Автор Тема: Всякакви въпроси  (Прочетена 57045 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #75 -: Януари 19, 2018, 12:09:45 am »
Дано си права и да са отсрочили проекта, макар че бяха предварително задали срок за изпълнение – десетина дни. И после седмица мълчат след пробния превод. И ако не бях питала аз, нямаше да ми отговорят. На втория ми въпрос не отговориха. Направиха се, че не са го видели. Не става въпрос за тромава комуникация със секретарки и мениджъри, а директно с човека, ангажиран да направи подбор. Имаме връзка и по скайп, там може да се драсне един ред. Отговори ми от смартфона си и после се покри. Изглежда, че си чете съобщенията. Така че не смятам, че причината е свързана с непрочетено съобщение. Според мен е много по-тривиална – поредният тарикатлък.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7387
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #76 -: Януари 19, 2018, 07:12:51 am »
Луна съвпад Кету,връщане към стари теми и въпроси,нещо от миналото.И при Лили и при The_One.Миналата година зададох въпрос,който се появи изведнъж,но беше свързан с минало време.Южен възел точен съвпад с Асц.Едва се съвзех,след като научих отговора.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #77 -: Януари 19, 2018, 09:28:48 am »
Лили, при теб нещо се е променило във връзка с проекта. Луна съвпад възел-не дава оптимизъм,
Венера и Сатурн в невиждащи се знаци, може би ще имаш някаква комуникация но не мисля, че ще бъде
ползотворна.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #78 -: Януари 19, 2018, 09:46:28 am »
Луна/юлв си подведена за реалните намерения,този съвпад кара човек да се чувства като обезглавен,не разсъждава трезво,защото не вижда цялостната картинка, на фирмата и  техн.сигн.упр.и интерсептиран овен в твоя 12 дом,остава скрито за теб
Упр.  на юлв.,сатурн в техн.2 дом,твой 8,не знам дали да очкваш финансови приходи от тях,цигания по български,ако може без пари макс работа,после няма работна ръка

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #79 -: Януари 19, 2018, 01:04:19 pm »
не знам дали да очкваш финансови приходи от тях,цигания по български,ако може без пари макс работа,после няма работна ръка

Точно с такава цел е създаден този фрийланс сайт. От 2 години имам регистрация, дотук само на един читав човек и един реален проект съм попаднала – издателството. Но и там работя на цени, доста по-ниски от тия, които плащат други издателства. Поне е коректен човека, плаща веднага след приключване на книгата, не се бави с месеци.

Всички останали – работа за без пари. Специализиран превод на цената на копирайт услуги, смехория! Но тарикатлъкът и алчността ще им свършат кофти услуга някой път, ще се издънят с някой евтин изпълнител. Вчера пак по един такъв проект кандидатствах. Вероятно крадени и копирани статии от някакъв руски сайт, които ще се превеждат. Получих отговор – веднага питат за цена. Явно търсят будали, които да им превеждат на 2-3 лв. А защо и не безплатно!? Вече казвам директно да идат в агенция и да погледнат ценоразписа. Те са наясно с това, но нали трябва да се пробват дали ще мине номерът?

По вчерашния хорар – никакъв отговор, игнорираха писмото ми. На половин цена и с данъчна фактура!  :85:





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #80 -: Януари 19, 2018, 04:17:41 pm »

Въпросът е "Ще бъда ли одобрена като изпълнител на проекта?".

Прилагам днешния хорар, ако ви е интересно.
Не, няма да си одобрена. Достатъчен е последният аспект на Луната- квадрат с Марс У1 в техен 1-ви дом. С Юпитер У2 за тях също е в квадрат, а Луната за теб е У3, У4- писарушка работа от дома, за която няма да те наемат и платят. И не само Луната, твоят У1 също се е запътил към ЮЛВ в 10д - връщане към порочна практика в професионален аспект, която ти е до болка позната, като трошене на нерви, интелектуален труд за тоя що духа, тъй че се овладей овреме и тури един як гръб на миналото.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #81 -: Януари 19, 2018, 04:26:17 pm »
връщане към порочна практика в професионален аспект, която ти е до болка позната, като трошене на нерви, интелектуален труд за тоя що духа, тъй че се овладей овреме и тури един як гръб на миналото.

Тази професия съм избрала, какво да правя?
Между другото, периодично кандидатствам и по разни обяви за наемна работа, изискващи средно ниво на квалификация. Нещо, което надхвърлям като образование, ценз, лични качества и опит. И дотук нито едно интервю. Но в интерес на истината вътрешно изпитвам нежелание да се връщам на такава работа – тя не ми носи никаква мотивация, освен сигурна, но малка заплата.  :(

Писарушка работа е при копирайтърите, моето е друго. Това е малко по-експертен труд. Особено при превод на епикризи.
Но си права – нито го ценят, нито искат да плащат!

« Последна редакция: Януари 19, 2018, 04:27:48 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #82 -: Януари 19, 2018, 04:37:40 pm »
Лили, хорари не тълкувам, но имаш новолуние, което ти активира 5 дом с квадратура- не знам дали ще бъдеш изпълнител, но може да си склонна да приемеш участие в това, което ти предлагат, ако след 22.01. се променят обстоятелствата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #83 -: Януари 19, 2018, 05:11:16 pm »
Въпросната фирма /от хорара/ е със софийска централа, но споменаха, че имат офис и във Варна. И заедно с пробния превод им пратих и сиви /без да ми е искано/, за да се запознаят с опита ми и да знаят с какъв човек комуникират. Не че яко сиви е гаранция за нещо, в повечето случаи е пречка да заемеш някоя по-семпла позиция. Ако има юпитерова изненада по-нататък, ще докладвам.  :)

Когато си твърде добър в дадено нещо, в повечето случаи получаваш ритници, а не признание. Не важи само за професионални ангажименти.  ;)
« Последна редакция: Януари 19, 2018, 05:13:06 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #84 -: Януари 19, 2018, 05:23:27 pm »
Писарушка работа е при копирайтърите, моето е друго. Това е малко по-експертен труд. Особено при превод на епикризи.
С "писарушка работа" имах предвид такава по 3д. , преводите нали ги пишеш?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #85 -: Януари 19, 2018, 05:27:51 pm »
Да, по устни не ходя отдавна. Прословутата криза "изяде" всичките ми директни клиенти. Потънаха вдън земя. От старите контакти не остана нито един, който реално да функционира и да носи нещо. Живееш от хонорар до хонорар, които с триста зора се събират, няма нищо постоянно.
« Последна редакция: Януари 19, 2018, 05:30:27 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7387
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #86 -: Януари 26, 2018, 08:43:25 am »
В мъжка карта воден Марс квадрат Нептун,винаги ли е индикация за алкохолизъм?Някакъв вид пристрастяване,зависимост?
В женска карта водна Венера квадрат Нептун,дали показва същото?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3348
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #87 -: Януари 26, 2018, 08:49:01 am »
В мъжка карта воден Марс квадрат Нептун,винаги ли е индикация за алкохолизъм?Някакъв вид пристрастяване,зависимост?
В женска карта водна Венера квадрат Нептун,дали показва същото?

За обратна сексуална ориентация също съм го срещала, но в теорията. На практика нямам наблюдения.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #88 -: Януари 26, 2018, 01:53:05 pm »
Забелязах една констатация в картите на познати жени и искам да я споделя. Макар че отстрани може да изглежда глуповато... ::)

При жени, които имат лични планети Слънце/Луна/Венера/Марс в знака на скорпион и са с напрегнати аспекти към Сатурн, ако не успеят да се справят с някакъв личен проблем, отнасящ се до партньорствата се разболяват тежко/соматизират или партньора до тях страда и те трябва да поемат грижите за него и дома.

Някой да има сходни наблюдения?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #89 -: Януари 26, 2018, 02:03:52 pm »
В мъжка карта воден Марс квадрат Нептун,винаги ли е индикация за алкохолизъм?Някакъв вид пристрастяване,зависимост?
В женска карта водна Венера квадрат Нептун,дали показва същото?

И в мъжка, и в женска карта карта воден Марс, в аспект с Нептун, , във връзка с водните домове, подкрепен от Луна воден знак, във воден дом е индикация за тип зависимости. Марс в Подвижния кръст с Нептун, Светилата в напрегнат аспект със Сатурн,стелиум в 12-ти дом, без Дева, склонност към алкохолизъм-често губят посоката си или са силно инертни. "Огнена вода" дава образ на Марс и стихията Вода, когато са "ферментирали"  неизразените желания и импулси. Всички с воден Марс( 4-8-12, Нептун)  си пийват, кой повече, кой по-малко, заради блокирана  агресия, нагонът е подтиснат, дали от възпитание или от несъзнато.
Венера не е зависима от инициативата, волята, тя привлича такива нативи, когато е така разположена или по транзит. Зависима е от илюзорни романтични ситуации, които на практика не съществуват, опиянена от любов, уж. :)
« Последна редакция: Януари 26, 2018, 02:12:20 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“