Автор Тема: За или против Изневярата...?  (Прочетена 38614 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #105 -: Юни 05, 2014, 04:45:14 pm »
Не е така! Аз точно поради тази причина се разведох! Имам две деца, които са вече големи, но като изритах дъртия пезевенгин бяха малки. Ако децата ти раснат в семейство с изневери, лъжи и простотии, то ти на какво ще ги научиш тези деца. Моите знаят, че такива простотии не трябва да се търпят и си го имат нагледния пример. Тези остарели простотии от типа: на, заради децата ще търпиш - могат да ма цунят по гъзо! Ако една майка е щастлива, то и децата са щастливи, както и мъжа до нея ако има такъв де.

С риск да прозвучи прекалено матриархатично, ще ви кажа следното: всяка една жена е сърцето на дома. Ако тя е болна, уморена, в лошо настроение, то всички останали обитатели ходят на пръсти  :012:. Това е голата истината! Затова на всички майки и бъдещи такива ще дам един съвет: не пренебрегвайте собственото си щастие в нечие чуждо име, защото личното ви щастие възпитава децата и им осигурява хармоничен дом  ;).

Ще се съглася с теб като дете, което е било в такава обстановка. След като баща ми напусна, направо камък ми падна от сърцето, защото всичките тези скандали и глупости, които трябваше да се чуват всеки ден, с колкото и запушени уши да си, просто спряха.  ;)

Happy58

  • Гост
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #106 -: Юни 05, 2014, 04:53:17 pm »
Е, ама вие говорите сега за някакви много сериозни ситуации, неспасяеми. А аз през цялото време говоря за забежки. Но пък продължавам да смятам, че във всеки проблем има двама участващи. Но това няма да коментирам, защото ще стане много лично вече.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #107 -: Юни 05, 2014, 04:57:22 pm »
Е, ама вие говорите сега за някакви много сериозни ситуации, неспасяеми. А аз през цялото време говоря за забежки. Но пък продължавам да смятам, че във всеки проблем има двама участващи. Но това няма да коментирам, защото ще стане много лично вече.

Хепито, те сериозните ситуации започват с малките ситуацийки... Той и моя екс е имал сигурно забежки, ама залюхания ми Нептун не е разбрал кво е ставало... Обаче след като разбрах, тогава се включиха и двата тригона с Уран и Плутон и стана страшно...  :043: :043: :043:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #108 -: Юни 05, 2014, 05:08:40 pm »
Еми хубаво като няма, Стар, успокоявай се с тази мисъл някоя вечер, когато седиш до късно и си храниш децата и се чудиш за кво мъжът ти не се е прибирал от работа от три дена и даже не ти се е обадил какво става.  :012: Не съм казала, че няма безпроблемни отношения, просто казвам че по отношение на това конркетно нещо няма място за компромис. С други неща бих направила, това е.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #109 -: Юни 05, 2014, 06:14:19 pm »

Има разлика между неоправдана омраза и критично отношение към заобикалящия ни свят. Не може да съществува общество, цивилизация, без хора, които да имат критично отношение. Има деяния, които са укорими. Ако не укоряваме и не възпитаваме, какво? Дай да махнем Наказателния кодекс - все пак трябва да приемаме хората, такива каквито са. Който иска да убива - да убива, защо да го лишаваме от свобода? Който иска да изнасилва - да изнасилва и който иска да краде, нека да краде. И това пак са неща, които ги има от както свят светува. Кажи на някоя изнасилена, че изнасилването е нормално, но тя има право на избор - дали да преживее случилото се или да гледа как живота й се съсипва заради това. Кажи на някой, на който са му убили детето, че това е нормално и има избор дали да си ражда ново или не. По същия начин - кажи на някой верен и лоялен, който е влагал себе си на 100 процента в една връзка, че е нормално да му изневерят и че просто трябва да си продължи живота или да търпи тъпигьоса до себе си. Избор винаги има пред всеки човек, ако може да го види, но това не означава, че е правилно да предаваш и нараняваш хората тогава, когато може да им го спестиш. Това, че пред Сульо, на който са му изневерили, има избор, не прави жена му Пенка по-малко гнусовата, защото съдим за Пенка по действията й.

Има огромна разлика! Имаш избор дали да бъдеш с даден човек или не, а той има право да бъде такъв какъвто иска да бъде, негов избор е дали да изневерява или не, както и твой дали да си тръгнеш или да останеш във връзката. В крайна сметка, когато си с някой го приемаш и обичаш такъв какъвто е, а не се опитваш за го променяш. Когато на човек не му изнася си събира багажа и си тръгва.
Когато си жертва на изнасилване, кражба, убийство и прочие, къде ти е правото на избор, няма такова.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #110 -: Юни 05, 2014, 06:27:04 pm »
Значи един мъж, който всеки ден хубаво отупва жена си е оправдан, защото жената има право да си тръгне от него, Сатен? А ако не знаеш с какъв човек си бил в началото за каква свобода на избора говорим? Не ми е ясно наиситна защо мислите, че виновното поведение на човека Х задължително трябва да е обусловено от избора на човека У. Всеки има глава, отговаря за действията си, все пак.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #111 -: Юни 05, 2014, 06:44:40 pm »
Значи един мъж, който всеки ден хубаво отупва жена си е оправдан, защото жената има право да си тръгне от него, Сатен? А ако не знаеш с какъв човек си бил в началото за каква свобода на избора говорим? Не ми е ясно наиситна защо мислите, че виновното поведение на човека Х задължително трябва да е обусловено от избора на човека У. Всеки има глава, отговаря за действията си, все пак.

Да, отупанят си е виновен, че го позволява в повечето случай. Какво прави там, като не иска да яде бой. Не оправдавам в никакъв случай човек който бие жена си, ама и не оправдавам жените, които го позволяват. Ако мъж мe удари ще е най-голямата му грешка  ;D Ако ми изневери някой, в който съм безумно влюбена мога да го оставя и без онова между краката, но аз съм прекалено егоцентрична, моето си е мое и не го деля с никой (не е хубаво, но съм такава, на който не му харесва да не се занимава с мен), ако не може да е само с мен да си заминава  :)

Баща ми на времето се е опитал да зашлеви шамар на майка ми, не му се е получило, а тя го предупредила, че ако опита втори път ще съжалява, че го е направил. На следващият ден докато спал ютия, която била на шкафа над леглото му паднала на главата, дала на късо и чаршафите се запалили  :85: Решил че мама му отмъщава и не и повярвал, че не е тя   ;D Никога след това не е опитал отново да и посяга :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #112 -: Юни 05, 2014, 06:52:38 pm »
Значи ако не правиш компромис с това можеш просто да си дигнеш шапката и да приключиш въпроса цивилизовано.

Там е работата, че много малко от жените, разочаровани и наранени от съпруга, успяват да излязат от отношения, които вече не ги удовлетворяват. И предпочитат да седят сами вкъщи, да дондуркат децата и да се чудят къде е съпругът им, вместо да направят решителна крачка. Дори познавам неудовлетворени и недоволни жени, които оплаквайки се, зачеват и раждат следващо/поредното дете, за да закрепят още по-силно брака с мъжа, който не ги цени, обижда ги и разочарова. Значи все пак нещо ги устройва в тоя мъж, не е ли така?

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #113 -: Юни 05, 2014, 07:10:38 pm »
Не е задължително да ги устройва, Лила, просто съществуващия брак с децата се превръща в повод да виждаш човека, с който си се събрал като единствния вариант явно и затова си седят при него. Такива жени според мен имат панически страх да останат сами и заради това се обричат на подобна всекидневна агония.

Иначе Сатен и аз не оправдавам жена, която седи в такива отношения, но въпросът е, че субективната ми преценка за качествата на мъжа й, който я удря, не се променя заради факта, че жената има избор. Т.е насилникът си е насилник и понеже давах пример и по-горе - изневерникът си е изневерник, назависимо от правата и изборите на другоя човек, фактите са си факти, миналото си е непоправимо.

Иначе браво на майка ти, това се казва жена на място! А в случайности не вярвам, послужила е за добър урок на баща ти, въпреки че си е кофти случка. Важното е, че всичко е свършило добре.  ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #114 -: Юни 05, 2014, 07:16:16 pm »
Всеки човек ,поради ред причини изневерява -първо на себе си ,после и на взаимоотношенията ,в които влиза.Изневяра идва от вяра ,бил си  верен на"-  принципи,кауза,обещание и все в този порядък " и след това предаваш същите -бум!...Изневяра.
След като има вяра /вярност има и изневяра/предателство.
Тук не може да има  за или против същата ,защото изневярата не би съществувала без верността.

Въпросът-тема на Ali_Lun ,е докато се пекат пържолите и се прави салата ,да си почешем езиците с това ,кой е прескочил съседския балкон по пантофи и е забравил да пусне щорите .Къде е тук предателството/изневяра ,или пък за-то и против ??? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #115 -: Юни 05, 2014, 07:41:17 pm »
Така,че - да, съществуват,но като идея,следващата крачка е крачката,за която се носи Отговорност. :)

Аз пък често си задавам въпроса - колко са онези, на които наистина им стиска да поемат цялата отговорност както за действията си, така и за техните последствия? В повечето случаи от страна на "съгрешилия" съм виждала или тръшкане, или жлъч и обиди (а често и двете едновременно) към този, който им "спира кранчето", след като изведнъж "прогледне".  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #116 -: Юни 05, 2014, 10:09:45 pm »
Аз съм съгласна с тъндър и вещичка-никакъв компромис, айде, няма нужда
Даже съм така удобно устроена, че при предателство, всякакви предишни емоции изчезват, никакво "извинявай" не може да върне нещата назад
От отмъщения няма нужда-вселената си знае работа
И със сатен съм съгласна-който търпи-заслужава си го
И с който каза, че за изневярата са синовни и двамата-така е, ако изобщо можем да търсим вина

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #117 -: Юни 05, 2014, 10:20:04 pm »
Аз съм съгласна с тъндър и вещичка-никакъв компромис, айде, няма нужда
Даже съм така удобно устроена, че при предателство, всякакви предишни емоции изчезват, никакво "извинявай" не може да върне нещата назад
От отмъщения няма нужда-вселената си знае работа
И със сатен съм съгласна-който търпи-заслужава си го
И с който каза, че за изневярата са синовни и двамата-така е, ако изобщо можем да търсим вина

За предателството и аз съм така - понякога ми трябват няколко доста сериозни рани, след което кранчето спира и край с милостта, извинявай, съжалявам вече нямат никакво значение.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #118 -: Юни 05, 2014, 10:28:46 pm »
За предателството и аз съм така - понякога ми трябват няколко доста сериозни рани, след което кранчето спира и край с милостта, извинявай, съжалявам вече нямат никакво значение.

И аз съм така - при мен е с натрупване. Прелее ли чашата, вече няма прошка, само игнор.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #119 -: Юни 05, 2014, 11:09:07 pm »
И в крайна сметка къде сега е гаджето - при другия?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui