Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 100361 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #945 -: Септември 05, 2023, 02:28:30 pm »
По темата на хорара, който пуснах има пълно информационно затъмнение. Четох разни онлайн философи,че е фейк нюз,постановка и тнт. глупости.Беше отразено от нац. медия, но е факт,че цари пълна дезинформация и няма нито дума.Като че цялата тази ситуация на покриване,измама,мъгла е отразена и в хорара.Та кво беше това нещо, може и да се изясни по-късно.
Вече има информация: https://telegraph.bg/bulgaria/novini/shtastliva-razvryzka-nameriha-izcheznalata-v-turciia-elena-i-dvete-j-deca.-okazaha-se-na-teritoriiata-na-druga-strana-388597

И моите коментари по хорара:
Като назована по име, изчезналата я гледам по 7д., представена от Юпитер в неин 6д. Луната У9 е извършила съвпад с ретро Сатурн У3 в 4д. за нея - дали пък не се е върнала в своята родина, ако е взела с нея документите на децата, значи е забегнала.

В карти за изгубени вещи се гледа последния съвпад на Луната, показва кой е държал предмета за последно. Тук Луната е извършила съвпад със Сатурн – У3, У4 за жената, представена от 7д. , а Луната е неин У9 – неин брат. баща, някой от фамилията, тя сама няма да тръгне да бяга, а за отвличане - не са милиардери, че да ги отвлича някой, за органи има толкова бежанци, които никой няма да потърси, ако изчезнат. А последен аспект на Луната е хармоничен – секстил с Плутон, който управлява заключен знак в неин 12д. – все ще се разбере накрая тайната къде се е покрила



akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #946 -: Септември 05, 2023, 02:49:18 pm »
По ретроградие давам двугодишна ОВ на изключително точен прочит на мой хорар от страна на Романтика, прилагам скрийншот, защото предишната тема за Общи хорари е вече заключена, но там на стр 541 се е случило следното: попитах дали вече бившият ми шеф ще бъде сменен и това се случи в рамките на хорара от човек, който е стар кадър на фирмата и 7 години липсваше. Не знам как Романтика е видяла връщането на призрака, което тогава ми се струваше твърде невероятно.
Намерих въпроса в заключената стара тема, че ми беше любопитно какво сме писали, а се оказа, че само романтика ти е отговорила, останалите сме се заели с въпроса на Рени за откраднатия телефон на съседката, зададен непосредствено след твоя.
МС в последен градус показва скорошна промяна,  Меркурий У10 ретро връщане назад, естественият У10 Сатурн също е ретро, Луната в 8д с последен аспект секстил с Марс У3, У8 в 10д.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Общи хорари
« Отговор #947 -: Септември 05, 2023, 03:28:32 pm »
По моя хорар,живи са , в страна извън Турция, все още без подробности.Майката е имала документи и е духнала.Явно и по първи и по 7 дом става.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Общи хорари
« Отговор #948 -: Септември 06, 2023, 10:28:00 am »
Ще настъпи ли мир в Украйна до края на годината?
<Или с други думи ще свърши ли войната или ще приключат ли военните действия?>.

В случая Марс ли се гледа като сигнификатор или може би У1?
До края на коя година, че не е уточнено във въпроса? Ако е до края на тази година, това на практика, а и на теория, няма как да се случи.

Акрукс, въпросът ми е поставен чисто астрологически.
Пояснявам - "годината" в български език се използва като заместител на "тази година".

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #949 -: Септември 06, 2023, 02:53:37 pm »
Ще настъпи ли мир в Украйна до края на годината?
<Или с други думи ще свърши ли войната или ще приключат ли военните действия?>.

В случая Марс ли се гледа като сигнификатор или може би У1?
До края на коя година, че не е уточнено във въпроса? Ако е до края на тази година, това на практика, а и на теория, няма как да се случи.

Акрукс, въпросът ми е поставен чисто астрологически.
Пояснявам - "годината" в български език се използва като заместител на "тази година".
Не го знаех този "заместител", а чисто астрологически е добре да се уточняват тези детайли при задаване на въпроса. А отговорът ми на въпроса съм го написала – няма как да се случи!
Марс - армия, битки, войни, силови структури, спорт, спортисти, спортни състезания, победителите, стремежът към победа, машини, двигатели, оръжие, техника.
Мирът е по Венера – мир, договори, споразумения.

Луната, като основен сигнификатор на въпроса е в миролюбивите Риби, предстои да извърши съвпад с Нептун и последен аспект хармоничен секстил с Плутон, но и двете планети са ретроградни, Венера У1 също, а това предполага забавяне, проточване на нещата, макар Плутон да е на кардинална ос. Който е нахлул в чужда територия да се оттегли и освободи територията от присъствието на военните си части, и ще настане мир. Но не иска, защото знае какво го чака – Хага, репарации и позорното петно, което лепна на страната си, както навремето оня с мустачките на немците.
« Последна редакция: Септември 06, 2023, 03:13:48 pm от akruks »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2099
Re: Общи хорари
« Отговор #950 -: Септември 08, 2023, 10:34:04 pm »
Ще успее ли шефката да наложи замисленото?
За да спести пари и да компенсира голямата заплата на колега пенсионер и да съкрати щат, на мен и колегата “ дарява” по пет часа , които уж но вмъква в норматива вместо други, но ще си ги караме всичките без да ги плати.
Оказа се, че е взела идеята от нейна позната и не е законово нарушение по принцип.
И втори подвъпрос - Ще започна ли работа другаде?- пак по тази карта.
И окончателна обратна връзка- шефката успя да наложи замисленото от нея, защото положението с бюджета е критично, училищният статут променя поради липса на достатъчен брой ученици и бюджетът е орязан на макс. Още не се знае нищо, остават броени дни до 15- ти, а всичко е почнато и недовършено поради липса на яснота и пари.
Аз съм с нова работа, вчера преживях голям скандал за това, че съм дръзнала да си търся правата, половината колеги скочиха срещу мен, тръгнах си с рев и си подадох документите в друго училище, в последния възможен ден. Одобрена съм и днес подписах заявление за напускане.
Толкова бързо се случи всичко, че още ми е като в мъгла, но не ми е възможно да остана там сред сърдити физиономии, а шефката щеше да ме съсипе заради нанесеното петно по репутацията ѝ.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1881
Re: Общи хорари
« Отговор #951 -: Септември 09, 2023, 12:57:40 am »
Дай Боже да ти е на късмет новата работа, Корея!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #952 -: Септември 09, 2023, 12:11:01 pm »
Ще успее ли шефката да наложи замисленото?

И втори подвъпрос - Ще започна ли работа другаде?- пак по тази карта.
И окончателна обратна връзка- шефката успя да наложи замисленото от нея, защото положението с бюджета е критично, училищният статут променя поради липса на достатъчен брой ученици и бюджетът е орязан на макс. Още не се знае нищо, остават броени дни до 15- ти, а всичко е почнато и недовършено поради липса на яснота и пари.
Аз съм с нова работа, вчера преживях голям скандал за това, че съм дръзнала да си търся правата, половината колеги скочиха срещу мен, тръгнах си с рев и си подадох документите в друго училище, в последния възможен ден. Одобрена съм и днес подписах заявление за напускане.
Толкова бързо се случи всичко, че още ми е като в мъгла, но не ми е възможно да остана там сред сърдити физиономии, а шефката щеше да ме съсипе заради нанесеното петно по репутацията ѝ.
Да не си в онова училище, където починалата ученичка я водят още в клас и получава оценки?  :o
Има нещо сбъркано в цялата система, моя съученичка (начална учителка) беше напуснала официално работата, като замина при мъжа си в чужбина. След време, съвсем случайно, докато е била в България да оправя разни документи, разбира, че директорката на училището, заедно със счетоводителката, още я водят във ведомостите и получават нейната заплата, тогава от общинския бюджет, сега не знам как се издържат училища и заплатите на учителите. Стигна се до съд, но после се потулиха нещата.
По твоята карта – у-л на новата работа ретро Меркурий в сходящ квадрат с Луната, нещата няма да се развият бързо и безпроблемно, Меркурий У11 се движи назад в 10д. , който е 12д на новата работа – там също има скрити неща и неуредици по темите, свързани с Меркурий – начално образование, документация, договори...
 Луната с последен аспект квадрат с Марс У1, У6 на К11 – свързана си с настоящата работа, подала си оставка, но дали ще я приемат и те освободят, и по кой член? Луната е у-л на производен 4д от 6д – краят на настоящата работа. Като крайният резултат няма да те удовлетворява – последен аспект на Луната негативен.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2099
Re: Общи хорари
« Отговор #953 -: Септември 09, 2023, 03:35:53 pm »
Акрукс, благодаря и на теб!
Новият трудов договор ще подпиша на 14, няма как да избегна ретро Мерк.
Точно преди 13 години на днешна дата подписах договор пак там и едва издържах две години, но бях на друга позиция , сега ще работя с моята приятелка с един клас.
Не очаквам да е розово, но единодушно са ме избрали, значи са останали с добри впечатления от мен и работата ми.
Иначе приключих на старото място по взаимно съгласие, опитва се да ми прави номерца, като това да ме кара да изляза оставащите дни в отпуск, за да не подпиша споразумение за новите заплати, но имам толкова много добри хора около мен, които ме съветва и предупреждават какво да правя или не.
Тя има цел да оглави елитно пловдивско училище и няма да рискува да ѝ създам неприятности. Разбра, че не може да се гъбарка с мен .
Не съм в онова школо, за което питаш.
« Последна редакция: Септември 09, 2023, 03:37:32 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7398
Re: Общи хорари
« Отговор #954 -: Септември 11, 2023, 02:44:12 pm »
Ще успее ли шефката да наложи замисленото?
За да спести пари и да компенсира голямата заплата на колега пенсионер и да съкрати щат, на мен и колегата “ дарява” по пет часа , които уж но вмъква в норматива вместо други, но ще си ги караме всичките без да ги плати.
Оказа се, че е взела идеята от нейна позната и не е законово нарушение по принцип.
И втори подвъпрос - Ще започна ли работа другаде?- пак по тази карта.
Корея,шефката разглеждам по 10ти дом,знак лъв,но Слънцето вече е направило ингрес в дева ,ъглово е.Да.Луната е в тригон с Венера ,която е упр.на 3ти и 10 ти домове за шефката.Отново Да.Но,мисля ,че ще е временно.Слънцето е сх.опозиция със Сатурн.Шефката ще се конфрунтира с колеги,тоест някой може да попречи.
Ти си представена от знак скорпион,Марс е на к11,което е 6ти от 6ти.Марс е упр.и на 6ти дом -работата.В дева е много дребнав,мърморко и скандалджия.След около 2ед.време ,Марс ще направи ингрес във Везни и няма да се чувства добре .Новата работа е по 11 дом.С ретро Меркурий и ретро Венера,нова работа ако започнеш,ще е за кратко.Няма да ти хареса.
Мисля,че ще се "прежалиш"за известно време.Луната в 1ви е много емоционално въвлечена,в огнен знак,стреля без да мисли.
Ще ти вдигнат възнаграждението според мен.
Корея,възнаграждението ще бъде ли по-голямо?
« Последна редакция: Септември 11, 2023, 02:46:04 pm от Сафо »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1881
Re: Общи хорари
« Отговор #955 -: Септември 13, 2023, 06:25:11 pm »
Заради хармоничните аспекти на Луната,които предстоят,мисля,че ДА.

