Автор Тема: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016  (Прочетена 33130 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016
« Отговор #120 -: Март 11, 2016, 11:07:34 am »
Спокойно, мина ми!  ;D ;D Не ми е интересен.  Нарцис е, а от такива далече.

Мен пък ми стана интересно - диспозитора на луната в кой знак е? :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016
« Отговор #121 -: Март 11, 2016, 02:11:22 pm »
Мен пък ми стана интересно - диспозитора на луната в кой знак е? :012:

Нямам си и на идея, тя Луната му може и в Телец да е, понеже не му знам часа. Аз си я избрах да е в Овен  :012: Ама хайде да спрем да спамим, че темата все пак е за лунациите.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016
« Отговор #122 -: Март 11, 2016, 02:42:33 pm »
През 2012 в семейството ми настъпи много голяма промяна. Стана ми интересно и се върнах да погледна затъмненията тогава и година по-рано.
Това, което се набива в очи е, че всички затъмнения още през 2011 са по оста 4/10 дом, аспектиращи Венера, Луна, Марс и Нептун.
И затъмнението през 05.2012, отново е в 10 дом, този път в съвпад с МЦ и опозиция на Нептун, у7, като също и квадратира оста Асц/Дсц като затваря голям кръст.
Едновременно с това цялата ми карта беше активирана по транзити, прогресии и дирекции.

Интересно ми е имате ли наблюдения дали затъмненията "подготвят" сцената на събитията в по-ранен момент от началото им? И дали предишните затъмнения не са един вид "почуквания" на съдбата, насочване на вниманието по темата?
« Последна редакция: Март 11, 2016, 03:51:10 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016
« Отговор #123 -: Март 11, 2016, 03:00:53 pm »
С подсказка от Акрукс видях, че имам много силни затъмнения и лунации през 2014г, но събитията се случиха след още една серия затъмнения.

Например - ЛЗ на 08.10,2014г е точно върху моя нат.Юпитер в 1 дом, в съвпад с тр.Уран, паралелно в тригон със съвпада на нат.Луна и тр.Юпитер. Затварят се до голям огнен тригон с тр.Марс в Стрелец. Свърззвам го с операциите, вкл. на гърдите - Юпитер увеличава - участват и натален и транзитен, включена и е Луната - натална и транзитна, също другия У1 - Марс, Уран с намек за промяна ..... Е, тогава много напъвах за челюстната операция - по Марс се връзва, но за гърди изобщо не съм мислила, грам идея съм нямала. Минаха пролетните затъмнения и чак лятото ми щукна ....

СЗ на 24.10.2014 - е в точен съвпад с тр.Венера на моя К8 и пак свързвам с операции, но ми се отвори парашут лятото на 2015г.

Новолунието през декември 2014г ми е точно на слънцето...

Реално не се задълбочих много в ровенето назад. Тогава никаква астрология не ме вълнуваше, но ако сега ги гледах тези лунации - щях да очаквам развитие по-скоро и преди следващите затъмнения.

Като имам време, бих се упражнила назад :)
« Последна редакция: Март 11, 2016, 03:10:03 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016
« Отговор #124 -: Март 11, 2016, 03:57:14 pm »
Това затъмнение много отчетливо ми се отрази. До него бях като вършачка - по цял ден чистене, местене, правене, все едно не съм месец преди раждане, а мома пред срещане на сватове. Спях по 5 часа, повече не можех, сънувах тежки сънища. И като мина затъмнението, на сутринта едва се отлепих - корем ме боли, не мога да се събудя, цял ден в леглото като убита. Оттогава съм така. Само сънят се оправи - спя много и сънувам пак глупости, но поне не са тегави. Единственият по-така аспект е съвпад с дирекционния меркурий У/АС/МС в 7 дом. И може би щото съм слънчева Риба, но ми е далеч от слънцето.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016
« Отговор #125 -: Март 11, 2016, 06:05:33 pm »
Сутринта, докато си пиех кафето,  прегледах набързо книжлето на Ръшман, по-точно онази част, която ме интересуваше- аспектите, кото това СЗ прави в натала ми и прочетох за Новолуние (СЗ) в негативен аспект с Мерка, че може га пропадне запланувано пътуване... Е, пропадна- отивам днес да платя, а те са отменили точно тази екскурзия по първа пролет в СПА хотела, където си представях вече как се плацикам в басейна с минерална вода и с парите, приготвени за екскурзията платих сметката за водата на майка, за която се оказа, че няма грешка- изразходила е точно толкова кубика, тъй че тук с вас ще посрещам пролетното равноденствие, няма да се отървете от мен  ;D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016
« Отговор #126 -: Март 12, 2016, 08:43:35 am »
Сутринта, докато си пиех кафето,  прегледах набързо книжлето на Ръшман, по-точно онази част, която ме интересуваше- аспектите, кото това СЗ прави в натала ми и прочетох за Новолуние (СЗ) в негативен аспект с Мерка, че може га пропадне запланувано пътуване... Е, пропадна- отивам днес да платя, а те са отменили точно тази екскурзия по първа пролет в СПА хотела, където си представях вече как се плацикам в басейна с минерална вода и с парите, приготвени за екскурзията платих сметката за водата на майка, за която се оказа, че няма грешка- изразходила е точно толкова кубика, тъй че тук с вас ще посрещам пролетното равноденствие, няма да се отървете от мен  ;D

Бляк, съвпада също ли го счита за негативен аспект?

Мен цялата седмица ми е крива, все някакви дреболии ме ядосват, но днес вече е пикът ;D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016
« Отговор #127 -: Март 12, 2016, 10:18:03 am »
Спокойно, мина ми!  ;D ;D Не ми е интересен.  Нарцис е, а от такива далече.
Ами планета в Овен каква да е?  :d030: Виж какво-иначе можем да обичаме и то много.  :08: :-* Хубаво е,че ти е минало-по-добре .  ;D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016
« Отговор #128 -: Март 12, 2016, 10:28:04 am »
Аз имам дупчица и отворих и аз Ръшман - интересно, че директно се позиционирах на СЗ или новолуние в 1 дом .... Пише, че ще има големи промени във външния вид - ако е СЗ по-осезаеми, може и да е нова прическа, гардероб .....

Ами точно така е при мен - освен, че предстоят големи лицево-челюстни промени, то напълно си смених гардероба. Това не ми се е случвало в такива мащаби от 207-2008г, макар, че и тогава не беше толкова рязко и обемно. Отдавах го на сходящия съвпад на СД Венера с нат. Слънце в 10 дом, но явно двата аспекта - на СЗ и СД Венера работя тв синхрон ....

Освен това лун.Плутин е на АС на затъмнението - та промяната ще е в кърпа вързана :)

Пише за приключване - след 6м, когато има пълнолуние на същото място - септемврийското ЛЗ в Риби не ми е точно на АС-то, но е в 1 дом. С такива планове сум - сега слагаме импланти, чакаме ги да се вкостят 6м. и после финализираме - напълно и окончателно, за цял живот надявам се ... ;D :engel016: :29:

Четох и за ЛЗ, но ще пиша в неговата тема :)
Над силата е само умението да я владеем!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016
« Отговор #129 -: Март 12, 2016, 11:25:51 am »
При мен за сега се прояви с влошаване на проблема на кучето с крачетата (снощи ме докара до нервна криза и добре си поревах от безсилие) изтръпват ѝ, не може да стане и се влачи. Ветеринарката ѝ би някакви обезболяващи и ще добавяме нови хапчета/добавки към списъка, по цял ден пие разни хапчета.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016
« Отговор #130 -: Март 12, 2016, 11:50:35 am »
СЗ действат м/у 3месецапреди,2години след .Сега загрях,че отказването от цигари преди 1,5 месеца е по това СЗ-в риби е/отказване/,съвпад с тр.Хирон-здравословен нюанс.при мен на Асц-при мен е силно достатъчно  за да влияе предварително .Самото СЗ ме завари пак куцащ след бягането в слънчевите дни преди СЗ-често е при мен заради Асц риби,а и Хирон/куцащият /е там .Всичко това  бях предвидил-отказването от цигари много лесно-експеримент с ритуала ,,мълчана вода,,-накрая даже не пих от нея,за пръв път правя ритуал-стана ми ясно про-,пре-програмирането на подсъзнанието :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016
« Отговор #131 -: Март 12, 2016, 12:38:17 pm »
Бляк, съвпада също ли го счита за негативен аспект?
Ами тя пише за трудни и леки аспекти, като специално за Мерка не е уточнила подробно, например на другите места- за Слънце, Луна, Венера, под трудни аспекти е писала, че се има предвид квадрат и опозиция. За Мерка е написала например, че дори при труден аспект човек се справя на висота с интелектуални предизвикателства, но също така може някой да каже нещо, с което да ви обиди или да влезете в спор или свада с някого. Ако по транзит или прогресия Мерка ти има негативен аспект, може сега СЗ над него да е отключил негативния аспект.

PADOCT

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
Re: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016
« Отговор #132 -: Май 16, 2016, 03:16:05 pm »
Давам отчет.
При мен слънчевото затъмнение беше на някакви си 4 минути от върха на шести дом. Правеше квадрат с натална луна и тригон с натално слънце. Беше и в съвпад с P.of Fortune.
Нещата още не са се развили на 100%, но имам събитие по шести дом, за което зададох въпрос и някои от вас вече ми отговориха в хорарната тема.
Става дума за изчезнало куче, което за мен е голяма драма. Още не се е появило келемето, четвърти ден.

Оставам с някакво впечатление, че затъмненията не носят много положителни събития.

Happy58

  • Гост
Re: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016
« Отговор #133 -: Август 10, 2016, 07:55:02 pm »
Идва времето на новите затъмнения - ако искате, малко ОВ за миналите .....

аз моето още го мисля

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчево Затъмнение 9 Март 2016
« Отговор #134 -: Август 10, 2016, 08:10:49 pm »
Идва времето на новите затъмнения - ако искате, малко ОВ за миналите .....

аз моето още го мисля
ами аз няма какво да му мисля- при мен нали беше в 7д опозе на Мерка У1, У10 в 1д
представянето на втората ми книга беше на 6 април, от всички поканени във фейса, които категорично обещаха да дойдат, сред тях бивши колежки, съученички, комшийки и др., нито една не дойде, публиката ми беше оскъдна, водещата ме прецака с музиката, беше казала, че е намерила двама ученика от музикалното, които да изсвирят нещо на пиано, ама не дойдоха, а у дома се подмятат мр3-ки, които можеше да включа в уредбата в залата, че да имам музикален фон
Но имах в края на април успешно пътуване - уикенд в Пампорово  :)