Автор Тема: Сатурнова криза за подвижният кръст  (Прочетена 32839 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Сатурнова криза за подвижният кръст
« -: Септември 27, 2015, 11:41:36 am »
Сатурн влезе в Стрелец и за период от 2,5 год.и до 20.12.2017г. ще транзитира през него, сатурнова криза за подвижните слънца
темата е за споделяне на сатурновите прояви при всеки индивидуално според рож.карта

http://www.temura.net/%D1%81%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%B8/
http://www.temura.net/%d1%81%d0%b0%d1%82%d1%83%d1%80%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d1%82-%d0%bf%d0%b8%d0%b0%d1%84/

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #1 -: Септември 27, 2015, 12:54:21 pm »
Ето една моя темичка  :clap: Стрелче съм :)

Явно кризата при мен започна преди няколко месеца, защото активно ме мъчи това вътрешно недоволство, при все, че реално съзнавам, че положението ми е супер, нямам реално ... "материално" и физически от какво да съм недоволно, то отвътре ми се бунтува. Мисля, че в това отношение кризата се задълбочава и от:

1. тр. Нептун У1 - наближаваш АЦ - размива ми представите и реалната оценка какво искам ....
2. Прогресивното новолуние във Водолей след месец и малко - бунтарското ми ври отвътре ..
3. Прогр. МС - ингрес във Водолей

При мен Слънцето е на последния градус и в последните минути на знака ... Явно предстои все по-зле да става и ще усещам ехото на кризата и докато Сатурн е в Козирог ....

Кризата е и на физическо ниво - предстои ми присаждане на кост и всякакви подобни костни перипетии - в идната една година. Трябва да видя кога точно Сатурн ще направи съвпад с нат. Нептун - У1 при мен - той е на 12 градус в Стрелец - може би тъкмо когато всичко приключи :)

При мен сега дир. Сатурн (12гр 13 мин в Дева) прави точен квадрат с натален Нептун (12 гр 11 мин). Физически - напрежението и провокацията за промяна са точно на тема кости. Това, че Нептун разтваря надявам се да е на хубаво за остеоинтеграцията :)

Другата дирекция, която засяга Сатурн е дир.Марс (0 гр. 53 мин в Лъв) в съвпас с нат. Сатурн (1 гр. 43 мин в Лъв) в 5 нат дом. Точен съвпад след близо година. Свързвам Марс с горната челюст - където ще е присаждането.

Като се връщам назад - преди квадрат.опозиция или завръщане - съм имала адски изпитания на волята и физиката, големи напъни, но в момента на аспекта - Сатурн ми е връчва трофея. Сега едва ли ще е по-различно :)

Ще разгледам с удоволствие статията за Едит Пиаф, биографичната книга за нея ми е една от любимите, ще са ми интересни астрологичните паралели :) Още повече, че тя е на 19 дата, а аз на 22 :)

Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #2 -: Септември 27, 2015, 03:35:16 pm »
При предишният си ингрес в Стрелец Сатурн направи квадрат към Слънцето ми два пъти. Сега ще е третият и последен.
Слънцето е У8 и е във втори дом в Риби, Сатурн е У1 и е на асц в Козирог. Квадратът първо ми донесе непланирани доста големи разходи, после с работа и доста усилия изкарах допълнителни пари и постигнах стабилност. Транзитът на Сатурн е през 11 дом - завинаги приключих над 10-годишно приятелство. Малко след това пак съвсем неочаквано открих хора, които от първия момент усетих близки и приемам като отдавнашни приятели макар че не са.

Започнах връзка с по-зрял мъж, която продължи за периода на действие на аспекта - 6-7 месеца. Но беше много пълноценна, хармонична, стабилна, вървеше леко и всичко се развиваше естествено. Такъв синхрон не съм имала преди.

Сега остава малко под градус до третият точен квадрат. Има тенденция за повторяемост на някои ситуации.

Изводът е, че колкото и да го храним Сатурн, понякога взема, за да даде повече.

Слънцето като е във втори, а Сатурн транзитира в 11 дом и нат. е на асц, нали прави долен квадрат?

Майка ми е Стрелец, на нея ще й направи съвпад с Меркурий, Слънцето, СЛВ и накрая с Венера. И опозиция с Луната. Много е аспектирана.
Предишният път, когато Сатурн й е бил на МЦ в Стрелец и върху СЛВ, е забременяла с мен. Ще я държа под око въпреки че вече й е късно за бебета. А аз внучета още не планирам  ;D


Интересно ми е как ще се прояви с твърдите аспекти при всички с повечко планети в Стрелец и Близнаци в картите.

Стреличка, ти също има нещо в Риби и въдхушна Луна, ако правилно съм запомнила?
« Последна редакция: Септември 27, 2015, 03:40:07 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #3 -: Септември 27, 2015, 03:53:48 pm »



Интересно ми е как ще се прояви с твърдите аспекти при всички с повечко планети в Стрелец и Близнаци

Ще докладвам...при мен започва с уран, слънце, юпитер, нептун, луна , и накрая Меркурий . Била съм много малка когато ми е нагазил лични планети и не помня нищо, но сега ще видя дедовия  :91:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #4 -: Септември 27, 2015, 03:56:17 pm »
Уич-ке, :012: дедовия ти сме го опитвали и го не щем, пък той не пита как да ни е,  ама сме му сърбали вкисналата зелева чорба, поне сме патили. Имаше период от 7-8 години,в който ми насъвпади всички светила и звезди и после през асцендента. Боли, но се става силен и зрял, "кремък да е"! ;) Такъв е сценария тук в 3Д-училище е, за затова се мъча като учител да го преглътна сатурн.
В интерес на истината през март ми стъпи на първите два пункта в близнаци и стрелец, по марс нямах сили, странно е това чудо, свидливо на енергия.  Сега подходжда повторно, но и аз научих някои неща-ляга се навреме, силите се пестят, върнах работещи режими, стереотипи. Имам 4 планети в подвижната модалност, после ще съм-ще докладвам как и какво. Дисциплина, търпение, смирение, а чувствам, че за празник съм родена. ???
Действително се нагърбих с повече отговорности съвсем отскоро, две работи едновременно и...др.
Четох при Аройо, че при всеки важен аспект, приключваш ниво на развитие в смисъла на участващите планети. Ами, така е-вече не ме изпитват на предишните уроци, нови идват. Не е толкова лош.
А и нали криза значело промяна?
Според Укипедия от китайски думата означава - опасност, но и възможност.
« Последна редакция: Септември 27, 2015, 04:02:09 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #5 -: Септември 27, 2015, 03:59:03 pm »
Имам приятелка със стелиум в Стрелец, Луна в Близнаци и АС Дева, сега ще я наблюдавам. Наскоро се омъжи, съвсем пресни младоженци са, така че никакви лични и брачни кризи при нея не очаквам /съпругът също е със Слънце в Стрелец, но с пълните му данни не разполагам/. Може да реши да става майка, не се знае, макар че с мен не е споделяла за такива намерения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #6 -: Септември 27, 2015, 04:02:58 pm »
Охо, Лиле, той самият брак си е сатурнова криза. :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #7 -: Септември 27, 2015, 04:12:38 pm »
Доста драматичен случай. Преди 2-3 години, като беше на 30, изпадна в тежка депресия и не спираше да плаче. От самота. Впоследствие се запозна с подходящ младеж, много бързо се разви всичко, това лято се ожениха и живеят заедно. Чакам новина за бебе  ;D, но там имам едно наум по ведическата ѝ карта, дано не съм права.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #8 -: Септември 27, 2015, 05:18:55 pm »
Честито на печелившите  :012: Ще имат рядкото щастие да опитат дедовият  :012:
При предишния си престой в стрелец, в моя 4д, тогава беше в съвпад с тр Уран и двете планети заедно в разходящ квадрат с Меркурий У1, У10 (4гр орбис) - омъжих се, а Сатурн е бил ретро, месец и половина след това почина сестра ми, Сатурн вече е директен, но тогава тр Плутон У3 беше в сходящ съвпад с Марс У3, У8 в 3д (но пък в секстил с наталния Плутон У3  :017: )
След година тр Сатурн ще е на ИЦ, ретро тр Плутон в 4д квадратира Юпитер У4 в 8д, тр СЛВ ще е на Плутон У3 в 12д, на градус от АСЦ

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #9 -: Септември 27, 2015, 08:38:48 pm »
Честито на печелившите  :012: Ще имат рядкото щастие да опитат дедовият  :012:
Не е хубаво да се злорадства така!  :96:
Аз цял живот си патя заради него и мога да кажа, че от това по-лошо няма. А и Сатурн при мен винаги действа така, че когато се опитам да се почувствам и мъничко щастлив, гледа да ми го отнеме.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #10 -: Септември 28, 2015, 10:03:49 am »
Стреличка, ти също има нещо в Риби и въдхушна Луна, ако правилно съм запомнила?

При мен -тр.Сатурн през 4, в съвпад Слънце и каре към Асц.-Марс-Уран-Плуто Дева, за сега засегна съпругът ми с дисциплиниране и рязко отказване от дългогодишен вреден навик между СЗ В Дева и Лунно в Овен-ново начало
« Последна редакция: Септември 28, 2015, 10:11:46 am от strelicka »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #11 -: Септември 28, 2015, 10:06:39 am »
При мен ще аспектира и двете светила, в третата декада. Последните два пъти, преди 7г.  и преди 14 г. едновременно със сатурн ме аспектираха и уран и плутон - чудно беше  :D

Всъщност като се замисля - предишните два пъти бяха много силни периоди, в които обаче имаше и страшно много емоционално напрежение. Даже не знам дали едновременно с уран не беше по-кофти отколкото когато сатурн действаше едновременно с плутон.

Така, че сега, само един сатурн към светилата хич не може да ме уплаши.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #12 -: Септември 28, 2015, 10:29:43 am »
на 17.02.1987 - е имало съвпад на малефиците Сатурн/Марс в 8,57  Стрелец   ;)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #13 -: Септември 28, 2015, 12:46:14 pm »
Весо, Сатурн ти е отнемал неща нестойностни, залъгалки. Той оставя само това, което си струва времето, усилията и вложените ресурси. Не ти дава възможност да се пилееш навсякъде. И дори нещата, които оставя, тях също подлага на сериозни изпитания и клатене.
Ако искаш нещо, трябва да си го заслужиш. Ще те прекара през Ад, но не го ли пуснеш - твое е.

Не харесваш Сатурн, защото имаш много планети в Стрелец. И в съвпад с Уран. Ти не си свикнал на сатурнов ред. Стрелците от рано започнахте да се гърчите.
Имам приятелка Стрелец, която също не харесва Сатурн и тежко изживява транзитите му. Не обичала да й е суховато, искала винаги да й е весело.  :72: Въздух под налягане юпитеров. Но иска стабилност. Как да стане?
Вие не само, че не го харесвате, а и му се съпротивлявате. Здраво стиснали измамното си щастие и розовите очила. Заради това ви е толкова тежко, отрезвяването ви е болезнено. За което сами сте виновни. А не Сатурн.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #14 -: Септември 28, 2015, 12:55:25 pm »
Сигурно ще прозвучи сюрреалистично, но наскоро не кой да е, а стелиумен Стрелец, с Луна и Слънце в твърд аспект с Уран, ми каза да сляза на земята и да спра да се вкопчвам - според нейните разбирания - в несбъднати химери.  ;D

Но тя има и земя за уравновесяване - АС Дева, Марс в Козирог и екзалтирал Сатурн. Винаги съм се чудила защо стрелешкото и урановото при нея не е намерило никаква изява. С изключение на голяма доза идеализъм може би, но от друга страна не може да се отърси от доста предразсъдъци и стереотипни модели на мислене. За пореден път се убеждавам, че не е само до хороскоп, средата в голяма степен определя човека.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui