Автор Тема: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.  (Прочетена 16997 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #15 -: Септември 13, 2016, 10:28:18 pm »
Лунното затъмнение в опозиция със съвпада Плутон/Марс - могат ли да доведат до загуба на власт ::)?

Нямам точен час и запитването ми е информативно.

Зависи в кои домове са разположени, но да, въпросът за властта и победата ще бъдат засегнати. Предоплагам, че е доста принципен човек, човек на честта и реда и може да е бъде предизвикат по тези теми. Все пак от значение е цялата карта :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #16 -: Септември 14, 2016, 09:47:03 am »
При мен е в 10-ти натален дом , точен тригон наталния ми Сатурн , управител 8-ми и 9-ти дом :) Може ли да ми напомните Лунните Затъмнения до колко време може да активират събитие? Слънчевите обикновено бяха до 6 месеца , Лунните - 3?
« Последна редакция: Септември 14, 2016, 09:56:01 am от greg07 »

Happy58

  • Гост
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #17 -: Септември 14, 2016, 09:47:58 am »
Зависи в кои домове са разположени, но да, въпросът за властта и победата ще бъдат засегнати. Предоплагам, че е доста принципен човек, човек на честта и реда и може да е бъде предизвикат по тези теми. Все пак от значение е цялата карта :)

Делфи, честта и принципите не са ли по Сатурн .... Марс си е желание за действие, за налагане. По-скоро много властен човек. Моя шеф има такова чудо - каквото каже - това е.

Happy58

  • Гост
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #18 -: Септември 14, 2016, 09:49:16 am »
При мен е в съвпад със Сатурн, опозиция на стелиума Венера/Плутон/Уран, тригон Нептун/ЮЛВ.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #19 -: Септември 14, 2016, 09:50:14 am »
Делфи, честта и принципите не са ли по Сатурн .... Марс си е желание за действие, за налагане. По-скоро много властен човек. Моя шеф има такова чудо - каквото каже - това е.

Честта и принципите могат да са по всичко, но не и по Сатурн. Той е малефик според класиците, няма как да даде нещо положително.

Принципи и чест  - по слънце и Юпитер според мен.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #20 -: Септември 14, 2016, 09:59:41 am »
Делфи, честта и принципите не са ли по Сатурн .... Марс си е желание за действие, за налагане. По-скоро много властен човек. Моя шеф има такова чудо - каквото каже - това е.
Разсъждавам от гл.т. на местопорожението на съвпада в Дева. А Марс/Плутон нормално да дават властна натура.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #21 -: Септември 14, 2016, 10:28:35 am »
Всякакви закони и дисциплина са по Сатурн-малефик е затова-неспазването на закони се наказва,наказанията не са приятни,без тях законите не се спазват                   .Честта е свързана са горделивост-Марс и,овен,военните са тези които държат на честта

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #22 -: Септември 14, 2016, 10:35:08 am »
Принципи и чест  - по слънце и Юпитер според мен.

Абсолютно вярно, поне според античната система. Не знам защо модерните астролози приписват на една страхлива, прикрита и подмолна планета такива качества като чест, достойнство и благородство.  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #23 -: Септември 14, 2016, 11:50:27 am »
Абсолютно вярно, поне според античната система. Не знам защо модерните астролози приписват на една страхлива, прикрита и подмолна планета такива качества като чест, достойнство и благородство.  :017:

защо веднага обвини модерните астролози - никого не съм цитирала - разсъждавам си и зададох въпрос .... не може ли само участие без оценки на този и онзи

Happy58

  • Гост
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #24 -: Септември 14, 2016, 11:52:05 am »
А така - Слънце, Юпитер, Марс ... кой както го разбира ... поне не е Сатурн  :57:

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #25 -: Септември 14, 2016, 11:53:17 am »
Сатурн е с качества на козирог-търси стабилност,здрава скала-принципите са основни,стабилни правила,не се казва какви правила и принципи,може да са всякакви,Юпитер и стрелец са мъдрост,морал,ако Сатурн е в стрелец-морални принципи.но най-обективен е в козирог .Във везни се приема добре,понеже ги изразява дипломатично .Аз имам Сатурн в овен-падение,неделикатни принципи и закони,това са тирани когато са на власт-диктатура,корупция не търпя,ако съм на власт ще има показни разсрели на най-големите боклуци,другите много бързо ще се научат да спазват закона,няма друг начин .Говоря за пример,не знам защо Сатурн в скорпи не е лощо положение-това са тия които трепят цели народи-примерно Сталин-няма как да разберем,хороскопа му есъмнителен,иначе дават Слънцето му в моралния знак стрелец ;)

Happy58

  • Гост
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #26 -: Септември 14, 2016, 11:55:37 am »
Ето го моя шеф - честта и принципите са нулеви, щом става въпрос за пари. Но, независимо колко ще му струва, казал ли е нещо, така ще е и трябва да бъде изпълнено.

Happy58

  • Гост
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #27 -: Септември 14, 2016, 12:26:31 pm »
.........................

Принципи и чест  - по слънце и Юпитер според мен.

значи, за един принципен и честен човек - какво да гледаме - хармоничен аспект на Слънце и Юпитер? Или?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #28 -: Септември 14, 2016, 12:43:07 pm »
значи, за един принципен и честен човек - какво да гледаме - хармоничен аспект на Слънце и Юпитер? Или?

Не мисля, по-скоро самото разположение и статус на двете планети. Аз имам слънце секстил Юпитер и последното нещо, което бих казала за себе си е, че съм принципна. Аз съм човек без принципи, действам на момента и настроението.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #29 -: Септември 14, 2016, 12:50:53 pm »
Зависи как са поставени, аз бих предположила да агресира човека  :)

Значи, ако имам транзитен съвпад Венера с Плутон в 12д срещу Луната, ще издивея от ревност и ще си изям чеврата, ама вътрешно, без да разберат другите?
Имам и съвпад на Марса с У5, сигурно ще се агресирам и аз  :57:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински