Автор Тема: Пълнолуние в Козирог, 2 юли  (Прочетена 16953 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Пълнолуние в Козирог, 2 юли
« -: Юни 27, 2015, 03:04:49 am »
Качвам картата на пълнолунието. Струва ми се интересна. Горката Луна уж е управител на лунацията обаче който е сварил, той я е ранил. В съвпад е с Плутон и опозиция с Марс. На всичкото отгоре в квадрат с лунните възли. Само секстила с Нептун смекчава положението - колкото и да боли, няма да е без упойка  ;D

И двете светила са максимално прецакани. Луната заточена, Слънцето - в нейния знак. То все пак е с Марс и то на асц. Положението на двете планети е силно. А и оста Рак-Козирог е материална така че предполага конкретна събитийност за разлика от близнашките лунации, в които разпиляването беше в повече. В този момент се случва и съвпада на Венера с Юпитер...на път към квадрата със Сатурн. На мен ми мирише на сеч за големите оптимисти.

С такова кардинално и нааспектирано марсово-плутоново пълнолуние някой някъде ще изгори. Слънцето и Марс вървят към квадрат с Уран. Възможни са атентати, пожари. В картата на България Луната е в първи дом - не съм сигурна дали в мунданната астрология той се свързваше с територията.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Пълнолуние в Козирог, 2 юли
« Отговор #1 -: Юни 27, 2015, 08:46:17 am »
Не е ли сатурн управител на лунацията? Луната е в козирог, пълнолуние е.

Аз също мисля, че тази лунация предвид управителя й ще бъде повратен момент това лято.

Да видим с Гърция какво ще стане :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

valski

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Пълнолуние в Козирог, 2 юли
« Отговор #2 -: Юни 27, 2015, 08:56:43 am »
При мен Луната прави тригон с ВенератаУ2,У9 и СатурнаУ5 ми. Мислите ли, че е на добре.
Мисля на 1 юли да подам молба за напускане, не издържам, ще се поболея

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Пълнолуние в Козирог, 2 юли
« Отговор #3 -: Юни 27, 2015, 09:03:44 am »
Не е ли сатурн управител на лунацията? Луната е в козирог, пълнолуние е.

Аз също мисля, че тази лунация предвид управителя й ще бъде повратен момент това лято.

Да видим с Гърция какво ще стане :)

с ретро Сатурн ,анаретен в последен градус,неаспектиран,диспозитор на пълнолудието и то в знака на големите пари скорпи - ще има повторно наливане на чужди финанси в тяхната икономика- рефреш,за сметка на повишаване на данъците им

“Омразен дълг (odious debt)” – заем, сключен без съгласието на народа и който не е изразходван в негов интерес. В международната политика се приема за дълг натрупан от диктаторски или тоталитарни режими, когато други държави са отпускали ресурси на управляващите на дадена страна, с ясното съзнание, че те ще ги използват за лично облагодеталстване. Целта на опрощаването е – след смяната на политическия режим, новата власт да не отговаря за дълговете натрупани от предишната и един вид наказване на кредиторите подкрепили бившите недемократични управляващи. $
http://ruslantrad.com/2011/06/30/omrazniyat-dalg-na-gartsiya/
« Последна редакция: Юни 27, 2015, 09:09:33 am от strelicka »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Пълнолуние в Козирог, 2 юли
« Отговор #4 -: Юни 27, 2015, 09:14:59 am »
До 30.06 трябва за се вземе решението, колко красноречив е сатурн в знака на общите финанси. Но аз мисля, че планетите в анаретен градус са непредвидими в проявата си, интересно е да видим какво ще стане.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Пълнолуние в Козирог, 2 юли
« Отговор #5 -: Юни 27, 2015, 10:33:17 am »
Само с прошка и милосърдие може да се мине по-леко през това пълнолуние. Но ще е трудно, ще боли за минали неща, ще се припомнят стари действия. А може да се опитват да се използват и в отношенията с другите.
Манипулативно, опасно пълнолуние.
Дано повече Нептун има в сърцата ни. Пълнолунието е в хармоничен аспект с Нептун.
Иначе тази конфигурация с Марс/Слънце и Луна/Плутон - кофти.
Марс и той забутан в Рак. Луната в Козирог е студена, премерена. Ще трупаме чернилка в себе си, но дали ще успяваме да я изкарваме... Много самонараняващо и манипулативно пълнолуние.

При мен е пълен погром. Върху нодалната ос ми е това пълнолуние. И Луната върху прогресивен Марс, натален юлв и Лилит. И в каре с Венерата, у3/4/8.
Нямам големи очаквания, едно ми е равно.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Пълнолуние в Козирог, 2 юли
« Отговор #6 -: Юни 27, 2015, 10:43:07 am »
В 9-ти дом и прави тригон със Слънце. Май ще ме приемат да уча.   :57:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Пълнолуние в Козирог, 2 юли
« Отговор #7 -: Юни 27, 2015, 10:59:31 am »
Успех!
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние в Козирог, 2 юли
« Отговор #8 -: Юни 27, 2015, 12:10:22 pm »
Качвам картата на пълнолунието. Струва ми се интересна. Горката Луна уж е управител на лунацията обаче който е сварил, той я е ранил. В съвпад е с Плутон и опозиция с Марс. На всичкото отгоре в квадрат с лунните възли. Само секстила с Нептун смекчава положението - колкото и да боли, няма да е без упойка  ;D
Сатурн е диспозитор на Луната в козирог, като светилата са в сходящ хармоничен аспект с него!

При мен тази лунация попада в 4д. и оформя каре с моите светила- на същия ден започва месечния ми солар, нали Слънцето ми е на 9гр., та ще видя какво ще приключвам.
« Последна редакция: Юли 06, 2015, 04:58:17 am от akruks »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Пълнолуние в Козирог, 2 юли
« Отговор #9 -: Юни 27, 2015, 03:22:55 pm »
Диспозитор на лунацията е Сатурн. Но управител на картата на лунацията е Луната, защото асцендентът е в Рак. Аз това съм написала.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние в Козирог, 2 юли
« Отговор #10 -: Юни 27, 2015, 06:18:16 pm »
Диспозитор на лунацията е Сатурн. Но управител на картата на лунацията е Луната, защото асцендентът е в Рак. Аз това съм написала.
Асц рак е на картата за София, за Мадрид Асц е близнаци и там Луната е У3 в 8д :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Пълнолуние в Козирог, 2 юли
« Отговор #11 -: Юни 27, 2015, 06:26:37 pm »
Ти в Мадрид ли живееш или в България? Форумът български ли е или испански? За Япония пък асцендентът не е Блинаци. Ами сега..?!
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние в Козирог, 2 юли
« Отговор #12 -: Юни 28, 2015, 12:30:32 am »
Ти в Мадрид ли живееш или в България? Форумът български ли е или испански? За Япония пък асцендентът не е Блинаци. Ами сега..?!
Ами и на двете места живея, а колкото до това, че е български форум- пиша на български в него. В книгата си Ръшман никъде не споменава да се гледат куспиди на карта с лунация, гледа се само Луната от лунацията в кой натален дом попада и какви аспекти има с наталните планети и светила.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Пълнолуние в Козирог, 2 юли
« Отговор #13 -: Юни 28, 2015, 12:39:59 am »
Ти в Мадрид ли живееш или в България? Форумът български ли е или испански? За Япония пък асцендентът не е Блинаци. Ами сега..?!

Това вече е ниска топка.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Пълнолуние в Козирог, 2 юли
« Отговор #14 -: Юни 28, 2015, 12:44:00 am »
Аз винаги гледам четирите оси на картата на лунацията. За разлика от Ръшман. Особено, когато в случая преповтарят моите, но наобратно. Луната ще ми е в първия дом, близо до асцендента и в точен съвпад с Нептун - управителя на Слънцето ми, което е във втори дом.
Обаче реших, че общите изводи за пълнолунието ще са по-интересни за повече хора, отколкото това къде ми попада Луната на мен.
Мей май беше някъде по Китай, но засега не е предявила претенции за локацията на която и да е карта. Още доста пътуват или не живеят в България - и тях не съм засякла да се оплакват. Или идеята е нещо там да се натяква? Ако е така - ще те помоля да се излееш наведнъж и да се приключва, че почна да ми писва.

Като си толкова пунктуална, що не сложиш карти за цялото земно кълбо, а? Как е в Африка? В кой дом ще е Луната в тамошната карта?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.