Автор Тема: Лунно затъмнение 23 март 2016г.  (Прочетена 22138 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« -: Март 01, 2016, 07:48:41 pm »
Пълнолуние и ЛЗ на 3 градуса във везни

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #1 -: Март 01, 2016, 07:54:54 pm »
Специално за Весо-  Луната в 3д и везни, Венера екзалтирана в риби и съвпада с тронов Нептун, който е по музиката, Слънцето У1 екзалтирано в овен, чак на мен ми се прииска да си купя пиано.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #2 -: Март 01, 2016, 09:00:16 pm »
Във втори дом, без аспекти. И слънчевото в 8дом - дано подобри финансовото ми положение.
(много бих се радвала на нова работа  ;D )
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #3 -: Март 01, 2016, 09:17:00 pm »
При мен е в 8 дом. В съвпад с Меркурий, у5/8. И секстил Уран у1.
Това затъмнение ме напряга. Асц му е в съвпад с Луната ми. а Иц-то му в съвпад с Плутона ми.

Венера като диспозитор на Луната е участник в тао със Сатурн и Юпитер. И един Нептун се повърта около нея. Слънцето е в хармоничен аспект със своя диспозитор. Това май е последното затъмнение от цикъла Везни/Овен. Като за финал ще имаме една Луна, на която ще й се говори за партньорства с другите. С добре омаян и екзалтирал диспозитор в Риби, на който ще му е трудно да разграничи илюзии от силни желания - лакомия за любов. И който ще трябва някак да се справи със Сатурн като връх на таото - реалността е друга.

В същото време Слънцето е екзалтирало, в съвпад с Меркурий и добре подкрепено от своя диспозитор с тригон, няма да му е до съзливи истории.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #4 -: Март 01, 2016, 10:47:02 pm »
Колко интересно :) Затъмнението е точно на рождения ми ден и повтаря наталното ми пълнолуние по 2/8 дом, но сега в 3/9 домове, като този път Луната прави секстил с натален Нептун, а Слънцето тригон. Честно казано не съм чела какво би могло да ми донесе това. Ако някой има идея?
« Последна редакция: Март 01, 2016, 10:55:17 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #5 -: Март 02, 2016, 01:09:58 am »
Колко интересно :) Затъмнението е точно на рождения ми ден и повтаря наталното ми пълнолуние по 2/8 дом, но сега в 3/9 домове, като този път Луната прави секстил с натален Нептун, а Слънцето тригон. Честно казано не съм чела какво би могло да ми донесе това. Ако някой има идея?
При лунациите, каквато е Пълнолунието, в случая ЛЗ, се гледа Луната къде попада и какви аспекти прави. Предстоящото ЛЗ при теб попада във 2д. , с което ще го активира. Аспектите са опозиция с Меркурий У1, У2, съУ10 и Слънцето У12  в 8д, следва секстил с Нептун У7, У8 в 4д, съвпад с Уран У6 и накрая е съвпадът с Луната, който е с 5гр орбис.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3347
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #6 -: Март 02, 2016, 09:01:39 am »
Колко интересно :) Затъмнението е точно на рождения ми ден и повтаря наталното ми пълнолуние по 2/8 дом, но сега в 3/9 домове, като този път Луната прави секстил с натален Нептун, а Слънцето тригон. Честно казано не съм чела какво би могло да ми донесе това. Ако някой има идея?

По принцип пълнолуние на РД показва много наситена с емоции година, пази си здравето също.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #7 -: Март 02, 2016, 09:05:48 am »
Ех, точно на рождения ден на малкия, при мен в 7 дом. По желание на ММ няма да се празнува в клубче с повече деца, а у дома със семейства с деца.

Прави секстил с нат.Сатурн и квадрат със Слънцето ми.
« Последна редакция: Март 02, 2016, 09:07:53 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #8 -: Март 02, 2016, 12:35:46 pm »
Ех, точно на рождения ден на малкия, при мен в 7 дом. По желание на ММ няма да се празнува в клубче с повече деца, а у дома със семейства с деца.

Прави секстил с нат.Сатурн и квадрат със Слънцето ми.
Твоето Слънце не беше ли на +29гр стрелец , за какъв квадрат с него говориш, като ЛЗ е везни? Имаш заключени везни в 7д, а дир Венера е в съвпад с твоето Слънце в 10д, тъ че събитията, свързани с твоето седмодомие (съпруг+малкип) ще са положителни, както и делата ти по 2д,.
ЛЗ сключва само един аспект- секстил със Сатурн У111, У12 в 5д- ще приключи леко и благополучно разкрасяването ти, свързано с челюстта. Освен това няма да имаш грижи около праненството с детето и ще си изкараш добре с приятелите.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #9 -: Март 02, 2016, 02:38:58 pm »
Акрукс  :58: от твоята клавиатура да излезе на Божия монитор  :engel016: Дано е така :) Квадратът е с 3 градус орбис, не е точно в десятката, но го точетох с неудоволствие :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #10 -: Март 12, 2016, 10:39:09 am »
Четох днес в книжката на Ръшман за двете затъмнения :) . Спроед нея на СЗ започва нещо ново, а на ЛЗ 2 седмици след него виждаме как можем да го реализираме :) А след 6м, когато има ЛЗ там, където е било СЗ - това нещо приключва завинаги, Аз съм точен пример за това :) с моите челюстни перипетии - уговорихме последната операция, ще бъде реализирана след ЛС през март, а всичко трябва да прилючи след ЛЗ през септември, което ми е в 1 дом. Писах по-подробно в другата тема - да не се повтарям.

Интересно ми стана, че според Ръшман - 5 дни след ЛЗ настъпват значими събития, пада се 28 март и ще дебна - понеделник, на работа ..... това ще ми е последната работна седмица преди операцията.

Ще се радвам и вие да споделите - дали е имало случки 5 дни след ЛЗ или при минали такива :) Нищо не си спомням от 2-3 октомври - 5 дни след последното ЛЗ :(



За ЛЗ в 7 дом - има описана точно моята ситуация по отн. работа - ЛЗ в 7 дом в квадрат с У6 в 10 дом = внезапно уволнение или съкращаване .... Ами дано не се случи :) Както Меркурий У7 ми се клати от Плутон и върху тях беше АС на СЗ ... :(

« Последна редакция: Март 12, 2016, 11:01:47 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #11 -: Март 12, 2016, 01:47:28 pm »
Интересно ми стана, че според Ръшман - 5 дни след ЛЗ настъпват значими събития, пада се 28 март и ще дебна - понеделник, на работа ..... това ще ми е последната работна седмица преди операцията.
Доколкото разбрах, случва се нещо, ако е наличен аспект, ето какво е написала:
" Друга клиентка пък падна пет дни, след като в нейния първи дом имаше Пълнолуние. На петия ден след Пълнолуние често се случват разни неща.  Пълнолунието беше в риби в опозиция с рождения ѝ Меркурий в дева и в квадрат с транзитния Плутон в стрелец. По същото време, когато беше в квадрат с пр. Меркурий, който от своя страна е в съвпад с тр. Плутон. Аз лично гледам на Меркурий като на движение и в известен смисъл той подложи на напрежение координацията и движенията ѝ. В резултат на това тя падна, но понеже това Пълнолуние образуваше тригон с рождения Марс, нямаше сериозни наранявания. "
Пет дни след ЛЗ миналата година имах рожден ден, който отпразнувах подобаващо в заведение на пъпа на града, с близки приятелки- малката дъщеря беше организатор и спонсор на празненството- ЛЗ тогава беше в 7д (второ дете) съвпад с Луната У11 (приятелки). Тъй като ЛЗ беше в опозиция на Слънцето във 2д, празненството беше в тесен кръг и не получих големи подаръци, но бяха от сърце и неща, които ползвам- бяла козметика по Луната  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #12 -: Март 12, 2016, 02:03:43 pm »
Доколкото разбрах, случва се нещо, ако е наличен аспект, ето какво е написала:
....

Имаш предвид, ако лунацията прави някакъв аспект ли? То май рядко не прави  ;D

При мен прави точно следващия описан - за уволнената мацка, но се надявам да не ми се случи  :17: Тогава ЛЗ прави опозиция и с тр. Меркурий, У7 при мен  :( Дано да мина само с това, че около 2-3 седмици няма да ходя на работа - заради операцията :)
« Последна редакция: Март 12, 2016, 02:07:09 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #13 -: Март 12, 2016, 02:33:12 pm »
Имаш предвид, ако лунацията прави някакъв аспект ли? То май рядко не прави  ;D
:17: Тогава ЛЗ прави опозиция и с тр. Меркурий, У7 при мен  :( Дано да мина само с това, че около 2-3 седмици няма да ходя на работа - заради операцията :)
Да, Пълнолунието трябва да прави аспект и не винаги прави.
тр Меркурий от ЛЗ е в тригон с твоя Сатурн, а ЛЗ е в секстил с него и нищо друго нямаш по натал и прогресия, че да си внушаваш подобни негативни мисли- каквото има да се случва пет дена или пет месеца след това ще е хубаво.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #14 -: Март 12, 2016, 05:27:52 pm »
Тези по оста овен-везни ме целят от няколко години. Този път в 4ти, квадрат луна , нептун и марс   ???
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name