Автор Тема: Десети дом и амбициите ни.  (Прочетена 76579 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #15 -: Юни 10, 2014, 11:08:34 pm »
Хубавите аспекти на Юпитер ли дават хубавите събития?

че и лошите :)
ами двата бенефика, това е

но както съм ви казвала и преди, още не съм 100% древна :)
обаче примерно съм виждала кофти събития по марс -натално само с тригони

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #16 -: Юни 10, 2014, 11:11:54 pm »
зависи от кой са "добрите" мажорни аспекти

При мен след 30та годишнина заработиха сатурновите тригони - към Слънцето и към Меркурий (у10).
И, както би следвало да се предположи, последва градивен растеж след години упорити усилия, никакви червени килимчета не са ми слагали и никакви протекции не съм получавала от никой.

А дотогава все имаше лутане и нестабилност, непостоянни и ниски доходи - Юпитер е у2, но няма мажорни аспекти със сигнификаторите (той си е неаспектиран), Марс е в опозиция с МЦ. Години по-късно осъзнах, че по тригона между Луната и Марс мога да печеля пари, но само ако работя за себе си, не като наемен персонал.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #17 -: Юни 10, 2014, 11:14:34 pm »
А ако Юпитер е У8 или в него в нат действа като Плутон.Какво ли ще даде?  ;) :D

наследства и пари от партньори, лошо ли е?

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #18 -: Юни 10, 2014, 11:16:01 pm »
Изпитвам удовлетворение от това,което правя,защото го правя много добре и се вижда,и е признато.Но наистина трябва да отида по-нависоко.
 Тази венера У2 в 12д в съвпад с Юпитер ми мирише на пари от чужбина ли? :)

Все така казват, а към чужбина досега не съм обръщала взор, накрая май ще взема да го направя! Иначе браво на теб, но като си каза разположението, и аз предположих, че при теб има удовлетворение от това, което правиш.  :clap:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #19 -: Юни 10, 2014, 11:28:49 pm »
... 10 дом - Водолей,управител на 10 дом в 8-ми(козирог),също така Сатурн... е в 10 дом,за какво иде реч ? ::)

Силен Сатурн имаш около МС? А какви са най-точните му мажорни аспекти? С Меркурий, Слънцето...?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #20 -: Юни 10, 2014, 11:47:27 pm »
Ето натала.... :)

Според мен с толкова силен Сатурн няма да си по разнопосочните и половинчати неща в професията. Не виждам тенденция за разпиляване и експерименти, по-скоро за теб ще е важно по-отрано да си наясно с "посоката" и "целите", за да си спестиш съмнения в правилността на направения избор впоследствие.

Най-точен а аспектът на Сатурн със Слънцето, квадрат - той може да бъде използван и в градивна насока, себеутвърждаваща, но първо със себе си трябва да се "разбереш" - на какво поприще искаш да се изявяваш и какво най ти приляга, какво те кара да се чувстваш специален и полезен - и върху това да се концентрираш.  :)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #21 -: Юни 10, 2014, 11:59:19 pm »
Ето натала.... :)
:-\

сега си обяснявам фиксацията ти в темите за любовта, изневярата, лъжата и т.н. Ще ти мине, като я заместиш с фиксация в успеха, властта, парите и подобни от тоя ред
« Последна редакция: Юни 11, 2014, 12:01:13 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #22 -: Юни 11, 2014, 12:06:32 am »
ама при всички случаи е добре да избягваш вмниачаването  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #23 -: Юни 11, 2014, 12:14:40 am »
а, сега се сетих за един юпитер в осми - за което си говорехме с Дракониада

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #24 -: Юни 11, 2014, 09:23:01 am »
Да, нещо такова
Защото когато у-те са силни, и малкото си пръстче да мръднат, всички го виждат и им пляскат, а когато не-трябва планини да вдигнат, че дано някой забележи

А защо според теб ,хората,които знаят тази подробност,отказват да забележат ,тези същите с "планините" ?!?
Хората/обществото  не искат да видят амбициите им и резултатът от тях или по-скоро амбицията на същите не е подкрепена от действителни възможности ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #25 -: Юни 11, 2014, 09:34:16 am »
Все едно да ме питаш каква е разликата м/у красив човек и такъв с харизма
Не ти ли се е случвало да си говорите с някой нещо, ти да не обърнеш внимание, обаче ако същото нещо ти го каже трети човек, изведнъж да получиш прозрение и да решиш, че е много важно?
Например при амбициозните може шефът им да е бон-виван и да обича лежерни хора, да не му харесва някой натегнат, в този смисъл добрите аспекти осигуряват правилния шеф-например

Happy58

  • Гост
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #26 -: Юни 11, 2014, 09:34:39 am »
При мен на 10 дом е риби, но закача само 2 градуса, и след това Овен е интерсептиран в дома. Имате ли мнение, как би трябвало да се отразява това?

Марс и Нептун са в квадратура, а Марс и Юпитер нямат аспект.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #27 -: Юни 11, 2014, 09:36:14 am »
А юпитер с кой има твърди аспекти?

Happy58

  • Гост
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #28 -: Юни 11, 2014, 09:40:25 am »
А юпитер с кой има твърди аспекти?

С У1 и се намира в 1 дом. Но на мен ми е по-интересен другия аспект - Марс и Нептун - като двата У10

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #29 -: Юни 11, 2014, 09:42:17 am »
С У1 и се намира в 1 дом. Но на мен ми е по-интересен другия аспект - Марс и Нептун - като двата У10

Всяко нещо си има двойно потвърждение (поне), в случая юпитер и у1 ще ти подскажат за опозицията марс-нептун