Автор Тема: Измами в особено крупни размери  (Прочетена 16063 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #15 -: Май 15, 2014, 08:08:54 pm »
Повечето измамници имат достатъчно гъвкава ценностна система, която им позволява да не страдат от угризения. За някои е важна и "играта", т.е. да изградят действаща и ефективна схема за измама, но крайна цел е обогатяването, а не моралното удовлетворение, че си "прецакал" някого. Все пак не живеем в епохата на Робин Худ. Това не са хора, които ограбват за някаква кауза, това са си просто алчни г*зове.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #16 -: Май 15, 2014, 08:19:55 pm »
Енигма и Рени, за да разберете по-добре мнението ми - от доста години опитвам да възприема, че Истината е една и тя е тази на отделния човек, стига тя да не наранява някой друг. Освен това, трябва да се добави и факта, че всеки сам носи отговорност за себе си - не може собствените ни проблеми да ги проецираме върху другите и да обвиняваме другите.

Тази дилема духовно-материално е много интересна. Стигам до извода, че всеки човек си има своя задачка в този наш материален свят, който се явява обаче част от една духовна Вселена. Та в този ред на мисли - един ще има задача да изкарва пари, друг ще има за задача да се развие духовно. Не мисля, че  е коректно двамата да бъдат под един знаменател - дори смятам, че е вредно.

Има и още нещо - не съм им чела автобиографиите на господата, но ако част от тези пари са използвани за общочовешки цели, проблем няма.

Джордж Сорос и Уорън Бъфет имат подобни цифри като на тези тук. Погледнато "отгоре" ситуациите са едни и същи.


enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #17 -: Май 15, 2014, 08:38:42 pm »
Много съм съгласна с теб, с вторият аззац. Но все ми се иска някой някъде да е решил дилемата-хем онова там, а и длугото-на мястото си, по същесттво вулгарният израз е идея и цел на всичко. Едното не става без другото.
Затова и плутон в темата си е твърде на място. Свръхсила, надличностна, или инстинкт, но  изобщо който я овладее-за какво ще я ползва?
Шиндлер е интересен пример-холзва голям ресурс материално, опрян на водно качество-8 дом, 12...
Чисто нумерологично-2, 5, 7 се вписват нали, като път на живота?
Аз-търся си мои отговори, затова така питам....

Happy58

  • Гост
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #18 -: Май 15, 2014, 08:46:21 pm »
Много съм съгласна с теб, с вторият аззац. Но все ми се иска някой някъде да е решил дилемата-хем онова там, а и длугото-на мястото си, по същесттво вулгарният израз е идея и цел на всичко. Едното не става без другото.
Затова и плутон в темата си е твърде на място. Свръхсила, надличностна, или инстинкт, но  изобщо който я овладее-за какво ще я ползва?
Шиндлер е интересен пример-холзва голям ресурс материално, опрян на водно качество-8 дом, 12...
Чисто нумерологично-2, 5, 7 се вписват нали, като път на живота?
Аз-търся си мои отговори, затова така питам....

5 са лесни пари - дава ти ги Вселената, 7 е интелекта, 2 не се сеща много за пари - тя е по любовта :)
Аз погледнах двама от дадените, такива цифри там нямаше - все едни 3,6,9 .... това си е просто любов към парите ... няма мошеничество, няма задни мисли ... сега ще го видя този Шиндлер. Но аз просто исках да наблегна на факта, че при анализа може би ще е добре да се намери причината за това, което прави човек, преди да бъде заклеймен. Та тя новата принцеса на Англия е по-голям мошеник от тези, които гледах, ама никой не може да го повярва, нали? :) Хитро, подмолно, целенасочено преследва и постига най-високата точка. А всички се прехласват по нея :)

П.С. не намирам карта на човек с име Шиндлер ... ??? ???
« Последна редакция: Май 15, 2014, 08:50:43 pm от Happy58 »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #19 -: Май 15, 2014, 08:53:30 pm »
5 са лесни пари - дава ти ги Вселената, 7 е интелекта, 2 не се сеща много за пари - тя е по любовта :)
Аз погледнах двама от дадените, такива цифри там нямаше - все едни 3,6,9 .... това си е просто любов към парите ... няма мошеничество, няма задни мисли ... сега ще го видя този Шиндлер. Но аз просто исках да наблегна на факта, че при анализа може би ще е добре да се намери причината за това, което прави човек, преди да бъде заклеймен. Та тя новата принцеса на Англия е по-голям мошеник от тези, които гледах, ама никой не може да го повярва, нали? :) Хитро, подмолно, целенасочено преследва и постига най-високата точка. А всички се прехласват по нея :)

П.С. не намирам карта на човек с име Шиндлер ... ??? ???
Съгласна -номерологично. 5 и понякога 7 са новоизлюпените богаташи-непочтенно, често тези числа са им като път на живота.
 2-да не го идеализираме толкова, то си има дилема, като има материален комфорт, успява да даде емоционален фон и стаблност,  не е толкова алтруист, докато не постигне на 11 баланса.

Happy58

  • Гост
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #20 -: Май 15, 2014, 08:59:45 pm »
Съгласна -номерологично. 5 и понякога 7 са новоизлюпените богаташи-непочтенно, често тези числа са им като път на живота.
 2-да не го идеализираме толкова, то си има дилема, като има материален комфорт, успява да даде емоционален фон и стаблност,  не е толкова алтруист, докато не постигне на 11 баланса.

Ето я тук сега разликата - 5 и 7 - това, което се опитах да обясня. При 5 парите си идват от вселената - писано му е на човека да има пари, той не се замисля, как/какво/що. Докато при 7 работи интелекта - това са манипулаторите. Предизвикателството на 5 е физическата свобода, а на 7 е духовната/интелектуалната.

За 2 - няма да споря, защото и аз имам подобни подозрения, но още не съм се убедила категорично. 2 и 11 са ми малко неясни още.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #21 -: Май 15, 2014, 09:13:53 pm »
Ето я тук сега разликата - 5 и 7 - това, което се опитах да обясня. При 5 парите си идват от вселената - писано му е на човека да има пари, той не се замисля, как/какво/що. Докато при 7 работи интелекта - това са манипулаторите. Предизвикателството на 5 е физическата свобода, а на 7 е духовната/интелектуалната.

За 2 - няма да споря, защото и аз имам подобни подозрения, но още не съм се убедила категорично. 2 и 11 са ми малко неясни още.
Аз те питам, защото се занимаваш с нумерология. :58: Системи да искаш. ЗНачи, ако 5 е меркурий-двуликия Янус, безполовата планета, която зависи от аспектите с други-по-конкретни фактори...ами той има много лица. Има 5 от 9 и 5, има 5 от 7 и 7, също от 8 и 6. Системи нумерологични също има много.
Иначе 2 и 11 са много неясни и за себе си, еволюцията им е цял живот. ???
Познавам 7-ци, които не са успели да оправят дилемата-интелкт-интуиция и са извън житейския борд, абе-извън борда.

Happy58

  • Гост
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #22 -: Май 15, 2014, 09:31:03 pm »
Аз те питам, защото се занимаваш с нумерология. :58: Системи да искаш. ЗНачи, ако 5 е меркурий-двуликия Янус, безполовата планета, която зависи от аспектите с други-по-конкретни фактори...ами той има много лица. Има 5 от 9 и 5, има 5 от 7 и 7, също от 8 и 6. Системи нумерологични също има много.
Иначе 2 и 11 са много неясни и за себе си, еволюцията им е цял живот. ???
Познавам 7-ци, които не са успели да оправят дилемата-интелкт-интуиция и са извън житейския борд, абе-извън борда.

ее, отидохме доста надалеч. :) Системата, която съм учила не приравнява Меркурий на 5, а по-скоро на 4. И споделям вижданията си по нея - за толкова време и толкова изследвани карти, вече няма кой да ме убеди в обратното - така си действа, че нямам думи.

Комбинациите, които споменаваш, не може да бъдат използвани нито за рожденната дата, нито за жизнения път, което автоматично означава, че те не могат да са решаващи при определянето на мотива на действие. По-скоро 1 и 4, 2 и 3 и съответно 1+6 или 2+5. За имената вече е друг въпроса, но там и предназначението е друго.

При ЖП7 няма интуиция .... там е чист интелект, сблъсъка му с необяснимото и мъдростта, резултата от този сблъсък.

Енигма, дай го този Шиндлер де - аз съм чувала само за един, но едва ли точно него имаш впредвид. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #23 -: Май 15, 2014, 09:34:39 pm »
Enigma i Happy,искате ли данни по казуса ,за да направите нумерологичен анализ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #24 -: Май 15, 2014, 09:40:29 pm »
Enigma i Happy,искате ли данни по казуса ,за да направите нумерологичен анализ? :)

ами ние май просто си обменяме знания - то казус имаме ли? Иначе, приемам :) .... давай ...

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #25 -: Май 15, 2014, 09:44:08 pm »
ее, отидохме доста надалеч. :) Системата, която съм учила не приравнява Меркурий на 5, а по-скоро на 4. И споделям вижданията си по нея - за толкова време и толкова изследвани карти, вече няма кой да ме убеди в обратното - така си действа, че нямам думи.

Комбинациите, които споменаваш, не може да бъдат използвани нито за рожденната дата, нито за жизнения път, което автоматично означава, че те не могат да са решаващи при определянето на мотива на действие. По-скоро 1 и 4, 2 и 3 и съответно 1+6 или 2+5. За имената вече е друг въпроса, но там и предназначението е друго.

При ЖП7 няма интуиция .... там е чист интелект, сблъсъка му с необяснимото и мъдростта, резултата от този сблъсък.

Енигма, дай го този Шиндлер де - аз съм чувала само за един, но едва ли точно него имаш впредвид. :)
;ЕЕЕе
Не сме отишли далеч, точно на мястото сме отишли. Сатурново ли си "оцветена" ?
Него имам предвид, точно него.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #26 -: Май 15, 2014, 09:46:57 pm »
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%80_%D0%A8%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%BB%D0%B5%D1%80
 Май трябва да  сложа една карта, нали? Или? ;)

Happy58

  • Гост
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #27 -: Май 15, 2014, 09:51:56 pm »
;ЕЕЕе
Не сме отишли далеч, точно на мястото сме отишли. Сатурново ли си "оцветена" ?
Него имам предвид, точно него.

даже в повече :), но все пак, поносим вид :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #28 -: Май 15, 2014, 10:00:13 pm »
Познавам тарикат и мошеник на дребно, роден на същата дата (вторият от примера на Рени), астрален близнак на тоя. Асцендентът е между Дева и Везни, някъде на границата.
« Последна редакция: Май 15, 2014, 10:02:50 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #29 -: Май 15, 2014, 10:08:40 pm »
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%80_%D0%A8%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%BB%D0%B5%D1%80
 Май трябва да  сложа една карта, нали? Или? ;)

не, не ми трябва карта - датата е достатъчна

28(1) - лидер, насочен към печелене на пари чрез убеждаване на другите, че неговата цел е обща цел. Много силна цифра за собственици на фирми.

ЖП 5 (14) - кармичн дълг да постигне свободата си чрез целенасочена работа и признаване правото на собствена раса, пол, религия и т.н., дава чужбина, самостоятелен бизнес, свобода. Интелект няма.

Като гледам, човека много добре си е изпълнил задачата. Ето пример, че Меркурий тук е непричем :)

В кармичния блок има и подкрепа - прероден водач, свобода на духа, независимост - той е нямал никакъв страх от нацистите и мисля, че няма да сгреша, ако кажа, че душата му е имала мисия и той я е изпълнил.

Картата на този човек е достойна за учебник по нумерология. :)