Автор Тема: Есенциални и аксидентални достойнства  (Прочетена 15757 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Есенциални и аксидентални достойнства
« Отговор #60 -: Септември 29, 2015, 04:36:25 pm »
Може би защото е по-близо до Слънцето?  :017:

Едно от нещата, с които бих могла да се занимавам, е изкуство - ретроградна Венера в заточение, близо до ЮЛВ. Свързано е с вродени способности, за които не съм полагала никакви усилия да ги развивам и усъвършенствам. Но цял живот работя по Меркурий.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3354
Re: Есенциални и аксидентални достойнства
« Отговор #61 -: Септември 29, 2015, 04:41:10 pm »
Тери, а ти защо  избрала, според теб, Меркурий да е този,който ще реабилитираш, а не Венера-нали си, жена ?!?  :)

Защото винаги съм мислела, че съм силна по венерините теми. Като поживях малко видях, че май не е така и в крайна сметка астрологията дава обяснение :)

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Есенциални и аксидентални достойнства
« Отговор #62 -: Септември 29, 2015, 04:46:39 pm »
Защото винаги съм мислела, че съм силна по венерините теми. Като поживях малко видях, че май не е така и в крайна сметка астрологията дава обяснение :)

Виж, това е интересно споделено, не бях се замисляла. Марс като диспозитор на Венера, при теб как е посатвен и има ли Венера лек аспект?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Есенциални и аксидентални достойнства
« Отговор #63 -: Септември 29, 2015, 05:17:09 pm »
Може би защото е по-близо до Слънцето?  :017:

Едно от нещата, с които бих могла да се занимавам, е изкуство - ретроградна Венера в заточение, близо до ЮЛВ. Свързано е с вродени способности, за които не съм полагала никакви усилия да ги развивам и усъвършенствам. Но цял живот работя по Меркурий.

Това, което е около ЮЛВ са научени уроци, нормално е подсъзнателно да искаш нови знания и умения, различни от вече придобитите :) И според мен затова ги потискаш и посягаш на нещо различно  :)



Аз съм с ЮЛВ във 2 дом в Телец, К2 е в Телец също, 2 дом се управлява от Венера. Имам си вродени умения за музика, танци .... от детската градина съм детето, което пее, дава тон и т.н. исках да ме запишат на  пиано, на балет - още от преди училище. А Венера е в съвпад със СЛВ, т.е. в опозиция на Южния и съответно заточена в 8 дом, в Скорпион.  Като дете бях с излишни колограми - колко обиди съм отнасяла .... тогава бяхме само 2 такива деца в класа, не е като сега. Но пък с осъзнаването в ранния пубертет бях силно амбицирана да реша този проблем.

После забелязах как силно ми трепва при информация за хетери, гейши .... колко ми е личен и познат техния свят .... Мисля, че житейската ми мисия е да се справям без мъжка протекция, без женски прийоми в грубия смисъл. И съм избрала такова семейство. Майка ми е жената генерал - показала ми е, че една жена може всичко. Попила съм много от нея. Не понасям да завися от мъж, но животът постоянно ми предлага възможности .... И този баланс винаги идва на преден план  :)

Много съм силна, когато съм сама, много съм уязвима, когато имам мъж, който да ми е упора. И ми е много трудно с мъж - но трябва да се науча да бъда в баланс и така :)



Заточената Венера по дом и знак, и в тригон с асцендента - е дарена с дадености, но както отбелязахте - вечно е недоволна от нещо и все вижда какво да подобри. Има едно напрежение, че не е на висотата, която САМА изисква от себе си. Летвата е много висока, а квадратът с Луната в Лъв, направо й е вечна контра  ;D Мира нямам :) Имам съвършена кожа, но ще намеря някоя точица, която ме изкара извън нерви  ::) която никой няма да забележи, но на мен ще ми е трън в очите .....
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3354
Re: Есенциални и аксидентални достойнства
« Отговор #64 -: Септември 29, 2015, 05:19:43 pm »
Виж, това е интересно споделено, не бях се замисляла. Марс като диспозитор на Венера, при теб как е посатвен и има ли Венера лек аспект?  :)

Марс е ъглов и няма достойнства в знака. Венера няма напрегнати аспекти освен широка опозиция с плутон, над допустимия орбис. Иначе е в тригон с луната и точен секстил с марс. Венера и марс не са в сектата си.

Замислих се, защо меркурий...дали обяснението не е във ведическата карта тъй като той там не е в падение, само е изгорен. Докато венера си запазва всички дебилитации и във ведическата карта.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Есенциални и аксидентални достойнства
« Отговор #65 -: Септември 29, 2015, 07:45:00 pm »
Информацията  е една и съща и в двете карти, стига да можем да я разчетем, просто е поднесена по начин, отразяващ съответната действителност. :)

Тери, може би Меркурий, защото тази му позиция наподобява Меркурий в Лъв, а ти си  с АСЦ в Лъв, нали, спонтанно се е случило  . Меркурий може да имитира всичко, ако  му е изгодно и както каза Лили, защо да не бъде Слънце , да мисли, учи, изразява, комуникира и да възприема от обкръжаваща среда всичко онова,което въплъщава слънчевия принцип ?!? Асцедент Лъв, за разлика от Слънце в Лъв  държи на всяка цена да бъде забелязан, страда ако това не се случва и всичко ,което прави е насочено да привлече внимание, и го привлича наистина. Именно силния стремеж в тази посока тук ( имаш и огнена Луна ) може да е помогнало за концентрацията на мисълта ( при Меркурий във връзка с Нептун, такава липсва ) и така, ако си мислиш многог силно за нещо , почти винаги се осъществява. Точно както  се "движи " Меркурий в Лъв -подсилва самочувствието, с изявите си.Разбира се, че цялата карта би дала вярната и точна информация на защо Меркурий , моето е  предположение, имаме сходни астрологични показатели, затова ми стана интересно.Благодаря. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Есенциални и аксидентални достойнства
« Отговор #66 -: Септември 29, 2015, 08:30:44 pm »
Това, което е около ЮЛВ са научени уроци, нормално е подсъзнателно да искаш нови знания и умения, различни от вече придобитите :) И според мен затова ги потискаш и посягаш на нещо различно  :)

Не съм ги потискала аз, средата ги потисна. Бях поставена в обстоятелства, при които бях принудена да усвоявам нови умения. Вариантът да използвам това, което имам по рождение заложено и върху което не съм работила, беше с нулев шанс за реализация. И така разбрах смисъла на ограниченията - съдбата принудително ме е насочила към ниша, в която имам потенциал да оптимизирам уменията си или просто да открия латентни, не толкова явни заложби. Така разбрах, че имам лингвистични и аналитични заложби. Преди това разбрах, че имам и организаторски, но само ако ме оставят сама да работя, когато не мога да разчитам на колегиална подкрепа.

« Последна редакция: Септември 29, 2015, 08:32:54 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Есенциални и аксидентални достойнства
« Отговор #67 -: Септември 29, 2015, 09:02:47 pm »
Не съм ги потискала аз, средата ги потисна. Бях поставена в обстоятелства, при които бях принудена да усвоявам нови умения. Вариантът да използвам това, което имам по рождение заложено и върху което не съм работила, беше с нулев шанс за реализация. И така разбрах смисъла на ограниченията - съдбата принудително ме е насочила към ниша, в която имам потенциал да оптимизирам уменията си или просто да открия латентни, не толкова явни заложби. Така разбрах, че имам лингвистични и аналитични заложби. Преди това разбрах, че имам и организаторски, но само ако ме оставят сама да работя, когато не мога да разчитам на колегиална подкрепа.
Средата те е запратила по СЛВ вероятно. Не знам каква е картата ти, но съдейки по обяснението ти, вероятно е така :) Това е начинът съдбата да насочи вниманието ти към важното в този живот, към това, което трябва да откриеш и да се научиш да реализираш.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Есенциални и аксидентални достойнства
« Отговор #68 -: Септември 29, 2015, 09:08:18 pm »
СЛВ е във Везни, Венера е негов диспозитор и съвпада с ЮЛВ. Но МС е в знак на Меркурий, който съвпада с Венера.

В крайна сметка така се получи - не работя това, за което съм учила, а това, което сама съм усвоила /чрез самообучение и самостоятелна преквалификация/. И това е дарът на Сатурн, сега го оценявам - случи се по време на транзита му в съвпад с МС.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Есенциални и аксидентални достойнства
« Отговор #69 -: Октомври 21, 2015, 04:07:07 pm »
СЛВ е във Везни, Венера е негов диспозитор и съвпада с ЮЛВ. Но МС е в знак на Меркурий, който съвпада с Венера.

В крайна сметка така се получи - не работя това, за което съм учила, а това, което сама съм усвоила /чрез самообучение и самостоятелна преквалификация/. И това е дарът на Сатурн, сега го оценявам - случи се по време на транзита му в съвпад с МС.

Лили, дали все пак наученото по Овен, не ти е помогнало и продължава да ти помага в реализацията на МЦ в лицето на Меркурий. Много е близо до ЮЛВ, а в съвпад с диспозитора на СЛВ няма как да не показва свързаност на двете теми. Все пак говориш само за работа, а СЛВ показва цялостната насоченост в картата.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Есенциални и аксидентални достойнства
« Отговор #70 -: Октомври 21, 2015, 04:11:27 pm »
Все пак говориш само за работа, а СЛВ показва цялостната насоченост в картата.

СЛВ във Везни, 11 дом; Венера в съвпад с ЮЛВ - опитвам се да го изгаря балансьор, доколкото е възможно. При първо запознанство/повърхностен контакт създавам силно венерианско впечатление, дори мога да мина за Везна. Това ми е от голям плюс при работа с клиенти, обикновено много ме харесват и ме виждат по Венера. Марсовите ми характеристики стават видими при други обстоятелства и на доста по-късен етап, след като се поопознаем с някой. Покрай естеството на работата ми се сдобивам и с много нежелани и досадни навлеци.  :lol_hitting:
« Последна редакция: Октомври 21, 2015, 04:13:58 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui