Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 291318 пъти)

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Синастрии
« Отговор #1950 -: Декември 27, 2023, 12:54:20 pm »
Здравейте Честита Коледа на всички . Качвам синастрията на мен и сестра ми , аз съм синьо(Скорпиона).Двете сме тотално различни може би и в наталните карти се вижда . Но последният път като се видяхме , възникна спор за наследствен имот ( банална история) . Тя подходи доста егоистично като иска всичко за себе си , докато аз съм съгласна да се продаде за да не ни "виси"  на врата . И разбира се спора беше голям от които излязоха и други неща с които се огорчих много. Толкова ли ни р конфликтна ситуацията или само аз си я представям така . Знам че и аз допускам грешки .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1951 -: Януари 09, 2024, 09:26:13 am »
Здравейте Честита Коледа на всички . Качвам синастрията на мен и сестра ми , аз съм синьо(Скорпиона).Двете сме тотално различни може би и в наталните карти се вижда . Но последният път като се видяхме , възникна спор за наследствен имот ( банална история) . Тя подходи доста егоистично като иска всичко за себе си , докато аз съм съгласна да се продаде за да не ни "виси"  на врата . И разбира се спора беше голям от които излязоха и други неща с които се огорчих много. Толкова ли ни р конфликтна ситуацията или само аз си я представям така . Знам че и аз допускам грешки .
Е, чак тотално не сте различни, имате Слънца в хармонични знаци, твоята Луна е в хармоничен аспект с нейното Слънце, което обаче попада в твоя 8д и по тази причина я възприемаш за опасност. Марс в Лъв така действа - щедър е, но когато си иска и остава впечатление, че действа егоистично. Моят набор е с Марс в Лъв 7 месеца, ако не и повече, че не помня точно, но по-голямата част от съучениците ми е с такъв Марс, надути и обичат да се изхвърлят, преди в междучасията, сега във фейса  :) За имота не се огорчавай, а заведи дело за подялба в съда „ ако тя не може да изплати твоя дял, имота се продава от съда и ви делят парите, това е.

fly

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 57
Re: Синастрии
« Отговор #1952 -: Януари 09, 2024, 10:46:16 am »
Здравейте Честита Коледа на всички . Качвам синастрията на мен и сестра ми , аз съм синьо(Скорпиона).Двете сме тотално различни може би и в наталните карти се вижда . Но последният път като се видяхме , възникна спор за наследствен имот ( банална история) . Тя подходи доста егоистично като иска всичко за себе си , докато аз съм съгласна да се продаде за да не ни "виси"  на врата . И разбира се спора беше голям от които излязоха и други неща с които се огорчих много. Толкова ли ни р конфликтна ситуацията или само аз си я представям така . Знам че и аз допускам грешки .
Е, чак тотално не сте различни, имате Слънца в хармонични знаци, твоята Луна е в хармоничен аспект с нейното Слънце, което обаче попада в твоя 8д и по тази причина я възприемаш за опасност. Марс в Лъв така действа - щедър е, но когато си иска и остава впечатление, че действа егоистично. Моят набор е с Марс в Лъв 7 месеца, ако не и повече, че не помня точно, но по-голямата част от съучениците ми е с такъв Марс, надути и обичат да се изхвърлят, преди в междучасията, сега във фейса  :) За имота не се огорчавай, а заведи дело за подялба в съда „ ако тя не може да изплати твоя дял, имота се продава от съда и ви делят парите, това е.
Благодаря akruks за коментара. Да в крайна сметка се разбрахме . Но наистина досега не се бях заглеждала в наталната и карта явно Марс-а и в Лъв ми идва в повече.

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Синастрии
« Отговор #1953 -: Март 09, 2024, 04:57:21 pm »
Бихте ли отдали голямо значение на МидПойнт Венера/Сатурн на мъжа в точен съвпад с нат.Вертекс на жена ?? Изобщо мидпойнти в синастрията оказват ли голямо влияние, важни ли са ?

