Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 656103 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2400 -: Ноември 17, 2015, 05:16:31 pm »
Обратна връзка относно фекалния сън:

Делото е отложено, сатурновите боклуци са си направили устата да им поемам и разноските по делото. При условие, че от всичко се отказвам в тяхна полза и правим доброволно споразумение. Е, наистина има много нагли хора!

И сметката за такси беше символично послание. Предложих им да си поделим разходите, но когато отвърнаха, че нямат пари /една от тях дори се разплака/, мина ми през ума да им предложа да платя цялата сметка, само да стигнем до мястото, да не чакаме. Така е и в живота - все аз да плащам чужди масрафи. Ето пресен пример от днес - хора, които имат работа и постоянен доход, да искат да им поемам разноските.
« Последна редакция: Ноември 17, 2015, 08:21:24 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Сънувах...
« Отговор #2401 -: Ноември 18, 2015, 09:41:14 am »
Бях на голяма сватба. С младоженците се познавахме малко между другото. Първо бяхме на нещо като чинове (за да ни преброят? :012: това е някакъв статичен шум от училищни спомени май), после се преместихме в много приятен ресторант, бивша книжарница. И там барманът ми забърка коктейл «Русалка» (?): джин, уиски (Grant's, прочетох надписа, макар че бутилката беше надолу. А не си падам по уиски…) и някакъв вермут. Стана ми много хубаво от него, приятно, топло. Чашата шиптеше по много особен начин, като шампанско.


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2402 -: Ноември 20, 2015, 01:51:46 pm »
Вчера пак се чухме с моята адвокатка и ми потвърди, че делото отива към приключваме, ще подписваме доброволно споразумение. След това много мислех за човешката наглост и непочтеност.

Тази нощ ми се явиха две покойни близки жени - баба ми /която много рядко сънувам/ и майка ми. Първо сънувах, че се намирам на някаква автогара или голям паркинг с междуградски /или международни/ автобуси. С мен беше покойната ми баба. Трябваше да се преместя от един автобус в друг и да си продължа пътя, но в последния момент разбрах, че целият ми багаж е изгубен, останала съм без пари, без телефон, без нищо... Мислех, че ще отпътуваме заедно с баба ми, но тя ми посочи друг автобус и изчезна.

После сънувах сегашното си жилище, но сякаш на един и същи етаж в някакъв жилищен блок имаме два апартамента. Този, в който живея, и още един, допълнителен. В редовното жилище се бяха настанили двете починали - майка и баба. А аз още не се бях изнесла окончателно оттам, но живеех в другия. Там бяхме няколко човека, като някаква студентска квартира. По едно време "съквартирантите" /може и мои гости да са били/ щяха да си тръгват, а аз гледах колко има за чистене след тях. Сред тях имаше някакъв млад мъж, не си спомням лицето му. Каза, че е взел нещо специално за мен - часовник /и това бе момент на осъзнато сънуване - сетих се, че часовник вече съм сънувала/. Исках да бъда любезна, да не го засегна, но му казах, че имам няколко ръчни часовника и не ги нося, лежат в една стъклена кутийка. Въпреки това протегнах лявата си ръка, за да приема подаръка. И изведнъж видях, че това не е часовник, а масивна позлатена гривна. Беше много интересна - направена от жълт метал или злато, с вградени големи жълтеникави и оранжеви камъни, приличаха на кехлибар. Той ми закопча гривната.

Сещам че, че имаше кратък момент на колебание от моя страна, дали да приема - "За какво ми е тоя часовник?". Но в момента, в който протегнах ръка, часовникът се трансформира в жълта гривна.

След това излязохме на етажната площадка, където до някакъв прозорец стояха баба ми и майка ми. Поисках ключ от основното ни жилище, щях да вземам някакви багажи. Но баба каза "Край, моето момиче. Тук вече нямаш какво да правиш, отивай си в твоето жилище".

Интересното е, че етажната площадка беше много по-голяма и просторна от тази в реалния живот. От прозореца, до който стояха двете починали близки, излизаше светлина и дограмата беше бяла, чиста, като нова.



