Автор Тема: За Венера  (Прочетена 28794 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #120 -: Септември 04, 2017, 12:00:08 pm »
Използвам тия на Валенс като тълкуване.

Но забелязах, че за да имат малефиците с кофти аспекти наистина по-изявено влияние, важните точки в хороскопа трябва да бъдат и в неблагоприятни терми.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #121 -: Септември 04, 2017, 04:23:38 pm »


Между Луната и Сатурн наистина има само няколко градуса разстояние, но по сидерал са в различни знаци и накшатри. Влияние има, но може би не е така изразена като при съвпада в една накшатра. Според моя преподавател, ако две планети са на броени градуси една от друга, но в съседни знаци, имаме т.нар. "мундо съвпад". Той го обяснява като по-слабо изразено влияние, но не винаги положително. Това е човек, който се отличава със забележителна прямота, ако говори за нещо неблагоприятно в хороскопа.
 За теб Луната е благоприятна планета и е в добра накшатра - Ревати.

Антична: нощна карта, Луната водещо Светило, фаза Новолуние(-) ,видима(+)( 2л.д. растяща, (-), у деканата Марс, у градуса Юпитер, у триплицета Марс, сходящ съвпад с дневна планета(+), с малефик ( Сатурн), (-) под хоризонта (-), във воден знак (+), в 5-ти дом неутрално. При съвпад, квадрат, опозиция с другите планети (-); в  Риби, в домицил на Юпитер. Душевни смущения, прави хората непостоянни, родения ще боледува много, безразсъдство, изневяра (-) ; дава религиозност, родения ще стои по-високо от родителите и приятелите си,  голяма репутация, но ще бъде развратен, ще прави незаконни неща; ще обича горите, ще живее дълго ; тялото на родения ще е с дефект, ще има вреда от родители или роднини; много пътувания в различни страни, ще бъде посланик, ще получава дарове, ще обича тържествата, децата ще му донесат почести, ако има такива въобще
Западна: Луна/Сатурн в Овен,  у триплицета Юпитер, у деканата Венера, градус на Юпитер- Луната се идентифицира с характеристиките на Сатурн, само неговите нужди, удобства, потребности са важни; поне един от родителите е силно амбициозен , контролиращи емоции и чувства, липсва инстинкт за самосъхранение, фалшива независимост, нужда да бъде важен, предпазливи по отношение на личен живот, страхува се да покаже чувства, в женска карта неловко с женската енергия, на разположение на родителите си, здравословни проблеми с репродуктивни органи, стомах; белези; авторитет, призван да е "някой". Сатурн в нощна карта, в мъжки знак, под хоризонта, в квадрант със Слънце, в знак на падение, не е толкова зловещ . Луната е съвпад със Сатурн, но Сатурн не е в съвпад с Луна ( 4 * орбис ); аспекта е сходящ за Луна- ограничаващ на здравословни проблеми (+), ограничаващ емоционални/чувствени намерения (-).
Астропсихология: Ако си поставя срокове и си позволява периодично 2-3 дни на депресия в месеца, свръхконтрола намалява с времето, ако се научи да контролира импулса на емоциите, да вярва на интуицията си, да се научи да живее и във физическия свят, ще бъде уважавана, авторитетна фигура, успешен, но не задължително доволен.

Всъщност : аз се чувствам специална, със собствен стил, никога самотна, но се страхувам да оставам сама, често напрегната, често в силна еуфория, щастливи моменти, често недоволна, крайна от свръхактивност до меланхолия, дистанцирана в отношенията, трудно стигам до интимност, сексуално аз съм по-активна от партньора, но  нямам нужда от редовен, методичен секс; знам, че знам без да обяснявам откъде и защо; родена съм със здравословните проблеми,които изброих, плюс още доста, но намирам към момента начини да се справям със същите; не се оплаквам, рядко споделям; има разминаване между моите очаквания за грижи и тези, които съм получавала, но съм подсигурена във физическия смисъл, на една по-късна възраст подкрепена за това, че съм аз; обсебваща майка, с много наложени правила, но и много съвременна, атрактивна, интуитивна, определено заемаща важно място в живота ми; трудно позволявам да ме докосват и във физически, и в психологически план; дразнещо откровена съм и не прощавам предателство, иначе може да ме лъжат, крали са ме, злепоставяли са ме, клеветили, но това не се е отразило на вътрешното ми състояние, на външен план- моментно; имам изградена репутация, уважавана съм и хората гледат на мен с респект, а това винаги ме е учудвало откъде ? Винаги се съмнявам, въпреки това. За жена са неблагоприятни ъгловите взаимоотношения Луна/Сатурн, на мен специално ми е трудно да съм жена, в смисъла на майка, уют, грижи, съпричастност, разбиране, споделяне .

