Автор Тема: Новолуние 6 май 2016  (Прочетена 11695 пъти)

Happy58

  • Гост
Новолуние 6 май 2016
« -: Април 21, 2016, 10:13:25 am »
Ето и новата карта

новолуние на 16гр в Телец

При мен е добре поставено. Но с тези ретро Марс/Сатурн на асц в картата, не знам как ще се отрази като цяло.
« Последна редакция: Април 21, 2016, 10:15:44 am от Happy58 »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 6 май 2016
« Отговор #1 -: Април 21, 2016, 10:34:32 am »
При мен е във 2 дом и в:

1. Опозиция на Венера
2. Квадрат с Луната
3. Секстил с АС, тригон с ДС
4. Секстил с К5, тригон с К11 и нат.Меркурий

С толкова 5 дом ... планирам да отидем на вилата, да мине Великден, а оставим децата т да се поразходим до Перперикон, Златоград, Гърция, Старосел, някой розариум (или ще остане за 24 май) ...

Квадрата с Луната го виждам, като тръшкане на малкия, че мама няма да е на 24 часово разположение, пък и на мен  ще ми липсват децата, но имам нужда и да бъда волна птичка :) А и на работа ще имам струпани неща след отсъствието - връзка правя, че нат.Луната към която новолунието прави квадрат ми е в 6 дом.

Опозицията с Венера - обичайно в такива ситуации - не се гримирам и изобщо не се занимавам с Венерините неща.

Една препратка към темата за месечния Лунар, където akruks коментира, че мъжът ми ще се похарчи за семейството  :29:

Надявам се и около 24 май да мръднем насам-натам :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Новолуние 6 май 2016
« Отговор #2 -: Април 21, 2016, 11:51:45 am »
В 10ти дом в точен квадрат с асцедента, бляк...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 6 май 2016
« Отговор #3 -: Април 21, 2016, 11:57:09 am »
В 10ти дом в точен квадрат с асцедента, бляк...

Хайде да видим, дали ще има нещо - при мен текущото е в тази позиция, даже има и още аспекти, а пък дотук ... нищо кой знае какво по-различно :)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Новолуние 6 май 2016
« Отговор #4 -: Април 21, 2016, 12:13:35 pm »
В 11ти дом, точен съвпад с натална венера У11, секстил АЦ, сесктил юпитер У6.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Новолуние 6 май 2016
« Отговор #5 -: Април 21, 2016, 07:46:35 pm »
Съвпад МЦ и куинконс Сатурн - У6. Нова работа?  ;D
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 6 май 2016
« Отговор #6 -: Април 23, 2016, 09:08:16 pm »
Хм, интересно - Юпитер ще приключи ретроградието си точно в тригон с моя натален Меркурий на К11 - там ще бъде стационарен и ще пресече ДС. В този момент ретро Сатурн тригонира наталния Юпитер. Ретрогр. Меркурий е в съвпад с нат. ЮЛВ, а Новолунието в опозиция на нат.Венера ... Много участници се включват в спектакъла в този момент.

Аз тъкмо разбрах, че моите родители ще работят между празниците и плановете ми за пътуване пропадат :( Много криво ми стана ....
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 6 май 2016
« Отговор #7 -: Април 23, 2016, 10:01:57 pm »
Алена, инициативата ще е по/ в  7/4-ти домове при теб, заедно с разширението -някой или нещо излизат от дома  ти , за да влезнат такива други; хора с които си в сътрудничество, партньорство, социални отношения може да подновиш или изясняваш договорености със същите или да ти предложат такива с реализация в края на август с евентуални контакти извън работното ти място, град, страна; партньорът ти може да се облагоденства при повтаряне на ситуация, но някак ще му се изплъзне златна възможност в посока професионални ангажименти, може би не "търси" на правилното място. Чак около 22.05. може да има при теб  ясна представа какво всъщност ще активира стац.-дирек. Юпитер към Меркурий до края  на годината като практична проява.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2099
Re: Новолуние 6 май 2016
« Отговор #8 -: Април 23, 2016, 10:08:36 pm »
Забавно...ще ми закове ЮЛВ :017:

И при мен е така, с точност , в 11-ти дом.
На този ден съм в Барселона, като нищо ще получа някои видения или факсове, че съм била испанка в минал живот. :57:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 6 май 2016
« Отговор #9 -: Април 23, 2016, 10:49:34 pm »
Рени  :-* Много благодаря :)

При мъжа ми, наистина се очертава голяам възможност, с голям партньор за хубав и перспективен договор. Някак бях обнадеждена, защото соларът му съвпадна с овенското новолуние и слънцето е в 7 соларен дом. Прогресивната му лина е в 1 дом и на 10 градуса от прогр. слънце, предстои му прогресивно новолуние. Обаче всичко е някак тегаво и бавно, като в голяма фирма и няма да се учудя, ако се раздува един голям балон ...

При мен - ще очаквам с нетърпение :) и ще следя :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 6 май 2016
« Отговор #10 -: Април 23, 2016, 11:10:05 pm »
Алена, стационарно-директния тригон Слънце-Юпитер няма потенциала на същия ретрограден и затова често само желанието ни е много силно, но моженето не се случва. По-добре е да се изчака Юпитер да стигне градуса, в който ще направи секстил със Слънце и тогава да се оглежда перспективата. Иначе новолунието е доста силно за хората, които са решили да "хванат бика за рогата", но Меркурий И Сатурн ще забавят инициативите. Ти имаше Венера-Луна аспект, нали -оглеждай се за финансов подем или нещо около сантиментално-любовния фронт ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 6 май 2016
« Отговор #11 -: Април 24, 2016, 08:30:19 pm »
Алена, стационарно-директния тригон Слънце-Юпитер няма потенциала на същия ретрограден и затова често само желанието ни е много силно, но моженето не се случва. По-добре е да се изчака Юпитер да стигне градуса, в който ще направи секстил със Слънце и тогава да се оглежда перспективата. Иначе новолунието е доста силно за хората, които са решили да "хванат бика за рогата", но Меркурий И Сатурн ще забавят инициативите. Ти имаше Венера-Луна аспект, нали -оглеждай се за финансов подем или нещо около сантиментално-любовния фронт ? :)

В неговата карта - когато мунданно Слънцето и Юпитер са в секстил (през юли), Юпитер е на К6, пак тогава - мунданно Слънцето е в съвпад с Меркурий и тригон с неговия нат.Марс. Тогава ще е малко след новолуние пак, та ще разгледам по-детайлно :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 6 май 2016
« Отговор #12 -: Април 26, 2016, 12:11:55 pm »
Новолунието попада в 9-ти дом и прави опозиция с Марс У3, У8 , и с Нептун У7
 
Прегледах със задна дата Новолунията около тази дата- имало е през 1986г  на 17гр телец, тогава кандидатствах за пръв път във висше учебно заведение, ТУ- София, изпитът по математика беше през юли, а юлското Новолуние е било на моя СЛВ - издържах го с мн. добър, но понеже дипломата ми не е отлична, малко не ми достигна да ме приемат редовно, приеха ме задочно и пак не се събрах с гаджето, което следваше редовно, което пък е било за добро, но го осъзнах по-късно.
« Последна редакция: Април 26, 2016, 03:23:53 pm от akruks »

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 6 май 2016
« Отговор #13 -: Април 26, 2016, 12:18:40 pm »

 
Прегледах със задна дата Новолунията около тази дата- имало е през 1996г  на 17гр телец, ...........

Акрукс, не ме стряскай така :) - 17гр Телец ми е СЛВ и си помислих, че моята любима баба е починала при новолуние върху него.

Оказва се, че твоя източник се е пообъркал. Ето и картата.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 6 май 2016
« Отговор #14 -: Април 26, 2016, 01:01:33 pm »
На 6 май 1997 е било горе-долу на 16-17 гр  :)
Над силата е само умението да я владеем!