Ще го вземеш, не се филмирай толкова и не слушай хорските приказки, а учи!

ОБРАТНА ВРЪЗКА:

Да, успях! Всъщност само аз от общо 14 явили се.
С мен преподавателят се държеше много добре. Не е имало заяждане. Е, не съм доволна много от оценката, но ми предложи да се явя за по-висока, ако искам.

Благодаря ви, Сафо и Акрукс!

Малко допълнение по този хорар.

Преди 2 дни нещо ми прещрака и реших да подам заявление да ми анулират оценката, за да се явя отново.
Доста наивна постъпка, дори експертката от учебния отдел ми вика "чудя ти се на акъла и то точно при този". Реших да рискувам. Днес се явих и слава Богу успях да постигна това, което исках! Изтеглих благодатни теми. Преподавателят се държеше учудващо добре с мен. Доволна съм. Благодаря!
« Последна редакция: Септември 13, 2023, 06:29:27 pm от romantica »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7398
Re: Общи хорари
« Отговор #956 -: Септември 14, 2023, 10:11:08 am »
Романтика,браво на теб! :)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1193
Re: Общи хорари
« Отговор #957 -: Септември 15, 2023, 03:29:38 pm »
И още нещо от нафталина да разчистим, на последната страница в същата тема съм задала въпрос дали до 2 години ще мигрирам. Всички отговорили: Романтика, Сафо, Рени и Акрукс са предвидили, че съм още тук. Към днешна дата дори не се замислям, макар да не изключвам опцията за някога.
Там е имало питане за наталният 4 дом. У4 не ми е добре поставен, откъм 12 на асц в Риби - малка държава с вода може да ме приюти (Холандия). Жилищата-местообитанията ми са малки и/или в малки населени места, променливи или не се чувствам особено свързана с тях, "временни", "напускам ги", и в това описание не ги наричам "дом", недобре или не докрай спретнати, винаги има какво да се желае, без царски палати и тертипи, на вода, до вода, над вода, виждат вода, носят име на вода.

Минаха двете години, дадох ов, а днес по новолуние в мой 6 дом ми попадна обява за работа в чужбина, срочен договор.
Поне 100 дома от моя хороскоп текущо са пълна каша с ангажименти, отговорности и задължения, та чак ме боли гръбнака от тази психосоматична тежест и ако зачеркна всичко, ще е много... крайно, но да, замислих се, запитах се и питам и вас: Аз да кандидатствам ли?
Вижда се ретро Сатурна, не знам защо във втори дом, може би заради съвестта, но последен аспект на Луната в тригон с у11, ако така го броим.
Виждате ли ме в чужбина по обявата, за която питам?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Общи хорари
« Отговор #958 -: Септември 15, 2023, 04:09:07 pm »
Не те виждам, защото Луната в 9дом ,показва само естеството на темата,която те вълнува, но Луната е без курс, нищо не предстои в този аспект.У1 Сатурн е ретро в опозиция с У6 Меркурий, който днес май обръща ход,но е в ретро сянка.Виждат се противоречията,блокажите,писнало ти е,тежи ти,аман тези пари 2/8 ос,но не.Скоро Меркур ще опъне крак и ще продължи.Тук.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1193
Re: Общи хорари
« Отговор #959 -: Септември 15, 2023, 04:48:02 pm »
Ех, Бекси, аз вече отбелязвах в главата си колко чифта гащи ще си взема... Размечтах се, нищо че още дори не съм кандидатствала, камо ли стискане на ръцете...
Знам, че каквото и да стане, е за мое добро.