Автор Тема: Четвърти дом  (Прочетена 20886 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Четвърти дом
« Отговор #90 -: Октомври 04, 2016, 01:37:43 pm »
Венера на ИЦ може всъщност да показва много силна обич към бащата - четвърти дом е домът на бащата.

Не е сигурно дали е на бащата,по-скоро на Майката.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Четвърти дом
« Отговор #91 -: Октомври 04, 2016, 01:44:46 pm »
Не е сигурно дали е на бащата,по-скоро на Майката.

Зависи от школата и подхода, по въпроса 4/10 и родителите има доста спорове. И всеки твърди, че неговият подход е правилният. Но за всяка нещо си има и сигнификатори, освен домове.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Четвърти дом
« Отговор #92 -: Октомври 04, 2016, 02:15:26 pm »
Аз съм чувала определяне на оста 3/9 дом като психологическа . съзнателното и подсъзнателното.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Четвърти дом
« Отговор #93 -: Октомври 04, 2016, 02:23:34 pm »
Аз съм чувала определяне на оста 3/9 дом като психологическа .

Ама то в модерната астрология всичко се определя като психологическо.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Четвърти дом
« Отговор #94 -: Октомври 04, 2016, 02:25:57 pm »
4-ти дом е най-ниската точка, най-скритата, така че е най-логично да отговаря за душата и несъзнаваното

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Четвърти дом
« Отговор #95 -: Октомври 04, 2016, 03:00:23 pm »
Срещу 4 е 10 дом. Луната като управител на 4 се свързва с душата и подсъзнателното, но по 10 дом Сатурн как се свързва със съзнателното - чрез дисциплината, структурирането, лимитирането?  :017:
На другия край на психологическата "ос" би трябвало да е Слънцето - егото, Аза, изявата и самодоказването.  :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Четвърти дом
« Отговор #96 -: Октомври 04, 2016, 03:07:55 pm »
Всяко "пси-" по психичните(водни) домове и всяко "логос-" по материалните(земните) домове. Защо ли срещу всеки воден знак стои земен, сигурно е случайно ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Четвърти дом
« Отговор #97 -: Октомври 04, 2016, 03:24:47 pm »
Всяко "пси-" по психичните(водни) домове и всяко "логос-" по материалните(земните) домове. Защо ли срещу всеки воден знак стои земен, сигурно е случайно ?!?  ;)

Така е,но... въпреки че Ракът е елемент вода,казвам въпреки,защото и Скорпионът е елемент вода(аз),а аз съм Скорпион - е,няма е при мен тази Подлост... Нито на Ръка,Нито на Козирога,може би съм Някакъв объркан Скорпион? Сив Скорпион?
« Последна редакция: Октомври 04, 2016, 03:39:10 pm от Ali_Lun »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Четвърти дом
« Отговор #98 -: Октомври 04, 2016, 03:34:05 pm »
Всяко "пси-" по психичните(водни) домове и всяко "логос-" по материалните(земните) домове. Защо ли срещу всеки воден знак стои земен, сигурно е случайно ?!?  ;)

Не е случайно  ;D Търси се и се намира равновесие. Съответствие на стихиите, допълването им, съвместимостта на проявленията им. 
Но тук говорим за конкретни домове. Как това се свързва точно с 4/10, а не с някоя друга водно-земна двойка :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Четвърти дом
« Отговор #99 -: Октомври 04, 2016, 03:52:18 pm »
Срещу 4 е 10 дом. Луната като управител на 4 се свързва с душата и подсъзнателното, но по 10 дом Сатурн как се свързва със съзнателното - чрез дисциплината, структурирането, лимитирането?  :017:
На другия край на психологическата "ос" би трябвало да е Слънцето - егото, Аза, изявата и самодоказването.  :)

Между другото в главата ми се мотае, че господари на 4-ти дом са Сатурн и Слънцето, ама защо не помня, после ще потърся

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Четвърти дом
« Отговор #100 -: Октомври 04, 2016, 03:59:03 pm »
Сигурно по някоя друга система. Като например халдейския ред на управители на домовете.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Четвърти дом
« Отговор #101 -: Октомври 04, 2016, 03:59:46 pm »
Срещу 4 е 10 дом. Луната като управител на 4 се свързва с душата и подсъзнателното, но по 10 дом Сатурн как се свързва със съзнателното - чрез дисциплината, структурирането, лимитирането?  :017:
На другия край на психологическата "ос" би трябвало да е Слънцето - егото, Аза, изявата и самодоказването.  :)

Само времето може да покаже до каква степен си се доказал. Сатурн, Кронос, Времето.
Най-простичко казано. Слънцето е малко по-различно за мен. Днес може да блестиш, но колко ще е дълготрайно...
Сатурн е 'плодовете' след усилена работа. По-скоро там - в 10 дом, се намира амбицията да покориш върховете - козирог. И да се докажеш.
Нямам време, но много готина тема.
За мен винаги ми е било интересно за 4 дом. В него има много скрито, много лично. Там се пипа с перце, не може урбулешката. И много от причините за всичко се намират в 4 дом. Без значение колко и дали има планети там. Някои неща не носим само от мама и семейството тук, душата тук. Влачим си ги от по-преди. Корени, корени... родови истории, памет някаква дълбока.
Иначе аз там откривам майката. Бащата го гледам по 10 дом. Така го усещам и много рядко е в друг ред, ако ролите в семейството са разменени, ако някой липсва и т.н.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Четвърти дом
« Отговор #102 -: Октомври 04, 2016, 04:03:06 pm »
Как се материализира неосъзнатото по оста 4/10 ? Това е оста, която показва кои сме в същност и какво носим, за да "завъртим" изпълнението на желанията и стремежите си, които носим дълбоко в душата си, а за онези,които си обясняват случващото се с (от) минали животи, като  призвание.  И Рак, и Козирог, и Луна, и Сатурн, предимно се свързват с  психологията на миналото, като отговор на оста АСЦ/ДСЦ, Овен-Везни, които свързват с психологията на настоящето, базирано върху бъдещи предположения. Произходът на човек, колко е научно обоснован, а статуса на човек, колко не зависи от неговия произход, среда ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Четвърти дом
« Отговор #103 -: Октомври 04, 2016, 04:15:01 pm »
Само времето може да покаже до каква степен си се доказал. Сатурн, Кронос, Времето.
Най-простичко казано. Слънцето е малко по-различно за мен. Днес може да блестиш, но колко ще е дълготрайно...
Сатурн е 'плодовете' след усилена работа. По-скоро там - в 10 дом, се намира амбицията да покориш върховете - козирог. И да се докажеш.
......

Ако Слънцето угасне, каква реализация и изява бихме могли да очакваме? Стремежът да бъдем, да се осъществим, огъня на живота ни - без него няма да съществуваме.
Сатурн е Времето - това което ни кара да работим упорито и да бъдем търпеливи, за да постигнем целите си, въпреки трудности, ограничения и страхове си и да се покажем такива, каквито искаме да ни видят в 10 дом.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми