Автор Тема: ГОКЛЕНОВИТЕ ЗОНИ  (Прочетена 9507 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
ГОКЛЕНОВИТЕ ЗОНИ
« -: Декември 25, 2013, 11:51:39 am »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ГОКЛЕНОВИТЕ ЗОНИ
« Отговор #1 -: Декември 25, 2013, 12:33:25 pm »
От Меркурий , Юпитер  и АСЦ.
От това как гледаме на света,какво мислим за света и какво ще измислим за света. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: ГОКЛЕНОВИТЕ ЗОНИ
« Отговор #2 -: Септември 12, 2014, 10:59:12 am »
Да, сетих се за статията - там се твърдеше, че гокленовите позиции могат да се наследяват. Същото наблюдение имам и за определени домови акценти - фамилни констелации.

Например, от майка си съм наследила Юпитер в 7 дом и Сатурн в 9ти, аспектите са различни обаче, макар се може да се проследи индиректна връзка. Една моя приятелка е с Луна в 6 дом, съпругът й също. Първото им дете се роди с Луна в 6 дом. В нашето семейство има също така повтаряща се позиция "Венера във 2 дом", аз съм от малкото изключения - вероятно съм прихванала нещо по бащина линия (той е с Венера в Лъв, моята е в 5 дом).

В гокленовите зони имам Уран, Марс и Сатурн - все малефици. Друго е да си имаш Луна, Венера, Юпитер на видно място.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: ГОКЛЕНОВИТЕ ЗОНИ
« Отговор #3 -: Септември 12, 2014, 12:16:09 pm »
Червените зони ли са Гокленови?Ако е така,значи имам Луна/Плутон и Венера/Юпитер разположени там.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: ГОКЛЕНОВИТЕ ЗОНИ
« Отговор #4 -: Септември 12, 2014, 01:02:34 pm »
И на мен тези зони нещо не ми са ясни. :) Но това не пречи да си имам Слънце и Сатурн по МС-ИЦ в опозиция :) Сатурн е горе, на МС и аз работя предимно в неговите сфери :) - Гокленов оттенък за Слънцето още не съм измислила :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: ГОКЛЕНОВИТЕ ЗОНИ
« Отговор #5 -: Септември 12, 2014, 07:28:21 pm »
И на мен не са ми ясни,но в тези зони ми попадат Везлите,Плутон,Меркурий,Слънце,Венера и може би Сатурн.Сатурн ще ми дойде Войнът,а Плутон Магьосникът,ако правилно разбирам написаното.
Има някакъв резон Сатурн да ми е Войнът.Дали заради тригона му с Марс често действам по Сатурновски.За всяко нещо в което съм успяла съм вложила много труд,инат и безкомпромисна неотклонност.Последния път,в който "извоювах една дълга битка" беше отчаяна работа-на принципа на силата на капката и нейното постоянство, в пробиването на  скала.Мисля,че само Сатурн би се справил с това.
« Последна редакция: Септември 12, 2014, 07:42:59 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: ГОКЛЕНОВИТЕ ЗОНИ
« Отговор #6 -: Септември 12, 2014, 08:32:56 pm »
Е,най-силно се изявяват планетите в тези зони, според Гоклен. При мен има планета в 7, в 9 и в 10 от към 9 и са с много голямо влияние при мен.
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: ГОКЛЕНОВИТЕ ЗОНИ
« Отговор #7 -: Септември 12, 2014, 08:55:22 pm »
За мен е малко трудно да преценя дали планетите,които чувствам като силни са такива защото са попаднали в зоните или например заради това,че са силно аспектирани,че са Хилег или по други причини.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: ГОКЛЕНОВИТЕ ЗОНИ
« Отговор #8 -: Септември 12, 2014, 09:02:54 pm »
При мен е силно аспектиран Марс. Иначе имам тригон между планетите в 7 и 4, в 9-ти е накъсана отвсякъде  :93:
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: ГОКЛЕНОВИТЕ ЗОНИ
« Отговор #9 -: Септември 12, 2014, 09:36:57 pm »
При мен е силно аспектиран Марс. Иначе имам тригон между планетите в 7 и 4, в 9-ти е накъсана отвсякъде  :93:
А тази в 9Д,ако не е силно аспектирана и няма кой знае какви достойнства как я чувстваш?То самият 9Д като цяло е силен и каквото и да попадне в него ще е извисено и изявено,но все пак?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: ГОКЛЕНОВИТЕ ЗОНИ
« Отговор #10 -: Септември 12, 2014, 09:45:18 pm »
и тя е аспектирана и влиза в тау-квадрат- меркурий, в риби.Идеално си го чувствам.Там е и Слънцето
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: ГОКЛЕНОВИТЕ ЗОНИ
« Отговор #11 -: Септември 12, 2014, 09:55:59 pm »
Тия Гокленови зони очевадно връщат тропикалните кардиналните домове в сидерални положения ,като по голямата ширина на 1 и 10 дом,е израз на поголямата сила на тези домове заради Асц. и МЦ,,по голяма сила и тежест-по голяма орбиса на влияние .

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: ГОКЛЕНОВИТЕ ЗОНИ
« Отговор #12 -: Септември 12, 2014, 10:09:26 pm »
и тя е аспектирана и влиза в тау-квадрат- меркурий, в риби.Идеално си го чувствам.Там е и Слънцето
И моят Мерк е там,в 9Д и в Риби и в таоквадрат. И аз си го чувствам много добре,но е без Слънцето.  :012:
Една таоквадратура е силен аспект и пак не разбрахме дали на Мерковете им е 'добре" заради попадането в зоната или заради аспектите.
Трябва ни май някой с възможно най-слабо аспектиран перегрин в зоната,най-добре в 12Д.Ако е в 9,10 ще има силно място по дом.
« Последна редакция: Септември 12, 2014, 11:11:32 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: ГОКЛЕНОВИТЕ ЗОНИ
« Отговор #13 -: Септември 12, 2014, 10:14:42 pm »
Тия Гокленови зони очевадно връщат тропикалните кардиналните домове в сидерални положения ,като по голямата ширина на 1 и 10 дом,е израз на поголямата сила на тези домове заради Асц. и МЦ,,по голяма сила и тежест-по голяма орбиса на влияние .
И аз видях изявени хора със стелиуми в 12Д.беше ми малко неочаквано.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: ГОКЛЕНОВИТЕ ЗОНИ
« Отговор #14 -: Септември 13, 2014, 11:15:33 am »
за архетипите от статията ли говорим:

 В зависимост от наличието и доминирането на "силовите зони", той дефинира четири архетипа.
Четирите ъгъла и техните кореспондиращи квадранти са свързани и предопределят четири архетипа:

 1/Царят - свързан с МС и с 3-ти квадрант (от 7-9 дом), който има афинитет към Слънцето и Юпитер.

2/Магьосникът - свързан с IC и с 1-ви квадрант (от 1-3 дом), който има афинитет към действието на Меркурий , Сатурн и Плутон.

3/Любовникът - свързан с Десц. и с 2-ри квадрант (от 4-6 дом), който има афинитет към Венера и Нептун.

4/Боецът - свързан с Асц. и с 4-ти квадрант (от 10-12 дом), който има афинитет към Марс и Уран.

Хъммм, интересно  :017:. Оказва се, че Нептун, който управлява Слънцето ми, е царят, а Юпитер, Меркурий и Венера са ми бойците - всички са водолейски и с аспекти към Уран. Верно е също, че тези планети са ми едни от най-силните в хороскопа...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн