Автор Тема: За Венера  (Прочетена 28787 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #180 -: Декември 19, 2017, 11:48:07 am »
А, недей тъй, толкова черен хумор преди Коледа!  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #181 -: Декември 19, 2017, 11:53:02 am »
На такива, особено дето не работят им се чудя не си ли мислят какво ще стане ако въпросният мъж, стожер на еснафския морал и семейство, умре?

А не трябва да им се чудиш, а радваш-това са т. нар. "силни " не силови жени, хубаво малко да се понаучим Венерките и Луните от тях . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7378
Re: За Венера
« Отговор #182 -: Декември 19, 2017, 11:57:27 am »
На такива, особено дето не работят им се чудя не си ли мислят какво ще стане ако въпросният мъж, стожер на еснафския морал и семейство, умре?
Не се чудя,не съм мислела по тези въпроси.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За Венера
« Отговор #183 -: Декември 19, 2017, 12:16:04 pm »
Аз като знам как като почина мъжът на моя близка, не знаеха откъде се пуска парното на къщата, пък какво остава ако тя е без работа и доходи...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #184 -: Декември 19, 2017, 12:28:26 pm »
Независимо къде са ти Венера и Луната, според мен трябва да има баланс между женствеността и силата на духа и характера. Животът е непредсказуем, така че колкото и да си добре сега и с гръб, върху който да се опреш, никой не е казал, че тази ситуация ще продължи вечно, дори ако полагаш нужните усилия. Трябва да умеем и да сме обгрижвани жени, и ние самите да можем да се погрижим за живота си, извън обичайните за жената домакински /и майчински/ грижи. Виждала съм как такива "красиви приказки" се сгромолясват с гръм и трясък, по много грозен начин, но там наистина е нямало любов, която да крепи отношенията. Дори в началото ако е имало топли чувства, впоследствие ситуацията търпи промяна. Обаче в едно семейство, където има любов и отношенията са истински, има взаимно уважение, жената може да се чувства удовлетворена и без да има занаят/кариера и финансова независимост.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7378
Re: За Венера
« Отговор #185 -: Декември 19, 2017, 12:35:38 pm »
Аз като знам как като почина мъжът на моя близка, не знаеха откъде се пуска парното на къщата, пък какво остава ако тя е без работа и доходи...
Terry,аз не работя,в смисъл не изкарвам пари.Домакиня съм,зная как да пускам парното,аз го почиствам,пера,готвя(рядко),чистя,гладя,поддържам градината.Но "чувствам" другите какво мислят за мен."Тая не работи,има коли,ходи по екскурзии,ресторанти".Е,вече не се интересувам какво мислят за мен,защото аз знам каква е истината. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #186 -: Декември 19, 2017, 12:39:52 pm »
Венера също е социална(Везни), но със статичен акцент ( Телец), но както Юпитер и Сатурн да търси свежи познанства, а привлича удобното, защото е по-взискателна във взаимоотношенията, настроена е собственически. Има значение как са и къде са Луна и Венера , особено за жената. Аз също не си задавам въпроса какво ще правят тези жени без мъжете си, но си задавам въпроса, аз защо отказвам на мъж(а) да се грижи за мен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #187 -: Декември 19, 2017, 12:41:14 pm »
Сафо, ще споделиш ли за Луна и Венера в натала си, ако прецениш, благодаря ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #188 -: Декември 19, 2017, 12:42:26 pm »
В интерес на истината домакинският труд, ако наистина вършиш всичко както трябва и се грижиш за голяма челяд, може да бъде в пъти по-натоварващ от някоя офис работа. Разбира се като изключим напрежението и интригите на работното място, това много натоварва психиката и опъва нервите. Евала, ако някоя е успяла да си намери тиха и спокойна работа, където да си гледа рахатлъка и никой да не я трови. Но обикновено има някакъв баланс и тогава вкъщи има повече отговорности.

При мен знам какъв е лунно-венериният проблем. Не съм феминистка. Никога не съм преследвала, нито манипулирала мъж, за да ми сложи годежен пръстен на всяка цена /или да предложи съжителство/. Нито съм отправяла такива намеци на някого. Наистина никога. Поставяла съм си отношенията на емоционална и чувствена основа, та това сега е резултатът. Никога не съм изисквала от мъж – в прав текст или във вид на намеци, завоалирани претенции. А много жени това го умеят, аз в това отношение съм като слон в стъклена менажерия.  :)

При повечето приятелки и познати жени забелязвам един взискателен маниер към мъжа, сякаш ѝ е длъжен. Според мен това, в по-малка или по-голяма степен, подкопава отношенията, а понякога и руши. Има една неблагодарност, често пъти неосъзната. Той ѝ е длъжен това и онова, само защото е Тя, кралицата. Не могат да се погледнат и оценят отстрани. Но има и такива мъже, не е отличителна черта на жените.

« Последна редакция: Декември 19, 2017, 12:57:29 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7378
Re: За Венера
« Отговор #189 -: Декември 19, 2017, 01:49:35 pm »
Сафо, ще споделиш ли за Луна и Венера в натала си, ако прецениш, благодаря ?
Венера 10д(1*риби),Луна 1д(21*близнаци).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #190 -: Декември 19, 2017, 01:59:00 pm »
Забелязвали ли сте, че жените с квадрат Луна/Венера сякаш се стремят да съчетаят и двете роли – да успява и в кариерата, в социума и същевременно да се справя отлично в домакинството? Сякаш има засилено желание да блеснат едновременно и на двата фронта. Отвсякъде да е жена, откъдето и да я погледнеш. Наблюдавам и опозиции, там е по-различно. Обикновено клони повече към единия полюс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7378
Re: За Венера
« Отговор #191 -: Декември 19, 2017, 03:40:46 pm »
Забелязвали ли сте, че жените с квадрат Луна/Венера сякаш се стремят да съчетаят и двете роли – да успява и в кариерата, в социума и същевременно да се справя отлично в домакинството? Сякаш има засилено желание да блеснат едновременно и на двата фронта. Отвсякъде да е жена, откъдето и да я погледнеш. Наблюдавам и опозиции, там е по-различно. Обикновено клони повече към единия полюс.
Имам знаков квадрат.Нямам кариера,напуснах работата сама през 1995г,а съм вземала голяма заплата за онова време.Ако имах стремежи да блесна в социума щях да си остана там.На 48години съм почти.Не съм добра домакиня,не умея да готвя,нито да шия и плета.Почти нямам социални контакти.Не се гримирам,рядко ходя на фризьор, на маникюр също.Не полагам никакви усилия за външния си вид.Не съм жена откъдето и да ме погледнеш.Ходя рошава ,със скъсани дънки,леко хипарски ,неугледен външен вид. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #192 -: Декември 19, 2017, 03:56:02 pm »
Ходя рошава ,със скъсани дънки,леко хипарски ,неугледен външен вид. :)

То вкъщи повечето сме така, по раздърпани дрехи и без прически. Или поне аз не познавам жени, които да ходят в тях по сатенен пеньоар, с редовно фризирана коса и да си правят маникюр/ноктопластика, за да блеснат с него в домакинството.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #193 -: Декември 19, 2017, 04:42:03 pm »
Аз съм с Луна съвпад Венера, ходя вкъщи облечена като за излизане, даже често и съм обута  според сезона,не съм гримирана защото рядко го правя по принцип, не съм в занемарен външен вид. :)
Майка ми е с Луна квадрат Венера , сестра ми Луна тригон Венера, леля ми  с квадрат Луна -Венера, само леля ми иска да съчетава двете роли, но това със семейство/домакин така и не й се получи, иначе е звездна навън в социума. АСЦ заедно с посочените ще даде , според отговорът ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7378
Re: За Венера
« Отговор #194 -: Декември 19, 2017, 04:48:57 pm »
То вкъщи повечето сме така, по раздърпани дрехи и без прически. Или поне аз не познавам жени, които да ходят в тях по сатенен пеньоар, с редовно фризирана коса и да си правят маникюр/ноктопластика, за да блеснат с него в домакинството.
Благодаря Лили,разсмя ме ......и се успокоих. :)