Автор Тема: Карти на злодеи  (Прочетена 18633 пъти)

mit53

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Карти на злодеи
« Отговор #30 -: Август 23, 2014, 01:50:35 pm »
Темата беше за липсата на чувствителност, но морала на науката и учените е много голяма тема и още не е получила окончателна оценка в световен мащаб. Науката в чист вид няма чувства и морал, но моралният дълг на учените е в избора на това кой има право да я използва, за какви цели и дали има право да прави достояние и на кого резултатите от научните изследвания. Каквото и да вземем като постижение в науката, то има 2 страни - съграждаща и разрушителна и ние сме свидетели и на двете.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карти на злодеи
« Отговор #31 -: Август 23, 2014, 02:02:47 pm »
Защо да не е чувствителен (  Луна -Венера/Нептун ?) този човек ,просто чувствителността /грижата му е по-универсална ,не към определен друг човек ,а към всички -Луна в аспект с външни планети или пък е искал да чувства една ,единствена жена в живота си ,а пък тя да не е ...или да не е можел да показва същата по типичния начин Луна във въздушен знак в рецепция със Сатурн ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Карти на злодеи
« Отговор #32 -: Август 24, 2014, 10:52:38 am »
При такива мащабни събития, каквито са фона на обсъжданата тема, има ли смисъл да се гледат индивидуалните характеристика на една карта? На мен ми прилича като да вземем карта на жертва на земестресение с хиляди загинали и да търсим защо баш той е умрял. Ако не беше Хитлер, щеше да е друг. Ако не беше Менгеле, шеще да е друг. Някой трябва да се нагърби с ролите и на лошите, да се отиграе определена карма във физическия свят. Миналата седмица на приятелско събиране говорих с моя не много близка приятелко-позната. Не бяхме говорили за това, но тя ми каза, че вярва, че в предишния си живот е била надзирател в нацистки лагер, даже нещо повече - шеф някакъв. Разказа ми сънища, спомени, случки от ранното и детство, когато говори на немски и прави определени странни неща, нагласата и... (Тук ще вметна, че много често Везните като енергия са способни на психопатски или садистични прояви, колкото и да е странно.) В този живот е казвала, че има много лек живот. Напоследък не е лек. Но тя е една красавица, която има стабилно материално положение, успехи и т.н. По-късно същата седмица попаднах на текст, който твърдеше, че кармата не е точно това, което ние си представяме. Повечето от нас имат идея, че Душата А. върши нещо в живот 1, а в живот 2, 3 или 13 трябва да си изкупи свършеното. Това разбира от справедливост и равновесие нашият логичен и ненаситен на обяснения ум. Само че една друга идея сочи, че Душата А. може да не бъде наказана въобще за извършеното. Защо? В Библията има изречение, което Дънов също е повтарял и тази година ми си налага за пореден път да медитирам върху него, може би, за да се отуча да съдя другите - "Един сее, друг жъне!". Каква несправедливост, а? Казанът с общата карма има значение. В някой живот искаш еди-какъв-си опит, загрибаш с черпака определена карма от общата и пристигаш. Ние Душичките обличаме не просто тела, ние обличаме роли с багаж от събития и действия, които трябва да извършим, за да дойдем тук. На доста хора свободният избор започва там, където и свършва - да не се идентифицират на личностно ниво с извършеното, с мненията си, да осъзнаят, че добри или лоши, те са същества с произход "отвъд" и е редно да си простят каквото и да са направили, щото успеят ли, ще се простили на целия свят за всички времена, което си е вече същинското развързване и началото на свободата. Иначе цаклият в драмата. И така, всички ние циклим с хиляди години. Красивото момиче, което и бил началник-лагер, не може да има деца. Тя се държи за главата и казва "сигурно съм убивал бременни жени и деца, но как съм могла?!" Недоумението и е искрено. За разстоянието от половин век и един живот душата да се люшне от садистична жестокост към нежна състрадателност, без да се налага да изтърпи съответствието на жестокостите си... как става тази работа? Според мен няма какво да се търси лично по картите. Тя не е носила тази жестокост в себе си и тогава. Имало е заповеди, имало е заспиване на съвестта, защото нормата на лудите праща в лудницата нормалните. Натрупалата се омраза в цялото общество, омразата или нетърпимостта на десетки милиони, в един момент иска да придобие физическа форма и тогава се намира един Хитлер или един Менгеле, които стават върха на копието на тази енергия. Тя не идва от тях, те само я канализират, което също е бая трудна роля. Щях да предложа да се гледат карти на садистични убийци от мирно време, но това е същото - цялото общество е виновно за тези прояви - за това, че си затваря очите за малтретирането на деца, тормозени от съсипани от труден живот родители... и всичко това, във всички епохи, защото ни е малко любовта. А за любовта е лесно да се говори, но по-късно днес като срещна тумба нахални цигани, любовта по странен начин хваща крака. Както един любим автор с мойто домово разположение и още един Юпитер в Скорпион каза веднъж - не питай за кого бие камбаната.

И за финал, един от най-близките ми приятели е един от най-добрите специалисти по холокоста в света (не е евреин). Това, което обществеността знае, е един омекчен вариант на действително случилото се. Има архивни филми и фотографии, както и свидетелски показания, които се съхраняват в държавните архиви на някои европейски страни при най-строг режим и достъп до тях имат само такъв род най-високи специалисти и политици. Взето е решение никога да не бъдат публикувани, защото съдържанието им е отвъд всяко човешко въображение и нормалност. Сега е на мода да се оспорва холокоста. Нещата стоят по коренно различен начин. Аз вярвам на онзи затворник, който е надраскал на една стена "Когото срещна Бог някой ден, Той трябва да ми поиска извинение".

А, и най-последно, Меркурий е невидим при шест от седем души, това е нормата на съвременния интелект. Видимият Меркурий, който се среща рядко, дава голям интелектуален потенциал.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Карти на злодеи
« Отговор #33 -: Август 24, 2014, 01:31:07 pm »
Тук ще вметна, че много често Везните като енергия са способни на психопатски или садистични прояви, колкото и да е странно.


Не е, никак.

Andrei Chikatilo :


Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Карти на злодеи
« Отговор #34 -: Август 24, 2014, 02:02:53 pm »
И тука Марс в аспект с Нептун, не им е чиста работата на такива Марсове, в двете крайности са, или много добри, милостиви, готови да помогнат на всеки или обратното, насилници, садисти, психопати. И при рибешките Марсове забелязвам склонност към насилие.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карти на злодеи
« Отговор #35 -: Август 24, 2014, 02:10:33 pm »
Smarta , благодаря за споделеното ,определено дава материал за размисъл . :)

Природата на Везни ,както и при другите въздушни знаци ,дава способност за контактуване с всеки на неговото ниво.Тук нещата трябва да бъдат почтени.На пръв поглед може да изглежда ,че не  притежават и капка емоция в себе си ,но ако забравим да им честитим техен празник ,не уважим тяхно тържество,постижение и всяка тяхна  социална дейност ,без оглед на сферата ,тогава Венера става отмъстително-назидателна- Сатурн екзалтира в този знак и може да индикира ,прояви за които споменаваш Smarta.Разбира се,цялата карта и външни обстоятелства като време,местоположение ,среда могат да усилят или тушират тези прояви.

В двете посочени карти ,Меркурий видим ли е или не ?!?   И обърна ли внимание ,нодалната ос ,с природата на коя планета има връзка ? !?   :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карти на злодеи
« Отговор #36 -: Август 24, 2014, 02:30:17 pm »
И тука Марс в аспект с Нептун, не им е чиста работата на такива Марсове, в двете крайности са, или много добри, милостиви, готови да помогнат на всеки или обратното, насилници, садисти, психопати. И при рибешките Марсове забелязвам склонност към насилие.

Цитат
И при рибешките Марсове забелязвам склонност към насилие

...поради безсилие. И в зависимост от това как е поставен  Марс в натала , насилието може да е чрез слово,секс,мускули,мълчание,манипулиране и т.н.
 Марс -Нептун е наистина много колоритна комбинация ,нещо като оксиморон и интригуваща във времето ,не може да се опише с думи ,трябва да  се гмурнеш в нея без да мислиш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Карти на злодеи
« Отговор #37 -: Август 24, 2014, 05:19:50 pm »
ако случайно ви помогне в тълкуването на картата на Менгеле - писах го и при предния анализ - нумерологична характеристика - за първи път виждам такова нещо - знам какво би означавало и как се тълкува, но нямах пример :). Дори се изплаших като видях цифрите в калкулатора :).

Картата му показва тотално НЕзачитане на децата, на живота, на физическото благосъстояние, на морални принципи  - за него те не представляват нищо, нямат ценност - той просто не ЗНАЕ, че те съществуват въобще - той не се замисля за това.

