Автор Тема: Всякакви въпроси  (Прочетена 57045 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #135 -: Януари 29, 2018, 12:37:40 pm »
Всичко зависи от отношението, затова е нужна дистанция, когато се тълкува една карта, защото често се правят опити да се тълкува човека, чиято е картата. :)

Абсолютно вярно.  :)

Затова най-обективно е тълкуването на абсолютно непознати и случайни хора, за които нищо не знаем и нямаме никакви впечатления. Но така е и по-трудно, без нагласяне.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #136 -: Януари 29, 2018, 01:49:38 pm »
Напротив, трудно е да се тълкува на близки хора и аз го правя, като точно това ме научи на дистанция и обективност.Няма никакво нагласяване, има по-голямо търсене и старание.Аз правя астрологично консултации на 3 семейства приятели от 4 г , които включват и внуците им и след като имат практическо изражение, значи съм пропуснала нагласянето. Много е полезно това да анализираш картите на всички членове от семейството, за да схванеш връзката, причините на "защо така" и дава много практична информация, наблюдавайки и изследвайки ги. Една от дамите от семействата ми сподели, че си пази всички записки от началото към момента, което много ме радва, за да следим във времето за обратна връзка. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #137 -: Януари 29, 2018, 01:58:25 pm »
Елиминирам близки и роднини. Говоря за хора, за които имаш някакви лични впечатления, често пъти проективно-субективни. Там попадаш в капана на собствените си проекции. Много пъти съм го наблюдавала колко пристрастно се тълкува.

На близките си въобще не мога да тълкувам в прогностичен план, там съм най-субективна. Човекът, на когото така и не успях да ректифицирам картата – да закова точната минута, е собствената ми майка. С други хора нямам никакъв проблем.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #138 -: Януари 29, 2018, 02:33:10 pm »
Елиминирам близки и роднини. Говоря за хора, за които имаш някакви лични впечатления
Имам около 30 души, които са ми много близки  и имам лични впечатления- дистанцирам се, научих се, иначе няма да се занимавам с този тип заетост. С много от клиентите след това ставаме близки, те така ме чувстват, което не пречи да си върша обективно работата. Въпрос на опит и желание е, иначе работата страда. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #139 -: Януари 29, 2018, 02:36:17 pm »
Аз ти говоря за нагласяне, което често сме наблюдавали, няма какво да се лъжем.
Но предполагам, че когато човекът ти е клиент, няма така да се подхожда, дори ако сте се сближили. Защото би било непрофесионално.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #140 -: Януари 29, 2018, 07:34:54 pm »
Когато се случи събитие 10 дни преди новолунието или пълнолунието, може ли да се каже, че то е било активирано от съответната лунация или затъмнение, което предстои да настъпи.

ами можеш да поразсъждаваш - от лунация до лунация имаш 14 дни. Ако нещото се е случило 10 дни преди втората и 4 дни след първата, коя ще действа с повече сила? При 10 дни разлика дори четвъртинката не е минала още, как да действа самата лунация тогава?

но ако става въпрос за затъмнение, имаме вече друга ситуация - тук действа притегателната сила на възлите и тогава вече спокойно можеш да го приемеш като събитие по затъмнението - стига да е достатъчно значимо и важно за теб (да му отива на затъмнението :) ) ... защото затъмненията едва ли ще ти донесат среща с приятелка в кафето :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7387
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #141 -: Януари 31, 2018, 08:17:57 am »
Откъдето и да го въртим, тази интерпретация все се прави през призмата на нечие задклавиатурно устройство. Дистанцията не изключва нагласяне според някое унифицирано астрологично клише, което не съответства на конкретната "честота" на човека.


Пример за обективността на тези, които се занимават с астрология. Хората нямаме подходящия тунер за честотите на целия цветови обхват, който се съдържа в природата. Но пък за сметка на това се опитваме да ги вместим в готови унифицирани клишета, шаблони. Търсим някаква универсална еднозначна формула валидна за всички и при всички случаи. Природата е многопластова, многовариантна, съдържа целия цветови спектър. Хората винаги изхождаме от собствения си ограничен светоглед, цветоусещане, от собствения си емоционален свят, опит, начин на мислене, стил на заявяване на личното аз. Разбираме и четем спрямо енергийното взаимодействие, обмен с този когото комуникираме, съветваме, консултираме. Това се случва на инстинктивно ниво, дори и без пряк контакт очи в очи. Хората могат само да нагласят, определят астрологията, начинът, призмата, по който те я разбират. Може да се каже че изричаме субективни предположения, варианти през призмата на някаква част от целия цветови спектър.
Не съм чула/видяла жив човек,който да не греши,пък било той и астролог,или занимаващ се само.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #142 -: Януари 31, 2018, 11:11:46 am »
Човек знае и може да решава задачи или не знае и не може да ги решава, същото е и с астрологията. Никакви напудрени и труднопрочитаеми  думички не обясняват ясно и точно това- в картата пише дали знаеш, можеш и кога. Някои знаят и могат да правят баница и стават майстори-баничари с име в тази област, други знаят и могат да редят числа и цифри и стават учени или бизнесмени с име в тази област, трети умеят да броят звездите и стават звездобройци , а някои разчитат небесния език и стават астролози-консултанти. Сега сме във времето, в което последното е почти достъпно и възможно за по-голям брой хора, но и това ще мине.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MiamiYacine

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #143 -: Февруари 07, 2018, 03:32:56 pm »
Има ли хора ,които разбират от ведическа астрология ? ;)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #144 -: Февруари 07, 2018, 07:24:02 pm »
Има ли хора ,които разбират от ведическа астрология ? ;)

По форумите вече всичко е на много посредствено ниво

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #145 -: Февруари 07, 2018, 07:35:20 pm »
Галина Иванова, Трифон Николов. Има и някаква астроложка в Бургас.

Като за форум толкоз, без излишно престараване.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #146 -: Февруари 07, 2018, 08:03:01 pm »
И тук във форума има потребители спрягайки адекватно ведическата астрология : Мирабела , Лили, Сатин, Санти, Дияна.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #147 -: Февруари 09, 2018, 10:37:08 am »
Здравейте,

Никъде не намерих информация за това в кой дом се намират кумът и кумата ? И при хорарната карта какви планети да гледам за такова събитие? Например ,дали някой ще бъде кум или кума на сватба на свои приятели?

Благодаря :)  :-*

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3348
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #148 -: Февруари 09, 2018, 11:01:31 am »
По форумите вече всичко е на много посредствено ниво

Кои форуми имаш предвид? Защото аз например съвсем отговорно мога да заявя, че това, което знаят Лили, Мира, Гаури, Дияна е много, много повече от индийските астролози във форума на астрокома. Индийски имам предвид като произход, което за мен е парадокс, но е така.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7387
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #149 -: Февруари 09, 2018, 11:04:47 am »
Здравейте,

Никъде не намерих информация за това в кой дом се намират кумът и кумата ? И при хорарната карта какви планети да гледам за такова събитие? Например ,дали някой ще бъде кум или кума на сватба на свои приятели?

Благодаря :)  :-*
Задаваш въпросът възможно най-просто.Например :"Х ще бъде ли кум,кума ?" И гледаш 7дом.Меркурий,Юпитер са важни като упр.на 3,9 домове.