С малки изключения покривам всички общи положения и по тропикал , и по сидерал, и по  ведическата и с препоръките по астропсихология . Няма съществени разлики при прочита, тълкуването, въпреки че, Луната сменя знак, терми, деканати, накшатри.
Лили, благодаря за прочита и отделеното време. Прочетох и за Венера, полезно, вярно, но и по западната, тълкуването няма много разминаване. Значи зависи от четеца.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #122 -: Септември 04, 2017, 04:46:17 pm »

Съвпад луна/сатурн си е такова доказано клише, че няма накъде.


Няма клише тук- отвън поведението, случващото се около натива с такъв аспект се вижда като едно, отвътре обаче е друго. Луна съвпад Сатурн винаги иска(ме) много усърдно да се хареса(ме), затова се държи(м) по начин, който е социално приемлив. Винаги има и здравословни проблеми по рождение, показани от аспекта, това е стресиращ аспект и отразява често психосоматичен проблем. Колкото по-несигурен се чувства човек, а това е заложено с този аспект, толкова по-важен иска да изглежда в очите на другите, така увеличава дистанцията между него и другите - аз не обичам да ме питат, затова говоря повече, като защитна реакция. Но понеже при мен съвпада е в Овен, аз специално не си усещам Луната да е в Риби, нито АСЦ да ми е в Скорпион, знам, кога е моя момент, моето време и няма какво да ме спре, вътрешно съм много надъхана и мотивирана, просто ставам и го правя. Е, ако съм "настъпала", "бутнала", " отнесла" някой, после се извинявам, но се научих да не се чувствам виновна. Знакът, домовете и другите по-фини настройки, разбира се, че ще покажат специфика в персоналната карта с такова положение, но общата тенденция остава. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: За Венера
« Отговор #123 -: Септември 04, 2017, 04:53:02 pm »
Рени нещо се обърках- по коя карта говориш, по своята ли  :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #124 -: Септември 04, 2017, 05:02:54 pm »
Ребека, по моята, да.
Помолих Лили да тълкува по сидерал, ведическа, защото тя умее, за да сравним интерпретацията. И понеже аз имам такива положения по натал, дадох обратна връзка. Добре е да се разглежда една карта от няколко страни към днешно време, заради вече развития индивидуализъм при всеки. Но, според мен, основното като тема се запазва и не е проблем, ако картата се чете само по тропикал, сидерал и т.н. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #125 -: Септември 04, 2017, 05:07:53 pm »
За клишето Луна/Сатурн – ако говорим за изолирана позиция, може да се намерят известни прилики. И вече силата на негативното му влияние зависи от това как е поставена Луната – растяща или намаляваща, в силен или слаб знак. Същото важи и за Сатурн – в знак, където е силен, ще има едно влияние /тогава е налице Sasa Yoga/, в знак на слабост може да е по-неблагоприятно неговото влияние върху Луната – Лъв, Рак, Овен. Оттам нататък броим терми, накшатри, пади. И доколко е точен съвпадът, макар че и знаковите си работят – не съм видяла да са чак толкова еволюирали, че да не ги засяга. Зависи и от домовата позиция на съвпада, а също с какви планети се смесват, т.е. дали са налице други мажорни аспекти и дали се броят за смекчаващи или напротив. При този съвпад има съюз между дневна и нощна планета. И тъй като Луната е водещо светило през нощта, а Сатурн е планета от дневната секта, при нощно раждане този съвпад би следвало да бъде по-вредоносен. Особено при намаляваща Луна, в интервала между последна четвърт и новолуние. Кой как се "чувства" с такъв съвпад вече е субективно изживяване. А за силата на влияние на съвпада, дали влияе в положителна или негативна насока, говорят фактите и обстоятелствата от живота на натива – те са обективни, докато преживяването им е субективно.