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 219
Re: Синастрии
« Отговор #1954 -: Март 09, 2024, 09:40:32 pm »
Най важен в синастрия е мидпойнта Слънце/Луна особено ако съвпада със Светилата или вътрешна планета на партньора и то ако съвпада е до 1 градус.

После се гледа мидпойнта Венера/Марс за сексуално привличане.

Чудя се дали не е важен и мидпойнта Меркурий/Юпитер при синастрии между учител/ученик.

Всъщност не мисля,че съвпада с Вертекса на средната точка би имал голямо влияние в предвид,че става въпрос за аспект между две точки-трябва си планета за да има енергия.
Никой не резонира с планетите, така както ти!

missmkn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 15
Re: Синастрии
« Отговор #1955 -: Април 21, 2024, 07:30:44 pm »
По съвет на администраторите местя въпроса си в тази тема, въпреки че като прогноза смятам, че Синастрията нищо не може да ми каже, за разлика от любовният хорар, но все пак:


Вижда ли ке нещо хубаво с този човек в бъдеще, кога? Има ли смисъл, ще имаме ли най-накрая спокойна връзка?

Аз съм синьото, той оранжевото. Благодаря!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7406
Re: Синастрии
« Отговор #1956 -: Април 22, 2024, 05:26:59 am »
Не съм администратор.Любовният хорар може да даде информация,ако направите хорарна карта.Вие сте направила карта -синастрия и сте я качила в друга тема.
Смятате,че синастрията нищо не може да ви каже,а правите "двойна карта"?
« Последна редакция: Април 22, 2024, 05:28:45 am от Сафо »

missmkn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 15
Re: Синастрии
« Отговор #1957 -: Април 22, 2024, 07:17:24 am »
Не съм администратор.Любовният хорар може да даде информация,ако направите хорарна карта.Вие сте направила карта -синастрия и сте я качила в друга тема.
Смятате,че синастрията нищо не може да ви каже,а правите "двойна карта"?

Но  при хорарна карта, няма как да видя дали с точно този човек имам бъдеще, затова я направих двойна.

Evonimus

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
Re: Синастрии
« Отговор #1958 -: Април 22, 2024, 12:14:04 pm »
Missmkn, при хорарна карта задаваме конкретен въпрос, който може да е за конкретен човек, примерно " ще имаме ли удовлетворяваща връзка с Х.?" назован по име. Има разлика между натална карта и хорарна карта, хорарната карта е съставена в точния момент на задаване на въпроса, дата и час, местоположение. Тя отива в любовни хорари. Това, което си публикувала е синастрия, от която може да се види взаимодействието между наталните карти на двама.

missmkn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 15
Re: Синастрии
« Отговор #1959 -: Април 22, 2024, 12:45:57 pm »
Разбрах Ви и благодоря за разяснението. Ще пусна в такъв случай хорарна карта в другата тема и ще задам въпроса си, ако някой има желание ще отговори.

andy9608

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Синастрии
« Отговор #1960 -: Май 23, 2024, 05:45:30 pm »
Споделям една синастрия,  която ще се радвам ако коментирате. Отношенията са лични, но неосъщестени до етап сериозност. Какво пречи на отношенията да се развият, освен твърдия аспект на Сатурн към женското слънце.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Синастрии
« Отговор #1961 -: Май 23, 2024, 10:11:29 pm »
И при двамата, управители на остта асцендент десцедент са луната и Сатурн, но няма взаимни аспекти между тях - луната на единия към Сатурн на другия. Иначе привличане е ясно, че има особено със съвпада слънце луна, и това, че си приличат - и двамата имат луна в аспект с възела, и съвпад Венера Марс.

Може би не е дошъл момента още, трябва да се види и прогресивната синастрия. Композита трябва да е силен също, съвпади, опозиции, задължително аспект слънце луна, и ъглови домове.
Frankly, my dear, I don't give a damn.