Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 272216 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1695 -: Декември 05, 2017, 02:24:14 pm »
Рени, това беше самоирония. Винаги съм залагала повече на външния вид, а пък вкъщи може да е пълен батак. Сега съм с друга нагласа – искам да хармонизирам вътрешното пространство, да ми е уютно, светло и чисто. И лично за себе си смятам, че тази промяна е за добро.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1696 -: Декември 05, 2017, 02:30:03 pm »
Лили, разбрах, но нали и други  четат. Твоя АСЦ попада в моя 12-ти дом.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1881
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1697 -: Декември 05, 2017, 06:08:30 pm »
Преди малко ми звъняха някакви да ми предлагат "кредитна бяла карта" ::)

Много нагли и нахални. Изискват човек да им дава лично инфо - доход, адрес и т.н. Отказах им, но ми беше интересно да разбера откъде ми имат телефонния номер, а те - генерирали се автоматично от интернет. А нали уж личната информация от онлайн сайтовете не се предоставя на трети лица?! Човек като се гмурне в мрежата и няма нищо скрито, май, май. Никой не признава, че искам да съм инкогнито :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1698 -: Декември 05, 2017, 06:17:41 pm »
А тия безбройни спамове и реклами как идват в пощите ни? За никоя от тях не сме се абонирали и малко от тях случайно сме "закачили" някъде, посочвайки личните си данни. Има такава практика – да се продават клиентски бази данни и имейл адреси. Навремето работех за кратко в една адвокатска кантора, собственикът искаше да си разшири клиентелата. И някакви онлайн "предприемачи" му бяха оферирали да закупи от тях голяма база данни от Търговския регистър, от желаната таргет група. Затова нищо не ме учудва вече. Все някъде си оставяме личните данни и някои по-предприемчиви и съобразителни от нас успяват да правят пари от въздуха – от безплатно предоставена информация, която уж би следвало да бъде анонимна. Така както се цъкат парички от трафик, от брой посещения, кликания.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1699 -: Декември 05, 2017, 06:40:48 pm »
Венера и Меркурий ще се срещнат на 15.12., малко след долния съвпад Слънце/Мерк ?
Стар посочи като акцент взаимоотношения :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1700 -: Декември 05, 2017, 09:57:42 pm »
При мен Венера и Меркурий вече се срещнаха  :012: с обща клизма и много мъка ,красивият ми ум  вече пише от собственочръно инсталираният си нов коралово червен лаптоп. Амин ,успях  ;D Откакто се подвизавам в църковното училище ,явно стават чудеса  ;D сега имам задача по настоящето ретро да вляза в час с този ужасен нов уиндоус и да инсталирам много и вече по-нови версии на разни програми-демек и там ще трябва да се понауча отново.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1701 -: Декември 06, 2017, 08:55:16 am »
на ретро мерк се продават всичко застояло,непотребно за теб,за други желано,
досега два телефона,получиха нови собственици из страната
 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1702 -: Декември 06, 2017, 09:54:48 am »
Моята злополучна будична ваза, която вече се превърна във фикс идея, я няма и на трето място. Отказвам се.
Но пък етажерката, за която поръчвам всички тия аксесоари, пристига в петък. Изненадаха ме с обаждане за по-ранна доставка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1703 -: Декември 06, 2017, 10:41:27 am »
Пусни картинка на тая ваза, че вече и на мен ми влезе в главата. А аз имам пратка, която бях отписала, защото 2 седмици никой не ме потърси и отговори на запитванията относно поръчката и вчера мислех възмутена да звънна и им кажа, че така губят клиенти и прочия да ги избълвам ,а те сами се обадиха, че ми пращат нещата, защото са чакали да ги изработят.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1704 -: Декември 06, 2017, 11:03:45 am »
Не е някакъв скъп уникат, но наистина са се изчерпали наличностите навсякъде. А единият магазин се оказа, че зарежда всички останали в България. И ми казаха, че повече вероятно нямало да се внася този артикул. Днес чакам 3-4 куриерски доставки, от различни места – София, Пловдив, Сандански, Варна. Побърках се с това обзавеждане.  :012:

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1705 -: Декември 06, 2017, 11:06:55 am »
Amazon, ebay - имаш още възможности :012:

За мойта кухня и аз писах на официалния вносител...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1706 -: Декември 06, 2017, 11:46:03 am »
Колко тежи тази ваза гипсова ли е дървена с позлата или нещо с мед  ? ps.Пуснах търсене по картинка и излиза в много сайтове български ама не разбрах какъв е този аджеба Високачествен  :017: материял..
« Последна редакция: Декември 06, 2017, 11:51:32 am от Ребека »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1707 -: Декември 06, 2017, 12:16:31 pm »
Доколкото разбрах, е направена от полирезин - изкуствена имитация на камък. Доста сувенири се произвеждат от тоя материал. Не е нещо скъпо, просто ми допадна дизайнът. Евтино, но изглежда стилно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1708 -: Декември 06, 2017, 12:30:02 pm »
Полирезинът е синтетичния еквивалент на смолата. Имам бижута от такъв материал - много добре изглеждат наистина.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1709 -: Декември 06, 2017, 12:31:37 pm »
^Подобни има в индийските магазини, макар че са ми казвали, че във Варна няма такива.

по темата: чаках пощенски запис месец и малко, още го няма, отписах го. бележки от пощата се появяват близо месец след датата на получаването им, не знам какво удоволствие доставя на някого да краде чужда поща.
но път писателският ми блокаж изчезна като на магия при обръщането и сега се плицикам във въображението си:Д