« Последна редакция: Ноември 20, 2015, 02:11:51 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Сънувах...
« Отговор #2403 -: Ноември 20, 2015, 02:22:00 pm »
Носех дълъг памучен бял халат и бях с влажна коса, току що излязла от банята. Разговарях с майка ми за обичайни ежедневни работи. Тя се беше изкъпала също малко по-рано. Докато си приказвахме, дойде брат ми с едно момиче. Беше слабичко, усмихнато, с издължено лице, кестенява дълга коса. Само ни поздравиха и излязоха. Момичето го видях за първи път в съня ми. След като се приготвих, отидох при тях в другата стая. Бяха много щастливи, прегърнати стояха един до друг. Казаха, че щели да се женят...
После се видях на втория етаж в една от стаите на къщата. В единия момент стаята беше празна, нямаше други хора, нямаше мебели, стените бяха голи, само измазани, беше топло и слънчево, цялата стая беше огряна от слънчевата светлина. Беше голяма просторна стая с огромен прозорец. От прозореца се виждаха други шарени къщи и много зеленина. Когато се обърнах да огледам по-добре стаята видях, че тя, моята стая, всъщност беше пълна с хора, които усърдно работиха, бяха весели, разнасяха някакви материали. Не знам къде бяха всички тези хора по-рано.
  Излязох отвън. Беше оживено. Всичко беше много пъстро, имаше всякакви хора събрани на малки групички. Видях, че на една стена беше подпряна част от паметната плоча на дядо ми. Притесних се, че това парче може да падне и да се счупи, беше се смъкнало, готово да падне. Един непознат възрастен мъж дойде и го изправи до стената. После по-спокойна тръгнах да разгледам наоколо. Имаше бели шатри със скамейки. Спомням си, че докато вървях се чувствах много самотна и изморена, исках да спра и да си почина.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2404 -: Ноември 23, 2015, 11:27:00 am »
Сънувах странен сън - донесе чувство за лека дезориентация, объркване, но приятно.

Бяхме с три приятелки в голям непознат град, в централната му част. Отивахме на кино - в някакъв мол или много голяма сграда. Когато наближихме сградата, две от приятелките ни изпревариха, тръгнаха напред, а третата се забави и сякаш ми изглеждаше най-позната. Вървеше и леко накуцваше. Погледнах към краката ѝ - беше с нови обувки, които явно не ѝ бяха по мярка или просто не беше свикнала да носи такъв модел, много елегантни, с високи тънки токчета около 12-14 см. Защо прецених височината, защото в реалния живот имам няколко такива чифта. Изчаках я и тръгнах да ѝ разправям, че тия обувки са красиви, но доста неудобни, не са подходящи за разходки. Тя ми се усмихна, сякаш това чакаше и изведнъж се шмугна пред мен, влезе в сградата и ме остави сама на непознато място и сред тълпа от непознати хора. Сякаш с другите две се бяха наговорили, почувствах се много некомфортно от тази постъпка.

Влязох в сградата, но не знаех накъде да продължа за кинопрожекцията. Първо тръгнах в една посока, питах непозната жена дали там ще прожектират филма, тя ми отговори отрицателно. После тръгнах в друга посока. Реших да се обадя на приятелките - набирах ги, а те дори не ми вдигаха телефона, една от тях дори беше изключила нейния. Така разбрах, че филма ще го гледам сама, ако намеря къде е залата, а приятелките ми са отишли другаде. Но усещането не беше тягостно - навсякъде имаше много хора, бяха със светли усмихнати лица, усещаше се динамика, съвсем друга атмосфера, много по-различна от това, което ме обкръжава в ежедневния живот. Беше като свеж полъх за мен - от една страна те обзема чувство за дезориентация, но същевременно се чувстваш развълнуван, виждаш как животът навсякъде кипи, няма я обичайната летаргия. И хората бяха съвсем различни, с по-европейски и приветлив вид, далеч от кварталната селяния.  ;D

« Последна редакция: Ноември 23, 2015, 11:36:45 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1881
Re: Сънувах...
« Отговор #2405 -: Ноември 23, 2015, 10:36:12 pm »
Лили, според мен трябва да внимаваш на кого се доверяваш и на кого помагаш в реалния живот.
А останалото... може би твоя живот до тук е по-различен от този на твоите приятелки, може би и на даден етап отношенията между вас ще се променят. На моменти може да си усещала някаква самота, как сякаш живота изтича през теб неусетно, но не се притеснявай - идва твоят ред на хубави моменти.
Не знам защо, но твоя сън го свързах с Австрия :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2406 -: Ноември 23, 2015, 10:51:30 pm »
Благодаря.  :)

Сънят е символичен, успявам да разтълкувам отделните му фрагменти, но ми е трудно да ги сглобя в едно цяло.

Това, че предстои да изгледам "филма" сама, също е послание. Не че досега не съм го гледала в собствената си компания. А с хора, които носят "обувки", които явно не са им по мярка /метафора/, за да направят някакво впечатление, няма как да гледаме един и същи филм, при това заедно. Може би сънят отразява това, че трудно срещам хора, с които да сме на една честота, затова рано или късно пътищата се разделят. Някой остава сам да си гледа филма, друг - със себеподобни.

Но положителното послание в съня е, че средата беше коренно различна от реалното ми обкръжение.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сънувах...
« Отговор #2407 -: Ноември 26, 2015, 09:49:50 am »
Сънувах много откачен сън. Развиваше се на няколко места.

Вървях с чужденец и детенце в град, разглеждахме го. В един миг загубих детенце. Загубих си телефон. Някакъв уличен мъж нарисува на шията ми стрелка. Градът изглеждаше пуст. Когато стигнах до край на главна улица и се обърнах, той се беше променил. Имаше хора по улиците и заведенията. Детенце ме откри чрез чужд телефон и ме успокои, че е добре. Но се налагаше да остана да пренощувам в хотел. Ключът от стаята ми беше много красив, с орнаменти. Но заяждаше. Оказах се почти гола в коридора. Едно хлапе премина, аз се опитах да се прикрия с червен шал. Чувах го как мърмори и се задоволява в край на коридор. Почти разбих вратата, за да се скрия. А в стаята ми имаше двама непознати чужденци. Един от тях по долни гащи и сако. Вечеряхме тримата в мълчание. Един от тях ми пишеше бележки, които не разчитах. Другият ме успокояваше, че не е лош човек.
Много често сънувам крепостни стени на стръмен хълм. Не знам кое е това място. Обикновено ходя около тях. Сега ги сънувах, но ги гледах от терасата на стаята.

Цялата тази голота и смущение в съня ми... И все едно градът се възраждаше след война. Ту имаше хора, ту нямаше.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Сънувах...
« Отговор #2408 -: Ноември 26, 2015, 04:13:55 pm »
Сънувах, че водя разговор с колежка и изведнъж се оказа, че други две подслушват?  :017:
А тези две ги мразя от дъното на душата си.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2409 -: Ноември 27, 2015, 09:14:22 pm »
Воайорски сън  :012:

В службата да няма колеги, чието внимание и опити да навлязат в личното ти пространство да те дразнят?  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Сънувах...
« Отговор #2410 -: Декември 07, 2015, 08:34:31 am »
Сънувах много грейпфрути и че валеше сняг?

« Последна редакция: Декември 07, 2015, 06:08:02 pm от Скорпионче »
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2411 -: Декември 07, 2015, 10:48:11 am »
Всъщност това тълкуване беше към Драката, но тя си е изтрила поста. Там беше малко по-различна тематиката.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Сънувах...
« Отговор #2412 -: Декември 07, 2015, 11:59:48 am »
Емма, освен другите ти способности, имаш способност и да влизаш в сънищата на хората. Тази нощ те сънувах, че си лекар и ми изписваш дa пия витамин B...  :012:

Happy58

  • Гост
Re: Сънувах...
« Отговор #2413 -: Декември 07, 2015, 02:56:17 pm »
Тази нощ/сутрин сънувах нещо и си спомнях, че имах усещането за "да, ето го отговора, това е ... трябва да го запомня". Обаче, след като се събудих, информацията изчезна, не мога да си я спомня .... само знам, че се случи ...

Знам, че не може да ми помогнете, само да си споделя  ???

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сънувах...
« Отговор #2414 -: Декември 07, 2015, 03:24:58 pm »
Боболина, ще се фукна малко. Щом си ме сънувала.  :012: За втори път човек от форума ме сънува. Витхцето ме беше сънувала преди време.

Опиши ме в съня си, как ме видя там? Витхцето ме беше нацелила визуално.  :012:

Аз съм сънувала половин форум.  :012:

Поне съм ти предписала що-годе разумно лечение.  :57:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.