Автор Тема: Забавни тайни във Форума  (Прочетена 46192 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Забавни тайни във Форума
« Отговор #240 -: Ноември 15, 2015, 01:38:54 pm »
Това вече се нарича егоизъм.

Колко от местните са съпреживявали и са били загрижени за войната и убийствата в Украйна? Не се сещам за нищо по-различно, освен да се плюе политиката на путинска Русия. Колко коментари съм изчела - интересуват ги повече политическите ходове, а не смъртта на невинни хора.

Най-добрата ми приятелка живее в Донбаски регион, на 100 км от Донецк. При тях е спокойно, не се водят военни действия, но в един момент всичко би могло да се промени, да се разпростре и към тях. Много пъти сме говорили с нея на тази тема - тя съпреживява, натоварва се емоционално като разбере за някоя поредна смърт /в други населени места/, но битът и рутината не се променят, живеят сякаш нищо не се случва.


Лили, аз просто констатирам. Не мисля така, просто изказах моите лични наблюдения. Мен ме инетересуват глобалните процеси, въпреки, че в момента се грижа за собственото си оцеляване. И съпреживявам чужди проблеми, въпреки че имам достатъчно свои. Като хора, населяващи един общ дом (тази планета), з амен е нормално всеки да се инетерсува от глобалните процеси, защото тези процеси формират нашите лични процеси, а не обратното. Само че повечето хора действат точно наобратно.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Забавни тайни във Форума
« Отговор #241 -: Ноември 15, 2015, 01:41:13 pm »
Мен, например, Мунданната астрология не ме интересува, нямам никакво желание да я изучавам и практикувам. Но Наталната ми е голяма страст - да видиш какъв човек стои пред тебе, да му разкриеш потенциала, да го насочиш там, където би имал максимален успех, където би се чувствал удовлетворен и реализиран.

Не бих станала политик, социолог, но бих могла да бъда социален работник, консултант - мен ме интересува съдбата на конкретния човек, да може да му се помогне, а на толкова съдбата на тълпата. Бих станала и психолог - тук в БГ има много хляб за тази професия  :012:, но още не са свикнали да търсят такива услуги.
« Последна редакция: Ноември 15, 2015, 01:47:07 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Забавни тайни във Форума
« Отговор #242 -: Ноември 15, 2015, 01:44:41 pm »
Драки, да не бройкаш Алексей заради троновия Марс в Овен? Плюс Венера в Телец, Юпитер в Риби — харабия човек, само пусти Плутон много методичен става в Дева, организиран такъв, и Нептун в Скорпион вече го прави подозрителен за мен :)
« Последна редакция: Ноември 15, 2015, 01:49:00 pm от Reptil »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Забавни тайни във Форума
« Отговор #243 -: Ноември 15, 2015, 01:49:36 pm »
От мързел. Оправих го.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Забавни тайни във Форума
« Отговор #244 -: Ноември 15, 2015, 02:41:25 pm »
Непознаването на Мунданна астрология не ми пречи точно да разчитам наталните карти.  :)

Но познаването на глобалните тенденции и процеси определено е голям плюс, да.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Забавни тайни във Форума
« Отговор #245 -: Ноември 15, 2015, 02:44:02 pm »
Мен, например, Мунданната астрология не ме интересува, нямам никакво желание да я изучавам и практикувам. Но Наталната ми е голяма страст - да видиш какъв човек стои пред тебе, да му разкриеш потенциала, да го насочиш там, където би имал максимален успех, където би се чувствал удовлетворен и реализиран.

Не бих станала политик, социолог, но бих могла да бъда социален работник, консултант - мен ме интересува съдбата на конкретния човек, да може да му се помогне, а на толкова съдбата на тълпата. Бих станала и психолог - тук в БГ има много хляб за тази професия  :012:, но още не са свикнали да търсят такива услуги.

Нямаш сигурно никакъв акцент на уран и водолей?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Забавни тайни във Форума
« Отговор #246 -: Ноември 15, 2015, 02:48:24 pm »
Нямаш сигурно никакъв акцент на уран и водолей?

Имам силен уранов акцент /не водолейски/. Но плутоновият акцент явно е по-силно изразен - не харесвам стадото, стадния инстинкт, първосигналните реакции на тълпата - образно казано - като глутница кучета.  :)

Иначе за глобалния мир, за благоденствието на всички народи съм загрижена и аз, просто не бия тъпан и не го оповестявам публично, не надувам свирката.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Забавни тайни във Форума
« Отговор #247 -: Ноември 15, 2015, 03:11:38 pm »
Аз съм от хората, които не се връщат там, откъдето са ги освободили. Насочвам се към търсене на по-качествена компания/социална група.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Забавни тайни във Форума
« Отговор #248 -: Ноември 15, 2015, 03:25:23 pm »
Весо, не страдам за загиналите. Не съм парижанка тези дни.  Леко ядосана съм, но не и изпълнена със състрадание. Впрочем, опитвам се да изкореня, от себе си, това чувство- пречи ми.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Забавни тайни във Форума
« Отговор #249 -: Ноември 15, 2015, 03:31:01 pm »
Не спирам да си задавам въпроси защо трябва да има такова неравенство в света, защо толкова несправедливост, насилие, глад, смърт... Но няма да ходя да паля свещи и да роня сълзи върху чужди гробове.

За мен е в пъти по-важно да подам ръка на ближния в тежък за него момент, а не демонстративно да роня сълзи из социалните мрежи за стотици загинали. Съжалявам, че това се случва. Но нищо не мога да променя.

Ако някой се чувства по-висок, вземайки активно участие в подобен вид дискусии, негов избор е това.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Забавни тайни във Форума
« Отговор #250 -: Ноември 15, 2015, 05:37:07 pm »
Лили, имаше паднал/свален руски пътнически самолет, но светът не беше Москва/Русия. Атентат и в Истанбул имаше наскоро. Та...така.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Забавни тайни във Форума
« Отговор #251 -: Ноември 15, 2015, 05:48:00 pm »
Да ви кажа, нито се засягам, нито се впечатлявам. Но обичам да изтъквам двойните стандарти. Те са очевидни, но на някои им е удобно да си затварят очите.

Над Източна Украйна нали имаше свален чужд самолет, целият свят се надигна. Още се сещам за полемиките в тукашните медии и за коментарите към тях. Бог да ги прости невинно загиналите.

Такава омраза се изливаше, пък после се чудят защо живеят в каца с фекалии.  :)
« Последна редакция: Ноември 15, 2015, 05:52:11 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Забавни тайни във Форума
« Отговор #252 -: Ноември 15, 2015, 05:51:19 pm »
Чии двойни стандарти?
Лицемерието е човешка черта, не българска
Ей за тия някой знае ли
http://www.antoinespeaks.blogspot.co.uk/2015/04/most-people-wont-share-this-because.html?m=1

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Забавни тайни във Форума
« Отговор #253 -: Ноември 15, 2015, 05:54:06 pm »
Рару, аз не чета международни новини, само малоумните местни медии. Докато си пия кафето сутрин/по обед, зареждам сайта с пощата и цъкам върху новините на деня. Затова ми е направило толкова неприятно впечатление, до степен на погнуса.

Ако чета международни, навярно ще е същото.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Забавни тайни във Форума
« Отговор #254 -: Ноември 15, 2015, 06:26:33 pm »
През последните години съм установил за себе си, че повече страдам, когато разбера за някое животинче, което е пострадало/преживяло някакъв инцидент, отколкото за човек (изключвам децата, може би само тогава ми е било мъчно). Не знам доколко е хубаво и нормално това, ако въобще може да се говори за някаква нормалност в този свят.