Виждала съм подобни (но подобни) карти и проявлението обикновено е, че човека не може да има деца, семейство, благоденствие. Предполага се, че хора с такова нумерологично показание в предишни животи са убивали деца без притеснение и сега трябва да оценят тяхната стойност. Но при него това положение е свръх, енергията е свръхизродена. Странното ми е, че той въобще има дете, но пък в същото време е интересно, че той се жени за снаха си - жената на брат му - отново незачитане на родствени и морални принципи.

Иначе всичко, което е правел, нумерологично се дава, че е от научен интерес, интерес към новото(ЖП4 - а 4 често има проява на Уран), с желание да се докаже, да изпъкне.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Карти на злодеи
« Отговор #38 -: Август 24, 2014, 10:00:34 pm »
Хепи, можеш ли да обясниш кое е това с числата, което ти е направило впечатление? От нумерология разбирам съвсем малко, така че ако може по-подробно да разкажеш. Стана ми любопитно:)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Карти на злодеи
« Отговор #39 -: Август 24, 2014, 11:28:18 pm »
Смарта, много ми хареса дългия ти пост по-горе :)

Happy58

  • Гост
Re: Карти на злодеи
« Отговор #40 -: Август 25, 2014, 08:19:50 am »
Хепи, можеш ли да обясниш кое е това с числата, което ти е направило впечатление? От нумерология разбирам съвсем малко, така че ако може по-подробно да разкажеш. Стана ми любопитно:)

ами трудно ще стане да обясня - това е нумерологията, която преподава Сунгарска, предадена й от Нели Колева. В картата се изчислява еден модул, който се нарича "кармичен" - той показва, с какво идваш в този живот - какви дебити и кредити имаш :) и това определя в много голяма степен поведението и случките в живота на човека. За момента трудно свързвам тази информация с астрологията, но ви я подавам, за да видим, дали може да открием заедно нещо такова - просто от научен интерес.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Карти на злодеи
« Отговор #41 -: Август 25, 2014, 11:02:21 am »
Санти, добре направи, че пусна картата на Гражданина Ч.

Рени, в интерес на истината, на Ч. му е видим Меркурият, при това и много силен, защото е в сутрешна стоянка. Това обяснява защо не са го хванали двайсет години. Бил е много интелигентен и хитър, с много добър усет, винаги една-две крачки пред другите. Обаче Луната му е невидима, в съвпад с Черната Луна, роден е след новолуние. Хората с невидима Луна са с много силни психични способности, тези, които познавам, имат нещо като рентгеново сетиво за психическото състояние на другите. На същият този Ч. Шаула му е точно на МС, където е и Юпитер, а той е дневно раждане, ясно е, че ще "преуспее" в пъкленото си дело и ще се прочуе с него. Слънцето му пък е съвпад със Спика, което също му е помогнало да действа толкова време безнаказано и на няколко пъти по чист късмет и усет да се измъкне под носа на милицията. Те дори са го задържали и са го пуснали. Сатурн на АС, който не е в сектата си, в тази карта също има огромно значение по отношение на жестокостта му и в крайна сметка залавянето му.

И на двамата Нептун е по хоризонталната ос, и двамата в тропическия зодиак имат водни АС, и двамата имат Юпитир на нодалната си ос, макар при единия да е отвъд допустимият орбис, но пък там Юпитер е на трон и много силен, та за един градус няма да го правя на въпрос. Само че мисля, че това няма такова значение. Водата в картите има, те един вид ограбват психическа енергия от жертвите си, нещо като енергиен вампиризъм. И двамата са ласкаво-любезни в етапа на примамването (без Везни не може), и са брутално безчувствени към края на делото си, когато присъединяват към себе си жертвата против волята и и я използват за своите цели, буквално я измукват. Подозирам Нептун в нелицеприятни неща, нямащи нищо общо с изкуството и романтиката.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Карти на злодеи
« Отговор #42 -: Август 25, 2014, 11:25:06 am »
Смарта, с удоволствие прочетох написаното от теб. Прекрасни анализи  :).
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Карти на злодеи
« Отговор #43 -: Август 25, 2014, 11:36:05 am »
Мерси, Таня!  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карти на злодеи
« Отговор #44 -: Август 25, 2014, 04:05:06 pm »
Smarta, наистина интересно си включила и неподвижните звезди ,и Akruks ,много често ги използва-заинтригувахте ме да им обърна внимание.  :)

А би ли споделила ,за своите наблюдения за Луна в съвпад Лилит и тези с невидима Луна ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“