Автор Тема: Краят и началото  (Прочетена 28544 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #75 -: Януари 18, 2015, 12:54:22 pm »
Да добавя, че в гореописания случай имаше съвпад Луна/Сатурн на МС и Сатурн в квадрат към първодомно Слънце. Две ъглови светила, ранени от Сатурн - накъде повече драма.

Няма смисъл от показни самоубийства. Най-голямото наказание е детето да помни майка си с лошо, след като вече си е отишла. И за двете страни е наказание - и за майката, и за детето.
« Последна редакция: Януари 18, 2015, 12:56:58 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #76 -: Януари 18, 2015, 01:16:16 pm »
Голяма гнус!Това граничи с най-долен психо терор!

Споделеното е само една малка част, това е върхът на айсберга. Има и много други неща, които изобщо не ми се коментират. Интересното е, че пред очите си имам и съвсем друг, изцяло положителен пример - нейната сестра. Две сестри с малка разлика във възрастта, израснали и възпитавани в едно семейство, а колко са различни...  :017:

Но сега си давам сметка, че тази негативна опитност ми е навлякла други проблеми /проективни/ - постоянно, където и да ида, се сблъсквам с жени, създаващи проблеми. И сякаш са въплъщение на всички онези качества, които не понасям.

« Последна редакция: Януари 18, 2015, 01:19:30 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #77 -: Януари 18, 2015, 01:34:06 pm »
За радост истински самоубийци не познавам, няма такива хора в обкръжението ми.

Но да живееш с деструктивен човек също е много тежко изпитание - те се "самоубиват" цял живот, създавайки глупост след глупост, не поемайки никаква отговорност за последиците.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #78 -: Януари 18, 2015, 01:34:52 pm »
Дракониада, достойният успя ли?

Лили, докато не намериш сили да простиш и да забравиш, наистина може все на такива жени да ти върви, като почнем от колежките и стигнем до фризьорката и лелката в градския транспорт
Не казвам, че е лесно, и аз трудно мога да простя някои неща.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #79 -: Януари 18, 2015, 02:02:53 pm »
Понякога е нужно да простиш, независимо от това дали въпросният човек заслужава прошка или не. Прощаваш, за да се освободиш от ненужен товар, прощаваш в името на своето по-добро бъдеще, за да можеш да продължиш напред... Вероятно някому ще му прозвучи грубо, но е факт, че има много безхаберни хора, които не мислят за нищо друго, освен за това как да угодят на своя г-з.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #80 -: Януари 18, 2015, 02:25:18 pm »
Хубаво е човек да се учи да разтваря пръсти и да остава хора, ситуации, моменти да изтичат между тях.
Не всичко може да стискаме. И не е здравословно.

Лили, много си се наслоила с болка. Пусни я да изтече.  :58: :-* :58:
Акцент на темата е друг. Но и ти имаш нужда от своя Хирон. Вече те е отровил. Позволи и да те излекува.  :-*
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #81 -: Януари 18, 2015, 03:01:58 pm »
Emma, транзитната нодална ос вече направи ли съвпад със стелиума ти във Везни или сега предстои, заедно със Слънчевото и Лунно затъмнение през пролетта?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #82 -: Януари 18, 2015, 03:19:34 pm »
Точно риби депресирани познавам много, някои дори са били на лечение...
И точно нито една дева или телец не знам да са ползвали някога услугите на подобен род специалисти, на диетолог и кардиолог- да, но на психолог и психиатър никогаш  :) :)

Аз знам- ползват.
Дева-Риби
Телец-Скорпион.
Първите, първо ползват "Направи си сам ( Ангелски прах )"  и след това групова терапия " Не сте сами, Бог е с Вас ". Вторите пък, първо ползват "Чичко Джак (Даниълс) " и след това "Чичко Зигмунд(Фройд)", разбира се, ако с първият не са вече приятели от детинство.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #83 -: Януари 18, 2015, 03:42:05 pm »
Няма депресиращо Слънце,   било то Риби, Дева,Скорпион, най-важното, в  наталната карта, всичко онова, от което се нуждаем за да БЪДЕМ! - Всичко под, около, зад, пред него може да си позволи да носи депресия под различна форма.Има "депресивни" Луни, "депресивни" Марсове, но Слънце-не.

Аз съм Слънчеви Риби, със  Луна в Овен съвпад Сатурн-родена с депресивно- емоционална природа или с индикации за маниакално-депресивна психоза  :012:. Как същата се проявява ? - Със свръхкомпенсация в посока Сатурн и като отражение на фалшива независимост. Прекалена енергичност, реакции със завишени жизненост, настроение, активност, с които Слънцето няма нужната "ДА БЪДА " такава и съответно люспестата премяна на Златната рибка, започва да ръждясва-ето ти депресия.В момента, в който се сетя, че съм и трябва да БЪДА Слънчевият си знак -Риби, обстановката се променя и жизнените ми сили се възстановяват, до следващата огнена самонадеяност.Това един от примерите за депресия, по Луна/Сатурн.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #84 -: Януари 18, 2015, 04:33:54 pm »
Рени, нодалната ос направи вече 3 съвпада с планети от стелиума ми. Още с влизането си във Везни мина през Плутон, след това Сатурн, а съвсем скоро и Слънце.

Предстои съвпад с Венера. В началото на Везни и с Меркурий.

Вече изкарах няколко затъмнения по оста Овен/Везни.

15 април 2014 - лунно затъмнение на 26 градуса във Везни беше в съвпад със Сатурн и Плутон, упр на 12 и 9/10 дом. Сатурн ми е на 25 градуса, Плутон на 27.

8 октомври 2014 - лунно затъмнение на 16 градуса в Овен беше в опозиция със Слънцето и Венерата ми, упр на 7 и 3/4/8 дом. Слънцето ми е на 18 градуса, а Венерата на 12 градуса.

Затъмненията през 2015 година пак ще ме засегнат.
4 април 2015 - лунно затъмнение на 15 градуса във Везни, ще ми съвпада със стелиума.
28 септември 2015 - лунно затъмнение на 5 градуса в Овен. Ще е в опозиция с Меркурия ми, упр на 5, 8, съупр на 4 дом.

Нодалната ос си минава, събития си има, промени си има. След 5 градуса ще направи квадрат с наталната нодална ос.


Уране, водолейските мами сте особен вид, вашето майчинство е различно. А моята мама беше с двете светила във Водолей и Уран в 1 дом.
С моята мама беше трудно. Но събитията всичко изличиха. Сега имам друга настройка към нея и случвалото се между нас. Даже ми е некомфортно да си припомням трудните отношения, не искам да акцентирам върху поведението й. Тя също очакваше някой да оправи положението й, някак да се случи без намесата й. И имаше добри манипулативни способности.
Понякога виждам част от качестваха й в себе си. Което ме плаши и кара да се тласкам силно в други посоки, защото видях този пример до какво доведе. Трупането на гняв, на негативни емоции - всичко това води до болести. Знаем, че тялото се разболява от душата... Понякога си мисля, че тя неволно/несъзнателно е тръгнала по този път, за да може аз да се тласкам в нея и да бягам от всичко, което ми е заложено в картата като негативи. За да помогне на душичката ми да е по-светла. Ето така бих описала водолейското майчинство. Много по-глобално, не така лично, а мащабно. Да, емоции липсваха през по-голямата част от времето. Нямаше вода... Но и аз нямам такава в хороскопа си. Водолейската любов е различна, водолеите са човеколюбиви. Както на Рибките, така и на Водолеите им е даден шанс да обичат божествено. Но това се постига след преминаване през личния ад на всеки. Не е вселенски подарък.

Писах, пък изтрих.  :) Понякога родители правят жертви, често и без те да го усещат. Жертват добрите отношения с детето. За да изградят характер като канара. Понякога това е... единствен начин.
С майка ми имахме съвпад на Марсовете. А при нея Марс беше в съвпад с нодалната ос. Орбис на съвпада с Марсовете ни е 3 градуса. Но орбис на съвпада на Слв-то й с мой Марс е няколко минутки.  :72: И при двете нодалната ос е в 5/11 дом. Осмодомни Слънца, седмодомни Луни(в опозиция са Луните ни).
Няма нищо случайно. С времето още неща ще изникват като послание от отношенията ни. Има и негативи. Но с тях ще си се боря сама, посредством моите си уроци.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #85 -: Януари 18, 2015, 04:44:54 pm »


Писах, пък изтрих.  :) Понякога родители правят жертви, често и без те да го усещат. Жертват добрите отношения с детето. За да изградят характер като канара. Понякога това е... единствен начин.

Няма нищо случайно. С времето още неща ще изникват като послание от отношенията ни. Има и негативи. Но с тях ще си се боря сама, посредством моите си уроци.

С две ръце съм зад това. Постъпвам точно по този начин, съзнавайки всички
последици за себе си. Знам, че след време ще ме разберат.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #86 -: Януари 18, 2015, 04:52:30 pm »
Лили, погледни себе си- откровено, със същия критичен поглед, и виж, дали не следваш майчиния си модел, но в по- йезуитски формат. :) Много по- префинено  манипулативна, изискваща, вменяваща чувство на вина. Казвам го съвсем добронамерено.

Да ти кажа, от никой не изисквам, научила съм се сама да се спасявам. Но би ми било интересно да се самонаблюдавам, ако и когато заживея с партньор на семейни начала. В интимните си връзки не съм била изискващата/манипулираща страна, по-скоро излишно либерална, затова така са завършили всичките. Когато нищо не изискваш, отсрещният си мисли, че и с малко или с никакви усилия ще мине номерът.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #87 -: Януари 18, 2015, 05:12:17 pm »
Да, Уране. Аз знам интуитивно, че ти си от тези мами.  :38:

Тук има един особен момент.
Някои хора са благословени. И рано се осъзнават за тези жертви. Тези деца приемат по-леко отношенията с родителите. Те са благословени.
Други хора осъзнават всичко, когато е много късно. Както аз. Хванах последен влак, който все пак благоволи малко да ме изчака, за да се светна за същността на ситуацията. За мен и другите като мен остава онзи вкус в устата - ако бях се сетила по-рано, ако бях направила друго... Дали щеше да е различно? Една особена вина за късогледството и самонавиването.
Ако мисля логично и трезво, ще знам, че едва ли щеше да е много по-различно в отношенията с мама, прекалено сме уранясали и плутонясали, два силни характера. Щеше да е различно вътре в мен, как аз го изживявам. И нямаше чак толкова да съм ранена, за да ми се налага толкова да прощавам и страдам в последните й дни.
А трети никога не дозряват до момента на прошката и осъзнаването, че са такива личност благодарение на обстоятелствата и хората. И не е от значение дали са те оформяли със шкурка или са те били с чук. Оформя ни доброто и лошото, не само едното.
При тях винаги ще горчи и ще има стаена болка.

Познавам и други Водолейковци, които често жертват нещо от себе си. Като цяло тежестта на Водолейковците е свързана с бягството от личното, гоненето на онова божественото. Често/винаги за лична сметка, което оставя едно усещане за неудовлетвореност в земните дни, ежедневните събития. Водолейковците не са по-малки 'жертви' от Рибите. Но тяхната жертва не ги тласка на дъното на 12 дом, а ги праща в Космоса на 11 дом. Заради това страданието им е различно, депресията им е различна. Носи друг вкус.

Повечето ми познати с ураничен или водолейски акцент нещо жертват... в името на другите.
И аз не правя изключения. Не се оплаквам. Малко садо-мазо се получава. Болката ранява и дава удоволствие. :)
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #88 -: Януари 18, 2015, 05:29:34 pm »
Нека не забравяме, че всяко случващо ни се лошо нещо е за това, за да ни направи по-добри!
Ако се съпротивяваме на лошото, така само го усилваме. Ако го приемем, може изобщо да не го почувстваме.
Когато ни е тежко трябва да мислим за това, че и утре е ден, и утре Слънцето ще изгрее, да си спомним, че вече много пъти ситуацията ни се е струвала безнадеждна, но винаги се е намирал изход – има изход и сега!
Трябва да мислим за мига след като бурята отшуми. Защото такъв миг задължително ще има – винаги има!
На нас ни се случват толкова неприятности, колкото е по силите ни да издържим!
Големите неприятности показват големи възможности!

както казва Скарлет О'Хара- "И утре е ден"  :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #89 -: Януари 18, 2015, 05:53:57 pm »
Познавам самоубийца, успя на 3-ия  опит, първите опити я срещаха хора и я завръщаха. Тя си го беше РЕШИЛА но мисля, че я точеха от нисшия астрал. Родена е на високосния ден-29 февруари, риба с луна в козирог. Беше дълголетница, на 85 г , с излекуван рак и мастеректомия, но живя 40 години след това-здрава. Духът й беше силен, но песимизмът, страховете, неотстъпчивостта в моделите на мислене не мръднаха на йота през годините.. Много почтена и честна, и в същото време -тих душевадец за близките се. Зет й също се самоуби. Тя-на коланче на балконската врата, баба на приятели е, и ни извикаха да сме там докато дойде съдебния лекар, понеже , абе-внучка й щеше да ражда всеки момент. И Има и още, ама е, ай стига толкова. Мисля, че на тази жена някой нещо й шепнеше в главата, макар да беше  психически здрава.
« Последна редакция: Януари 18, 2015, 06:02:56 pm от enigma »