Астрология. Езотерика > Лунации

Новолуние 13 ноември 2023г.

(1/5) > >>

akruks:
 Новолуние в 20°44‘ Скорпион, , което се случва на 13 ноември 2023г. в 11:27 часа;

Новолунието попада в 10 дом, по който са властта и устройството на държавата, правителството; в съединение с Марс , който владее 10 дом, както и 3-ти;  опозиция на Уран в 4д. което внася нестабилна обстановка, опасност от инциденти с оръжие, с инструменти, самолети и автомобили, но в хармоничен аспект с Плутон и Нептун, които с Уран образуват Бисексдтил

Бисекстилът, за разлика от големия Тригон, се проявява дискретно, но се възприема по-силно.
Той  служи  като  амортизатор  на  житейските  затруднения.  Тази  конфигурация  включва  в
действие 3 планети и е носител на лекота, радост, оптимизация на житейските процеси.
В най-добрият случай Бисекстилът е защита, хармония, запазване на силите, но дискретно.
Неговата проява е свързана с успеха, със стабилизацията на кризисните ситуации.

Сафо:
В дневна карта ,Лунация съвпад с малефик,не е добро положение.Юпитер е ъглов,на к4 ,упр.11,12 домове .Сатурн ,упр.на асц е в риби,директен вече,но "самотен",аспектът с Меркурий е разходящ,взаимна рецепция по екзалтация с Венера в 8ми дом,упр.на 4ти.Скорпионска лунация с тронов управител и опозиция Уран,ще има изненади по върховете на властта,стрес теста може да се повтори.
И като вземем предвид сезонните карти,с управител Марс-е тук е в сила и действие.Аспекти между малефици не са ок,леките аспекти предполагат безпроблемно действие между тежки планети със зловредно действие.Никой и нищо не им пречи.
Луна в падение-някой ще падне толкова ниско,но всички ще разберат.Може и паметникът на Съветската Армия да премахнат,след толкова полемики.За мавзолея похарчиха огромни суми, за да го разрушат,можеше поне обществен кенеф да направят там. ;D
Двете светила в аспект с Марс винаги е указание за нарушено зрение,проблеми с очите,"прах "в очите.Отрова.Убийства,секс,смърт.

Сафо:
Това новолуние е в съвпад с Марса на майка.Сатурн е върху Юпитера и,упр.на 1ви дом.
При мен в 6ти дом,няма точни аспекти с планети.
На баща ми в съвпад с Юпитер и прогресивно Слънце.

Корея:
При мен е в 5- ти, секстил с нат. Венера.
Нямам конкретни очаквания .

akruks:
При мен в 3д – секстил Меркурий орбис 1* , на 4* квадрат Сатурн, широк съвпад Марс/Нептун
На малката ми дъщеря съвпад с Плутон и Меркурий  ::), на голямата секстил Сатурн и Венера (дано си довърши картината!)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия