Автор Тема: Ректификация  (Прочетена 49999 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #15 -: Март 20, 2014, 03:50:30 pm »
Моята карта съм я ректифицирала по дирекция слънчева дъга, тази техника при мен работи перфектно. Но ставаше въпрос за съвсем незначително отклонение, в рамките на не повече от 5 минути. За доуточняване използвах една производна карта от ведическата, но тя е тематична и не е с основно значение. Аспектите на/към МС при мен белязаха тайминга на по-важните събития, така часът се измести с 3-4 минутки по-късно.

Лила, имаш впредвид аспектите в дирекциите, нали, правилно ли разбирам?

И едно въпросче - слънчевата дъга взима предвижването на слънцето 1 гр=1 година и така се директират и останалите планети, ъгли и куспиди. Същото (или поне така съм го разбрала) е и при символичните дирекции. Това два термина за едно и също нещо ли е?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #16 -: Март 20, 2014, 04:05:22 pm »
За ректификация се ползват аспекти на дир. планети към ъгли и на дир. ъгли към натални планети.

Градус/година е символична дирекция. По слънчева дъга стъпката е същата като движението на Слънцето по вторична прогресия - 59 минути.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #17 -: Март 20, 2014, 04:14:59 pm »
За ректификация се ползват аспекти на дир. планети към ъгли и на дир. ъгли към натални планети.

Градус/година е символична дирекция. По слънчева дъга стъпката е същата като движението на Слънцето по вторична прогресия - 59 минути.

ясно, разбрах, благодаря ти.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #18 -: Март 20, 2014, 05:55:16 pm »
За ректификация се ползват аспекти на дир. планети към ъгли и на дир. ъгли към натални планети.

Градус/година е символична дирекция. По слънчева дъга стъпката е същата като движението на Слънцето по вторична прогресия - 59 минути.
аз пък направих успешно ректификация на няколко близки по осите в прогресивната им карта- значително събитие, промяна в делата на даден дом има когато куспидата му е в 29-0 градус
например на майка братята когато починаха прогресивна К3 е в 0гр, от там като върнах назад и другите събития си излизат по транзити, прогресивни оси, солари...

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #19 -: Март 20, 2014, 06:33:38 pm »
Аз предполагах, че смъртта на баща ми може да е много точно указание, но се оказва, че на тази дата при мен няма нищо кой знае какво .... дали това е така, защото аз реално не го познавам и не съм живяла с него? И бях малка, когато почина.

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Ректификация
« Отговор #20 -: Март 20, 2014, 06:58:14 pm »
Хепи, ректификацията се прави по събитие, което си преживяла. Ако нямаш, кой знае,какъв спомен от баща си, то това не се е отразило в този момент,особено,ако си била, прекалено малка
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #21 -: Март 20, 2014, 07:07:11 pm »
Хепи, ректификацията се прави по събитие, което си преживяла. Ако нямаш, кой знае,какъв спомен от баща си, то това не се е отразило в този момент,особено,ако си била, прекалено малка

ясно, добре, благодаря ти ... значи тотално го отписвам този факт - споменът е само от погребението. Ще си търся други събития :)

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #22 -: Март 20, 2014, 07:11:10 pm »
Май си намерих нещо - на датата, на която почина баба ми, която ме отгледа, ИЦ е на 0гр 28 мин. в прогресивната карта. Значи трябва да настроя часа така, че да е на 29 гр ли ? Или може би между 29 и 29:59?

само да добавя, по натал се вижда, че ще ме гледа тя и че от нея наследявам и ум, и интелект и т.н. - поне така пише по книжките

 и още една добавка - в същия този момент ИЦ е и точно върху Прогр Слънце - даже ги докарах до точен съвпад
« Последна редакция: Март 20, 2014, 07:13:49 pm от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #23 -: Март 20, 2014, 07:15:31 pm »
Аз предполагах, че смъртта на баща ми може да е много точно указание, но се оказва, че на тази дата при мен няма нищо кой знае какво .... дали това е така, защото аз реално не го познавам и не съм живяла с него? И бях малка, когато почина.
няма как да няма нищо- погледни си прогресивния Иц, означаващ родителската ос,  че е в нулев градус
Сатурн е транзитирал в 10д в опозиция с твоето СЛънце в 4д на Иц

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #24 -: Март 20, 2014, 07:19:42 pm »
Май си намерих нещо - на датата, на която почина баба ми, която ме отгледа, ИЦ е на 0гр 28 мин. в прогресивната карта. Значи трябва да настроя часа така, че да е на 29 гр ли ? Или може би между 29 и 29:59?

само да добавя, по натал се вижда, че ще ме гледа тя и че от нея наследявам и ум, и интелект и т.н. - поне така пише по книжките

 и още една добавка - в същия този момент ИЦ е и точно върху Прогр Слънце - даже ги докарах до точен съвпад
  баба ти не е по Иц, а или по АСЦ или по ДСЦ, в зависимост на кого е майка- на твоя баща или на твоята майка, но като цяли прогресивен Иц в нулев градус показва промени, важни събития в дома и семейството

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #25 -: Март 20, 2014, 07:19:56 pm »
момичета, май излезе нещо, макар че корекцията е само от 3 минути, все пак дава и една друга информация - Асц се премести с 1 градус и мъничко и сега е в точен (разлика 6 сек) секстил с Плутон - при раждането ми е имало проблем и затова всъщност не се знаят точните минути - минало е време докато ме спасят.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #26 -: Март 20, 2014, 07:22:55 pm »
момичета, май излезе нещо, макар че корекцията е само от 3 минути, все пак дава и една друга информация - Асц се премести с 1 градус и мъничко и сега е в точен (разлика 6 сек) секстил с Плутон - при раждането ми е имало проблем и затова всъщност не се знаят точните минути - минало е време докато ме спасят.
Секстилът е хубав аспект и не показва проблеми, аз като имам съвпад на Плутон с АСЦ да не би да съм се родила с проблеми- няма такова нещо, родила съм се две седмици по-рано от предвидената дата почти на стълбите на Майчин дом
проблемното раждане излиза в хороскопа на майката по 5д, а на детето по 8д- имало е опасност за твоя живот, но са те спасили- вървите си с късмета с моята голяма дъщеря с Юпитер рак в 1д :)
« Последна редакция: Март 20, 2014, 07:27:52 pm от akruks »

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #27 -: Март 20, 2014, 07:27:40 pm »
Аз предполагах, че смъртта на баща ми може да е много точно указание, но се оказва, че на тази дата при мен няма нищо кой знае какво .... дали това е така, защото аз реално не го познавам и не съм живяла с него? И бях малка, когато почина.
няма как да няма нищо- погледни си прогресивния Иц, означаващ родителската ос,  че е в нулев градус
Сатурн е транзитирал в 10д в опозиция с твоето СЛънце в 4д на Иц

не бе мила, ето я картата - преди да променя минутките - датата на смъртта на баща ми - само ИЦ е в/у прогр Слънце, но няма нулев градус. Всъщност, аз за баща ми винаги съм гледала МС - не знам защо - така го усещам.

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #28 -: Март 20, 2014, 07:29:49 pm »
момичета, май излезе нещо, макар че корекцията е само от 3 минути, все пак дава и една друга информация - Асц се премести с 1 градус и мъничко и сега е в точен (разлика 6 сек) секстил с Плутон - при раждането ми е имало проблем и затова всъщност не се знаят точните минути - минало е време докато ме спасят.
Секстилът е хубав аспект и не показва проблеми, аз като имам съвпад на Плутон с АСЦ да не би да съм се родила с проблеми- няма такова нещо, родила съм се две седмици по-рано от предвидената дата почти на стълбите на Майчин дом
проблемното раждане излиза в хороскопа на майката по 5д, а на детето по 8д- имало е опасност за твоя живот, но са те спасили- вървите си с късмета с моята голяма дъщеря с Юпитер рак в 1д :)

ами така пише бе ... аз съм като папагал и после опитвам да навързвам :) - Плутон давал проблема, пък секстила ме е спасил, е, и Юпито е помогнало де.

Освен да спра да се втилясвам с тези минутки :) Ама пък при прогресиите и дирекциите 1 градус си е година и допустим орбис ...

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #29 -: Март 20, 2014, 07:33:57 pm »
ето и при смъртта на баба ми - за мен тя беше моята майка и след това събитие цялата основа под мен рухна ... е, не беше за дълго де, ама .. все пак. И 2 два месеца по-късно рожденната ми майка зае мястото на баба ми вкъщи, но не и в сърцето ми де.