Автор Тема: Прогностика- практичеси упражнения  (Прочетена 162344 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #510 -: Март 13, 2016, 11:19:57 pm »
Аз пък въобще не видях пр марс на иц
Това плюс управлението на сатурн над у7 и венера можеше да ме наведе на други мисли, макар че не видях дали е сменил жилището като се е оженил

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #511 -: Март 13, 2016, 11:34:36 pm »
Аз пък въобще не видях пр марс на иц
Това плюс управлението на сатурн над у7 и венера можеше да ме наведе на други мисли, макар че не видях дали е сменил жилището като се е оженил
Не е сменял населеното място и дома си, написах в отговора, че си върти частен бизнес в селото на майка си, което е на 6км от града, иначе си има апартамент- лично негов, отделно от този на родителите
Промяна на дома има при прогресивен или дир. Иц около нулев градус, а тук няма.
« Последна редакция: Март 13, 2016, 11:38:22 pm от akruks »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #512 -: Март 13, 2016, 11:53:25 pm »
Промяна на дома има при прогресивен или дир. Иц около нулев градус, а тук няма.

Разбира се, че не е само тогава
Един дир марс например на мц също може да доведе до това-сменяш поприще, започваш да учиш, повишават те, уволняват и т.н.

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #513 -: Март 14, 2016, 09:52:54 am »
Да не скучаете в мрачното време  :)

Картата е на мъж- какво му се е случило на тази дата?

Виждам, че доста сте писали, но няма да чета и ще се пробвам, защото има доста точни аспекти на куспиди:

1. дСатурт на Асц, идва от 12 дом и е У12 - на момчета ще му се наложи да поеме някаква отговорност, която до този момент не му е била в план, не я е "виждал".
2. дАсц сменя знак - от Водолей в Риби - повтаря т. 1 - става по-мек, по-нежен, по-милосърден.
3. дК12 в/у Асц, дК6 в/у К7 - някакъв ангажимент спрямо партньор, промяна на еженевието

4. дСлънце е квадрат с К5/к11 - ще му се наложи да вземе решение и да действа по нещо от тези домове, при което ще трябва да изяви себе си, да докаже своята съзидателност - творчество ли, дете ли ... за да проверя, гледам 4 дом
5. дК4/К11 е в тригон с нат Слънце - определено ще има промяна в дома - или ще има бебче, или ще променя местоживеене заради работа. Продължавам със 7 дом, за да се уточни - в. т.3 той вече е активиран
6. дирК3 е върху нат Луна, У6 - за мен това означава отново промяна на ежедневието поради необходимостта от обгрижване.

7. Дир Уран, У1, от 11 дом съвпад нат Меркурий, У5,8 в 12 дом - ако беше жена, щях директно да предположа раждане, но тук ... сигурно пак е бебче, но е някакси не съвсем по желание ... знам ли
8. Дир Мерк съвпад нат Слънце - е тук вече директно имаме У7 в комбинация с У5,8

9. дир ос на възлите сменя знак - съдба! :)

Прогресии - пр Луна е в секстил с нат Слънце, пр Марс е в/у ИЦ - верно, че го е минал, но точката е в Телец - проявлението може леко да се забави (освен това и наталния Марс е в Телец - бавно загрява :) )

Като цяло - забременяване на партньор, момчето не е много подготвено, но поема отговорността. Евентуално може би има и трудности при тази бременност, заради което му се налага той да обгрижва момичето. Или, може би девойката е имала цветна бременност??? Този силно замесен 12 дом ми е мътен в случая.

следобед ще проверя дали съм на прав път .. :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #514 -: Март 14, 2016, 11:11:44 am »
Хепи, на прав път си, аз съм дала отговор снощи по картата, както и допълнителни пояснения по картата. 12д е замесен при него вероятно заради дейността, която упражнява нелегално, доколкото знам за бременността се знаеше още когато жената беше бременна във втория месец, когато той направи последен опит да се събере с дъщеря ми- двамата имаха връзка откакто той беше в 12кл, бяха като куче и котка в продължение на 5г, през които тя на два пъти прекъсваше връзката и излизаше с други, а причината беше, че го хващаше да кръшка тайничко докато тя следваше в столицата. Всъщност за пръв път го хвана в крачка още в началото им на връзката, когато тя  замина за седмица на задължителен спортен лагер, а той през това време излизал и се целувал с някаква от музикалното- малката беше много наранена емоционално като разбра, след като той сам ѝ е признал, понеже искал да бъде честен с нея, но неговата "честност" струваше безброй нерви на малката, а и на мен, че тя ме обвиняваше тогава защо съм я родила с голямо дупе, а не слаба като забежката му, която на една снимка се беше докарала като Анджелина Джоли- приличаше много на нея.

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #515 -: Март 14, 2016, 02:06:27 pm »
Аха, значи така се проявява 12 дом - мъчно му е, в известна степен ... не е толкова щастлив от този брак, но пък то си е негово решение - 1 дом си е замесен.

Ще прегледам сега и за работата - някакси като видях точните аспекти и мисълта ми се насочи предимно към бебе.

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #516 -: Март 14, 2016, 03:04:49 pm »
Точно по тази причина дадох картата, че е прието дир Сатурн на АСЦ и на К8 да се смята за лош предвестник, а реално при дир Сатурн на К8 моят мъж стана татко, а с дир Сатурн и дир Нептун на АСЦ, както и с дир Меркурий на Слънцето У7, този младеж подписва граждански и църковен брак на този ден, а булката е бременна в петия месец, което си личи под разкошната рокля, макар и грижливо избран модел, за да прикрива корема.
Образованието завърши задочно две години по-рано- авиационен инженер. Тогава стана и млад фермер, но само по документи, за да вземе субсидия, баща му се занимава с дейността- някакви крайпътни орехи стопанисва, а младежът не се е местил по-далеко на 6км от града- в селото на майка си, където разглобява стари коли, някои ги тунингова, на други им продава частите, по-скоро определен модел, към който има слабост от ученик, когато се пускаше на драйв (още стои видео с него във вбокса, как вдига пушилка с гумите на кръговото)  :)

Акрукс, да разбирам ли, че в годината от картата всъщност няма някаква промяна в работата ... работи си каквото и преди - колите?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #517 -: Март 14, 2016, 04:09:52 pm »
Акрукс, да разбирам ли, че в годината от картата всъщност няма някаква промяна в работата ... работи си каквото и преди - колите?
знам за колите по статусите във фейса, а дали работи и друго няма как да знам
по документи нали е "млад фермер"  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #518 -: Март 14, 2016, 04:12:16 pm »
По документи всеки може да стане предприемач, но реалността е друга.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #519 -: Март 14, 2016, 04:33:48 pm »
По документи всеки може да стане предприемач, но реалността е друга.  :)
Реалността при него не е за оплакване, Лили, не ги мисли- него и семейството му, баща му е военен пенсионер, брокер на недвижими имоти в собствена брокерска къща, съдебен заседател, печели и от фермерството, за което не се е изпотил от кърски труд, имат си два апартамента и две къщи, живи и здрави да са хората, радвам се за майка му, че си има внучка, тъй като ѝ тежеше, че има синове и отрупваше дъщеря ми с подаръци, понеже си е мечтала да има момиче.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #520 -: Март 21, 2016, 11:38:10 pm »
Да си припомним за какво е темата- пускам карта на мъж, да се упражнявате върху това, което предполагате, че му се е случило в този ден.

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #521 -: Март 22, 2016, 09:42:37 am »
Да си припомним за какво е темата- пускам карта на мъж, да се упражнявате върху това, което предполагате, че му се е случило в този ден.

Аз ще започна с дирекциите, транзитите после ще ги гледам :)

дир Луна сменя знак - минава в Риби, У6 е - нещо в ежедневието или работата ще се промени, нещо с майка му или жена му (ако е женен)  и той ще стане по-грижовен или поне ще му се наложи.
МС е натоварена, но двустранно - и хубаво и лошо - дирМС е в квадрат с Марс, 2 дом, а дир Венера е в квадрат с натМС - У3,8, от 6 дом
дир Плутон е на К9 - от 7 дом, У9

дирСатурн е в квадрат с Луната
дирЮпитер излиза от съвпад с Луната - 2 дом, У10
дирПлутон навлиза в куинконс с Марс

прогр Луна е в 8 дом и прави тригон към Мерк в 4 дом, У4,7

Предпочитам да кажа, че се налага смяна в кариера/работа поради може би здравословни причини и това се отразява на партньорството му. Или може би някакъв флирт на раб място довежда до промяна в работата и семейния статус.
Квадрата на Марс с МС обикновено е проблем с родител, имаме и 8 дом за смърт, но пък отсреща Венера олекотява нещата (или поне аз така си мисля) - затова ще игнорирам тази възможност. Освен ако, това да се е случило, човека да наследява нещо и да се налага да мести дом, което пък не се харесва на половинката ... нещо от този род.
Другото ми предположение е, че си е повярвал твърде много по паричните въпроси и сега става някакво разместване - чак фалит не знам, но ще се наложи да изгуби нещо.

Прогресии - най-точната е пр Марс в куинконс с Нептун - отоново връзка на 2 и 10 дом, напрегната, но тук вече се включва и 1 дом. Някакво негово решение/действие
пр Слънце навлиза в секстил с Луна - оопс, в точен съвпад с пр Сатурн. Тук има нещо интересно - пр Сатурн е затворил нат секстил с Луната, дир Сатурн прави квадрат с нея ... това трябва да е доста важно положение. Но ми се струва, че това е нещо отделно, не свързано с другите положения.

Транзити
- трПлутон квадрат Марс
- трЮпитер в секстил с Марса
отново напрежение към Марса, повтарящо дирекционния аспект

- трСатурн е минал куинконс с К4 - това ще го отнеса към нещото м/у Сатурн и Луна.
« Последна редакция: Март 22, 2016, 10:23:29 am от Happy58 »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #522 -: Март 22, 2016, 10:52:23 am »
Папи,  :38:
На мен ми е обидно, че набеждавате Папи в деспотизъм. Аз не виждам в нея това. Също като Нигмето виждам желанието й да е справедлива до последно. Но и непреклонност, че няма да позволи това място да се превърне в кокошкарско сборище.

съгласна, плутон в 1 е концентрат, трудно се преглъща,затова го разреждаме със свободолюбиви слънца-водолейски,стрелешки  ;)
и заблуда е ,че плутон в 1 желае власт,не желаеш нещо,което имаш по рождение, най-трудно постижимата власт е в самоконтрола и Папи го е демонстрирала
Плутон е толкова мнителен,че като чуе ласкателства и похвали  си вика,бре къде сбърках, щом ме хвалят,значи съм сгафил, светва червената лампичка за опасна заразна близост до  фалш и лицемерие и страни от подобни типажи цял живот,ако това се възприема като усамотяване,по-добре с един приятел,себе си- верен до гроб,отколкото с цяла глутници лакей,гъзоблизци
Плутон е сериозен като смъртта,раждането  и възкресението,когато трансформира
Винаги ,когато присъствам на безмислени конфликти,спорове и  мерене на човешката суета ме напъва отвътре  въпроса-ако това беше последният ден от живота Ви, ще си причинявате ли това взаимно, изречено,действа в десятката

никой не спомена думата "смирение" за плутон в 1,но тя е точно на мястото си ,властта е преходна,постоянно ти го напомнят ,ако случайно го забравиш мислейки се за богоизбран, сривът идва от вън, загуби и разрушения,кризи и пак изплуваш от дълбокото на повърхността за глътка въздух с крайната убеденост,че сигурни са единствено раждането и смъртта,има непреодолими сили,които видоизменят живота ми (Плутон),без значение от съзнателна воля и желания

мощна енергия е втората дума характерна за плутон в 1 дом- атомен реактор , неизчерпаем, в рискови ,критични моменти дава способността за оцеляване,а риск има постоянно,1 дом и овен е с постоянен абонамент за  нови,неизвестни ,екстремни начинания  :)
вманиачаване по знака,в който е плутон- слабост  чистотата на духа и материята /Дева/,без да преминава в болестно състояние,част от самоконтрола,както и работохолизма,тази енергия,трябва да се използва в полезни занимания /Дева/
плутон в 1 дом е ракетоносител,  отвъд границите на възможното в трудни моменти,дава сила да издържиш,вади наяве неподозирани способности от човек
плутон не налага властта и не я иска ,той я притежава и може  да упражни контрола за нейното влияние и проявление,да промени себе си и околните ,под натиска на обстоятелствата ,обща печеливша стратегия в неблагоприятен период

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #523 -: Март 22, 2016, 12:14:20 pm »
Да си припомним за какво е темата- пускам карта на мъж, да се упражнявате върху това, което предполагате, че му се е случило в този ден.
На прима виста си мисля, че е станал татко.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #524 -: Март 22, 2016, 01:54:52 pm »
принудително заминаване в чужбина - работа,финансови проблеми,раздяла с дом и близки

принудително заминаване в чужбина - работа,финансови проблеми,раздяла с дом и близки
СД Юпитер върху Луна У10,У6- нова работа, развитие,растеж
СД Венера  У3,8 каре К4 и сол.Асц Близнаци- пътуване,раздяла с роден дом,роднини
СД МС +тр.Плутон У9 каре У2 Марс- чужбина,като финансов е мотива
СД Нептун опозе Сатурн - У12,1 - загуба на работа,безработица ,предстоящо.каре към Юпитер У10-липса на перспектива
СД Уран е минал през СЛВ Стрелец  носи решение и промяна,а тр.Юпитер през Слънцето шанс да го направи
сега се загледах в СД Сатурн на Дсц. каре Луна - туй може и да е съдебен спор, дело,несправедливо обвинен, оклеветен или принуден да се бори за правата и собственността си
не е добре за съпругата периода,дали пък не се развежда  :-\ прогр.Слънце съвпад пр.Сатурн каре прогр.Луна също ,предвид У12 съвпад У7 каре У6 не е добре за партньора,болест,раздяла
тр.Сатурн У12,1 и през 9,ще мине в опозе Луна,У6 + прогр.Меркурий каре У9 Плутон-трудности,самота,носталгия  няма да му е лесно ,много работа,недобро заплащане
« Последна редакция: Март 22, 2016, 07:27:07 pm от strelicka »