Автор Тема: семейна динамика  (Прочетена 11078 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
семейна динамика
« -: Юни 08, 2013, 10:22:20 am »
винаги ми е било интересно всичко предаващо се в рода,през поколения
например защо майка ми /лека й пръст / с опозиция слънце/уран,аз съм се родила с квадратура
тя се е развела след 4 годишен брак,аз имам вече 29 годишен,свързвам този аспект главно с отношенията баща, съпруг, шеф
тя е със стелиум в Дева - Венера-Нептун-Луна,аз със същия в Скорпион
секстила Меркурий-Сатурн е валиден и за двете,
тя е със съвпад Меркурий/Марс каре Плутон ,аз с Марс Дева на Асц.съвпад Плутон
тя Слънце тригон Юпитер,на мен Юпитер ми е диспозитор на Слънцето
тя с  квадратура Юпитер към стелиума,при мен е опозиция
нейната Нодална ос СЛВ Телец-Скорпи се предала дори с градуси по точност на синът ми

аз пък с татко /лека му пръст/ имаме също съвпад на Нодалните оси
баща ми е с опозе Слънце -Плутон,аз с квадратура
той с  Юпитер/Уран Риби тригон Венера ,каре Марс
аз съвпад Марс/Уран тригон Юпитер ,секстил Венера
той съвпад Плутон /Луна Рак ,аз Луна Скорпи,дъщеря ми същия съвпад в Скорпи,власт над или от се преповтаря
той със Слънце/ Меркурий в Козирог и аз същия Меркурий ,разумният, обективен поглед над реалността,моето прогресивно Слънце е от 29 години в Козирог

а и в избора на съпруг се повтаря аспекта на татко той съвпад Уран/Юпитер в Риби тригон Венера, съпругът ми е със съвпад Уран/Юпитер Рак тригон Венера,все още някой неща са ми непонятни като връзки,други осъзнати
не е лесно да проследяваш наследствените невидими- видимости

съпругът ми със Сатурн-Слънце- Венера в Скорпи каре Плутон Лъв, аз със Венера-Луна-Нептун в Скорпи, скорпионското се предава и натам в децата- дъщеря ми с Плутон-Луна в Скорпи опозе Слънце/Юпитер ,синът ми с Плутон Скорпи в 8 дом  каре Слънце/Марс Лъв

споделете при вас как  :)
« Последна редакция: Юни 08, 2013, 10:30:45 am от strelicka »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7910
Re: семейна динамика
« Отговор #1 -: Юни 08, 2013, 10:32:24 am »
Много ми е раноо за картиии-още кафето не е готово
Виж-това за бащата и съпруга - много интересно, не съм проверявала
Обаче в нашите карти-семейни, приемствеността не е толкова голяма като при вас, макар че определено картата на малкото прилича повече на моята
Но има някои доста напрегнати "нововъведения"

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: семейна динамика
« Отговор #2 -: Юни 08, 2013, 10:36:46 am »
Хм, баща ми и съпругът ми са много различни. Общото е, че и двамата имат марсов акцент.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7910
Re: семейна динамика
« Отговор #3 -: Юни 08, 2013, 11:02:25 am »
Погледнах картите на мъжа ми и баща ми
-слънце/луна/меркурий на 1 съвпад юпитер на 2
-венера/меркурий на 2 съвпад юпитер на 1
-марс/сатурн на 1 съвпад плутон/луна на 2

Иначе като характери нямат нищо общо, но се разбират добре

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: семейна динамика
« Отговор #4 -: Юни 08, 2013, 11:35:13 am »
Погледнах картите на мъжа ми и баща ми
-слънце/луна/меркурий на 1 съвпад юпитер на 2
-венера/меркурий на 2 съвпад юпитер на 1
-марс/сатурн на 1 съвпад плутон/луна на 2

Иначе като характери нямат нищо общо, но се разбират добре

Баща ми хареса съпруга ми и мисля, че го и обича, а са толкова различни.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: семейна динамика
« Отговор #5 -: Юни 22, 2013, 10:22:27 am »
То е ясно, че в семейството има повтарящи се  модели, но трябва да се изследват индивидуално.. няма как да има обща схема

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: семейна динамика
« Отговор #6 -: Февруари 08, 2015, 08:19:22 pm »
И в моето семейство има интересни закономерности . Моят СЛВ съвпада с Луната на сина ми и със Слънцето на дъщеря ми.Освен това сина ми е с обърнати възли на моите . :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: семейна динамика
« Отговор #7 -: Февруари 08, 2015, 08:50:26 pm »
И друг път съм писала,че най-характерното за моето семейство са мажорни аспекти и акценти Марс/Сатурн,Слънце/Марс.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: семейна динамика
« Отговор #8 -: Февруари 08, 2015, 10:53:22 pm »
При мен и родителите ми е интересно.

Аз имам наплутонен стелиум в 8 дом, седмодомна Луна, Уран на Мц.
При майка ми Слънцето също е в 8 дом, Луната в 7, Уран в 1 дом, Слънце в опозиция с Плутон.
При баща ми асц Скорпион, Слънцето в каре с Плутон, осмодомно Луна.

Мой стелиум е и насатурнен. Баща ми има Сатурн в 1 дом. С майка ми имаме съвпад на Марсовете.

Привличам осмодомни и наплутонени мъже, насатурнени и уранасяли мъже - за разкош.

Асц Скорпион, Венера/Марс/Сатурн в 8 дом. Опозиция на светилата с Уран. В предни връзки осмодомни Луни или Слънца, насатурнени Слънца, Венери.

Моята Венера е част от осмодомния стелиум.

Ако върна назад лентата, дядо ми е със Слънце в Лъв в съвпад с Плутон. В съвпад с Луната ми.

Другият ми дядо е с опозиция на Марс и Сатурн, квадрат на Венера и Плутон.

Все сме с трудни отношение с Плутон и Сатурн. Родово.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: семейна динамика
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2015, 10:13:37 am »
Моето мнение е че, който и човек да хванем-все ще има нещичко в натала, което да го има и в нашите карти. Не гледам сериозно на момента с наследяването на аспекти-за мен е чиста случайност.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: семейна динамика
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2015, 10:17:50 am »
Моя СЛВ в Телец е в съвпад с Марса на мъжа ми, с Марса на една братовчедка, с Марса на една приятелка и с Марса на Бог знае още кого...  :012:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: семейна динамика
« Отговор #11 -: Февруари 09, 2015, 10:50:05 am »
Не е случайност,най-много си личи повторението при братя и сестри,особено по отношение на положения и аспекти на Слънце,Луна,Сатурн .Дори забелязах корелация м/у картите по отношение на важни събития в картите на близки родственици,особено с този,с който има най-тясна връзка,в момента го изследвам като допълнение към прогнозирането по моята карта.Картите на роднини потвърждават информация в моята карта.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: семейна динамика
« Отговор #12 -: Февруари 09, 2015, 11:13:23 am »
Имам Венера във Водолей, братовчедка ми има Венера във Водолей, 2 по-близки мои дружки имат аспект Венера/Уран, но и майка ми също. В картата с брат ми нямаме нищо, ама наистина нищо общо. В моята карта има квадратчета, пък в неговата само една опозиция за мързел и злоупотреба с разни изкушения. Всички аспекти са му хубави и има страхотен късмет. Аз- не толкова  :012:
Моето скромно мнение е че с всички хора, които са ни близки без значение дали са ни роднини или не-имаме нещо общо в наталните си карти  :)
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 11:16:43 am от Just_a_Dream »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: семейна динамика
« Отговор #13 -: Февруари 09, 2015, 12:06:38 pm »
Не става въпрос за приятелски отношения. Нормално е да имаме нещо общо с нашите приятели, най-малкото сме си симпатични. А симпатията се показва в синастричните карти, сходни интереси, сходни планетни аспекти/знаци.

Родовото наследяване на аспекти го приемам като уроци с хората/чрез хората, които са ни най-близки. Сходни аспекти, сходни уроци. Поставени сме в почти еднакви ситуации, дори в ежедневието. Еднакви трудности.

Баща ми и неговият баща имат връзка между Меркурий, Слънце, нодална ос и Плутон.
При дядо ми Меркурий е в съвпад с Юлв. При баща ми е малко по-широка орбиса, но със Слв. Вече написах, че Слънцето му е в квадрат с Плутон, респективно и Меркурий, защото има точен съвпад на Слънце и Меркурий.
Луните им са анаретни в Близнаци.
Майката на баща ми има точен съвпад на Меркурий с Юлв. И тримата имат Марсове в много близки градуси. При дядо ми е анаретен във Везни. При баща ми е в 1 градус на Скорпион, където е Марс и на майка му.

Има повтарящи се модели по сходни теми. Много конкретни са тези теми, за да се каже, че са случайни.

А дали някой иска да ги приеме, това вече е друг въпрос. Всеки вижда според възможностите си.

Дядо ми и баща ми са имали трудни отношения. Както аз и майка ми. И не се изненадвам. При тях Луните са в съвпад, Марсовете също. При мен и майка ми Луните са в опозиция, имаме съвпад на Марсовете.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: семейна динамика
« Отговор #14 -: Февруари 09, 2015, 12:58:39 pm »
При нас се повтаря аспектът Венера-Луна. Дядо - бащата на майка ми беше новолунна Риба с Венера в съвпад с новолунието. Неговата Луна е в съвпад с моя СЛВ.
При мен съвпадът е в Овен, а при сестра ми - в Козирог. При майка ми е доста далечна знакова опозиция по остта Стрелец - Близнаци. Може да се каже, че нея я е прескочило и аспектът се е предал през поколение.
Интересното е, че баба ми, която от малка ми беше най-близкия човек и която много повече съм усещала като майка, има Сатурн в абсолютно същия градус като моя. Съвпадът е точен до минути.
Тя е с Уран-Слънце-Венера в Овен и Луна в Дева в съвпад с моя ЮЛВ.
Аз съм някакъв микс между двамата. Баща ми е Дева със стелиум в Лъв и Луна-Сатурн в Скорпион. Майка е стелиумен Стрелец с Луна в Близнаци. Картата на сестра ми доста прилича на нейната. Но аз определено съм "на баба и на дядо".
При други семейства като че ли пак най-онаследявани са аспектите към светилата. Особено към Луната.
Има логика да е така - Луната отговаря за 4 дом (корените). Отделно е показател за психологически и емоционални модели, т.е. основната "съставка" на личността.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.