В онзи пример, даден от Родопис, съвпадът Луна/Сатурн клони към по-положителен, поне по сила на влияние. Но от гледна точка на това, че раждането е нощно – не чак толкова. И опозицията им с ретро Меркурий в лъчите на Слънцето също не е особено благоприятна – за психиката, менталността, нервната система, психосоматика. От друга страна може да даде хитрост и пресметливост – един съществен плюс, ако човек иска добре да се интегрира в това общество и да си постига целите с по-малко разход на енергия. Това е основното предимство на такива аспекти и конфигурации.  ;)



« Последна редакция: Септември 04, 2017, 05:12:58 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: За Венера
« Отговор #126 -: Септември 04, 2017, 05:10:42 pm »
Винаги има и здравословни проблеми по рождение, показани от аспекта, това е стресиращ аспект и отразява често психосоматичен проблем.

Да де, ама в разглеждания пример според обратната връзка няма. Затова се казва, че е клише, защото е "винаги" :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #127 -: Септември 04, 2017, 07:42:18 pm »
Всъщност : аз се чувствам специална, със собствен стил, никога самотна, но се страхувам да оставам сама, често напрегната, често в силна еуфория, щастливи моменти, често недоволна, крайна от свръхактивност до меланхолия, [...]

Рени, подобни наблюдения имам и върху моя близка с такъв съвпад в огнен знак /по тропикал/. Но не важи едно към едно. Там имаше страх да остане сама, затова предпочиташе да е зле придружена, имаше дори безразборност, ниска летва – и в приятелствата, и в интимните връзки. Синусоиден ежедневен ритъм, емоции с голяма амплитуда – от силна еуфория до абсолютна чернилка, истеричност, експанзивност, липса на емоционален контрол. А уж Сатурн ограничавал емоционалните изяви на Луната. И, както казваш, от свръхактивност до меланхолия, потиснатост. А съвпадът беше в "оптимистичния" Стрелец. Определено не беше сдържан, премерен човек, а точно обратното. Но това не е "чист" съвпад, а оцветен от Раху – там има много специфични проявления. И твоят съвпад не е в "чиста" форма, има участие и на Венера. Луна/Сатурн в позитивното си проявление дава умение за интелигентно управление на емоциите. В проблематичната си форма може да дава такива крайности – от истеричност до потиснатост и дълбока меланхолия, многострадална Геновева. Но дава и стоицизъм, издръжливост под натиск, при трудни обстоятелства. Защото такива хора изначално са дошли с усещането, че никой не е обещавал да им сбъдва желанията и да ги прави щастливи. За разлика от Луна/Юпитер, които ако изпаднат временно в немилост, след като продължително са били на гребена на вълната, веднага констатират "каръщина" и "липса на късмет". Без да си дават сметка, че в живота всичко е циклично. Дори на фона на временни затруднения те не са в състояние да оценят всички онези дарове, които може да са получили "по подразбиране", без да полагат особени усилия. Има една "ненаситност" и при Луна/Юпитер, и при Луна/Сатурн. Говорим за проблематични проявления.

« Последна редакция: Септември 04, 2017, 07:53:30 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #128 -: Септември 04, 2017, 07:54:37 pm »
Да де, ама в разглеждания пример според обратната връзка няма. Затова се казва, че е клише, защото е "винаги" :)

По картата на Родопис ли, аз доколкото разбрах, има здравословни проблеми, а ако Родопис не е е споделила, аз затова споделих,че на външен план се вижда едно, а отвътре е друго. Аз нямам вид на болнав човек, нито на жена, която има женски здравословни проблеми. Хайде, като съм тръгнала да съм споделяща днес, да съм- преди да ми направят интервенция на едната гърда, хирурга дълго време се наслаждава и на двете ми красоти : " Изкушаващ и красив външен вид, но отвътре плуват образувания, които не ти вещаят така красиви неща", това бяха думите му. Сатурн дава забавяне в развитието на човека, Луната за какво отговаря при жената/момичето ? Това е един от факторите. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #129 -: Септември 04, 2017, 08:08:15 pm »
Едно от малкото предимства на Луна-Сатурн, което наблюдавам /в чиста форма, без други планети/, е че умеят добре да си пресмятат ходовете и далеч не са така открити, колкото на пръв поглед могат да изглеждат. Това им дава преднина, умеят да се възползват от чужди слабости, доверчивост, наивност, емоционални изблици. Говорим за тия, които са успели да овладеят енергията на аспекта и са в състояние да управляват своите емоции, а не да бъдат техни слуги.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #130 -: Септември 04, 2017, 08:16:42 pm »
Лили, точно така има "ненаситност", все съм "гладна" за още :внимание, обич, грижа, любов. И въпреки, че го знам, съзнавам го, че това идва от мен, продължавам да се улавям, че изисквам от другите на моменти или ги режа безпардонно, а най-обичам  2-3 дни да прекалявам с хапването.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #131 -: Септември 04, 2017, 08:25:18 pm »
Лили, точно така има "ненаситност", все съм "гладна" за още :внимание, обич, грижа, любов.

Това го има и при юпитеровите. Но докато при Луна/Сатурн в основата може да стои страх от отхвърляне, неувереност, в "глада" на Луна/Юпитер има изразен уклон към хедонизъм, себеугаждане. Там не се търпи отказ – изведнъж да им се спре кранчето или дори отчасти да се редуцира подаването на блага. Иначе минават за по-широкоскроени, щедри и благородни, но има и изразен тщеславен мотив. От кранчето трябва да тече под налягане, не да капе. Ако не тече, и те умеят да си правят сметката.

Любовни обиколки около хладилника и аз правя от време на време, без да имам от двата споменати аспекта. Ни Юпитер, ни Сатурн. Прекаленият светец и Богу не е драг. От толкова хранителни режими и самоналожени ограничения понякога и на мен ми избиват бушоните, за по един ден. И започват странни комбинации, като днешната например – солена риба, млечен шоколад с бадеми, бира.  ;D

« Последна редакция: Септември 04, 2017, 08:28:59 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За Венера
« Отговор #132 -: Септември 05, 2017, 04:40:28 pm »
Използвам тия на Валенс като тълкуване.

Но забелязах, че за да имат малефиците с кофти аспекти наистина по-изявено влияние, важните точки в хороскопа трябва да бъдат и в неблагоприятни терми.

А ако малефиците нямат кофти аспекти? Всичките ми лични планети с в терми на Сатурн и марс, само асцедента и МЦ са в терма на Юпитер, респ. на венера.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #133 -: Септември 05, 2017, 04:50:24 pm »
Сред термите на Сатурн и Марс мисля, че имаше и по-неутрални, не всички са зловещи по подразбиране. Но имаше и някои по-неприятни. Мисля, че най-неприятно е влиянието, когато хем идва от терма на малефик, хем има твърди аспекти с малефик, особено с кофти статус в хороскопа. И пак може хармоничен аспект от Юпитер или Венера отчасти да балансира нещата. Но един съвпад или опозиция на малефик със светило винаги задават тон, той е с доминиращо влияние, дори ако същевременно има тригон или секстил с благотворна планета. В наши времена такива хора доста добре се изявяват и намират своето място в живота. Докато в някоя по-стара епоха биха могли да клонят към маргиналните групи. Просто условията на живот се променят и сега да се родиш с малефичен хороскоп не е клеймо, доста такива хора успяват.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: За Венера
« Отговор #134 -: Септември 10, 2017, 10:38:49 am »
Здравейте! :) :)
Имам един въпрос .Венера в натална карта е на 23 градус във Везни. Транзитният Уран е на 28 градус на Овена, т.е  опозицията вече е преминала , но Уран в момента е ретро и ще се върне до 25 градус на Овена. В този случай може ли да се твърди , че предстои още една опозиция , като се има в предвид че няма да достигне точния градус............ :017: