Автор Тема: Ретроградни периоди на венера и марс  (Прочетена 76307 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #150 -: Март 19, 2014, 10:59:34 pm »
Марс е планета на физическата енергия, освен другите й харектеристики. Думата сублимация е вярна и работи, но не и през цялото време. Или-марс си иска физическо изразходване/Лила ;)/, също и ръмжене от наша страна, в най-лошия/добър случай разтърсване на другия, пак физическо. От това да му обясняваш, че в зандана на сатурн му отивало най-много полза няма.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #151 -: Март 19, 2014, 11:11:45 pm »
От споделеното на Сатин,Ребека,Лили ,може да се приеме ,че ретро Марс ,носи проявата на Новолуние и така действа.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #152 -: Март 20, 2014, 10:02:31 am »
Обаче вижте, че действа наобратно - Марс във Везни (знак на Венера), но ретрограден - изгубих обичайната си деликатност и дипломатичност. Усещам го на другия полюс - все едно се намира в Овен. Инициатива вместо пасивност, настъпателност вместо дистанцираност, право куме в очи вместо тактично премълчаване, директно изразено недоволство вместо потискане и гълтане на гняв. При мен така действа в момента.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #153 -: Март 20, 2014, 10:40:24 am »
Мдаа, и аз ще потвърдя, Стар
Оня ден така се развиках на едно ченге, че половинката направо се сви от срам, а ченгето гък не каза, само дето не ми се извини
По принцип марсовите истории ги овладявам, но не и последно време

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #154 -: Март 20, 2014, 11:44:22 am »
Обаче вижте, че действа наобратно - Марс във Везни (знак на Венера), но ретрограден - изгубих обичайната си деликатност и дипломатичност. Усещам го на другия полюс - все едно се намира в Овен. Инициатива вместо пасивност, настъпателност вместо дистанцираност, право куме в очи вместо тактично премълчаване, директно изразено недоволство вместо потискане и гълтане на гняв. При мен така действа в момента.

интересно, при мен е точно обратното - давам на заден ход при всяка една ситуация на конфликт - имам Слънце и Меркурий във Везни. Но задния ход не се проявява като премълчаване на гнева, както го описваш, а в осъзнаване, че не е необходимо да бъде проявяван и, че в крайна сметка аз някакси го предизвиквам и си търся причината - един вид, анализ на причините за гняв вътре в мен.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #155 -: Март 20, 2014, 12:32:18 pm »
Обикновено и аз давам на заден ход и действам "по везнишки", но тази реакция е подходяща за хора, които биха те разбрали. Има толкова дебелоглави същества, че нито от дума разбират, нито от деликатна забележка, с тях са нужни марсови методи. Не знам, как е възможно елементарни неща да не разбират или просто са свикнали да ги газиш с подкован ботуш, само тогава идва някакво осъзнаване. Всъщност "осъзнаване" е силно казано, в повечето случаи се стряскат, гледат като теле и не си дават сметка, че са предизвикали тази ситуация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #156 -: Март 20, 2014, 12:37:16 pm »
Обикновено и аз давам на заден ход и действам "по везнишки", но тази реакция е подходяща за хора, които биха те разбрали. Има толкова дебелоглави същества, че нито от дума разбират, нито от деликатна забележка, с тях са нужни марсови методи. Не знам, как е възможно елементарни неща да не разбират или просто са свикнали да ги газиш с подкован ботуш, само тогава идва някакво осъзнаване. Всъщност "осъзнаване" е силно казано, в повечето случаи се стряскат, гледат като теле и не си дават сметка, че са предизвикали тази ситуация.

едва ли Марс има време да направи оценка, с кого си има работа и да реагира подобаващо :) Явно разликата в проявлението се намира другаде, може би в натала ...  нямам идея .... все още

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #157 -: Март 20, 2014, 12:40:33 pm »
С плутонова доминанта съм - при мен напрежението се нагнетява дълго време, мога да търпя някоя ситуация в продължение на години, но в един момент стигам до точка на кипене и тръгвам на кръстоносен поход. В случая ситуацията го изисква - мразя глупостта и некадърността, особено когато създават пречки за общите цели на групата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #158 -: Март 20, 2014, 12:51:09 pm »
С плутонова доминанта съм - при мен напрежението се нагнетява дълго време, мога да търпя някоя ситуация в продължение на години, но в един момент стигам до точка на кипене и тръгвам на кръстоносен поход. В случая ситуацията го изисква - мразя глупостта и некадърността, особено когато създават пречки за общите цели на групата.

ааа, да, с тази плутонова доминанта е нормално :) При мен Асц примерно е Рак, така че .... ясно е ... Слънце везни ... е нагодихме ги де.

На мен Скорпион ми беше много мътен, обаче солара ми тази година е с такъв асцендент, Сатурн нали и той се мота там, през 5 дом .... та започва да ми се поизяснява :) И като че ли наистина скорпионите сами си навличат белите на главата. :
В твоя случай - защо си създаваш излишни напрежения с хората около теб? Всеки за себе си .... ама вие не можете без това ... не знам какъв ви е урока. Но на мен ми е странно като те чета, как се мъчиш заради другите. И то не минава - откакто съм във форума, това ми прави впечатление за теб. не че трябва да те интересува де .... сори ... ЮЛВ си имам в Скорпион (пък не го разбирам ... нещо не е както трябва )

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #159 -: Март 20, 2014, 12:57:11 pm »
Не обичам да си създавам излишно напрежение, а конфликти още повече, но видя ли нагло несъобразяване, вземам мерки. Имам тотална непоносимост към прости жени. За съжаление тук нищо не зависи от мен, друг човек ги е взел и ги държи на работа. Да работиш бюро до бюро с две простакеси е голямо изпитание за човек, расъл и възпитаван в интелигентна среда.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #160 -: Март 20, 2014, 01:23:31 pm »
Не обичам конфликтите и често премълчавам дребните неща заради мир. Ако е невъзможно, спирам да реагирам емоционално и с еправя,че няма нищо. Но точно на тази ретрофаза ври и клокочи, марс отиде надълбоко и-осъзнавам потребностите си във връзка с неговото изразяване. Заявявам си правата и виждам, че никой не се обижда от поведението ми.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #161 -: Март 20, 2014, 01:36:48 pm »
В един момент стигнах до състояние, в което вече не ме е грижа дали ще се почувстват обидени. Винаги съм се стремяла да бъда максимално деликатна, да не нараня неволно някой, винаги съм си смекчавала тона и съм премълчавала доста неприятни неща. Но пак повтарям – тази стратегия е подходяща, когато насреща имаш хора, които са на твоето ниво по възпитание, интелект, манталитет. В противен случай с постоянно премълчаване и потискане на гнева само си трошиш нервите. Те си мислят, че всичко е наред и продължават да злоупотребяват с търпението ти, ти трупаш негативи и си създаваш излишни бръчки. Но забелязах, че тук хората много трудно си променят навиците и мирогледа – винаги търсят причините за някоя проблемна ситуация навън. И ако се опиташ деликатно да му покажеш, че нещо куца, нещо не е наред, че не се държи адекватно, следва реакция на учудване и обида. Ако му направиш обективна забележка за неадекватно поведение, той ще реагира субективно и ще каже, че днес просто си крив или че забележката е на лична основа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #162 -: Март 20, 2014, 01:40:58 pm »
Който има лични планети ,главни оси в Овен е нормално да реагира в периода ,по нетипичен за него начин .В частност ,ако в момента има планета/и  активирана от Марс ,ще покаже в кои сфери ,ще се действа различно от познатия ни начин.

"Най-изненадани" в периода ще са хората с Венера /Слънце в Овен/Везни
"Най-потърпевши " в периода ще са хората с Луна /САтурн във Везни
"Най-изнервени и превъзбудени " -Марс/Луна в Рак
"Най- задъхани" -Слънце/Марс Козирог и т.н.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #163 -: Март 20, 2014, 02:19:47 pm »
В един момент стигнах до състояние, в което вече не ме е грижа дали ще се почувстват обидени. Винаги съм се стремяла да бъда максимално деликатна, да не нараня неволно някой, винаги съм си смекчавала тона и съм премълчавала доста неприятни неща. Но пак повтарям – тази стратегия е подходяща, когато насреща имаш хора, които са на твоето ниво по възпитание, интелект, манталитет. В противен случай с постоянно премълчаване и потискане на гнева само си трошиш нервите. Те си мислят, че всичко е наред и продължават да злоупотребяват с търпението ти, ти трупаш негативи и си създаваш излишни бръчки. Но забелязах, че тук хората много трудно си променят навиците и мирогледа – винаги търсят причините за някоя проблемна ситуация навън. И ако се опиташ деликатно да му покажеш, че нещо куца, нещо не е наред, че не се държи адекватно, следва реакция на учудване и обида. Ако му направиш обективна забележка за неадекватно поведение, той ще реагира субективно и ще каже, че днес просто си крив или че забележката е на лична основа.
Аз не мога да променя другите, и мислех, че нещо аз трябва да се ппроменя. Преди не можех да кажа "не", сега-веднага, като не е "справедливо" Марс е директен и първичен, лошо няма, кой да ми е крив, че винаги си мълча. Е, уча се да казвам-"не ,така с мен няма да правиш", ясно е ,че има хора, които винаги ще си останат такива-визираните от теб. За себе си разбрах, че трябва да ги режа в момента, без грубост, но категорично. Иначе-чакам ги години да станат етични, справедливи, е -няма да стане....

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #164 -: Март 20, 2014, 02:30:28 pm »
Въпросът не е да променяш някого, а да се научат поне малко да се съобразяват с останалата част от екипа. А това, че някой симулира заетост или не си върши качествено работата, е нещо, което ти не можеш да промениш, не можеш да носиш отговорност за грешките на другите, за начина им на работа, за съвестта им (дали я има и дали нещо й тежи). Но за да има синхрон в колектива, трябва да има солидарност, процесът не е едностранен. Дразня се, но постепенно започвам да свиквам и някак се примирявам – по мои дългогодишни наблюдения това е преобладаващото ниво, толкова си могат хората. Винаги е приятно да попаднеш на положителни изключения, в такива случаи искрено се радвам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui