Автор Тема: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка  (Прочетена 26948 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #45 -: Септември 03, 2015, 03:58:53 pm »
Точно понеже е точка и то изчисляема, аз повече се надържам на съвпади -когато нещо мине през точката.

За орбис - мисля, че със светилата е допустимо да е по-голям :) С другите планети не толкова :)

При теб - аз бих гледала и двата управителя :)

Алена, дай малко по-точно де ... орбис е математическа стойност - 1-3-5-10 градуса? Аз имам доста неща в порядъка до 5-6, та затова ми е интересно, ако някой някъде е чел нещо. като за точка, май повече от 1-2 не е подходящо, ама знам ли ...

И как така да гледам и двата - че те са на различно място в картата :)

Иначе, съм се обзавела ей така - по ред: Сатурн, Хирон, ПФ, Лилит - в рамките на 5 градуса общо - и отсреща, на 2-3 гр от ПФ са Венера/Плутон/Уран. Поне имам един тригон от ПФ към Нептун :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #46 -: Септември 03, 2015, 04:18:19 pm »
Ако говори за аспект в натална или транзитна карта (а не по прогресия или дирекция) - за Слънцето бих взела предвид аспект с орбис до 10 гр, с Луната до 7 гр., с планетите до Сатурн вкл. -до5 гр и с транссатурновите до 3 гр.

Подчертавам "бих взела предвид" - с идеята, че бих помислила за влияние и колкото по-точен е аспектът по-силно да е то. Но да, бих разгледала  аспекти с такъв орбис - приоритетно най-точните :)

Понеже е точка на изчисление, а не реален материален обект - все си мисля, че чувствително място за преминаване, т.е. показателни са съвпадите, а не толкова другите аспекти :)
Над силата е само умението да я владеем!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #47 -: Септември 03, 2015, 04:49:33 pm »
Алена, дай малко по-точно де ... орбис е математическа стойност - 1-3-5-10 градуса?

Какъвто орбис приемаш за ефективен за Асц./МС и възлите, с такъв работиш и при ПФ.

Древните работят с пълнознакови аспекти. Средновековните - с различни орбиси според различните планети. В случая с фиктивните точки, като ъгли, парсове и възли, работят с правилото за Moiety в рамките на знака.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #48 -: Септември 04, 2015, 12:23:46 am »
Фортуна в 1-ви дом е предопределена, човек да си се харесва със своята визия, маниер, поведение  и това да му носи дивиденти-примерен прочит. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Megi Angelova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #49 -: Септември 04, 2015, 04:52:56 pm »
Познавам хора с фортуна в 1 дом и наистина са самовлюбени :)))
При мен е 3 дом и много държа на комуникацията, изобщо всичко по 3, там ми е късметът явно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #50 -: Септември 04, 2015, 05:07:33 pm »
Познавам хора с фортуна в 1 дом и наистина са самовлюбени

ЛФ близо до АС нали предполага съвпад на светилата или най-малкото да са в един знак? Нормално е такъв човек да е по-фокусиран върху себе си и близката периферия, макар че много зависи и от знака, в което попада новолунието. Планета в опозиция към светилата също би могла да измести фокуса.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3354
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #51 -: Септември 05, 2015, 07:32:38 pm »
При мен е в телец, в 10ти дом в един знак с юпитер и квадрат с асцедента. Т.е. има аспект с едната точка, чрез която се изчислява.

 Какво означава това - че успехът в  кариерата и личното развитие водят до напрежение в партньорствата?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #52 -: Септември 05, 2015, 09:27:25 pm »
Квадратът с асцендента просто отразява квадрат между Слънце и Луна, нищо повече. Същата работа като Фортуна в първи дом или на асцендента — истинското показание е съвпад Слънце/Луна, ПФ е по благополучните въпроси, евентуално здраве изобщо.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #53 -: Септември 05, 2015, 11:52:31 pm »
При мен ПФ е в 7 дом в Риби и се оказа доста аспектирана. В съвпад е със СЛВ, в секстил с Мрас и Сатурн и тригон с Юпитер.  ;)
Досега не съм обръщала специално внимание дали има свързани събития с транзити над тази точка. По отношение на значими аспекти, бих търсила първо активация при съвпад с ПФ.
Видях два съвпада по време на две значими събития в живота ми, като едното не е никак позитивно от гл.т. на 3Д реалността ни, така че и аз като Рени смятам, че точката е чувствителна, но не е гаранция за щастливи събития.
« Последна редакция: Септември 05, 2015, 11:54:03 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #54 -: Септември 06, 2015, 12:43:00 am »
Тъкмо си мислех дали наред с мажорните аспекти на ЛФ не трябва да се разгледа и коя натална планета има най-много есенциални достойнства в този знак и градус, в тази връзка попаднах на интересна статийка тук: http://www.cafeastrology.com/partoffortune.html
Може ли малко помощ? ПФ 15гр 22' риби в 7д, на градус от ДСЦ

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #55 -: Септември 06, 2015, 08:49:33 am »
Може ли малко помощ? ПФ 15гр 22' риби в 7д, на градус от ДСЦ

Ако се ползва най-разпространената система за триплицитети, при нощно раждане Юпитер е с най-много достойнства, а при дневно повече точки май получава Венера.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #56 -: Септември 06, 2015, 09:17:33 am »
Квадратът с асцендента просто отразява квадрат между Слънце и Луна, нищо повече.

 :72:
Както и ъгловото разположение на ПФ в картата. Наличието на мажорен аспект с асц. разполага ПФ в работоспособен дом от асцендента. По друг начин казано, по-добре е ПФ да не е в 6/8/12 дом=знак.

2-ри е изключение поради естествената си сигнификация, макар да има намеци за не дотам благородни черти в характера на родените с ПФ там  :012:
De omnibus dubitandum est

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #57 -: Септември 06, 2015, 10:04:11 am »
ЛФ в ъглови домове според мен е действен по различен начин,1д е съвпад Луна/Слънце-жена с такава е действена,Слънце енергетизира луната,мъж обратно,по скоро е по-чувствителен от нормалното,ПФ в 4/10 дом е квадрат Луна/Слунце,всички които го имат вярно са много действени и енергични,но при тях са характерни чести ,,изцепки,,-скандали в семейния живот,постигат много,но не бих ги определил за щастливи,много неспокоен живот,Аспект тип 10д дава много нови начала,предприемчивост,тип 4д би трябвало да дава провали.ЛФ в 7д е опозиция Луна/Слънце-опозицията е интелигентен аспект,носи обективност,при семейни очаквам отдалеченост м/у жената и мъжа,физическа или психическа .

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #58 -: Септември 06, 2015, 10:25:27 am »
... по-добре е ПФ да не е в 6/8/12 дом=знак.
...

А как оценяш мястото й в 8 дом и скорпион?
Над силата е само умението да я владеем!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #59 -: Септември 06, 2015, 11:16:40 am »
А как оценяш мястото й в 8 дом и скорпион?

Асц Овен или Риби :-)

Супер за асц Риби, трудно за Овен.
« Последна редакция: Септември 06, 2015, 11:23:21 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est