парти е у нас Меркурий и Венера ретро, но тихо все едно не съм споделяла, не искам да ми отнема от блясъка на чистия ум .Тия пък в Помпей мислех, че са по прогресивни егати орална култура  нямали ли са  :012:

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: За Венера
« Отговор #116 -: Септември 01, 2017, 09:14:42 pm »
И аз така предположих, че си мери приказките според аудиторията и добре преценява ситуацията. Знае къде да премълчи, къде да захапе,  къде да бъде престорено мила и любезна. Съвпад Луна/Сатурн в кулминиращия знак или на МС в повечето случаи предполага много добро таргетиране. Силен афинитет към познанства с хора, които могат да бъдат с нещо полезни. При по-изявен актьорски талант това може много умело да се прикрива, добре пресметнати ходове зад маската на привиден идеализъм. Тази дама наистина изглежда добър стратег – знае кога да дебне и да изчаква, знае и кога да действа, да атакува желаната цел.
Да, наистина е много добър стратег.
Понеже по-горе нещо се говореше за връзки с по-възрастни и въобще за връзките, тя е с ученическата си любов, доста години са заедно. Външно изглежда, че държи мъжа си под чехъл. Преди години беше много ревнива, сега не го показва или може би вече по тази тема не се вълнува толкова. На работното си място също е от много години.
« Последна редакция: Септември 01, 2017, 09:18:59 pm от rodopis »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #117 -: Септември 01, 2017, 09:22:01 pm »
Луна/Сатурн също може да даде себичност и ревност – не само към любими хора, а и към чужди постижения, успехи. При тях това чувство е много изявено, но са добри прикривачи. Също дава тенденция към трайно закотвяне в неудовлетворяваща ситуация или връзка/брак – страдат, стискат зъби, но и нищо не променят, не дават на партньора свобода. Къде по-сладко е да го играеш многострадална Геновева и наред с това да отравяш дните на благоверния/благоверната.  ;)

Не знам защо за ревниви се спрягат предимно овнешки и скорпи Венери. Обикновено това чувство извира от по-големи дълбини, от душичката – от една несигурна или неудовлетворена Луна. Тенденция към по-експресивна ревност на физическо ниво, т.е. обусловена от плътското, от сетивността /като претенция за притежание/ дават и твърди аспекти между Венера и Марс в хороскопа. И в синастрията /ако присъства/ също може така да се прояви – повече динамика и страст, но и повече сцени. сръдни.
« Последна редакция: Септември 01, 2017, 09:24:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: За Венера
« Отговор #118 -: Септември 01, 2017, 09:29:59 pm »
Нямаме ли някоя лъвска Венера да си направи визитка авто реклама  :012:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: За Венера
« Отговор #119 -: Септември 04, 2017, 08:10:20 am »
И всички важни точки в хороскопа са в терми на малефици, при това от неблагоприятните /има и по-неутрални терми, управлявани от Марс и Сатурн/.

по египетските ли терми и кой са неблагоприятните терми,упр. от малефици и по-неутрални
по това тълкование ли са
http://astra.la/forum/index.php?topic=59.0
« Последна редакция: Септември 04, 2017, 08:13:47 am от strelicka »