Автор Тема: Проблемни карти  (Прочетена 9188 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Проблемни карти
« Отговор #60 -: Февруари 17, 2016, 11:27:09 pm »
Според мен детето може да бъде и без ментални отклонения, но вероятно е нарушена връзката между моториката и разума/нервната дейност, там има някакъв бъг и това води до проблеми с координацията. Не е изк=лючено и да е нещо на генетично ниво, това да е причината, но да се е предало през няколко поколения.

А непосредствено след раждането на детето са действали планетни периоди, свързани с такъв тип проблематика - Раху/Сатурн/Меркурий.

Проблемът със сигурност е кармичен, но не ми се навлиза в подробности, а и това са само хипотези.
Първият ти абзац. Това коментирахме, правили са генетични изследвания, няма тревоги там.
Защо тези синтеззирани в два знака и домове планети, а иначе включени?
А ,пък асц-то дето държи карта едно пасивно
Навлез де, в подробности, то друг прочит няма....

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Проблемни карти
« Отговор #61 -: Февруари 17, 2016, 11:31:56 pm »
Има съвпад Луна/уАсц./съвпад със Сатурн-Луната е периода на детството до 7 години,съвпада със Сатурн означава забавяне,стопиране- може би след този период ще има подобрение .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемни карти
« Отговор #62 -: Февруари 17, 2016, 11:37:58 pm »
То това беше по ведическата, аз по западна за такива сериозни проблеми не гледам.

А кармичните причини могат да бъдат най-различни. При това детенце основно може да са свързани с помислите/начина на мислене от някоя хипотетична минала инкарнация и с отношението към децата. Ситуацията е била с натрупване.

Но мисля, че в този живот някак ще успее да преодолее това влияние. Духът е силен, има много силно изразена живинка при него, не изключвам и възможност за "самоизцеляване". И даже има тенденция към натрупване на положителна карма, особено чрез състрадание, съпреживяване. Има си някаква мисия детето, проводник е на специфични енергии. Може и за семейството, в което се е родило, да е някакво "послание".

Друго какво да кажа, не съм индийски гуру все пак. Сигурно има и други нюанси в анализа, но чак в такава дълбочина не мога да видя.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Проблемни карти
« Отговор #63 -: Февруари 17, 2016, 11:40:52 pm »
Според мен както е болно и изглежда нестабилно, така след първата Сатурнова опозиция детето ще стане машина. Марс-Слънце в Овен е ядрена централа, нищо че знакът е заключен. Асц. е в кардинален знак. Луната в Марсов знак. Всичко в картата е воля и борба. Мисля си, че Сатурн със СЛВ означава и забрана за провал. Детето ще намери начин да се оправи. Заради позицията на Сатурн може да се каже, че какво ще се случи зависи най-вече от нея самата.
За определянето на конкретната причина за трудното развитие вероятно трябва да гледаме Меркурий и осмия дом.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Проблемни карти
« Отговор #64 -: Февруари 17, 2016, 11:43:12 pm »
Има съвпад Луна/уАсц./съвпад със Сатурн-Луната е периода на детството до 7 години,съвпада със Сатурн означава забавяне,стопиране- може би след този период ще има подобрение .
дай боже , да има!
майката е слънчева Риба
Има инцидент-спиране на дишане сърце.Док казва -случва се при много бебета. Абе, мама му, случва ли се?
Точно около 7 год са предрекли и развитие  след стопирането някакви озарени свише.
То това  ще оцелее, не съм се съмнявала.
То е като демон, вижте му натала.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Проблемни карти
« Отговор #65 -: Февруари 18, 2016, 12:19:31 am »
дай боже , да има!
майката е слънчева Риба
Има инцидент-спиране на дишане сърце.Док казва -случва се при много бебета. Абе, мама му, случва ли се?
Точно около 7 год са предрекли и развитие  след стопирането някакви озарени свише.
То това  ще оцелее, не съм се съмнявала.
То е като демон, вижте му натала.
Къде го видя този демон, Нигме, това е малко дете, няма още навършени 3г.
Луна У1, паднала в скорпион, затисната от ретро Сатурн, който възпрепятствава развитието по северния възел, като всичко това е в 5д- където са игрите и творческите изяви, но Луната У1 е в тригон с Нептун У10 в 9д- ще възпроема без проблем ментално другите, както може да има и изяви по нептуновите теми- художествено изкуство/слово и други. Сатурн и северния вързел са в тригон с Меркурий, така че умствено и с движенията може да се справи. Обаче са налице три конфигурации Йод, като и в трите участва Сатурн - в две от тях е връх, където в основата е Юпитер У6, а другия връх е Слънце У3/Венера, а в Йода където Сатурн и Плутон сав основата, връх е Юпитер У6 и средната точка, която е чувствителна и активира конфигурацията, попада на К6, където напоследък транзитира Сатурн, а и прогресивната му Луна е била там последните месеци. Когато Сатурн се разкара от тази точка и го измести Марс У5, което не е толкова далеко, детето ще живне.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Проблемни карти
« Отговор #66 -: Февруари 18, 2016, 12:26:58 am »
Да, какъв демон, какви 5 лева. Управители по трициплитет-2 слаби, 1 силен-слънце-добре че е то. Луната у1 прецакана, не се вижда локус фортуна, многократни индикации за прегаряща нервна система-меркурий с нептун, слънце с уран, луна с възел и сатурн.
Управител на слънце-също силен, да се надяваме, че фортуната ще даде 1 рамо (не ми се смята, може картата да се допълни?)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Проблемни карти
« Отговор #67 -: Февруари 18, 2016, 08:12:36 am »
ето
Едно бързо предположение от мен:да изчакаме Сатурн да излезе от знака на К6 и да навлезе в Козирог,където му е Плутон(нат Рецепция и чудесен секстил,който мога да тълкувам като възраждане).Знакът Стрелец не е особено благосклонен към конкретния Сатурн ;) Иска ми се да вярвам,че тогава ще се стабилизира здравословно.И преди съм писала,че(дори при мен като дете) преминаването на Сатурн през 6Д е било съпътствано с укрепване на здравето.
 Друго,това дете е Слънчев Овен,а ние (не е преекспонирано) имаме мощни възстановителни способности.Напрегнати,рождени аспекти Слънце/Уран/Плутон-ами сигурно е нужно малко време това тяло да се научи да живее хармонично с тази трудна,енергийна вибрация,а!Хайде да си помислим тези с напрегнати аспекти от Уран У8 към Светила и асц как е минало детството ни? ;) мен няколко пъти са щели да ме закопат с такъв Уран опозиция към светилата и квадрат към асц. Така че,Нигме,не се безпокой за детенцето.  :38:
« Последна редакция: Февруари 18, 2016, 08:22:15 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Проблемни карти
« Отговор #68 -: Февруари 18, 2016, 08:36:46 am »
Аз също мисля, че ще се задейства от раз това човече. Точната по градус рецепция на меркурий и юпитер, всеки от тях дебилитиран, като че ли не свързва засега двете полукълба на мозъка.Впечатлението е, че може и знае-всичко, но не иска.

