Автор Тема: Ретроградна венера в лъв/дева  (Прочетена 39070 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #30 -: Юни 02, 2015, 09:32:18 pm »
Твърде деликатна и обрана ми изглежда, нЕма показност и драма  ;D

Повече на Венера във Везни ми прилича  :)

В детайлите ще намериш драмата. Ветрило, бижута, аксесоари по косата. Пищна маса.
Ветрилото може да е много драматично.

Като тръгнеш от чупката на китката



И стигнеш до нюанса, който придава на един танц



Жената с ветрило може да е голяма актриса. Да има нужда от внимание. И да го получи. Ветрилото може да привлече погледите. Да скрива и показва, да буди любопитство. Има си тънкости...  ;D
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #31 -: Юни 02, 2015, 10:08:00 pm »
Или просто на жената с ветрило да и е топло. Ходя си с ветрило от време преди да стана жена, тъй че не мисля да изразява нещо, освен че разхлажда добре и ми е навик. Също искам да подчертая, че още от училище тези, които се възползваха от ветрилото ми бяха момчетата, а не женските, по-късно, където и да съм била никога жена не ми е искала ветрилото, а само мъжете си веят като нежни пендели ;D И съм с Венера Овен  :012:

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #32 -: Юни 03, 2015, 12:48:51 am »
Ретроградието се случва точно на ДСЦ-та ми.  ;D
Вчера разбрах от сестрата, че обожателка от миналото се е присетила за мен /макар това да е по ретро Мерк около нат.Венера/.
Ще е интересно и при сестрата как ще се прояви - натално е със съвпад Венера/Марс в Лъв.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #33 -: Юни 03, 2015, 07:20:46 am »
Имах гадже за 2 г с Венера/Юпитер Лъв,Слънце Близнаци,заточен Марс и тронова Луна. :85: Все го налитаха заможни жени,пък той налетя мен.Прекарвахме си много хубаво,но като ми предложи брак се изплаших и избягах,а той се ожени за много богата жена с висока позиция-финансов директор в голяма фирма  :012: и мрънка на нея,а не на мен :d030:
 Имахме много допирни точки,но не за брак,по-скоро само за забавления.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #34 -: Юни 03, 2015, 08:22:58 am »
Венера ще ми е в 10-ти и ще направи опозиция със Слънцето и Меркурия ми, но не знам какво да очаквам  :017:

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #35 -: Юни 04, 2015, 03:48:09 pm »
Цитат
Ще е интересно и при сестрата как ще се прояви - натално е със съвпад Венера/Марс в Лъв

И моята е с такава позция. Интересното е че, слънчевото атъмнение през септември е ден преди рождения й ден.  :)

При мен венерата ще се шматка във втори и трети.  :) Преди да се обърне ще направи тригон с уран.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #36 -: Юни 06, 2015, 10:17:57 pm »
Не баш по темата, но е посочен съвпада-5 август-венера в съвпад с Юпитер на 28 лъв. Там е на минута и малко от асцендента ми, смятам да играя игри и да творя, каквото и да значи. Ако има значимо нещо ще отбележа. Работата ми е по венера и 5 дом, юпитер е у5. Дори да е само позитивен оптимистичен заряд пак е супер, после сатурн ще донаг/л/ази подвижните, да имам нека слънчева "зимнина". Имам едно усещане да ми се въртят стари отношения за дооправяне, хич не ми се занимава, състраданието е клопка.
Благодаря, можеше да го пропусна, Тери.
« Последна редакция: Юни 06, 2015, 10:25:01 pm от enigma »

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #37 -: Юни 06, 2015, 10:35:32 pm »
Малкото щастие ще бъде ретроградно това лято:

21 юни Венера влиза в ретроградната си сянка на 14 лъв

1 юли съвпад на Юпитер и Венера на 21 лъв

25 юли става ретро на 0 дева

5 август съвпад на Юпитер и Венера на 28 лъв

1 септември съвпад на Венера и Марс на 14 лъв

6 септември директна на 14 лъв

9 октомври излиза от нечестата зона на 0 дева


Къде ще транзитира при вас и какво очаквате? Предишният подобен ретро транзит лъв/дева е бил лятото на 2007 г. и при мен донесе голяма промяна, тъй като имах и транзити на Сатурн и плутон, които тя задвижи. Сега се надявам съвпадите й с Юпитер и марс да донесат нещо хубавичко, пък дори да не е толкова значимо.

25 юли става ретро на 0 дева - върху мидпойнт Слънце/Юпитер, която пък съвпада с К3
5 август съвпад на Юпитер и ретро Венера на 28 лъв - върху мидпойнт Юпитер/ИЦ (ако има такъв-при Ебертин няма), пак на К3

като цяло се разхождат през 2 дом

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #38 -: Юни 11, 2015, 01:35:07 pm »
Не знам за Венера в Лъв,но със сигурност при Венера в Скорпион вероятността да получиш това,което желаеш е поне два пъти по-малка...!
Понеже имам такава, това означава че си вечно недоволен ли или че искаш прекалено много....
Лоша позиция доста за венера....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #39 -: Юни 11, 2015, 02:36:00 pm »
Тази Венера в Лъв големи мераци, ама нацелват греда.  :( Толкоз ли е трудно и невъзможно да получиш това, което желаеш и ти носи радост ?!

Не е трудно, просто трябва да се влюбиш в това,което желаеш или да го изиграеш -това й харесва на Венера в Лъв. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #40 -: Юни 11, 2015, 03:47:57 pm »
Да, влюбена съм и сега пък се влюбих в друго нещо. Направо съзрях голямата си любов  :043: Първото вече ми пристана ...

Наскоро нали се беше влюбила в едни скъпички бижута?  :29:

И аз се влюбвам всеки месец така, но после бързо ги разлюбвам. Голяма бройкаджийка.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #41 -: Юни 11, 2015, 03:48:21 pm »
Стар, повярвай че си жена. Няма страшно да се изгубиш в нещо или някой. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #42 -: Юни 11, 2015, 04:18:22 pm »
Малкото щастие ще бъде ретроградно това лято:

21 юни Венера влиза в ретроградната си сянка на 14 лъв

1 юли съвпад на Юпитер и Венера на 21 лъв

25 юли става ретро на 0 дева

5 август съвпад на Юпитер и Венера на 28 лъв

1 септември съвпад на Венера и Марс на 14 лъв


При мен съвпада на Юпитер  с Венера ще е в градуса на  наталното ми Слънце,същият този съвпад който ще се повтори в 28 градус на Лъва ,където ми се намира наталният Марс.И последният съвпад на Венера и Марс ще е на 2 градуса от наталния Меркурий.Всичко това се случва в 6 ми дом и се надявам на подобрение в здравословното ми състояние,че ме мъчи  от близо месец  една страхова невроза.


Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #43 -: Юни 11, 2015, 04:26:25 pm »
Аз в началото бях написала, че почти същото ретроградие на Венера е имало лятото на 2007 г.

Споделете помните ли събития оттогава? Тогава тя е правила съвпад с тр. Сатурн в лъв и тригон с тр. плутон в стрелец.

Сега прави съвпад с Юпитер и марс.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #44 -: Юни 11, 2015, 04:42:48 pm »
Една моя близка приятелка се омъжи тогава, докато при мен нямаше отчетливи събития в личен план.  :)

Но сега се сетих - в края на август 2007 неочаквано за мен самата смених професионално поприще и сега жъна успехи именно в тази сфера. Благодарение на тази професия запознах да докарвам малко по-високи доходи, а до онзи момент нищо по-читаво от "офис сътрудник" не се очертаваше.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui