Автор Тема: Прогностика- практичеси упражнения  (Прочетена 162565 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #270 -: Март 02, 2015, 07:59:07 pm »
Акрукс, в дирекционната карта има доста интересни неща. Аз само ще ти ги изброя, предполагам, че ти по-добре от нас ще ги разтълкуваш:

МС на К11, а пък У10 е в полусекстил с У11 - този аспект все пак носи напрежение. Това може тотално да решава въпроса :)
Нептун, У8 на К6
ЮЛВ точно върху Луна, връх на йод (тук просто няма мърдане ... ако е верен часа на раждане)
Марс квадрат К5/К11 - Марс е У9 - сигурно оттук идва неузаконяването - просто идея
Уран секстил Асц/Дсц (Уран е в 4 дом)
дотук са само аспекти с наталните куспиди+осите - ако погледнеш и дирекционните, сигурно ще има още - У4 върху У5 :), У6 секстил Слънце/Мерк.

После имаме дир/прогр планети, сменящи дом/знак:  дир Венера (У10+3) и прогр Марс - втория не знам дали върши работа, но ... възможно ли е да са намесени нейни роднини, или това си е узаконяването? Все има нещо с 9 дом

И накрая има и планитни аспекти и всички те са към 5 дом. Странното е, че нито дир нито прогр Юпитер (У5) участват в картинката ....

И по натала - този човек по принцип си ема проблем с поколението - мисля, че ти по-добре ще го опишеш - Мерк в 5 дом е в опозиция с дистрибутора си Юпитер.

и накрая - не е ли по-лесно да зададеш въпрос за хорар - там поне нямаш притеснения да разтълкуваш - нито час ти трябва, нито кой знае какво. Или това тук е просто задачка за упражнение?
« Последна редакция: Март 02, 2015, 08:01:06 pm от Happy58 »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #271 -: Март 02, 2015, 08:44:05 pm »
Аз се извинявам,че ще направя коментар извън астротемата.
Но тази жена най-вероятно има чувства към рожбата си,а не я е оставила от любов или надежди към/за бащата.Смела жена,на която от прочетеното не и трябва родата на мъжа и и той самият.Твоята приятелка така е възпитавала сина си. ;) И да се чуди дали е нейна кръв полза няма-то и юридически е само на майка му.
Сестра ми изпадна в подобна ситуация,но спря противозачатъчните и със знанието на годеника си(7г връзка) забременя.До ден днешен изпада в ярост само от мисълта някой от другия род да реши да се доближи до детето и.За това да оставят жената са си върви по пътя и да намери по-достоен Родител за бебето от биологичния оплодител. :)
Кръвта става на вода.Примерът със Симеон Дянков-роден е от селянин,но го е отгледал образован и елитен мъж,който му дава старт в живота за висшите етажи.
« Последна редакция: Март 02, 2015, 08:45:59 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #272 -: Март 02, 2015, 09:30:32 pm »
Детето моми4е ли е?
Момиченце е, а ти защо изписваш "ч" с четворка?
Не ми се сърди, но много ме дразни  ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #273 -: Март 02, 2015, 09:40:00 pm »
Акрукс, в дирекционната карта има доста интересни неща. Аз само ще ти ги изброя, предполагам, че ти по-добре от нас ще ги разтълкуваш:

и накрая - не е ли по-лесно да зададеш въпрос за хорар - там поне нямаш притеснения да разтълкуваш - нито час ти трябва, нито кой знае какво. Или това тук е просто задачка за упражнение?
Изобщо не съм на "ти" с дирекциите, чела съм само малка част от книгата за тях.
 Хорарен въпрос имаше, зададен от приятелката ми когато ми идва на гости през ноември, тогава съм записала данните на нейния син и на бебето на едно листче, което днес открих в книгата ми с лунациите и реших да споделя с вас- извинете ме, ако съм ви обезпокоила с публикацията си.
Хорарният въпрос даваше положителен отговор, че нейният син е баща на детето, което между другото прилича на приятелката ми, като ми го показа на телефона си, снимала го е при изписването :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #274 -: Март 02, 2015, 09:49:57 pm »
Аз се извинявам,че ще направя коментар извън астротемата.
Но тази жена най-вероятно има чувства към рожбата си,а не я е оставила от любов или надежди към/за бащата.Смела жена,на която от прочетеното не и трябва родата на мъжа и и той самият.Твоята приятелка така е възпитавала сина си.
Моята приятелка е възпитала двама сина, които нямат нищо общо помежду си освен професията. Малкият е отговорен козирог, а големият явно се е метнал на биологичния си баща, който се води безследно изчезнал от няколко години. Приятелката ми има вече 25г брак с 13г по-млад от когото няма деца,  нейните му казват от малки "татко" и така до днес.
А сравнението с г-н "Постна пица" беше повече от неуместно, като се има предвид колко го люби народът, толкова ли нямаше за кого друг да се сетиш, например за Део, който също е отгледан и възпитан от пастрока си.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #275 -: Март 02, 2015, 09:56:34 pm »
Момиченце е, а ти защо изписваш "ч" с четворка?
Не ми се сърди, но много ме дразни  ;D

Акуркс , нали знаеш , че не живея в Бг и при мен писането е един сложен процес , свързан с електонни кирилизатори :) та за това си спестявам от време на време по някоя буква :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #276 -: Март 02, 2015, 11:40:26 pm »
Акуркс , нали знаеш , че не живея в Бг и при мен писането е един сложен процес , свързан с електонни кирилизатори :) та за това си спестявам от време на време по някоя буква :)
Да, но ти в един пост в едни думи си пишеш буквата, а в други думи, числото  :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #277 -: Март 02, 2015, 11:42:09 pm »
добре, нека не обръщаме внимание на тези неща :(  тъжно ми става така

Деси

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #278 -: Март 03, 2015, 09:41:36 am »
Ааа, те Лъвиците са на принципа - сега да действам, а после ще му мисля. Особено когато става дума за любов и деца. Не познавам изключения от случая. Съжалявам, но за мен тоя тип жени са не героини, а глупачки. Любов можеш да правиш с всекиго, но когато става дума за деца, става сложно. На детето винаги ще му липсва бащата, независимо дали е момче или момиче. И то - говорим за големи травми, осъзнати или не.

Така че, според мен, първо се създава достатъчно стабилна връзка и доверие между двмата партньори, и тогава се правят деца. Иначе мъжете - разбирам ги - са в шок като ги сюрпризират след 3 месеца, или пък след една - две срещи, че дамата е бременна.

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #279 -: Март 03, 2015, 10:02:11 am »
Изобщо не съм на "ти" с дирекциите, чела съм само малка част от книгата за тях.
 Хорарен въпрос имаше, зададен от приятелката ми когато ми идва на гости през ноември, тогава съм записала данните на нейния син и на бебето на едно листче, което днес открих в книгата ми с лунациите и реших да споделя с вас- извинете ме, ако съм ви обезпокоила с публикацията си.
Хорарният въпрос даваше положителен отговор, че нейният син е баща на детето, което между другото прилича на приятелката ми, като ми го показа на телефона си, снимала го е при изписването :)

Айде сега, пак приемаш твърде лично. Не си ни притеснила с този пост, напротив - нали сме тук, за да учим ...
Попитах за хорара, защото ми се струва, че в конкретната ситуация би бил най-подходящата техника за получаване на точен отговор и ми стана странно, че не го спомена. Даже ще ми е интересно, ако пазиш картата, да споделиш и нея, с анализа ти, естествено.
Не знаех, че нямаш опит с дирекциите. Принципно, тълкуването е почти като при транзити и прогресии, но се набляга повече на събитийност, вместо на желания/настройки. Ако е необходимо, ще опитам да направя тълкуване, но ти след това трябва да провериш за някои неща, дали правилно го тълкувам - примерно, Нептун, У8 върху К6 - то не е задължително да е свързано с бебе, но ... по някакъв начин ангажиментите/ежедневния живот на човека, претърпяват някаква промяна - то тук може да е замъгленост/неяснота заради Нептун.

Но колкото и да не мога все още да разтълкувам всички неща, първия ред от изброеното е достатъчен, за да се види отговора на въпроса - освен ако човека не е получил някаква страхотна работа, свързана с 5 дом и Венера. Но от това, което разказваш, явно няма такава случка и затова го отнесох към бебетата :). А и активирането на йода чрез ЮЛВ и Луна .... много е силно това.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #280 -: Март 03, 2015, 11:40:40 am »
Ааа, те Лъвиците са на принципа - сега да действам, а после ще му мисля. Особено когато става дума за любов и деца. Не познавам изключения от случая. Съжалявам, но за мен тоя тип жени са не героини, а глупачки. Любов можеш да правиш с всекиго, но когато става дума за деца, става сложно. На детето винаги ще му липсва бащата, независимо дали е момче или момиче. И то - говорим за големи травми, осъзнати или не.

Така че, според мен, първо се създава достатъчно стабилна връзка и доверие между двмата партньори, и тогава се правят деца. Иначе мъжете - разбирам ги - са в шок като ги сюрпризират след 3 месеца, или пък след една - две срещи, че дамата е бременна.
Когато детето е факт на непланирани действия трябва да се мисли за неговото благополучие,което често е по-спокойната атмосфера да израсне без лошия пример на бащата.
Тази жена не е глупачка,защото бащата не е социално и емоционално стабилен,да да разчита на него и да преглътне себе си в името на по-добро обезпечаване. :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #281 -: Март 03, 2015, 12:00:47 pm »
Така че, според мен, първо се създава достатъчно стабилна връзка и доверие между двмата партньори, и тогава се правят деца. Иначе мъжете - разбирам ги - са в шок като ги сюрпризират след 3 месеца, или пък след една - две срещи, че дамата е бременна.

Принципно е така, но ние не знаем какви са били отношенията между въпросните двама души.

А според мен жената е постъпила достойно - осъзнала е погрешността на своя избор /предвид отношението на мъжа/ и е избрала да остави детето, сама да се грижи за него, а не да тича след биологичния баща и да му се моли или да се опитва на всяка цена да му сложи брачна халка. За това се иска яко дупе и характер, дами. Не е като постоянно да мрънкаш и да се оплакваш от мъжа си и да продължаваш да зачеваш и да му раждаш деца /познавам такива примери/, защото статуквото те устройва и преглъщаш нехаресването, липсата на разбирателство и топлина в семейството за сметка на други неща /някои твои удобства, уреден живот в лоното на семейството/.

Хващам се за твоя отговор, но не с намерение да водя спор с теб или с който и да било друг. Просто изказвам мнение по въпроса.

 



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #282 -: Март 03, 2015, 02:25:07 pm »
Попитах за хорара, защото ми се струва, че в конкретната ситуация би бил най-подходящата техника за получаване на точен отговор и ми стана странно, че не го спомена. Даже ще ми е интересно, ако пазиш картата, да споделиш и нея, с анализа ти, естествено.
Не пазя картата, защото на момента и устно гледах въпроса, когато приятелката ми беше на гости с нейния мъж, единствено датите на раждане на нейния син и на бебето са останали записани на едно листче. Нямам навика да складирам карти на компютъра си, а още по-малко тълкувания, тук-там намирам по бюрото листче със записан въпрос и час, ама без дата  :D
Хепи, оценявам труда ти и писането, но ако може по-накратко виждането ти като цяло по картите- станал ли е баща този човек на тази дата или са го излъгали, че е от него детето?
Работата му няма нищо общо с Венера и 5д, платен боец е и ходи по мисии- Ирак, Афганистан.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #283 -: Март 03, 2015, 02:32:37 pm »
ще бъде интересно да видим картата на жената , която е родила ... дано си намери нов и светен мъж да й е подкрепа в живота.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #284 -: Март 03, 2015, 02:44:15 pm »
ще бъде интересно да видим картата на жената , която е родила ... дано си намери нов и светен мъж да й е подкрепа в живота.
Грег, по картата на жената няма как да се разбере дали точно този мъж е баща на детето ѝ, а нали това е питанката? 
Напомни ми за един виц, в който съпругата се прибира пияна-заляна, карат се с мъжа си и му казва "и ако искаш да знаеш това дете не е от мене"  :D :D :D