Автор Тема: Директно движение на лунните възли  (Прочетена 15491 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Едва днес ми направи впечатление, че в наталната карта възлите ми са директни. Не намирам почти никаква информация, освен една теория без източник, че това показвало последно прераждане. Някой друг има ли такава конфигурация и как му влияе? Ще ми бъде интересно да чуя и гледната точка на индийската астрология, ако евентуално там се споменава нещо.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #1 -: Март 28, 2014, 07:56:55 am »
Reptil, в моята карта възлите също са директни ,тази година картата на слънчевото възвръщане също е с директни възли .Прието е нормалното положение за лунните възли да са ретроградни ,а директната посока -лош показател.Предполагам че и западната ,както и източната винаги могат да извадят доводи в тази посока ,особено индийската ,заради основата ,на която се гради .Най-много да получиш обяснение в посока "фаталност " ,както етикират хората,родени на затъмнение.
Аз  с директни възли в натала ,съм много директна във всички посоки и това е лош показател. ;)



Каква е твоята гледна точка по казуса и какво те провокира да приковеш вниманието си в тази посока ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #2 -: Март 28, 2014, 01:43:54 pm »
Засега се въздържам от гледни точки, само събирам информация и претеглям :) А си насочих вниманието натам покрай атлантическата раздумка — нали се спомена за ретро Нептун, ретро Плутон… е, при мен няма нищо ретро, даже и възлите. Подразбирам, че в кармичната астрология ретро планетите имат значение, но не съм задълбавал. Дори интерпретацията да е фаталистична, най-много да добави още щрихи към съвпада Плутон—Слънце—ЮЛВ. :d030: Би било успокояващо да чуя "Това е еди-каква си йога, има я в картите на такива и такива, дегенерати като цяло…"

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #3 -: Март 28, 2014, 02:03:06 pm »
Е,при мен пък няма почти нищо" директно " и сигурно затова ,компенсирам с такъв изказ,отношение,изразяване. ;)

Знакът Везни при теб на кои домове и планети ,"гостува" ,ако не е тайна ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #4 -: Март 28, 2014, 02:15:02 pm »
С ASC Везни съм, в съвпад с Венера. Също и 12-домен Марс пак там :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #5 -: Март 28, 2014, 02:23:40 pm »
Стационарен Сатурн, както и директни възли са индикация за награди и бонуси в този живот.  Давали се като заслужена награда на притежателят им. Оutside time and space  :012:.

В моята карта възлите са дадени ретро, но според ефемеридите са се мотали около три дни на тази позиция. Първия ден са застанали там, втория ден са се повърнали в някакви минутки само и на третия ден (денят на раждането) ми са заели отново позиция от първия ден. Тва не мога да го нарека директност или стационарност ами работата отива на завий свят или пумпалски истории  :D :D :D... Направо си казвам, че възлите ми или са били пияни, или надрусани като съм се раждала  :012:.

Нептуна ми пък е директен, но тъкмо е тръгнал от ретро фаза и си е направо стационарка и той - няколко дни на едни и същи градуси и минути - заспал зимен сън  :57:...
« Последна редакция: Март 28, 2014, 03:01:22 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #6 -: Март 28, 2014, 02:28:34 pm »
В натала естествено.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #7 -: Март 28, 2014, 02:31:23 pm »
Тези неща ги обсъждахме преди мноооого години със Синухето в първия форум ако някой изобщо се сеща. Аз се сещам щото в моята карта прекалено много прецеденти има от този вид и затова съм го запомнила.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #8 -: Март 28, 2014, 02:31:55 pm »
Я да видя… тц, Сатурн е само директен. Какво по-точно имаш предвид с това "Оutside time and space", Веще?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #9 -: Март 28, 2014, 02:34:24 pm »
С ASC Везни съм, в съвпад с Венера. Също и 12-домен Марс пак там :)

Значи ,правилно-изчакай ,да те "успокоят" информативно и конструктивно. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #10 -: Март 28, 2014, 02:38:10 pm »
Вещичка,какъв в бонусът-екскурзия до Юпитер,вълшебна пръчица,Царица на лудите ....?!?   :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #11 -: Март 28, 2014, 02:39:19 pm »
Оф, па как да го обясня адекватно, че да разбереш. Значи стационарен Сатурн ти дава възможност да манипулираш времето, защото си извън него. Например ако искам мога да го накарам да тече бързо или бавно - това важи единствено и само за мен самата и моето светоусещане. Стационарния Сатурн е извън всякакво време - правиш каквото си поискаш и както си искаш. Туй всички неща, от които се страхувате благодарение на дедо ви просто не важат.

Възлите понеже предполагат разните му там кармични и съдбоносни дивотии - при директен ход в натала предполагат сам да си твориш живота без да зависиш от разни кармични проявления.

Виж за стационарен Нептун нещата са многооо извън всякакви граници - туй значи като се отплеснеш за нещо и отиде коня у ряката - ни време, ни пространство те бъркат. Имаш директна връзка с всички вселенски прояви и същности за които се сетиш, както и неограничен достъп до безусловна любов стига да поискаш де...


Тези бонуси се давали заради минали някакви заслуги или просто на ВА му е скимнало, че тази си инкарнация ще си чеше дъртите м*дури и няма да си дава особен зор за каквото и да било  :D :D :D...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #12 -: Март 28, 2014, 02:40:52 pm »
Вещичка,какъв в бонусът-екскурзия до Юпитер,вълшебна пръчица,Царица на лудите ....?!?   :012:

И трите, дедо попе, и трите  :57:! Царица на лудите не е толкова лошо бе - поне луди няма да те занимават с глупости  :d030:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #13 -: Март 28, 2014, 02:51:26 pm »
И трите, дедо попе, и трите  :57:! Царица на лудите не е толкова лошо бе - поне луди няма да те занимават с глупости  :d030:...

О,супер !!!  :13:

Цитат
  при директен ход в натала предполагат сам да си твориш живота без да зависиш от разни кармични проявления.
 
Значи аз току-що се раждам и нямам други имена нито от Атлантида,нито от Антрактида ,нали ?!?   :012:
И да си творя на воля...както и правя.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #14 -: Март 28, 2014, 02:53:31 pm »
А бе, Рени, принципно карма няма, тъй че кво значение има цялата работа  :012:... Просто е казано, че директните възли са си вид награда за добро поведение от другите ти инкарнации и това е.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн