Автор Тема: Приятелството  (Прочетена 44969 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Приятелството
« Отговор #135 -: Юли 24, 2014, 11:15:17 am »
Благодаря, Съни! :38: Периодично да си напомням.
Имам много приятели, няма трудна ситуация в живота, в която да не сме си помагали. Всичките отношения са изпитани от години двустранно и това наистина е богатство. Дори съм усещала завист за това. Благодарна  съм на съдбата,, това щастие не се променя с годините, да речем положителна карма. Но имам познати, обикновено мрънкащи, депресивни същества, тях търпя от криворазбрана човещина. Идват когато имат проблем, но така и не вземат ни акъл, не се и променят, подкрепата им стига-енергия, после----пак.Не споделям и си трая, може би решават, че всичко винаги ми е ок, тоест-няма обмен. Наскоро ги орязах, все бях заета и доживях да чуя-"никога те няма когато ми трябваш..."ама съм и търпелива, 2 години всеки ден изслушвах, правехме карти, давах надежда, все с идеята, че са в труден момент...веднъж не поисках нещо, не занимах със себе си, по принцип сама се оправям. Тогава вече се ядосах и усетих как нямам енергия, вдъхновение, изпили са ме. Месеци бях така.....
Това е и грешно възпитание, у дома винаги е хубаво, всеки се чувства добре, приятели в нужда идват без предварителна уговорка и така трябва да е, и винаги е било. Но все още имам някакъв проблем с границите-моето време, моите желания трябва да са преди чуждите.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #136 -: Юли 24, 2014, 02:27:29 pm »
А виждали ли сте се през очите на своите (не)приятели ,те как се чувстват с вас,защо са или не са вече с вас ? !?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Приятелството
« Отговор #137 -: Юли 24, 2014, 02:42:20 pm »
В интерес на истината, казвали са ми, че много помагам и може да се разчита все на мен, за разлика от на други хора. Но и че понякога ставам ужасна, много груба и т.н, което е вярно - някой като забие на един проблем и ми мели за него по цял ден без да прави нещо съществено да го реши, приятел или не, ставам много дръпната и изключително болезнено саркастична. Оставяла съм много хора в миналото си именно защото горната ситуация им се превръща, едва ли не, в мото на живота, но какво да правя, самосъжалителни истории не мога да търпя изобщо.  :012: :012: :012: :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #138 -: Юли 24, 2014, 03:30:33 pm »
В интерес на истината, казвали са ми, че много помагам и може да се разчита все на мен, за разлика от на други хора. Но и че понякога ставам ужасна, много груба и т.н, което е вярно - някой като забие на един проблем и ми мели за него по цял ден без да прави нещо съществено да го реши, приятел или не, ставам много дръпната и изключително болезнено саркастична. Оставяла съм много хора в миналото си именно защото горната ситуация им се превръща, едва ли не, в мото на живота, но какво да правя, самосъжалителни истории не мога да търпя изобщо.  :012: :012: :012: :012:

А ти самата виждала ли си се през очите на Водолей /Близнаци ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Приятелството
« Отговор #139 -: Юли 24, 2014, 03:40:20 pm »
Водолеи няма в живота ми близки, за да ти кажа за тях. Близнаци съм имала, винаги ми забиват нож в гърба. Но може би от тяхната въздухарска гледна точка, бих била твърде обсебваща.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #140 -: Юли 24, 2014, 03:51:36 pm »
Една от трите ми най-близки приятелки е Близнаци с АС Водолей и огнена Луна. Нея никога не съм я обсебвала, но донякъде важи обратното. В продължение на 10 години я "дондуркам".  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #141 -: Юли 24, 2014, 03:57:28 pm »
Водолеи няма в живота ми близки, за да ти кажа за тях. Близнаци съм имала, винаги ми забиват нож в гърба. Но може би от тяхната въздухарска гледна точка, бих била твърде обсебваща.  :)

Имах предвид ,ти самата да влезеш в дрехата на същите ,да се видиш през тяхната гледна точка като приятел,все едно ти си Водолей или Близнаци като акцент . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Приятелството
« Отговор #142 -: Юли 24, 2014, 04:19:15 pm »
Да, Съни, водно ми е - Рачешко. Не съм типичния лигав и залепващ Рак, определено, но бездушието на въздухарите ми идва в повече дори и на мен.  :85:  Държат се едно такова веселичко и миличко каквото и да стане, каквато и глупост да направиш, каквато глупост и да направят те, което за мен е показателно за човек, на който не му пука и никога не му е пукало. Вземи се ядосай малко, поне бе, веднъж поне погледни виновно, НЕЩО. АХахаххах. Може и да не съм права, но това ШЛЯЛЯЛЯЛЯЛя поведение за мен показва хора, които се движат по повърхността на живота без изобщо да вникват в него. С огнени пък, напоследък много се имам, те за разлика от въздушните са способни на чувства и ги харесвам.  :85:
« Последна редакция: Юли 24, 2014, 04:21:21 pm от ThuNdeRGoDDeSS »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #143 -: Юли 24, 2014, 04:21:17 pm »
Sunnily,за Везните съм съгласна ,но защо включи тук и Рибите ?1? :)
Аз затова попитах дали и кой умее да влезе в нечий обувки и кога ,като време , и като необходимост ?1?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Приятелството
« Отговор #144 -: Юли 24, 2014, 04:23:14 pm »
Имах предвид ,ти самата да влезеш в дрехата на същите ,да се видиш през тяхната гледна точка като приятел,все едно ти си Водолей или Близнаци като акцент . :)

Е, да, нали казах, ще ме вземат за много обсебваща. Сигурно ще си помислят, че се паля от най-малкото нещо и че влагам твърде много значение в неща, в които може да не се влага толкова. А, и няма да съм достатъчно весела и усмихната за техните стандарти.  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #145 -: Юли 24, 2014, 04:28:29 pm »
Е, да, нали казах, ще ме вземат за много обсебваща. Сигурно ще си помислят, че се паля от най-малкото нещо и че влагам твърде много значение в неща, в които може да не се влага толкова. А, и няма да съм достатъчно весела и усмихната за техните стандарти.  :012:

Ти имаш и /или ще имаш винаги приятел/и,Thunder. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Приятелството
« Отговор #146 -: Юли 24, 2014, 05:13:22 pm »
За кафе и въздуха съм много съгласна, това не го казах. Това, което харесвам у тях е, че все са някакви начетени, подвижни някак и интелектуално винаги ме стимулират, а това много обичам. Дори и да си говорим с някой по някаква тема, по която не съм толкова компетентна, но е в сферата на някакво човешко знание, винаги ми е по-интересно, отколкото да ми говори за времето и за това как вчера си е прал долните гащи. Виждала съм много хора за такива работи да си говорят и да си имат хубави отношения, но лично аз нещо не мога така. С приятелите ми все спорим за някакви абстрактни работи, някакви теории, е и от време на време за нечии гащи все пак казваме някоя дума, но да кажем съотношението е 70/30.

Иначе Рени сега имам приятели, но е имало много дълги периоди в живота ми, в които не съм имала нито един. Но дори и сега, приятелите ми са сравнително малко, но така и предпочитам да бъде.  :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Приятелството
« Отговор #147 -: Юли 24, 2014, 07:34:00 pm »
А виждали ли сте се през очите на своите (не)приятели ,те как се чувстват с вас,защо са или не са вече с вас ? !?
Да, а ти, Рени?
През годините приятелите ми са виждали хубавото, което бихІсъм/ могла да стана, и благодарение моралната подкрепа на някой повярвах на една мечта, която случих. Виж ,с роднините, не става така лесно, Саспортас казва, че точно сред родното обкръжение трябва да се бориш "да ти позволят те в себе си" да станеш потенциала на слънцето си, да не говорим, че често точно те имат мнение и идея за теб, преди още да си формиран и сам да знаеш ТИ каква цел и мечта имаш в живота си. Истинското ми семейство са приятелите, и родните си обичам, но не е същото. Само едно предателство от приятелка има за целия ми живот, приятелството за мен наистина е изписано със златни букви в сърцето ми. Явно съм късметлийка там, няма използвачи, стават и за маса и за погребение. :38: Напоследък им го казвам на сбирките ни.


Неприятели, с които да не си говоря и да има негатитни чувства няма, такива още в зародиш ги замразявам с безразличие, иначе ще се разболея . Усещам, че се дразнят от спонтанността, и от малкото огнено, което имам. По принцип често регистрирам завист у другите, но то си е малко национална черта. не споделям, не разказвам извън приятелския кръг.
« Последна редакция: Юли 24, 2014, 07:40:07 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #148 -: Юли 24, 2014, 07:52:51 pm »
Да, а ти, Рени?
През годините приятелите ми са виждали хубавото, което бихІсъм/ могла да стана, и благодарение моралната подкрепа на някой повярвах на една мечта, която случих. Виж ,с роднините, не става така лесно, Саспортас казва, че точно сред родното обкръжение трябва да се бориш "да ти позволят те в себе си" да станеш потенциала на слънцето си, да не говорим, че често точно те имат мнение и идея за теб, преди още да си формиран и сам да знаеш ТИ каква цел и мечта имаш в живота си. Истинското ми семейство са приятелите, и родните си обичам, но не е същото. Само едно предателство от приятелка има за целия ми живот, приятелството за мен наистина е изписано със златни букви в сърцето ми. Явно съм късметлийка там, няма използвачи, стават и за маса и за погребение. :38: Напоследък им го казвам на сбирките ни.

Enigma,опитвам се да видя себе си през техните очи и се видях само през три чифта очи на Овен,Близнаци,Лъв с акцент Уран/Водолей .Аз съм тази ,.която трудно създава приятелство,защото имам очаквания на това , с което от себе си участвам в тези взаимоотношения,а аз тръгвам с цялата себе си и  след като имам очаквания от другия ,значи му налагам изисквания/претенции,което отношение не е приятелско.Но тези трима представители,споменати по-горе от мен ,това не им пречи и знаят ,защо е така -просто ме обичат.
Имала съм много предателства ,но сега вече от позицията на преживяното и опознала себе си ,ги разбирам предателите -приятели-по-лесно им да са срещу мен ,отколкото до мен. :)

Виж темата за роднините наистина е много интересна в тази посока ,права си.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Приятелството
« Отговор #149 -: Юли 24, 2014, 08:06:18 pm »
Enigma,опитвам се да видя себе си през техните очи и се видях само през три чифта очи на Овен,Близнаци,Лъв с акцент Уран/Водолей .Аз съм тази ,.която трудно създава приятелство,защото имам очаквания на това , с което от себе си участвам в тези взаимоотношения,а аз тръгвам с цялата себе си и  след като имам очаквания от другия ,значи му налагам изисквания/претенции,което отношение не е приятелско.Но тези трима представители,споменати по-горе от мен ,това не им пречи и знаят ,защо е така -просто ме обичат.
Имала съм много предателства ,но сега вече от позицията на преживяното и опознала себе си ,ги разбирам предателите -приятели-по-лесно им да са срещу мен ,отколкото до мен. :)

Виж темата за роднините наистина е много интересна в тази посока ,права си.
А според теб защо са се случили приятелствата/предателства? Или натоварваме приятелите с много очквания, или мерим кой колко взел-дал. А по-вероятно при теб да си се раздала,загубила, размила в и за тях , а така  хората се развалят, стават егоисти и консуматори. Последните години поставям лека бариера, не винаги и на всяка цена, не и всеки ден срещи, има едно лично пространство, гледам да не го нагазвам, не искам да знам и майчиното им мляко, макар с времето да го казват. Чак сливане не е нужно. Докато е млад човек е по-обсебващ и себичен, като стане и малко самодостатъчен, по-добър приятел е. Така не се допуска вампиризъм. Имах приятели с рибешко влияние, е ,понякога трябваше да ги разтърся, да прогледнат ,че ги изпозват, не че не го знаеха. Ти имаш повече овен.