Папи, имам предвид тъмната страна на всеки от нас плюс кармичен багаж от миналото.

То е като арсенал с динамит-много мощен, засега спрян.
Ще има и развити способности,  реагира телепатично. Усеща фоновия шум в семейството, уран като е ретрограден, отново ще направи точен съвпадът в овен на марс и венера, слънце-надявам се да навакса. Напредва много бавно-по-скоро закъснява.
Другият вариант за около 7-годишна възраст сигурно е възможен, но как ще навакса?
Никой не казва при какъв специалист да се ходи, едните мнения са че е здраво, другите, че има вродено увреждане.Аз го видях, нормално е за мен детето, може, просто не иска по някакви причини. Цялото семейство са с асц. рак.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Проблемни карти
« Отговор #69 -: Февруари 18, 2016, 08:39:36 am »
Според мен детето може да бъде и без ментални отклонения, но вероятно е нарушена връзката между моториката и разума/нервната дейност, там има някакъв бъг и това води до проблеми с координацията. Не е изключено и да е нещо на генетично ниво, това да е причината, но да се е предало през няколко поколения.

А непосредствено след раждането на детето са действали планетни периоди, свързани с такъв тип проблематика - Раху/Сатурн/Меркурий.

Проблемът със сигурност е кармичен, но не ми се навлиза в подробности, а и това са само хипотези.
Да, правени са генетични изследвания, няма патология там.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Проблемни карти
« Отговор #70 -: Февруари 18, 2016, 08:48:17 am »
Никой не ми отговори, та пак да питам, какво му е по-точно на детето? Не говори?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Проблемни карти
« Отговор #71 -: Февруари 18, 2016, 08:58:57 am »
Никой не ми отговори, та пак да питам, какво му е по-точно на детето? Не говори?
Да, не говори, стои на крака, но е трудно с пазене на равновесието. напредва бавно за възрастта, усещането е, че може, но не иска.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Проблемни карти
« Отговор #72 -: Февруари 18, 2016, 09:33:19 am »
Каква е обстановката в къщи? Ако е психологически проблема /щом няма поставена диагноза/, да не е някаква травма?
 
Скорпион+Овен, това е доста инатлива комбинация, казвам го като притежател на такава.
Съвпадът на Луна със Сатурн и Възел и то в Скорпион, не е никак лек, а планетите и в Овен са силно енергийно заредени, може все още да не умее да управлява тази енергия.
Меркурий в съвпад с Нептун и Хирон в 8-ми, може би просто все още не му се говори на детето, защото няма какво да каже.

После ще разгледам по-подборно картата

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Проблемни карти
« Отговор #73 -: Февруари 18, 2016, 09:57:27 am »
В момента в който гледам картата на детето дават по Нова ТВ предаване за такива деца-синхроничност-ако има възможност енигма гледай го/или записа онлайн/.Предаването е ,,На кафе с Гала,,-методът е обучение ,дресировка с награда при правилен отговор,така се повлияват добре деца със забавяне в развитието,от аутистичния спектър,не задължително аутисти.
« Последна редакция: Февруари 18, 2016, 10:42:42 am от Bin »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Проблемни карти
« Отговор #74 -: Февруари 18, 2016, 10:24:44 am »
Така описано наистина прилича на проблеми със средно/вътрешно ухо, вестибуларен апарат, но не го виждам в картата. Скенер или ямр на глава правен ли е?